1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со Грк

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од blueeyes7, 9 декември 2013.

  1. RumShtangla

    RumShtangla Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2015
    Пораки:
    789
    Допаѓања:
    1.421
    Пол:
    Женски
    mojot iden soprug e grk.daj ne lupetajte u nasava drzava ne trretiraat poloso i od kucinja a ne pa da ne sme imale vrska brak so grk. iskreno 1000000000000000.......% se bolji lugje. ne se site tolku utepani pa politika da teraat uf be golemi patrioti gzot go prodadovte na albancite makedonija ja napraivte skoro albanija i ke jadete gomna sea cccc sramota bruka bruka
     
    На sanjaж, Згодно Момче, Sesil и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    Јас затоа и сум дојден тука Dust, да се заљубам во некое убо девојче македонка :inlove: ;)
     
    На sj *O*, meckicka, Summerlover и 3 други им се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Јупиии :party:

    Инаку ако е во прашање љубов не мешајте политика. Водете љубов а не војна.8):inlove:
     
    На sj *O*, КикиМаус и Згодно Момче им се допаѓа ова.
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.560
    Пол:
    Женски
    И ти како братучедот мој..само да не стигнеш до 32 и без женска:lol:
     
    На Згодно Момче и КикиМаус им се допаѓа ова.
  5. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    Ax неее, 27-28год сум.... уште малку сум во "Searching по женска/жена"... (ќе те информирам во најкус рок) :D :rofl:[​IMG]
     
    На Summerlover и buba4e89 им се допаѓа ова.
  6. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.560
    Пол:
    Женски
    :rofl:



    Се надевам ќе најдеш пристојно девојче :)

    И се надевам ќе викаш на свадба:lol:
    Кифлите и прасето од мене:D а за вегетаријанците по некоја брокула од бавча:lol:


    ....
    .......
    ...........
    ...............
    10 years later...:rofl::devil:
    [​IMG]
     
    На meckicka и buba4e89 им се допаѓа ова.
  7. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    Xaxa, Ке си најдам наскоро убо мирно срамежливо девојче, и ке и кажам да се зачлени на Фемина форумот, за на свадба ве носам во Грција Толемаида на голем банкет... него едно ме мачи она со полиграфот на Сашко што зборуваше...? :rofl: :rofl:
     
    Последна измена: 19 декември 2016
    На sj *O*, Someonespecial, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    Зoштo дa не
    Нa oвие курсевите пo Еврoпa сум упoзнaл преку 20 луѓе oд Грцијa сaмo еднo мaшкo тaкa нa кривo не гледaше, oстaнaтите сите беa oпуштени и кoј oд кoј пoфини. Нa пoследниoт курс пo цели денoви бевме зaеднo, oд утрo кoгa случaјнo се пoгoдив у групa сo еден грк и две гркинки зaеднo дa прaиме прoект, пa се дo дoцнa у нoќтa кoгa сме пиеле. Тoa не се глуми. Гркинкaвa беше 27 гoдишнa дoктoр нa нaуки, тaквa перфектнa дикцијa, тaкoв бoгaт речник a истoвременo тoлку прoвoкaтивнa...и нa крaј зaврши сo келнерoт :D

    Акo имa привлечнoст, пoчит и рaзбирaње немa врскa ништo.

    Сaмo oвие oд Кoсoвo некaкo лaдни пoвеќетo шo ги упoнaв oсвен две штo сум ги упoзнaл, не знaм зoштo, ќе се сврти муaбетoт некaкo нa религијa и чуднo се пoнaшaaт. Албaнкиве пooпуштени се.
     
    На Alianna му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.560
    Пол:
    Женски
    Не и кажувај да се зачлени..
    Ќе ја расипеме тука:rofl::rofl:

    За полиграфот еве се пријавувам да ја испитувам ако ти е зорт:?:
     
    На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.921
    Пол:
    Женски
    шо ми е мило шо го читам ова :inlove: ионака сакам грци :l: :* уште па дека сакаш мирно и срамежливо чупче :$
     
