1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Рече дека не си вљубена ( и покрај " симптомите " ) . Исто така , рече дека нема ни да се осмелиш на ништо со него . За што бараш совет тогаш ? :^) А ако веќе помисли на секс без обврски ( што пак не ми е јасно каде лежи проблемот , зашто нели , ти не би се осмелила на ништо со него ( ? ) ) не можеш да си најдеш некој слободен за тоа ?
    Не , навистина не гледам во што е твојот проблем ?
     
    На scream1 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. scream1

    scream1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    5
    нормално дека не би се осмелила на ништо, проблемот и помошта се состои од совет за излез од оваа ситуација. нормално јас не сакам да продолжи ова, сакам да се ослободам од нешто што буквално ми е секој ден пред очи. :(
     
  3. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Нема љубов од твоја страна , исто нема подготвеност од твоја страна на нешто што не би требало да се случи ... Чувствуваш обична привлечност ... па сконцентрирај се на некој друг . Иако од ова што го напиша јас би рекла дека си подзаљубена , ти тврдиш дека нема такво нешто , во тој случај ова твоево не е некој проблем . Се ти е во главата . А ако чувствуваш дека тој навистина флертува со тебе , тогаш биди поладна со него . Иако бракот не му функционирал како што треба , тој е сепак во него , значи пак нешто го крепи тој брак , не му е се толку лошо . А неговиот однос воопшто не е коректен , кон сестрата и ќерката на своите пријатели се поставува несериозно и покрај тоа што сеуште е женет :^)
     
    На srcekrsacka и scream1 им се допаѓа ова.
  4. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.349
    Овој човек те привлекува, и разгорува нешто во тебе, хормони најверојатно, но важно разбираш многу добро дека тоа е тоа и до таму е. Се што гледаш во него еден ден ќе го видиш во свое момче, и многу повеќе од тоа, кога ќе знаеш дека си е твое и го гледаш како цвета во тие години, до тебе. Ќе речам и дека не го посакуваш овој човек, туку идејата да имаш еден ден покрај тебе таков харизматичен и привлечен човек во твојот живот, и затоа филмови ти одат во глава а не дека тоа сакаш сега со овој.
    Шансата е дека и тоа што мислиш ти праќа некои погледи е се во твојата глава, затоа како се чувствуваш ти. Па гледај најди си други обврски, што знам, учење ли, додека тој е кај вас и си прави машки муабети :D со брат ти и татко ти, оддалечи се малку, нели не ставај гориво свесно на тој оган. Кога ќе си најдеш нова симпатија што е тој што сакаш да продолжиш со врска, на овој нема ниту да ти текне.
     
    На srcekrsacka, AIT и scream1 им се допаѓа ова.
  5. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    „Дете“,наместо да делиш памет кого да осудуваме ,наведни глава од пусти срам и осуди се самата себе за тоа што го правиш.
    За кои стандарди зборуваш ти,кога ни самата не ги знаеш ниту пак почитуваш основните стандарди-Не кради,не лажи итн.?
    Го почитуваш ли стандардот да не посегнуваш по нешто што не е твое?
    Стандардот на кој требало да те научи мајка ти за тоа како се викаат тие девојки кои одат со женети мажи?
    Стандардот дека секој треба да си создава своја среќа без да чепка во среќата на друг?

    Или за тебе не важат овие стандарди?
    На жената не и фали ништо ,туку тебе ти фали морал.
    Туку јас би била среќна еден ден ,да прочитам тука на Фемина како се наоѓаш од другата страна-на страната на една оставена-преварена жена на која и фали нешто,а мажот ти нашол друга во која „се заљубил“.

    Морални вредности-што беа тоа?

    Љубов-оф мори мајко,колку се расфлуваат луѓето со овој термин!
     
    На iloveyou29, srcekrsacka, angel92 и 4 други им се допаѓа ова.
  6. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.215
    Допаѓања:
    106.826
    Пол:
    Женски
    Два пати скролав да видам дали точно сум прочитала. Ти сериозна си?? Кои стандарди треба да исполнува една жена за да не биде изневерена?? Кога станува збор за брак и семејство, тогаш драга моја односите се различни отколку во врска кога се е розево и се е само секс и гушкање и гугткање. Кога оформуваш семејство настапува реалноста. Во брак кога стапува жената повеќе не е со тој човек само заради сексуална привлечност, туку за да ствосри семејство и да биде мајка на неговите деца, или ако сакаш подобро тој да биде татко на нејзините деца. Болката кога една сопруга е изневерена не е само онаа заради љубов, туку овде се работи за една врска на повисоко ниво. Овде се работи за нешто свето. Затоа пред да пишуваш небулози колку да се направиш паметна, малку подразмисли. Или седни со мајка ти па прашај ја неа како сопруга и мајка ќе и биде да дознае дека татко ни ( не дај боже) ја изневерува со некое дериште на кое ништо не им е свето, и пренеси ни ја реакицијата кога ќе и кажеш дека она е крива за тоа што господинот се празни кај некоја друга додека она седи дома, ги воспитува неговите деца, бдее над нив кога се болни и се по ред.
     
