1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Јaс не бaрaв oд негo сaм си избришa бидејќи ми викa декa нетoт не му е вaжен. А сaм истo ми ги дaде лoзинките истo и јaс не му брaнaм ништo ниту му нaметнувaм. Сaмo зa се штo прaвиме се кoнсултирaме тaкoв ни е oднoсoт. Ниту му брaнaм дa излезе сo другaри ниту ми брaни мене. Амa бидејќи сaкaме сегде зaеднo дa oдиме нaјчестo излегувaме вo пaрoви.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. gloriabebo

    gloriabebo Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    104

    Јас некогаш одам кога е со другарите негови ама кога знам дека може.А не нонстоп.Ете вие во пар одите.Ние немаме така и сега кога излаваме одиме големо друштво.
    Некогаш и на кафе он е со другари па и јас ќе отидам.Ама сега неможе нонстоп.
    Треба пред се да се разговара.Комуникацијата е клучот.
    Ако нема тоа нема ништо.
    Секој нека си прави во врска како што му одговара.Ниту осудувам ниту да ме осудуваат.
     
    На lunchy му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Дa дa тaкa е. И јaс не oдaм кoгa е сaм сo другaри туку кoгa ќе се дoгoвoриме тие сo нивни девoјки.Сепaк не требa дa се изoлирaме и сaмo јaс и тoј дa пoстoиме.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Девојче не е темата овде твојата врска, сфативме дека ви е се розево, совршено бла бла курци палци, само не дај боже некој ден да се деси нешто па да те тресне реалноста по глава ко гром од ведро небо...ова ти го кажувам од причина што колку и да имаш доверба во некој не знаеш што може утре да направи, какви ситуации знам и јас што сум доживеала се крстев, не можев да поверувам...колку за пример знам еден пар цело време се заедно, идат не знам колку долго и по дома ги носат, одмори заедно абе бајка, а тој на моја другарка и пишуваше и тоа на снепчет, и доаѓаше пред куќа во ниедно време искачаа и се гледаа дур девојкава си мислела дека спие...доверба во машко поготово 100% никогаш...
     
    На candy.cane, Milobebence, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
  5. m.i.g

    m.i.g Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.074
    Допаѓања:
    5.777
    Пол:
    Женски
    Пред неколку години бев на свадба кај другар (воедно и комшија). На масата до мене беа и други комшии,а меѓу нив и еден со жената негова која беше бремена во моментот. Со него ни здраво дури не направив таа вечер,за по 2-3 дена да почни да ми се пушта на Фејсбук. Нормално дека го откачив ама после муабетиве на темава се замислив што му текнало него мене да ми се пушта. Немаше ни месец како имав раскинато со дечкото што одев неколку години и ни беше ептен сериозна врската. Ај еве да имав некаква “репутација” како што и викате на банкарката,ај можи ОК,а вака...? Значи дека сепак има женети што си ја пробуваат среќата настрана. Можи не можеше да има секс со жената дека бремена,па ај си мислеше дека со мене ќе му успее.
     
    На buba4e89, CameliaMiller, lunchy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    И во женско :!:
     
    На oceangirl, Milobebence, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.111
    Допаѓања:
    18.299
    Пол:
    Женски
    Има жени на кој им одговара мажот да им биде со друга. Еден другар на маж ми цело време си шеташе со швалерката дури кога излегувавме парови, едно време мислев жена му е бидејќи не се криеше воопшто, секаде јавно идеа. Шансите да те види некој познат, роднина, пријател се големи сепак Скопје е мало. Не верувам дека жена му не знаела, туку може така и одговарало од некоја причина, можеби што овој е пун ко брод па не би да си ја расипува комфорноста, сепак на крај кај неа се враќа. Имаат и две мали дечиња.
     