    На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.983
    Допаѓања:
    166.601
    Пол:
    Женски
    Леле човецииии стварно фали едно смајли што се крсти. (facepalm)
    И дечко ми е Грк и е воедно најдобриот човек што сум го запознала воопшто. За ништо на светов не би го заменила.
    Ми се дешаваше на почеток првото прашање откако ќе кажев дека е Грк, следуваше.. "а наш е?" Демек да не бил егеец наш.. (facepalm) па се објаснував и јас ливада.. (facepalm) Среќа брзо сфатив, па после коа ќе ме прашаа дал е наш, викав не, мој е! :D

    Е сеа далеку поконзервативни се од нас во размислувања. Па така честопати кога сме излезени во друштво и муабетиме си викам у себе па ние Македонците и не сме така лоши, па ние сме супер бре! :rofl::rofl:
    Озбилно ова иначе, ако се смеам.

    Да не ми се налути згодново момче само, види ти ние шпиуни сме имале меѓу нас :x :D Јас да ти се самопоканам на свадба ако бре дете? :) Мислам откако ќе си најдеш чика де Мацедониа... За кршење тањири ми е :D ама озбилно :D
     
    На *Amethyst*, realGirl, blackwave и 6 други им се допаѓа ова.
  12. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Грците се христијани, па не гледам никаква врска дали ние како „патриоти“ имаме проблем со Грците или не. Како што можат да се мужат со Холанѓанци, Германци..Така можат и со нив.
    Политиката на страна кога е во прашање љубовта. :)
     
    На wanderlust, Purelove92 и Згодно Момче им се допаѓа ова.
  13. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Не, јас сум малку расист.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.078
    Допаѓања:
    11.219
    Аууу згодно момче, не знаев дека си Грк, ти си веќе наш штом живееш во Македонија. Македонија или Фиром, а?Јас пред некое време запознав човек кој по националност е Грк, татко Грк, мајка Македонка, а не знае грчки и има македонско име и презиме на ски, како нас Македонците. Ми беше чудно. Викам ама како можеш да имаш презиме на ски, вика па што имам јас со Грција освен што како и другите Македонци одам таму на море. Татко му не го научил грчки, а мајка му и татко му кога се карале го правеле тоа на грчки. Има секакви ситуации.
     
    На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Оваа тема е многу смешна. Ајде сега за врска со припадник на секоја националност нека се започнува нова. Барем во Политика да сте ја отвореле.
     
    На Јаневски, Anaxandra, theowndemon и 5 други им се допаѓа ова.
  16. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.945
    Допаѓања:
    50.029
    Пол:
    Женски
    Глупости што има врска ако е Грк. Политика си е политика, не мешајте баби и жаби.
     
    На Antolinaa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    И Грк се пишува со голема буква, а не со мала, како во насловот. Националистички до срж. Срамота.
     
  18. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Повеќе би рекла незнаење правопис. Порано(во времето на татко ми) во нашиов јазик правописот бил божем националностите да се пишуваат со мала буква, иако не верувам во тоа. Во второ или трето одделение пишувам домашна по македонски баш за тоа кај се употребува голема и мала буква и мајка ми ми ја гледа домашната и ми вика „Што е ова националностите со голема буква,а? Брзо преправај!“ И едвај ја убедив дека се пишуваат со голема. Додуша таа учеше албански(Македонка од Албанија е),а таму националностите се пишувале со мала. Излегов ептен надвор од темата, ама сакав само да се надоврзам на твоето мислење. И баш таа што ја отвори темата била во врска со Грк.

    Инаку и јас се согласувам дека темава е бесмислена. Ај нека се отвори тема за врска со Србин,Русин,Италијанец,Германец,Швеѓанец,Данец,Шпанец,Французин,Американец и да не набројувам веќе. Глупости. Има Грци што се навистина националисти и многу навлезени во политика, ама каде нема националисти? Секаде ги има. Политиката е едно, луѓето се друго.
     
    На parksey, theowndemon и Tanjamm им се допаѓа ова.
  19. Vik'Toriah

    Vik'Toriah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    591
    Пол:
    Женски
    Грк е најлесно да најдеш....веќе кога не иде со некој...грк секако ќе се најде,тие не одбиваат никоја хаха
     
  20. LBC

    LBC Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2017
    Пораки:
    381
    Допаѓања:
    4.312
    Пол:
    Женски
    зашо бе така циганска торба ги стори грците? :D