1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.451
    Душе :hug:
    Вие ,,таквите,, не мора ништ повеќе, само прочитајте неколку постови на форумов од дечињата на кои (најпрво) татко им (а потоа вие ), со ваша помош нели, им го загорчил животот и детството, и да, вашата вина е помала од на дотичниот, но ја имате сепак доволно, за да ве стигнат тие невини и детски солзи.
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  2. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.215
    Допаѓања:
    106.829
    Пол:
    Женски
    Enca, моја другарка која на 32 години дозна дека татко и има швалерка и дека таа е причина за разводот на нејзините родители, сега сака да ја најде таа ороспија и да и го загорчи животот. Татко и не сака да го види ама сака да ја најде таа гуска и проклетница која им се вмешала во семејствотото. Затоа еден совет до сите оние кои се дичат и се гордеат што се љубовници, да се оправат малку, да си гледаат свој живот зашто верувајте дека клетви стигаат. А како ја колне другарка ми таа а и верувајте и мене ми иде да ја најдам па да и го кажам филмот. Гниди, гнаси ороспии не можам да најдам поподолен збор за оние кои одат со женети луѓе. А и оние кои се мажени а имаат врски на страна. Верувајте според вас таквите курвите се светици.
     
    На MarchelineAmaru, blond и enca.69 им се допаѓа ова.
  3. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    Браво бе,па ти си била ептен совесна-не си дозволила човекот да се разведе,браво за големата љубов!! :puke:
    Велиш секој викенд сте биле заедно,цели две години-мислиш дека жена му нафта пиела па незнаела каде е за викендите и со кого???Не си себична за да растуриш семејство-можеби не си го растурила физички да се разделат,ама жената е жена и секогаш знае кога мажот ќе почне да „работи прекувремено“,па така да ....штета си направила во семејството ,тоа без дискусија понатаму.После сето тоа „убаво искуство“,те молам кажи ми, еве ме интересира,што муабет правите кога „работите прекувремено“,за неговиот монотон брак,за твоите планови околу формирање семејство??
    А тоа дека не знаеме што не чека во животот,приказни за мали деца....Не чека тоа што самите ќе си го поставиме како критериум,како цел кон која се стремиме,како морални вредности,самопочитување,гордост....
     
  4. Leticija-petrolicka

    Leticija-petrolicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    14




    Aјде овака јас да ви кажам, секој со своето.Тоа дека самите си го поставуваме тоа што ни се случува тоа малку потешко иначе нема потреба така да ми се обракаш,и мене не ми се случувало се убаво во животот можеби и имам преживеано многу повеке заебани работи од вас.....и во никој случај не сум курва тоа можам да го гарантирам затоа што јас знам со кој сум легнала и јас знам што сум правела во мојот живот без разлика вие што и да искоментирате и што и да мислите.Очигледно лугето се факаат за тоа сто е најлошо а другото што го напишав и каде што објаснив се тоа никој не го прочита.Иначе јас бев верена со човек што ме малтретираше многу време и на психички и на физички начин а што јас да не го заслужив тоа така да ми прави иначе јас си го платив долгот што бев со женет човек тоа сигурно.Толку многу работи мене ми се случиле што некој може од тоа никогаш да не се опорави ама јас го пребродев тоа така да сега единствено што научив од тоа е дека утре и да се омажам нека ме изневерува колку сака само нека не ме малтретира и вие да бевте на мое место истото ке го кажевте.Знаете како викаат прво помини го мојот живот па после тоа пробај да ми судиш се додека не го поминеш не ми се прави невина а си направила толку многу бељи во животот ама лесно е да им се суди на другите нели.....абе луге позафркнато суштество од човек нема а иначе не верувам дека ти немач направено ничто погрешно или подло само што за себе си ќутите а за другите судите......ТИПИЦНО ЖEНСKO ПОНАСАЊЕ......тоа е тоа немам зборови....па толку од мене и ви посакувам се најдобро не коментирам веке на оваа тема ма и да ме врегате највеке искрено само ова ке го кажам гледајте вие да не погречите некаде не ги гледајте
    другите и тие се како вас луге и грешат како вас исто некој повеке некој помалку........ :@
     
  5. soco

    soco Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    185

    Еве Лети можеби и не е крива што човекот се развел ! Можеби неговата жена него побрзо го оставила штом тој бил толку слободен да и го посвети целото внимание на швалерката ?!?!?! можеби таа само му пот помогнала да се раздели од сопругата на начин кој тие ставиле дека врската им е прикрај но биле заедно поради децата !
    П.С. Јас не Ја поддржувам ни најмалку но не сум ни Господ да ја судам ! само тој го донесува последниот суд !!!
     