    На lunchy и WildMk им се допаѓа ова.
  8. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.455
    Пол:
    Женски
    може и она терала кејф па затоа ќутела
     
    На Milobebence, sparklie, honey.11 и 6 други им се допаѓа ова.
  9. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Toa go pisav bidejkji del od clenkite mi pisale deka mene decko mi me izneveruva sto ne e tema na diskusija. A inaku znam deka okolu mene ima neverstva i so moi oci sum videla. I sekako nikogas ne mozes da znaes sto nosi zivotot. Isto i mene mi se imase pustano eden ozenet i mu kazav e sega chatot zena ti ke go vidi pa da vidime sto kurnaz si i odma go snema :D Izneveruvaat so isti takvi kako niv sto im e malku eden pa svrljaat so povekje.
     
    На buba4e89 и WildMk им се допаѓа ова.
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    И јас ова им го имам речено на 2-3ца :D
    Веднаш престануваат .. п*дловци!

    Биди маж, оди кажи и' на жена ти што сакаш, и ако ти се нафати, супер, ако не, прибери се и не прави глупости.
     
    На oceangirl, Alisa22, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    @WildMk мене тоа општо за луѓето ми важи, освен за моите дома на никој друг не верувам 100%, баш од тие на времето што ми беа најблиски добив нож у грб, али не е тоа темата сеа...овоа погоре што го кажав е само една случка што ја знам, колку попокварени и попрљави работи сум видела и сум слушнала, да не отварам уста тука...али која сум јас да им се мешам и да ги судам, ако сакаат очи нека си вадат дур не ме тангира мене или мој близок не ме занима
     
    На CameliaMiller и WildMk им се допаѓа ова.
  12. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.111
    Допаѓања:
    18.299
    Пол:
    Женски
    Све бива. :)
     
    На lunchy, joy1 и WildMk им се допаѓа ова.
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Баш тоа...
    Жените се исто неверни колку и мажите, само што се кријат повеќе.

    Мажите чувствуваат супериорност во нашето општество, и затоа си дозволуваат да бидат помалку претпазливи. А жените мораат да се повнимателни, затоа што повеќето се финансиски зависни од сопругот, се плашат од развод, оти тоа за нив е лошо, ќе бидат осудени од околината, за разлика од разведен маж кој може да наиде на разбирање и да најде нова жена, многу полесно отколку разведена со деца...
     
    На Alisa22, CameliaMiller, VDT2906 и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Како што има мажи што не се кријат така има и жени, чак више и паралелна врска си тераат, не само што вараат, уствари па ако толку криеш нешто и си сумњичав полесно е да те фатат:^)
    Абе 300 људи 300 чуди...
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Bankarkata

    Bankarkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2017
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    1.636
    Пол:
    Женски
    Лелрлеллр мајко што прочитав? Па вие сте у токсична врска полна со забрани и лишувања од слобода. Ти мора да си болно љубоморна личност штом го тераш сегде да те води и му браниш да има соцујални мрежи. Само така држи го строго хахагааа. Ја се кладам дека со првата што ќе му пушти водичка ќе те извара ако веќе и не го прави тоа. Џабе ти е се што му браниш и се ова што пиша тој коа ќе ти каже добра ноќ срце те сакам може друга орален да му дава у тој момент. Оо верувај дека може и така.
    Ти мене најде да ме осудуваш? Ти си ваква патетична врска полна со "пожртвуваност" смешка си.
    Не бирам исклучиво женети кој ми се свиѓа тој без разлика на брачен статус. Се ценам себеси и не се гледам како број за разлика од тебе. Јас сум индувидуа не сум број. Индивидуа која дели убаво време со друга индувидуа за која после тоа не ме занима што како праи.

