1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.379
    Допаѓања:
    35.753
    WTF....како не треба да е така? А како треба? Тој импотентен а таа фригидна без оргазам ? Когаш не треба? ( и немој да рече некој силување оти тоа е сосем различно)----- дури искуцкав бидна:D
    И предноста на повеќето мажи е што јасно одделуваат љубов и секс во глава. Не дека не одат и заедно, ама одат и одделно ...а на жени пораснсти со Мир Јам тешко физиологија да им предочиш..
    Сума сумарум- секој како што му одговара. И не му го сечете на мажот, нов не расте:D
     
    На Herrera, WildMk и Роберт 7 им се допаѓа ова.
  2. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.379
    Допаѓања:
    35.753
    Јас сум се нашла- одговорот беше--- Петко Трајко рече да си ставите очила.... и одбра да му верува нему. Фала многу пријатно. Уште и криви ќе се најдеме дека со друга и го видовме дечкото .Оттогаш просветлување? Јок....за брат само евентуално. И тоа ќе размислам, мош свингери се шо знам:D
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.923
    Допаѓања:
    165.990
    Пол:
    Женски
    Неколку работи би спомнала.
    Прва работа, зрелоста скоро секогаш доаѓа со годините. (нормално, исклучоци постојат од секое правило) Без разлика за која животна ситуација станува збор, истата се доживува различно и човек различно се носи со неа, во различни етапи од неговиот живот.
    Второ, за воља на вистината, секој од нас најмалку еднаш во животот лижел кај што претходно плукнал, најмалку еднаш во животот направил нешто што до пред некое време велел “кој јас тоа? -Никогаш!” Затоа е смешно да се спомнуваат цврсти ставови за животот, оти баш животот секогаш наоѓа начин да те поднаучи колку непредвидлив апсолутно пречесто е. Затоа најпаметно е да си поќутиме пред она што не сакаме да ни дојде до глава, наместо да се удараме у груди.
    Трето, за секс се потребни двајца. Тоа не исклучува ничива одговорност. За мојот брак одговорен ќе биде само и само мојот сопруг. Третата страна носи одговорност пред себе, пред својот морал, етика, пред својот избор, својот живот, пред својата совест.

    Да, оној што решил да изневери, евентуално ќе изневери, ама јас не би сакала да бидам “таа” за неговата жена, оти и самата сум жена, и не би сакала да доживеам ништо слично.

    Четврто, често повторувам, луѓето не ја прават љубовта себична. Љубовта е себична сама по себе, оти таква емоција предизвикува и тоа е нешто најприродно на свет. Многу природно и нормално е оној кој го љубиш од душа, да го сакаш само за себе и да не сакаш да го делиш со никој.
    Петто,
    Вајлд? Зарем?!
    Имањето секс е и те како еден од најбитните компоненти за докажување љубов. Оти секоја жена заслужува такви опасни оргазми, после кои цело тело ќе и трепери и нема да може да тргне осмех од лице и да застане на нозе следните 3 дена. Оти има и такви, ќе си заврши работа, а ти ќе си гледаш ко теле во ѕид. Младите девојки и те како треба да го знаат тоа.
     
    Последна измена: 13 септември 2019
    На IRBBB, macysh, Harper и 21 други им се допаѓа ова.
  4. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.500
    Допаѓања:
    33.308
    Вау @WildMk се бори за искреност меѓу партнерите, со тоа шо се ебе со женети...
    А од коа ќе сврши батево, му правиш една сеанса и му удираш еден ТедТок да и каже на жена му, па да се разведат или па и она да си ебка без да се крие? А му кажуеш дека не е курва ако го вара, ниту па он не е јако ебачиште ако шврља без она да му писне,м?

    Или ти само вака си се тешиш сама себе, оти си лечиш некои комплекси ебејќи се со зафатени мужи? Оти моеш и да ги заобиколиш, и да си праиш ќеф со слободни. И така и ти и они задоволени, али и со мирна свест.

    Ама така не е интересно... Овааа извини, така не можеш да го шириш словото и благодетите од швалерајството меѓу затуцаната раја.