  6. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    Тоа што тебе ти се случувале неубави работи,незначи дека и самата треба да поттикнуваш несреќи во други семејства.Го нудиш патот по кој си поминала во животот,а дали ти самата се подзамисли низ каков пекол поминуваат сопругата и децата на дотичниот господин ,додека тебе „ти било убаво“???Се обиде ли барем еднаш да влезеш во чевли на измамена-преварена сопруга???Сигурно не,тебе ти било убаво!!!
    Типично женско понашање,што се однесува до мене,мислам дека си имала среќа да не почувствуваш,среќа твоја што си поминала супер кај сопругата,да бев јас на нејзино место....пердуви ќе летаа!!!Поздрав и секое добро !!
     
  7. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    3.985
    Ако те има некој малтретирано, има установи каде што можеш да се упатиш и да превземиш мерки околу насилството. А да одиш со други оженети мажи не е лек на тоа што си поминала... Ама теши се, се се врти се се враќа. Ќе видиш колку ќе ти е сеедно кога ќе те изневерува твојот маж.
     
    На Alisa22 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  8. Leticija-petrolicka

    Leticija-petrolicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    14
    Јас си го кажав своето а исто така кажав и дека јас си ја платив казната,се се врака се се плака тоа е вистина јас платив за тоа што го направив а иначе навистина незнам дали вие што си дозволувате да ги вреѓате девојките на форумов баш ме интересира што мислите дека вие сте светици или нешто.Јас во мојот живот имам направено само една озбилна грешка и тоа е таа грешка затоа сега одам секоја недела во црква за да ја намалам вината и да ми прости GOSPOD ако може така да не се грижете за мене гледајте си се вие самите да не потпаднете под такво влијание,обично тие сто највеке судат тие се зафркнуваат јас таму некаде веке пишав дека и јас бев иста како вас и ги осудував таквите ама вие очигледно не сте прочитале се сто сум пишала јас,тоа не било намерно,а иначе за тој што ке ми биде сопруг јас иако ке бидам со него нема да му судам за постапките што ке ги направи,јас сум свесна дека сум згрешила сум направила грев,ама од друга страна и од тоа научив а искрено и од TOSE научив дека не треба да им се мешаш во животот на луѓето,јас до сега така функционирав и така ке функционирам и понатаму.Сите сме грешници и затоа никогаш нема да си дозволам да им судам на лугето без разлика колку и да ми е близок,јас на моите дома за ништо не им се мешам нема да си дозволам никогаш вака како вас да донесувам пресуда.Поздравче и се најубаво............. :tmi:

    Многу ми е жал што ме изнавреѓавте толку а воопшто не ме познавате каква личност сум ама нема врска вие си знаете..............
     
  9. Leticija-petrolicka

    Leticija-petrolicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    14
    Браво бе,па ти си била ептен совесна-не си дозволила човекот да се разведе,браво за големата љубов!! :puke:
    Велиш секој викенд сте биле заедно,цели две години-мислиш дека жена му нафта пиела па незнаела каде е за викендите и со кого???Не си себична за да растуриш семејство-можеби не си го растурила физички да се разделат,ама жената е жена и секогаш знае кога мажот ќе почне да „работи прекувремено“,па така да ....штета си направила во семејството ,тоа без дискусија понатаму.После сето тоа „убаво искуство“,те молам кажи ми, еве ме интересира,што муабет правите кога „работите прекувремено“,за неговиот монотон брак,за твоите планови околу формирање семејство??
    А тоа дека не знаеме што не чека во животот,приказни за мали деца....Не чека тоа што самите ќе си го поставиме како критериум,како цел кон која се стремиме,како морални вредности,самопочитување,гордост....[/quote]