    На srcekrsacka, AIT, rainlover и 4 други им се допаѓа ова.
  7. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    Могу добро кажано Нена.
    Ама „девојачка“ памет,тато носи,мама меси,а она растура бракови-„не дека сака ,туку „љубов“-десило се“.
    Не можат да сфатат,сите овие „ловџики“на туѓи мажи,дека еден брак не е само секс,секс,секс и секс.
    Ама ајде,„млади се,не разбираат“,ќе дојде ден кога ќе почувствуваат на своја кожа како е кога детето гори од температура,а маж и шепка на телефон во друга соба со неговата „цура која го разбира и му го дава она што жената го нема“
    А ,да ти кажам право ,мислам дека повеќето се „душегрижнички“и од финансиска причина-комплетче,викенд,некој резервоар бензин,телефон,понекоја платена сметка за струја и сл.

    И кога да видиш,мажот ќе се освести „еден убав сончев ден“,жената ќе прости ,но нема да заборави,а „девојчицата„ така од женет на женет-ќе заврши со некој кој нема да и даде нос да покаже надвор додека тој ќе шета со помлади од неа.
     
    На srcekrsacka, nena2010 и MacenceEna им се допаѓа ова.
  8. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.215
    Допаѓања:
    106.826
    Пол:
    Женски
    стетоскоп Се е до домашно воспитување. Јас со моите 33 години да и кажам на мајка ми и на татко ми дека имам врска со оженет човек ќе се откажат од мене во секунда. Тоа ќе биде срам за нивното воспитување, за се она што ме учеле, да ценам семејство да не растурам туѓа среќа. А овие што животот си го тераат со 'онаа" на изволте, ни ги жалам ни ги фалам едноставно ги сожалувам. Осакатени се од чувства од морал а полни со злоба, искомплексираност и чувство на пониска вредност , моменти кои мислат дека ќе ги излечат ако еве се пикне во брак и се теши дека е "подобра од таа гуската што седи дома и му чува деца".
     
    На rainlover и stetoskop им се допаѓа ова.
  9. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    Воопшто не ги оправдувам ваквите кои се местат кај што не им е место.
    „Љубов“чувствувала?Ма немој ,при толку слободни момци ,во женет се заљубува?Јаа, бреее...
    Се се тоа готованки,некоја сопруга која трпела со години да створи дом,кров над глава,да стекне ,не била добра ,а сега ова „заљубената да влета само со 2 пара танги?
    Мажите некогаш ни самите незнаат каква беља можат да си натоварат на грб ако еднаш се понудат да превезат било која познаничка до дома бидејќи надвор врне дожд.
    На денешно време ,голема замка е да бидеш каваљер.
    Ќе му се закачи„драката“,па после проблеми по дома.Па ќе го уценува,ќе му глуми лудило,ќе му запретува дека ќе каже на жена му....
    ......................................
    ............................
    .........................
    И ќе дојде ден кога мажот ќе и ритне клоца на „девојката“,ќе подвие опашка и пак ќе си ја гледа жената.Само што овојпат ќе види дека жена му е подобра од „девојката“-ако воопшто некогаш и не била добра.
     
    На imelda и nena2010 им се допаѓа ова.
  10. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.640
    Допаѓања:
    4.504
    Пол:
    Женски
    Како и да е на крај мажот ќе си се врати на жената,затоа што таа млада девојка на страна ,му е само авантура и да си поплни време
     
    На srcekrsacka и stetoskop им се допаѓа ова.
  11. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.215
    Допаѓања:
    106.826
    Пол:
    Женски
    Meu овде станува збор за нормални случувања. Значи човеков се разведол после само 3 месеци, имал така речи муда да и каже на жена му у да расчисти па да си створи живот со другата. А јас и многу други ги осудуваме оние кои се пикаат во брак, а знаат дека нема да има иднина со тој. Значи типов не ја остава жената, си ја сака очигледно или од само него познати причини е во брак, а на страна си шета фуфица друга.
     
    На sacytolimonce, stetoskop и AIT им се допаѓа ова.
  12. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    Многу се ретки случаите каде што еден маж ќе остави жена и деца за да се венча со некоја која му го „растурила“ бракот.
    Со самото тоа што се впушта во врска со женет маж,девојката губи од вредноста- во очите на истиот тој маж.
    Па кој ќе земе за жена некоја која се вовлечува во туѓи постели?Па и мажите имаа памет дека такво створење не е за во куќа.Добра е за провод,на задно седиште во кола или каде веќе и да се кријат и толку.И мажите знаат дека такви цури не држат до домот,семејството,честа и дека кога -тогаш повторно ќе појдат по некој друг .
     
