1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

 1. Persefona

  Persefona Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  што би направиле доколу се вплеткате во врска со човек со кого имате неверојатен секс,со вас е шармантен,нежен неодолив љубовник.дознавате дека е оженет и цел свет се руши над вас. би ја запреле аферата или би продолжиле да го слушате своето срце?
   
  На adrianakoukounaras му/ѝ се допаѓа ова.
 2. NellPam

  NellPam Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  2
  самата си правиш да ти биде тежок животот. стварно стопирај доколку можеш. не е ок... има вакви многу примери, али не е ок... како дозна дека е женет?
   
  На devilgirll666 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.717
  Ако имал сериозни намери со тебе (ако не му бил бракот во ред) ќе ти кажел уште да започнете било што, па да остави ти да решиш дали сакаш да имаш нешто со таков човек.
  Вака ми изгледа само дека сака секс и добар провод.
  Стави се малку на местото на жена му, која го чека дома секој ден, децата (ако ги има) кои се радуваат на секој момент поминат со тато...
  Сепак и да си знаеш,тежок е животот со разведен човек. Не дека самиот живот со него е тежок, туку околината ти го отежнува сето тоа.
  Размисли си добро дали сакаш да поминеш низ долг трнлив пат кој не се знае каде ќе те одведе.

  Сепак мој совет е да си најдеш некој слободен со кој сексот ќе ви биде уште подобар.
   
  На devilgirll666, PaLaVa, H.VAGA и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  А и според ова што го пишуваш, вашето делува повеќе на авантура, а не врска.
  Подалеку од таквите, и за атер на жената (и ако има деца), и зашто како што денес жена му ја вара со тебе, така утре може тебе да те вара со некоја трета, и така до недоглед. Очигледно човекот си нема поставено граници на своето задоволство.
  Верувам дека и ти не сакаш да си дел од љубовен триаголник. :)
   
  На devilgirll666, PaLaVa и Starlič им се допаѓа ова.
 5. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  Тотално неприфатливо.
  Особено ако од самиот почеток сето тоа се основало врз база на лаги.
  Би пресекла уште истиот момент кога ќе дознаам дека е женет. Што ќе ми е таа романтика, "љубов" и нежност ако не е само мој?
  И не само што е тотално неприфатливо туку и ги осудувам оние девојки кои тоа го прават свесно.
  Без разлика дали во тој брак има деца или не тоа сепак е едно семејство.
  Не би сакала да бидам причина за растурање на нечие семејство.
  Мислам дека треба да се ставиме во обратната позиција. Па? Би сакала да ми се случи истото тоа? Мојот сопруг да има друга.. НЕ! НИКАКО!
  Крај на дискусијата! Не се во ред овие врски, авантури или што и да се.
   
  На devilgirll666, PaLaVa, DragonSlayer и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  mozam i nemozam da razberam no ne sum bas kompetentna da zboram na taa tema kojznae sto ke si pomislite no eve i jas bev vo slicna situacija samo sto mojata eskalirase i stana tragedija jas ne sum losa licnost no ispadnav takva.se gledavme dolgo vreme dovolno toj da se zatreska do usi.ispadna deka e zenet i nekako sovesta mi grizese celo vreme.pocnav da se oddalecuvam i na kraj go ostaviv tolku ladno za da toj se pobrka i podnese razvod i sega za kade sum mislam ne jas toj so zeskata glava.a jas? jas sum dve iljadi kilometri daleku od nego zosto nemav druga opcija.mnoogu e tesko i zalno i ne go posakuvam na nikoj devojki prekinete pred da rasturite.pomina nekoe vreme slusnav deka go ponistil razvodot no pocnal da se drogira toj navistina nemoze da pomine preku se nemam zborovi dodeka go pisuvam ova mi se kine srceto no toa e toa
   
  На teabt му/ѝ се допаѓа ова.
 7. macetoo

  macetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  6
  :(((toa e isto kako da odis vo gradina da ima tolkuubavi ovosja a ti da znaes deka nesmees da probas od niedno ili da se dvizis vo kor sokak iskreno ne ja opravudavam takvata vrska .. ima deca zena kako bi se custvuvale vie vo nivna koza zamislete za mig deka e mil i nezen deka ve "saka" ma nemoj ili saka da e** vakvite vrski mi se najmizerni ne bi dodala nisto dr :worried:
  [mod-kirilica:1spl9cg0][/mod-kirilica:1spl9cg0]
   
 8. GiaMarie

  GiaMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  40
  Би го оставила во истиот момент кога ќе дознаам дека е женет. Ете тоа би направила. Не го прави тоа што несакаш тебе во иднина, во брак кога ќе бидеш да ти го прави некоја девојка. Пресечи веднаш и немој да си го комплицираш животот. А и како што викаат СЕ СЕ ВРАЌА СЕ СЕ ПЛАЌА. Ако сега не прекинеш само ќе се заплеткуваш во магичен круг од кој излезот понатаму ќе станува се посложен и посложен и некој ќе страда(а тоа најверојатно ќе бидеш ТИ).
   