    Aјде овака јас да ви кажам, секој со своето.Тоа дека самите си го поставуваме тоа што ни се случува тоа малку потешко иначе нема потреба така да ми се обракаш,и мене не ми се случувало се убаво во животот можеби и имам преживеано многу повеке заебани работи од вас.....и во никој случај не сум курва тоа можам да го гарантирам затоа што јас знам со кој сум легнала и јас знам што сум правела во мојот живот без разлика вие што и да искоментирате и што и да мислите.Очигледно лугето се факаат за тоа сто е најлошо а другото што го напишав и каде што објаснив се тоа никој не го прочита.Иначе јас бев верена со човек што ме малтретираше многу време и на психички и на физички начин а што јас да не го заслужив тоа така да ми прави иначе јас си го платив долгот што бев со женет човек тоа сигурно.Толку многу работи мене ми се случиле што некој може од тоа никогаш да не се опорави ама јас го пребродев тоа така да сега единствено што научив од тоа е дека утре и да се омажам нека ме изневерува колку сака само нека не ме малтретира и вие да бевте на мое место истото ке го кажевте.Знаете како викаат прво помини го мојот живот па после тоа пробај да ми судиш се додека не го поминеш не ми се прави невина а си направила толку многу бељи во животот ама лесно е да им се суди на другите нели.....абе луге позафркнато суштество од човек нема а иначе не верувам дека ти немач направено ничто погрешно или подло само што за себе си ќутите а за другите судите......ТИПИЦНО ЖEНСKO ПОНАСАЊЕ......тоа е тоа немам зборови....па толку од мене и ви посакувам се најдобро не коментирам веке на оваа тема ма и да ме врегате највеке искрено само ова ке го кажам гледајте вие да не погречите некаде не ги гледајте
    другите и тие се како вас луге и грешат како вас исто некој повеке некој помалку........ :@[/quote]
    Тоа што тебе ти се случувале неубави работи,незначи дека и самата треба да поттикнуваш несреќи во други семејства.Го нудиш патот по кој си поминала во животот,а дали ти самата се подзамисли низ каков пекол поминуваат сопругата и децата на дотичниот господин ,додека тебе „ти било убаво“???Се обиде ли барем еднаш да влезеш во чевли на измамена-преварена сопруга???Сигурно не,тебе ти било убаво!!!
    Типично женско понашање,што се однесува до мене,мислам дека си имала среќа да не почувствуваш,среќа твоја што си поминала супер кај сопругата,да бев јас на нејзино место....пердуви ќе летаа!!!Поздрав и секое добро !![/quote]



    Jас незнам од каде ова јас ниту во еден момент мислам дека не споменав деца а и плус тоа од каде ти знаеш како ми било мене во тој момент,јас цело време осеќав вина знаев дека правам лошо,само проблемот тогаш било што сум го засакала премногу па сум била себична тоа е тоа,ама нема врска гледам дека вие знаете повеке за мене од мене,иначе темава пак почна да ме депримира и мислам дека редно е да ја затворам,одам понатаму и се обидувам да бидам подобра личност отколку што сум била до сега,а за вас вие одлучете што ке правите понатаму....создравје....... :doh: :| |( :x
    Уствари ве молам само уште едно да ми кажете дали има тука светици што не го изневериле својот дечко или маж,затоа што ако толку многу сте против мене сигурно вие никогаш не сте изневериле ниту еден дечко или другарка или било што во животот,е тогаш кога барем една од вас ке ми каже дека го нема направено тоа му пружам рака за тоа и признавам вие сте ангели,знам дека ке речете не е исто ама така се почнува верувајте ако го изневерувате својот дечко нисто чудно кога ке бидете во брак да посегнете по некој друг.......ајт.........
     
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    27.002
    Никој не е светец, сите сме луѓе и како такви Господ не создал да бидеме на највисоко место, т.е ни дал свест за да рассудуваме што е погрешно. Тоа не прави различни од животните кои неможат да си ги контролираат нагоните. А оние што неможат да си ги контролираат нагоните, па се повикуваат на добро познатата фраза "Никој не е светец" морам да ги сврстам во животни. За жал, разумот и свеста не им се доволно и човечки развиени, им заостанале во еволуцијата.
     
    На MarchelineAmaru, parrot, Serafima и 3 други им се допаѓа ова.
  11. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.018
    Пол:
    Женски
    Почнувам алергична да станувам на реченицава АБЕ НА ФОРУМОВ СИТЕ СВЕТИЦИ СЕ |( Занчи ќе постирате некоја работа што за секој нормален,паметен човек е НЕнормална и ако уште некој се дрзне да ве искритикува очи ќе му извадите.Неможат сите да ве подржат бе,што ви е на вас?Одела со женет маж,растура брак,растура семејство,пика нос кај што не и е работа и на крај ау вие светици да не сте...Па светица може не сум како што и никој не е ама и растурикуќа не сум!!!
     