    На AIT му/ѝ се допаѓа ова.
  13. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Е сега вака,јас пред два месеци се породив и последниот месец бев целата во отоци значи од глава до пети ,не личев на себе и кога ќе се погледнев во огледало се плашев од самата себе. Според тебе мојот маж требаше да брка нешто на страна????? Дај те молам!!! Одкако се породив до 40 дена крварев и по препорака од доктори односите до 2 месеци се непожелни .И мојот маж повторно требаше да бара спас надвор од дома ???? После две недели нашата ќеркичка почна да добива грчеви и плаче речиси цел ден и цела ноќ и се смирува единствено кога ја држам во раце и заради тоа замисли јас едвај наоѓам 10 минути во денот за да се избањам,измијам заби,лице.Сега немам време ни да се дотерам ,ни нашминкам ,а ни да ја исфенирам косата. И сега мојот маж треба да бара подршка надвор од дома ???? Во животот има милион ситуации и работи кои ќе те спречат да функционираш нормално ,но тоа не е причина истите да се бараат надвор од дома !!!
     
    На srcekrsacka, jovani, zhap4e и 9 други им се допаѓа ова.
  14. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    АУУУ,АИТ,како можеш така,ма?Па знаеш ли ти дека не ги исполнуваш стандардите на маж ти? :lol: ;)
    Какво дете,какви грчеви,трк на фризер веднаш! ;)
    Знаеш дека сексот е најважен во животот? ;) Дека тоа што се грижиш за детето не се брои,туку колку стриптиз вечери си му подготвила на маж ти?

    АИТ,да се насмееме малку на сметка на овие „добрите“девојки.
    Леле,неможам веќе од овие душебрижни почитувачки на стандарди.
    Кога ќе сфатат дека се што лета не се јаде?
     
    На srcekrsacka, AIT и tessie им се допаѓа ова.
  15. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.634
    Допаѓања:
    22.046
    Пол:
    Женски
    Некој погоре пишал случај на некој што имал проблеми со жена му па нашол друга и се развел после 3 месеци и сега му е розово. Тоа е ОК, се разбира доколку мажот не е дотолку незрел и дебил да не
    си го додржи в гаќи
    додека не потпише документот за развод. Каква-таква, барем толку заслужува секоја жена.

    AIT и stetoskop :) :d: ми го разубавивте денот. :lol:
     
    На stetoskop, AIT и sweet25 им се допаѓа ова.
  16. mia9184

    mia9184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Ехеххе, ќе сватат кога сето ова ќе им дојде на нивна кожа. ;)
     
    На tessie, stetoskop и AIT им се допаѓа ова.
  17. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    Благодарам Теси,исто и ти на мене ми даде сила да отворам уста и да си кажам што мислам за ваквите „слатки и наивни“девојки.
    Благодарност до сите кои зедоа учество во оваа дискусија,ова утро.
    Само напред,многу сме ние ,жени кои си го сакаат своето семејство,си го чуваат бракот и честа.
    Верувам дека со сите сили ќе се бориме против ваквите „напасти“,кои сакаат да ни го земат она што ние со години го градиме и негуваме.
    Поздрав,ве сакам сите.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  18. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Теси и Стетоскоп сум имала јас и полоши изданија :D Замислете само како сум изгледала кога се породив со син ми и кога после 2 часа ми се појави на интензивна (породена со царски со целосна анестезија ). Него добро е изгледа е разумен па посака и второ дете :) Него што правиме со тоа што почнав многу да ги утињам ручеците се плашам да не побара некоја што ќе му готви :wasntme:
    Шала на страна и околу темава врските меѓу оженет маж и слободна девојка се можни само во случај кога едниот е лесен и без памет,а другиот недоквакан ( рано одбиен од цицање-вака викаше баба ми ).
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    Јас само едно ќе кажам, дај Боже да се омажи онаа која ги оправдува, како што таа вели ,,лесните девојки,, и да осети на своја кожакога таа ке биде на 45-50 години или помлада , кога нејзиниот маж ке се залета по некое коковче од 23,4 години и тогаш нека се сети како, и што пишувала на некој форум Фемина на тема ВРСКА СО ОЖЕНЕТ ЧОВЕК. Тогаш да ја прашам дали ќе го има истиот став и мислење за курвичињата на кои им е прдизвик да бркааат скрасени мажи.
     
  20. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    Ајде,ајде,не се нервирај,ручекот може да биде и две јајца испржени ,ама со сласт изедени.
    А кај швалерка тешко дека ќе се најаде нешто што таа му зготвила,да не си ги скрши ноктите зелник нема да му меси,чорба немала време да научи кај мајка и пошто ги учела „стандардите“ на бракот,така да може ќе апнат по некоја виршличка :lol: :lol: :lol:
    Гајле да си немаш,детето ќе си подпорасне,ти ќе си се подсетиш како да зготвиш ручек :lol: ,ќе си отидеш на фризер,нови танги ,ќе се подсетиш на „стандардите“на бракот-нели ,за да се заљуби мажот у тебе и толку.Пак ќе си биде се ок.
    Ама кога ќе бидеш свекрва,па-па-па колку ќе го вртиш крпчето,а таа некоја си таму ќе си остане со виршла во уста.
     
    На srcekrsacka, tessie, nena2010 и 1 друга личност им се допаѓа ова.