1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со девојка?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од littleflower, 26 октомври 2013.

  1. diamonds.in.the.sky

    diamonds.in.the.sky Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    195
    Leeeeeeeeleeeeeeeeeee
     
  2. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.854
    Лично никогаш не би имала таква врска,ама секој со свој памет
     
  3. Majli.15

    Majli.15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2013
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    Катастрофаааааа бери памет бре девојко сеуште си млада и ќе дојде ден да се покаеш за она што си го направила :fubar:
     
  4. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Јас сум стрејт никогаш не сум била со женско али мислам дека секој си има право да си избере, зошто да се тера сама себе да биде со машки ако повеќе ја привлекуваат женски? Не е ништо страшно, само кај нас е тоа вауу.. Секој може да си прави што сака и со кого сака, пошто сите луѓе имаат право на избор.
    Јас имам право да изберам дали сакам да се омажам, да се разведам, да имам деца, да немам деца, и секој би требал да го има тоа право. Мене апсолутно не ме засега дали некој ке биде со машко или со женско ако него тоа го прави среќен. Така да мој совет ти е да правиш тоа што мислиш дека тебе ќе те направи среќна, не е битно кој што ке каже, битно е на крајот на дент дали ти си среќна со таа личност и дали си иполнета.
    Ако не си нема апсолутно никаква сврха да бидеш со некој. и никогаш немој да се обазираш на мислењата на другите луѓе, пошто сите тие што коментираат нити ке превземат нешто да те усреќат, да те исполнат, да ти се најдат кога ти треба и најважно од се да ти пружат љубов :)
     
    На Katerinceee и bubamara12345 им се допаѓа ова.
  5. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Бери си памет девојче сепак си многу младааа .. а женско кон женско .. хмм некако не ми штима не не
     
  6. milickaaataaa

    milickaaataaa Нов член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    никогаш немој да бегаш од тоа што го чувствуваш па колку и да изгледа погрешно.
    Не е битна околината туку ти самата и твојот зивот е само твој! Ако си сигурна не дозволувај да те премислат други фактори живееме премногу кратко за да го трошиме времето на непотребни работи. Затоа само напред!!! ;)
     
  7. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Епа ако имате чувства една за друга, не сте стрејт :!: Можда сте бисексуалки, ама не сте стрејт :D
    Гледам некои ти пишувале мудрости (Како можеш со женско, јас никогаш не би пробала...бла бла) ама очигледно ти можеш и не знам што толку креваат прашина околу тоа, нема везе, муабетот ми е: ако сакате двете, пробајте си...шо има везе ;) Сите треба да ја бркаат среќата, ако ви е убаво заедно - нека ви биде. Може после некое време ќе видете дека не е за вас, а може и ќе испадне дека тоа е тоа. Ако бидне вторава варијанта ќе си имате малку проблеми со општеството, ама о том - по том. Ако испадне првата, барем си пробала кога си сакала и секој по свој пат 8)
     
    На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bubamara12345

    bubamara12345 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    610
    убаво кажано...
    само подалеку од коментарите-кај ти е паметот со женскооо? чудо се случило, аманте бре деца божји, со тие осудите.Никој не ве натерал или присилил на нешто, терајте како сакате, не судете на други. Секој има право да биде среќен, онака како сака.
     
  9. One.Day.One.Girl

    One.Day.One.Girl Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    40
    Женско ? :o
    Не, никогаш! :tmi:
    СепаК твој си е изборот јас мислам дека не е ок ... |(
     
  10. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Изборот е твој! Ако имаш чувства кон неа и таа кон тебе зошто ,не! Само качвајте се в авион и бегајте од Македонија,оти ќе добиеш многу предрасуди. И сите глупаво ќе те гледаат и ќе ти се потсмеваат!Но доколку не си спремна за ова не се впуштај во таа авантура.Подоцна ќе се каеш многу.
    Јас со овај памет ,кој го имам сега нема шанси ,да се впуштам во таква авантура :) .
     
  11. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Јас лично не сум била и не би сакала да бидам во врска со девојче ама ги подржувам ваквите врски, од причина што ако еден човек е среќен со некоја личност зошто па да не биде со истата? несакам да се одалечувам од темата ама има девојчи кои одат со женети со вакви такви па си шетаат слободно и гордо како ништо да не било и не им е гајле за предрасудите и озброувањата. Како и да е ако ти чуствуваш нешто кон другарка ти и таа кон тебе обидете се зошто да не. Па не мора вие веднаш не почеток на сите да им кажете. И ич не се замарај што ќе кажат другите, и со машко да беше ако сакаат да зборуваат пак ќе најдат нешто и пак ќе зборуваат. Твој живот твои рпавила, не е погрешно ако ти бидеш среќна. Затоа уживај., :inlove:
     
  12. M@C@

    M@C@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2017
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    686
    Пол:
    Женски
    Јас сум во врска цел живот со женско :)
     
    На Snowflake92 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Che Guevara

    Che Guevara Активен член

    Се зачлени на:
    9 март 2022
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Машки
    Кога човек ке се почуствува доволно зрел на пример кога ке почне да разликува другарско допаѓање, идол во друштво, или навистина емоции кон некоја истополова одоба тогаш треба да се одлучи за било што... Ова се однесува за врска, а за авантура тоа е веке друга прикаска... Мојот став не осудувам туѓи кејфови
     
  14. Loving boy

    Loving boy Активен член

    Се зачлени на:
    20 март 2022
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    116
    Барав тема за врска со дечко - нема, веројатно затоа што е воглавно женски форум, но во оваа тема ќе одговорам дека би имал врска со машко.
    Ти би бил со машко? Јас не знам дали сум доволно зрел но чувствувам силна привлечност кон машките.
     
  15. Che Guevara

    Che Guevara Активен член

    Се зачлени на:
    9 март 2022
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Машки
    До сега сексуалната определна не ме изнаверила... Сексуално ме привлекуваат личности од спротивен пол, секоја сексуална фантазија ми е поврзана со жени, секоја перверзија ми е поврзано со жени... Јас знам и од секогаш сум знаел на што сум...
    А ти друже да почнеш повеќе да се дружиш со мажи, да престанеш или да намали да се дружиш со жени и ке знаеш на што си дали сакаш да си интимен со жените или ти сакаш да си жена...
     
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.696
    Пол:
    Женски
    Лол, зашо вака му збориш?
    Ако е геј или би, не мора да значи дека сака/ќе сака да е жена
    @Loving boy сеа јас ќе ти отворам темица
     
    На Loving boy му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Loving boy

    Loving boy Активен член

    Се зачлени на:
    20 март 2022
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    116
    Не можам со машки да се дружам затоа што ме палат.
    Можам но не долго дружење.
     
  18. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Те молам ако можиш да образложиш зошто не ја сфаќам поврзаноста. Фала.
     
    На Ketchup, cresa-jagoda, Loving boy и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.696
    Пол:
    Женски
    Ниџе везе.
     
    На Indiegurl му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Che Guevara

    Che Guevara Активен член

    Се зачлени на:
    9 март 2022
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Машки
    Епа барај тогаш некој истомисленик и гаси се штом те палат...
     
    На Loving boy му/ѝ се допаѓа ова.