    На Alisa22, srcekrsacka, stetoskop и 5 други им се допаѓа ова.
  12. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.999
    Не ми е јасно и како се дрзнуваат да го признаат сето тоа тука..Очекувате дека некој ќе ве поддржи ? Треба да ви аплаудираме затоа што успеавте да растурите еден топол дом?..Поддршка не барајте овде туку ставете прст на чело и ако ви останало уште грам мозок не повторувајте си ја грешката повторно..Не е фер поради такви СВЕТИЦИ како вас да страдаат уште недолжни луѓе..Очигледно тоа ви е најголемото задоволство во животот.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Leticija-petrolicka

    Leticija-petrolicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    14
    Јас не мислев нисто лосо простете ми извинете сто бев малку дрска,знам дека сум згресила и ниту еден дом не сум растурила,ама испаднав тука најголемата курва на свет многу ми е зал извинете ако некого повредив...........
     
  14. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.014
    Допаѓања:
    4.495
    Пол:
    Женски
    А бе не навреди никој ама што совет очекуваш да ти дадат еден куп жени на форумов. Одма се ставаат на местото на жената од тој твојот. Има неколку вакви теми и проблеми ко твојот прочитај ги и сама ке донесеш мислење ке видиш дека си погрешила многу. Аман бе девојче од толку слободни дечки кај ги наоѓате женетите. :o
     
  15. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    3.985

    Не те сфаќам најискрено. За да ги оправдаш своите гнасотии,почнуваш да плукаш по женските на форумов. Осеќам дека шеташ со замислата дека сите изневеруваат и дека го кријат - ама не е така. Само едно ќе те замолам да ми објасниш - како ти помогна женатиот со твојата врска со насилникот? Баш ме интересира.
     
    На aleksnikova му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.540
    Пол:
    Женски
    Ова форумов е стварно преполн со светици, ако има толку многу светици како тогаш се случуваат толку неверства, разводи и што уште не, сватив дека човек никогаш не требба да вели НИКОГАШ затоа што бас тоа никогаш ќе го направиш некогаш, може на секој да му се случи неверство сега зависи ситуацијата каква е, кои се околностите а во секој случај најдобро е да се оттргне од таква работа... Мислам дај стварно не глумете лудило лелеееее што си направила, мислам дека тоа се луѓе што сакаат да ги скријат сопствените грешки.
     
    На WildMk, srcekrsacka, sonce777 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.604
    Пол:
    Женски
    Напротив, тоа се луѓе со свои сопствени принципи, изграден став и карактер кои не ја градат својата среќа на туѓа несреќа. Тоа се луѓе кои пред се имаат почит кон себе и својата личност,кои умеат да одолеат на искушенијата кои животот некогаш знае да ги наметне и понуди во убави пакувања.
     
    На srcekrsacka, Annath, MarchelineAmaru и 4 други им се допаѓа ова.
  18. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.097
    Не знам утре кај ќе ме однесе животот, дали ќе ми се случи нешто непредвидено па ќе ме натера да погазам и правила и принципи и морал, или ќе отупам со чуствата, психички ќе пропаднам па гајле ќе ми биде за се освен за мојата моментална среќа (пу, пу, скраја да е)...чисто да не се подречам еве ќе кажам-можно е и мене да ми се случи...
    Но да се употребува оваа фраза туку така, и да се споредува со нешто како-одев по пат, се сопнав на камен и паднав...упс, на секој може да му се случи...Не е болест, не е несреќен случај па да речеш-судбина, така морало да биде...Одлука е која свесно ја донесуваш, и заради која ако има многу неправедно повредени во приказната, еден ден ќе си го добиеш-на ваков или онаков начин, а нашите осудувања ќе бидат тогаш најмал проблем...
     
    На srcekrsacka, MarchelineAmaru, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    маж никат не остава сопруга за втората жена.. тоа запамтиго...
    а затоа никат не дозволувај да бидеш втора пошо секогаш моеш да си прва .. ;)
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Аууу...Од каде бе таа дрскост...ми се згади од дотичната со женетиот со била со него секој викенд онака 2 години, и дека таа не сакала тој да се разведе- а пази можела...Од такви светот пропадна...Ц...Ц...Ц