1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.824
    Пол:
    Женски
    оо да да знам..па особено кога си на директорска функција..малолетни,секретаркки,спонзоруши..се му се проклиза низ рака нему ;)
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Не беа овие богаташи. Ама парите за излегување, ги трошеа за тоа.
    Ако може вечерва да е*а некоја, за тоа ќе потроши, ако не, ќе ги даде парите во кафана со другарите.

    И уште ако му речиш: Зошто така правиш? - кога ќе ти се дурни, пуздер ќе те направи.
     
  3. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.441
    Допаѓања:
    33.129
    Пол:
    Женски
    @joy1 не секој ја има таа среќа како тебе... инаку мајка ти како се справи со тоа дали има некоја последица од тоа ( односно од нервоза доколку ја имала додека се тоа траело) ?
     
  4. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.824
    Пол:
    Женски
    мајка ми не е жива така да излишно е да зборувам за било што сега :)
     
    На Belgin1, Feminka22 и anaja1 им се допаѓа ова.
  5. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.441
    Допаѓања:
    33.129
    Пол:
    Женски
    Извини ако те повредив. Не било намерно.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.824
    Пол:
    Женски
    не таман работа

    имам зборувано мн на оваа тема.И дека го фатив во кревет со другата..а он продилжи ладно да спие до неа,и дека бараше совет од нас што да и купи на едната за 8 ми март :)

    егоист..

    има само една позитивна раб која произлезе од се ова ама не е за јавно да ја споеделувам.На мајка ми не е и простив никогаш што не се разведе од него.
     
    На Glossy-girl, Milobebence, toogood и 7 други им се допаѓа ова.
  7. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.441
    Допаѓања:
    33.129
    Пол:
    Женски
    Случка од пред некој ден ме трогна што се случи зата и пишав тука.
    На моја позначка мајка и доживеа мозочен удар од тоа што секој ден се повеќе и повеќе се нервираше од сопругот... а тој дотичниот никогаш не престана да ја вара .... не знам дали ќе продолжи уште и по смртта на мајката на мојата познаничка. За тоа реков дека им го јадат лебот на децата...
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  8. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.941
    Допаѓања:
    278.461
    Додека била жива одел со други жени и ја варал па не па како вдовец “слободен”
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.441
    Допаѓања:
    33.129
    Пол:
    Женски
    Можеби ќе му дотекне и да се поправи за да не страда некое друго семејство.
     
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Не верувам...
     
  11. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.379
    Допаѓања:
    35.753
    Вака сега, ова можда ќе звучи сурово ама...мозочен удар не се добива дека маж ти те вара. Повеќе фактори има, стресот е еден ама апоплексија е резултат или на исхемија, или на крварење ради аневризма. Стресот не е директен причинител. Мозочен удар добиваат и луге без преваранти во живот. Пред се висок притисок и атеросклероза.
    Ова го зборам не за да бранам, туку да ти кажам дека швалерката врска нема со смртта и лебот. Не е се причинскопоследично во животот.
     
    На candy.cane, Bubce38, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.441
    Допаѓања:
    33.129
    Пол:
    Женски
    Добро друго е кога доктор ќе го потврди тоа дека е од премногу нервоза и стрес добиено... тој удар.
    Не планирам повеќе да коментирам на тоа.
     
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175


    Мене не ми е јасно зошто остануваат со такви?
    Ако знае со кого си има работа, а не е во состојба да живее со тоа, нека го остави.
     
  14. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.441
    Допаѓања:
    33.129
    Пол:
    Женски
    Од комшиите што ќе кажат.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Епа шо да речам..
    Жените на сите овие... знаат.. И сеуште се со нив.
     
    На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
  16. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.941
    Допаѓања:
    278.461
    Да немала за леб, да мора од финансиски причини да седи под ист кров, ќе сфатам дека трпела. Ама заради комшиите, кои ионака сигурно знаат, а не дека е важно, не сфаќам.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.167
    Допаѓања:
    57.410
    Пол:
    Женски
    Точно директни 2 причинители на церебралниот инсулт се исхемија или аневризма, ама не значи дека индиректно стресот не влијае врз самиот тој процес. При стрес се ослободуваат стрес хормони, тие стрес хормони задржуваат сол во организмот, а со самото тоа се подига и крвниот притисок. Од стрес хормоните се пореметува сонот, се качува шеќерот а со покачувањето на шеќерот се прават и покрути крвните садови и со тоа поподложни на разни компликации. Не сум специјалист доктор, меѓутоа ме интересираат овие работи и ептен ги читам.