    И мене искрено не ми пречи да ме зборат, сеедно ми е, туку мн ми е чудно како една од трачаркиве не рече за мушките нешо лошо. Куртонот ја вара жена му - никако не е интересен муабет... поинтересно е да деградираш друга жена за да си се убедиш себе си дека си повредна од курвата.
    Ок :)
     
    На buba4e89, PinkGirl*, Rebecca_R и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.456
    Допаѓања:
    82.044
    Пол:
    Женски
    Повторно истиот муабет дали љубовницата има вина или мажот кој има семејство.
    Најголем виновник е мажот што шврља надвор од брак,НО некој што знае дека е женет и свесно се согласува да влезе во тоа е исто соучесник,не го амнестира од вина.

    Оној момент кога ке дознае дека постои сопруга има одговорност..
    Швалерките се бранат бидејки не сакаат да имаат терет на душа дека имаат дел од одговорност,ама ако свесно влегуваш во таа игра па прифати и дел од одговорност.
    А на крај не е убаво да повредиш човек кој не го познаваш нит па нешто лошо ти направил,а токму тоа го правите вие швалерките на тие жени успат перејки ја одговорноста од себе.:*
    Мажите имаат доста причини да најдат швалерки но тоа не го менува фактот дека вие швалерките сте само едно обично средство.;)
    Причините зошто прифакате да бидете швалерки веке реков барајте ги длабоко во себе.
     
    На Yowannty, Mishela, Feminka22 и 10 други им се допаѓа ова.
  17. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Па и тоа е проблемот што секогаш е крива ''швалерката'' нели она го завела а мажето срце од што е многу добричок неможел да ја одбие ..
    Смешно а воедно и тажно што секогаш е крива швалерката ...
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. alana

    alana Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2013
    Пораки:
    1.180
    Допаѓања:
    3.335
    Пол:
    Женски
    Тој што е изневерен, секогаш последен дознава...Ретко кој се осмелува да и каже на изневерената страна. Веројатно и знае, ама оти сама насетила ако траело долго време.
     
  19. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Абе глејте, како да кажам а да не сум погрешно сватена.
    Јас одмна сум со мм, позади нашите врати со тек на сиве овие години сме правеле бесконечни муабети, сме делеле ставови, сме разменувале стории и сме дебатирале за истите што мислиме ние дали е правилно или не итн итн. Јас мојот маж го познавам исто колку што тој мене ме познава и тоа вистински, без лаги , без манипулации помеѓу нас, куп докази итн итн
    Излишно е да зборувам дека мислам кога не мислам туку знам до сега.. што е како е.
    Секој дома си го познава тој што му е дома нормално.
    Е сега има ситуации и ситуации како што спомна лилиана мислам дека се осеќа тоа, се гледа како да опишам дешифрирам дека ако сакаме да дознаеме се дознава нормално пред се се осеќа..
    Ако некој дојде со степен да не може да почуствува онда го нема тоа вистинското помеѓу нив
    Јас знам како живеам јас, како живееме ние, знам во секој момент како би можел да изреагира мм што би можел да мисли
    Го познавам..
    Ова е многу посуштински дел.. длабински.
    Тоа е мојот став околу оваа тема што не значи дека некој друг нема поразличен и ок е тоа.
    На крај сите сме различни, сите си имаме разни стории, разни падови и подеми, различно размислуваме, различно перципираме на работите .. се тоа базирано на нашиот живот и на башиот оформен карактер според животот.

    Да така и нормално е секој да има различен став, јас тоа го почитувам се додека еве некој ќе се појави да каже дека 99 % од мажите вараат и изнесува "факти" и проценти кои немаат врска со реалноста односно те убедуваат и ти наметнуваат мислење што не е во ред, во ред е да имаш свој став нормално но ставот да не е наметнат и не, не може да се генерализира оти оваа тема е обемна и со куп различни ставови меѓу себе во истата.
     
    На Independiente, tina-63, eli25 и 4 други им се допаѓа ова.
  20. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Дечки, почитувајте го насловот на темата
    Врска со ОЖЕНЕТ човек.
    Не е темава за вашите дечковци, ниту пак за тоа дали би стапиле во брак.