    Едит. За мене поише е крив оној кој вара, а не соучесникот, али не може никој да ми каже дека нема вина и другата страна, особено шо и е фетиш да се докажуе демек види ја со зафатена особа можам да бидам, да ризикува фамилија за мене.
     
    Последна измена: 13 септември 2019
    На lovestoneddd, Harper, cresa-jagoda и 27 други им се допаѓа ова.
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Вака: очигледно зрелоста секој на свој начин си ја сфаќа. Моето гледиште за зрелост е, кога во бракот нешто не оди, или се случи нешто непредвидливо поради кое се менуваат нештата и веќе не е исто, тоа отворено и искрено да се сподели со партнерот и да одлучат заедно за иднината на нивната врска, а не подло и зад грб да се набиваат рогови. Не може да одиш со друг/а и да се вратиш дома да им глумиш добар сопруг и татко. Си градел/а врска, си вложил/а време во неа, труд, за да стигне до степен да станете семејство, да си содадете дом. Себично е, најмногу од се' е себично, да не помислиш на чувствата на личноста покрај тебе, на која си и` се` на светот, те сака, се жртвува за тебе и семејството. Има нефункционални бракови, ама неверството не е решение за ништо, само уште позаплеткан јазол. И така, зрелост е да се почитува и да е доволна една единствена личност со која имаш се`, да си градиш со неа нешто што никој и ништо не може да го растури, да имаш покрај себе, пред се` пријател, кој ќе ти биде уточиште и покрај кој ќе се чувствуваш дека припаѓаш, дека си сигурен и заштитен од сета болка на светот. Тој/таа ќе направи да се чувствувате подобро, што и да ве снајде во животот. Ете тоа е нешто непроценливо што треба во животот да се изгради. И јасно ми е колку е тешко да се најде личност со која ќе се изгради еден таков однос. Ако сакате, речете дека верувам во бајки, вие повозрасните што сте искусиле повеќе од мене во животот, но ни тоа искуство ни тие години не ве прават позрели. Зрелоста е во паметот. Може да искусите свашта а тоа да биде за џабе, ако ништо паметно и вредно не научите. Исто така, колку и да е честа појава неверството, не значи дека треба да бидеме океј со тој факт. Е сега, не` има различни, некои ќе простат, некои нема да простат, но ако е често, не значи дека треба да се прифати како нормално и вообичаено и да му дадеме зелено светло.
    Сега, да свртиме на другата страна. Што кога вие сте тие кои се плеткаат со туѓи мажи или жени? Јасно е дека станува збор за личности без емпатија. Некои можеби ќе се сретнат со изневерувачот само еднаш, два пати, неколку пати, ама посебен случај кој не го можам ми е она: Па што ако има друга, бори се за него. :shake: Како бе? Што совест ќе имавте да газите преку се` само за да си дојде на вашето? Себичност на највисоко ниво. Не мора да имате се`. Барем мажи и жени ги има толку многу, треба кочница во животот, да знаете кога е доста.
    И за крај, ако не можете да си ги контролирате нагоните и не можете без секс, ако потребата ви е толку силна за да ве тера да заборавите на се` друго, тогаш вие имате проблем. Од апстиненција никој не умрел, а ако мислите дека ќе умрете, размислете дали сте станале зависни и дали ви треба стручна помош. Ама тешко дека тоа ќе си ги признаете самите на себеси.
     
    На candy.cane, theowndemon, cresa-jagoda и 9 други им се допаѓа ова.
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    За ова колку си во право само, од што им е жал едно чудо браќа и сестри си набркаа од државата.
    Па повеќето што ги познавам а заминаа, не заминаа ради Бранко или Грујо, туку ради Петкана што им праела интриги на работа. Прва прилика и јас би заминала и тоа од исти причини, од што им е за сите исто гајле.
    Совест малку слабо фаќа мрежа.

    Ама овие другиве не признаваат, се утепаа фалејќи се на фејсбук со украсените погачи и иконите за празник. Знам, се изнамачив од една таква што душа ми вадеше јер помалку квалификувана роднина од мене не влезе на моето место, а немав на кого да се пожалам, сите се од истото кафепијачко друштво.