    Леле @joy1 со тешко срце ти стегнав лајк на едниот пост, душа не ми даваше на другите. Те имам читано и ти се восхитувам како си успеала да се оттргнеш од таква случка дома и да го пуштиш срцето, да се венчаш со саканиот и да си имаш дечиња. I'm definitely not there yet. Не знам дали е до тоа што го видов дома, или дали е комплет пакет со тоа дека и мене ми се случило, ама јас ептен се кочам во таа област. Претешко ми е да се опуштам, претешко ми е да стекнам доверба во човек, ептен сум awkward, дури некогаш е алармантна работата.

    Никогаш нема да го заборавам тој ден, требаше да ми е ден кој ќе е еден од најубавите за мене, бев излезена да прославам ама ми текна дека заборавив нешто дома, се враќам и ја гледам мајка ми вцрвенета во очите и се тресеше цела снага, никогаш ја немав видено таква. Откако ја премолив да ми каже што, ми кажа и тогаш како да ме удри гром од ведро небо. Натаму веќе ништо не беше исто.

    Тоа е, живот.
     
    На Hellobeautiful, Nausicaa, Yowannty и 13 други им се допаѓа ова.
  18. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.379
    Допаѓања:
    35.753
    @KateKane , со почит кон тебе, тоа се психолошки фактори кои директно не се мерат( стресот сакам да кажам) . Еве стресот сте го имале и џој и ти, сум го имала и јас. Сите 3 различно реагираме. Првичниот шок и разочарување е веројатно слично, реакцијата после е индивидуална.
    Искрено ти посакувам разрешница на дилемите и ситуациите, ти си посебен човек со свои одлуки, карактеристики и ставови. Животот на сите ни мине, да го минеме во лутина не е решение. Обвинувањата имаат рок на траење. Ако го надминале, лет дем гоу. Поздрав
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  19. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.167
    Допаѓања:
    57.410
    Пол:
    Женски
    @Dentina A lot easier said than done. Не сум лута јас, ама се тоа си има последици, не можам да ги игнорирам колку и да сакам. It doesn't work that way. Секогаш кога нешто се случува, го имаш оној досаден брмчелив глас кој те јаде и те копа од внатре и не ти дава мир. Совеста и подсвеста не се споредуваат, првото се става под контрола, второто не.

    Стресот колку и да не се "мери", познато е колку штета прави на организмот. Јас не велам дека стресот може да те убие, ама стресот ги прави оние болести who can. А еве и не мора да е мозочен удар, прави шеќер, главоболки, депресија (најтивок и најстрашен убиец), анксиозност, проблеми со желудникот, на стрес чир се закачува и други.

    Различно гледаме на нештата, ама океј, се разбравме што сакаме да кажеме. Поздрав и до тебе.
     
    На gjoker4e, Milobebence, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
  20. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.824
    Пол:
    Женски
    @KateKane годиништа работа на себе си,борба со внатрешни демони,куп грешки :)
    Ништо не било лесно ко што навидом изгледа.Трауми влечам мн..падови..лоши слики ама сум емотивна мн јака што не дозволив досега ништо од тоа да ме сруши.Точно..маж ми ми помогна мн исто и уште една личност покрај која растев..ама најмногу си помогнав самата.
    имаше еден доста долг период од три години..во кој сакајки да ги казнам нив(татко ми и мајка ми)...растев диво.Не преспивав дома,идев на журки до сабајле,трошев мн,гледав на машкиот род ко на нешто што треба да се заведе и отфрли,повредував..

    Се додека една случка не ми го потресе тлото :) па се свестив дека грешам мн и дека ради неговите грешки не треба други да патат.Сега сум мн ок се сето негово минато..ама со него лично не сум блиска,ми смета неговото присуство,ме вознемирува..

    имаше мозочен удар пред некоја недела..сакала или не пак јас трчав за него.
     
    На Glossy-girl, gjoker4e, Hellobeautiful и 12 други им се допаѓа ова.