1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со атеист

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од srce24, 4 април 2013.

  1. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Сеа треба за цело животинско царство да набројуваме или :)?
     
  2. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Прашав :|
     
  3. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    А, лебедот од преку границата.... од Албанија еве,рецимо... ако го донесеш среде лебедите од оваа страна на границата на Охридското езеро..родено и одгледано во Македонија... нема да се размножуваат,а?
     
    На Bender Rodriguez, Magnolija, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
  4. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Во дивината не.Во човековата абнормална и паранормална средина,може да се случи некоја кобила са биде баш "кобила" :D
     
    На Jean-Baptiste му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Нема тој има бело на главата дека е албански лебед и нашиве го препознаваат
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.633
    Пол:
    Женски
    А националната припадност што ни ја детерминира ? Господ или местото (државата) во која живееме ? Сакаш да кажеш у име национална припадност доклку утре отидеш во Германија и ете за заљубиш во Германка нема да сакаш да бидеш со нејзе зошто имате различна национална припадност и живеете во различни држави ? Ај преиспитај се што збориш, па после убедувај тука со издржани мислења а не компарации со животни.
     
    На Bender Rodriguez, kjukli, sadgirl21 и 3 други им се допаѓа ова.
  7. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Или некој човек од машки род да биде со мозок на пиле,притоа, кокошка:D
     
    На kim.k, Bender Rodriguez, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
  8. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Лебедот од Македонија е ист со лебедот од Албанија како што р ист Македонецот во Кочани сп Македонецот од Мичиген.И тие и тие припаѓааг на иста сорта а тоа што го кажа е географска припадност(немаат државјанства).
     
  9. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Шампион си ти у тресење глупости.:D
     
    На Bender Rodriguez, kjukli, Magnolija и 5 други им се допаѓа ова.
  10. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Ние збориме за припадност а не интелектиална моќ :) Машка ИЛИ ЖЕНСКА. :)
     
  11. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.981
    Допаѓања:
    261.042
    Значи, по куп глупости и небитни работи.
    Ајт сега оди дома и плачи, лоши сме многу.
    Ќ`умрам од ликови како тебе некој ден. :rofl:
     
  12. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Ја затворија темата за врски меѓу лица со различна религија, и сега нема каде да го трошиш времето па се префрли тука?
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  13. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Полека,нека не те фаќа хистерија.Ја не реков дека не смее ниедна Македонка/Македонец со некој од др националност туки дека тоа не треба да се прифаќа.Ако ние не мислиме за нас,другите па ич.Така,ние Македонците сме неколку милиони а не неколку милијарди.
     
  14. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    А ја па мислев си бесмртна медуза :D Како ќе се зафркнев :D
     
  15. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    Вчера до сабајле коментираа.. кога ја затворија :)?
     
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Поентата е во тоа што, мене не ми менува ништо во животот дали јас ќе нацрвам јајца за Велигден или не. Мене религијата во живеачкава не ми игра никаква улога.
    Ако го прави среќен тоа да се венчаме во црква океј. Ќе се венчаме. Јас нема магично верник да станам со тоа што ќе се венчам во црква.
    А за крштевање му имам кажано логично е децата да не се крстуваат на 1 година нели, затоа што тука нема право на избор, туку наметнување. Кога ќе пораснат, ако чувствуваат потреба да се крстат и да бидат верници нека го сторат тоа.
    Не му се измејувам, туку го почитувам тоа што е верник, тоа е негово право. Јас не сум религиозна. Незнам дали да кажам дека сум Атеист некако ми е тоа претежок збор.
     
    На Bender Rodriguez и SuperGirl24 им се допаѓа ова.
  17. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.633
    Пол:
    Женски
    Ба ти боље со време изјасни се дека си закоравен националист кој алудира на продолжување на Македоското семе , не не подлажнувај вака сеа со компарации да се убедуваме тука. Кој вика дека не треба да се прифаќа Македонска со Германец да склучи брак? Ти? Кој те назначи тебе за меродавен да кажуваш што треба или не треба некој да прави со својот живот? Ти си сметаш дека треба да бидеш исклучиво со Православна Македонка и никој не го спори тоа , ама немој да го спориш и потценуваш фактот дека некој сака да биде со Германец само затоа што Македонија е земја со 2 милиони жители.

    На крај краева темата е од религиска природа а не од национална. Уште еднаш ќе ти повторам воочи ја разликата меѓу тие два поими па после кажувај што треба и не треба .
     
    На Someonespecial, Bender Rodriguez, CameliaMiller и 2 други им се допаѓа ова.
  18. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Јас не зборувам за интелектуална моќ, машка или женска.. зборам за она, кога коњ и кобила се споиле и им се родил коњ кој притоа имал мозок на кокошка.. не е до супериорна или инфериорна интелегентна моќ,машка или женска.
    Во ситуацијава...зборам за лош избор на партнер од ист сој...припадност. Рецимо, ако кобилата или коњот се одлучеле за поинаков коњ/кобила.... можеби ќе си имале коњ со коњски мозок,којзнае. Вака им се родил коњ со кокошкин ум. Можеш да замислиш онолкав коњ со онолкава глава да има толицко мозоче?
    Ако коњот/кобилата..избрале друг кобила/коњ, макар бил и од преку границата, кујзнае:wasntme: макар бил, ете..роден, одгледан според други обичаи, традиции... ранет со различна трева:wasntme: јаван од различни луѓе.. може ќе имал младенче со коњски мозок. Ок,може и тогаш ќе им се родело младенче со кокошкин ум де. Никогаш не се знае. Ама, битното е дека...овие, двава..родителите направиле лош избор и дека им се родил коњ со кокошкин ум, кој продавал кокошкини дрндупки лево-десно и ги убедувал сите дека е 100% коњ. А, не бил..пошто,нели..имал кокошкин ум,сепак.
     
    На CameliaMiller, Dgirlll, eloves и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. HellAngel

    HellAngel Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2016
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Машки
    А ти си меродавна да пропагираш некој либерализам? За некои мешани бракови и врски? Кој те прогласи м? колку што си ти толку сум и јас..
     
  20. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    @HellAngel Не ти здосади да се расправаш со жените во сите теми поврзани со религија? :D
     
    На Someonespecial, danichap, Zeynep и 2 други им се допаѓа ова.