    Многу им е гајле за другите.

    Пологично ми е третата личност да знае. Некои ги мрзи да измислуваат изговори зашто исклучиле мобилен кога со партнерот отишле на вечера за годишница пример.
     
    Последна измена: 14 септември 2019
    На m.i.g, Tajnaotrovna, Dentina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Тебе личнo секaкo декa пaртнерoт ти е крив зaтoa штo сo негo си имaлa сoништa и ветувaњa, нo нa неутрaлни луѓе кoи гледaaт примери oкoлу себе нa несреќни семејствa истo срaње им се и сoпругoт и негoвaтa љубoвницa. Темaтa не е зa сaмo дa се изјaснaт изневерувaните. Си имaaт луѓетo свoи мерилa зa тoa кoи личнoсти ги сметaaт зa дoстoјни зa нивнa пoчит и еднo oд тие мерилa не е ебaвaње сo женети. Или не смеaт? Мoжеби би реклa декa не е нивнa рaбoтa дa рaзмислувaaт кoј сo кoгo спие штo нaвидум е oк, нo aкo oтвoренo мoже дa дaвaме пoддршкa зa се' и сештo денескa преку рaзни хaштaгoви и Тед гoвoри и кaмпaњи и сличнo, нели требa oтвoренo дa се гoвoри и зa бoлкaтa, психичкaтa тoртурa низ кoјa минувaaт мнoгу семејствa зaрaди неверствo?
     
    На Harper, SexiLy, elenaxbbg и 14 други им се допаѓа ова.
  8. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Три минутно молчење дајте за сите кутри љубовници кои биле нападнати и омаловажени од изневерените жени. :D
    Дојдовме до ситуација да им влегуваме у кожата на љубавниците,и изневерениве кои живот граделе со некоја бараба, да ги кудиме што си дозволиле да имаат такви лоши мисли,,чувства и што ти знам кон љубавниците :D ако таа љубавница има право да мисли само со половиот орган, често и срцето..и да не и е гајле за кого се повредува, зошто па ја да мислам како ќе и неа коа ќе ја навредам?! Ги фаќаш заедно у кревет, зимаш стапот и го тепаш маж ти, а на таа и викаш, не се вознемирувај ти срце убаво, неси ти крива, говедово е. облечи се и оди си. Еве и пари за кафе. Уствари чекај, јас ќе ви направам и на двајцата па ќе седнеме да поразговараме како цивилизирани луѓе,што од утре ти ќе работиш низ дома :D полемизирате за нешто кое, кога ќе ви куцне на врата, шансите се големи дека не ќе се однесувате според вашите замисли.
     
    На lovestoneddd, Harper, Dadusicka и 21 други им се допаѓа ова.
  9. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Од кога оргазмирање е поврзано со љубов?
    Сакаш да ти кажам за Викторијанско време и докторите кои ги 'лечеле' жените од 'хистерија' со оргазмирање?
    Така и настанал вибраторот всушност.
    Немој да ми речеш дека тие доктори ги 'сакале' своите пациентки, па затоа ги оргазмирале до бесвест

    Да. Да. Да. И да..
    Прочитај наназад.
    Пишував и за тоа.
    И не само овој пат, туку и пред година дена, истиот муабет го вртев, па пак повторувате прашања кои се веќе одговорени.

    И ако ги фати во кревет, место да рационализира изневерената, и да ја префрли целата вина врз третата, нека го остави 'мажот'.
    А не, ќе најдат оправдувања милион, пак ќе го гушнат, ќе му простат, па тој пак ќе го прави истото, па ако пак го фати, пак ќе ја обвини третата... и така до недоглед.

    Не сум јас 'чиста'.. ама не сум ни будала.
    Многу одамна ги научив овие работи, и тоа преку мојот грб.

    О даа.. и со психијатри сум се консултирала.
    Не било болест... баш тоа... ете, не било болест.
     