 9. Persefona

  Persefona Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  дознав сосема случајно од неков колега кога дознав како да ме удри гром не можев да поверувам мислев дека сонувам
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.894
  Допаѓања:
  65.918
  Пол:
  Женски
  Многу ми е жал. Искрено и од срце ти кажувам. Ужасно е кога за некој имаш надеж, мислиш дека ќе биде нешто од сето тоа ќе се случи вакво нешто. Е сега доаѓа тешкото. Не можеш да го игнорираш овој факт, ако продолжиш со ова само ќе тонеш подлабоко... Ама подобро порано, отколку покасно. А колку време се гледавте?
   
 11. sadbaby

  sadbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  12
  Дали уште да го чекам ?

  што мислите вие феминки? од блиските веќе добив одговор сакам и од вас сепак има и повозрасни и поискусни од мене.
  имам 23год. сум во 4,5год. врска со момчево не сме во сериозна врска (женет е :( ) но сме постојано заедно ако не сме заедно се слушаме нон стоп на секој пола час. Ми значи многу. и јас него. ми обеќа дека ќе се разведи, цело време само со него бев сега веќе ми се смачи го викам да дојди дома пред мајками да се покаже јас и кажав неа пред година дена ни за жива глава неќи да слушни а јас упорно тврдоглаво терам по него како само тој да е еден и единствен маж на земјава. не ме критикувајте не знаете колку ми е тешко. требаше да идеме на одмор мајками не ми дозволи :(
  ве молам за советче пак
   
 12. blond.bunny

  blond.bunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  122
  Дали уште да го чекам ?

  Не те сваќам сериозно јас не би можела да делам некој што го сакам не заради осудувања и граници на ова досадно опшество но заради личноста моја.Излези забавувај се со другарките ке запознаеш многу момчиња пробај само,не вреди да се чекаш некој макар и колку да го сакаш еден е животот.
   
  На Lepotajce, DragonSlayer и Kristinna92 им се допаѓа ова.
 13. sadbaby

  sadbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  12
  nemozam da se zamislam so drug vo toa e problemot celo vreme samo vo nego sum so mislite
  и мојата пред неколку месеци ескалираше тогаш му велев ајде оставија земи ме и готово. но ете, ништо не се деси и пак се си продолжи со старото ,,криење,, . ДО КОГА????
   
 14. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  73
  :^) WTF? Девојчиња, зошто си го лажете умот вака? Тој да бил заљубен навистина одамна ќе ја оставел жена му, ама не ја остава. Значи пак таа му е помила...
   
  На DragonSlayer и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
 15. sadbaby

  sadbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  12
  мислам дкека не е лесно така одма да ја остави
   
 16. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  73
  значи јас колку што те разбрав вие сте заедно повеќе од 4 години , па што значи тоа одма? И самата велиш дека не сте во сериозна врска, па за жал јас мислам дека тој врската ја сфаќа понесериозно од тебе.
   
 17. sadbaby

  sadbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  12
  брат му знае, другарите и негови и мој знаат. кога разговаравме последно ми рече да сум го почекала уште некој период не било така лесно да се разведел одма, ајас неможам веќе да чекам, мене годините ми вврват он ми вика чекај. а што ѓе правам ако не се раведи 5 години најубавите ми летнале во заблуда ли ? тешко ми е многу се скренав од размислувања барање совети
   
 18. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  73
  А си го прашала ти него зошто не му било лесно така "одма" да се разведе? 4 години не се одма бе девојче! И дај свестете се веќе еднаш, овие да се стварно заљубени одма ги оставаат жените, ама изгледа нив повеќе си ги сакаат што е и природно, затоа и ги ожениле.
   
 19. sadbaby

  sadbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  12
  останала бремена затоа се зедоа а јас со него се запознав околу тој период колку што е во брак толку е и со мене само тоа е причината што неможе лесно да с е разведе неговите родители не му дозволуваат да го остави детето само, а за женаму не му е грижа како што гледам
   
 20. Antonija123

  Antonija123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  73
  Колку години има овој, врсник ти е? Тој ако се разведе нема детето да го остави незаштитено...Родителите не му давале, остави тоа што затруднел девојка настрана па уште и ја изневерува а во брак е со неа, крајно незрело од негова страна затоа те прашувам за години. А него родителите го издржуваат изгледа, а? Епа јас не знам каков совет бараш, речи му да се разведе или ќе прекинете, готово, а таа жена му? Таа е најоштетена во случајов. И велиш дека сте се запознале кога влегол во брак со бремената девојка? Е алал да му е, покрај сите проблеми, уште се заљубишкал...