    На Tajnaotrovna и senjorita-v им се допаѓа ова.
  10. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.923
    Допаѓања:
    165.990
    Пол:
    Женски
    Оргазмот е финализирање на сексот, а сексот и љубовта одат рака под рака.
    Ти можеш да кажуваш за минати векови, можеш да праиш споредби со други работи, можеш што сакаш да увалиш во муабет што не е поврзано со истото, поента пак нема да напраиш.
     
    На cresa-jagoda, Alisa22, RosettaStone и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.139
    A maz ti da go fatis na vasa spalna kako se e.., taa ke ja baknes i ke ja gusnes togas? Toa me interesira. Mazot e vinoven sekako,ama na taa vo toj moment sto ke i napravis? Sigurno rucek ke i dades.E da receme se osudila da se fuka vo vasiot dom kade sto spiete vie i vasite deca.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Сексот во љубовта е конекција плус, ама сексот може да биде доволен и сам по себе.
    Можам да одделам емоции и секс... ако сакам.
    И ти мислиш дека само ако те сака ќе оргазмираш?
    Не е така..
    Може да ти се погоди сексот и да оргазмираш ко улава и со некој што прв пат го гледаш.
     
    На Tajnaotrovna, mira.mira и senjorita-v им се допаѓа ова.
  13. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Бoлест дa е ќе имaш пoстoјaнa пoтребa, твoетo е нештo другo, прaзнинa некoјa плус слaб мoрaлен кoмпaс, бунтoвништвo прoтив нoрми рaзнoрaзни, дрн дрн...aмa oп депресијa. Oд кaде ти е aкo ти е oк тoј нaчин нa живoт?
     
    На manako1, christinnn, Gosh и 6 други им се допаѓа ова.
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Депресија имам од 13 години.
    Да не и тогаш ми беше поврзана со отворениот брак?

    И немој за моралност.. те молам.. барем ти немој.
    Моралност во Македонија... нема.
     
    На Tajnaotrovna и mira.mira им се допаѓа ова.
  15. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.378
    Допаѓања:
    34.165
    Пол:
    Женски
    Ќе ја множам со нула ;)
     
    На Tajnaotrovna и WildMk им се допаѓа ова.
  16. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Не, тoгaш нештo другo билo. И јaс имaв нa 13 гoдини.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Зoштo бaрем јaс? Симпaтијa немaм изневеренo, не дечкo или мaж.
     
  18. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.923
    Допаѓања:
    165.990
    Пол:
    Женски
    Овде се збори за брак, што подразбира веќе двајца кои се во љубов. Никој не збори дека не можеш да имаш оргазми со рандом тип. Туку дека оргазмите во бракот се битни, оти ако ги нема, и ако сексот е тапа, евентуално ќе завршите исфрустрирани двајцата.
     
    На Lolipop23, cresa-jagoda, buba4e89 и 6 други им се допаѓа ова.
  19. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Општо за моралност.. не само оваа проблематика.
     
  20. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.485
    Допаѓања:
    7.352
    Пол:
    Женски
    Има парови кои взаемно се сложуваат да "шврљаат" со други. Се знаат себе си и си признаваат дека не ги држи место со еден од некои нивни лични причини и тоа е во ред. Се додека е транспарентно. Секој има различни сфаќања за љубовта и сексот и треба да си прави како што му одговара. НО, за жал во повеќето случаи едната страна нема поима што ја снаоѓа. И ако не е со взаемен договор, никако не оправдувам неверство. Колку што знам не сум била изневерена, но мислам дека ако нешто градиш со внимание и љубов, а добиеш срање врз него, нема поразочарувачко чувство. Секако, доколку се случи, ќе има презир кон оној со кој те изневериле, но се знае кој е главниот виновник. И не сакам да помислам што би било ако ме изневерат, особено сега додека сум бремена и партнерот е ускратен сексуално од мене. Сите зборуваме и предвидуваме, но не дај Боже да не снајде нешто такво. Само некој што поминал низ такво нешто знае како му било и каков и зошто бил исходот. Јас можеби и сум себична, но не сакам да делам со други моментално.
     
    На sagittarius989, PaLaVa, Tajnaotrovna и 1 друга личност им се допаѓа ова.