1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    Епа тоа е муабетот цело време,ем му ја гледа бурмата, ем се гнете.
    И после,наивна,неискусна била,ја прелажал типот?

    А мажот како маж(фала богу не се сите такви)размислува со долна глава и ете ти,после некое време ќе му „текне “дека е во брак ,ама доцна.....
    И ајде после,ќе кукаат по форуми како типот ја прелажал,како му верувала,„незнаела дека е женет?“и сл.
    а ние овде место да одиме на фризер ,ќе расправаме што е постаро-јајцето или кокошката? :lol:
     
    На sweet25 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.682
    А што е со мажените жени кои одат со женети мажи? Ете таа многу добро знае што значи семејство, брак, деца, маж, домашни обврски - значи не е лесна, млада и неискусна девојка, заради чиј хир и адреналин до плафон ќе се растура фамилија....

    Кое ќе е објаснувањето за оваа ситуација?
     
  3. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    Е за тоа нова тема да се отвори. :clap:
     
    На srcekrsacka и tessie им се допаѓа ова.
  4. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    16.129
    Допаѓања:
    282.333

    Мислам дека тука е пострашно :lol:

    Жените најчесто(не секогаш) си создаваат илузија за љубов во таа афера, додека кај мажите нема илузија за љубов(илузиите се од страна на девојките) тие си сакаат авантура, секс..
     
    На Alisa22 и MacenceEna им се допаѓа ова.
  5. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172

    Мислам дека не станува никаква илузија за љубов, ами за жени што се више со печат означени ... Ако сфаќаш на што мислам ...

    Сепак ова више е преку сите граници така да незнам за каква љубов овде би можело да стане муабет... Мислам дека нема ни љубов туку задоволување на таквите ниски страсти ..
     
  6. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    3.983
    Па имаше ваква ситуација во темава пред 10тина страници. Прочитајте како СВЕСНО изневерува МАЖЕНА жена со друг маж.
     
  7. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Абе тоа ми се више случаеви на луѓе без морал ... И што си сеат нека си жнеат понатаму во животот... За девојка со оженет маж си се знае док нему не му помине меракот а овде више сите автоматски се сплеткани ...
     
  8. Leticija-petrolicka

    Leticija-petrolicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    14
    Какви приказни знаат да измислуваат некои луѓе

    Па уште неа требало да ја брани некој од " злобните " , како таа да е " добрата " во приказната .

    Дури и да е вистинита твојата врска со оженет , не верувам дека си била опсипена со љубов , а уште помалку дека не се развел од сопругата затоа што ти не си сакала . A и братучетката која отсекогаш била противник на овие работи дошла во таква ситуација и сега треба да ни послужи како пример на останатите за да не зборуваме .

    Без навреда , но , не звучи реално .

    Многу филмови гледате ...

    тоа е точно јас немав никаква врска со женет човек конечно некој да ја процени вистинската ситуација.Јас само сакав да видам до каде е спремен човек да оди за да осудува само тоа а иначе никогаш не сум била во таква врска и не посакувам да бидам.Јас сум дете на разведени родители и сакам само да кажам дека многу повеке боли кога гледаш неправди отколку да се разведат така е во некој случај полесно.И луге дај ве молам оставете немој да судите никогас незнаеш што може да ти се случи тебе во иднина затоа олабавете малку.Поздравце до сите и малку полабаво :* :lol:
     
  9. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.634
    Допаѓања:
    22.046
    Пол:
    Женски
    Има луѓе кои не може се` да ги снајде во иднина, особено не нешто што тие можат да го контролираат. Шознам, ако човек не сака, нема да изневери (освен ако не е силување, во којшто случај, воопшто и не правиме муабет за неверство нели).

    Кутрите тие мажени/женети...имале проблеми во бракот па скокнале во туѓ кревет, а тие пак помошниците (било да се машки или женски), уште покутрички, им помагаат на овие неисполнетиве да се утешат иако потсвесно знаат дека може да се случи да бидат шутнати. Гревчиња. Па тие невини особи, не ни помислуваат на уништување на едно семејство...:шмрц: Напротив, тие себичните безмилосни ѓубриња кои си го гледаат семејството и се чудат секој момент во кој кревет им е партнерот се за ќотек. Сурови, бесчувствителни низаедни, може само да сонуваат за нивната добрина и несебичност и да осудуваат наоколу. :D

    Шала на страна, сите, ама СИТЕ порано или подоцна искусуваат криза во бракот (обично во првите години), значи тоа е како некое непишано правило. Кој вели дека не ја искусил, имал среќа па не ја ни почувствувал.

    На почетокот и во мојот брак имаше криза. И јас тој период помислував „А што ми пружа овој...ништо, едно внимание од него не сум заслужила? Друг вака би ме третирал, трет онака.“ И требаше ли да скокнам во друг кревет? Тоа ли ќе ми го решеше проблемот во бракот? Секако дека не. Со тек на време и со сериозен разговор, сето тоа се надмина и за среќа се установи дека било моментална криза, не нешто посериозно и си продолжив понатаму. Сите сме луѓе од крв и месо и сите доживуваме искушенија од разен вид, но само до нас е дали ќе се препуштиме на нив или не.

    Кога си доволно разумен да знаеш дали треба да се разведеш од некого или не, тогаш доволно си разумен и да ги контролираш ваквите искушенија.
     
    На srcekrsacka и seriozna им се допаѓа ова.
  10. Leticija-petrolicka

    Leticija-petrolicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    14

    Kако сто веке реков јас на почетокот го пишав тоа што го пишав од чиста забава,но зошто после тоа ме нападнаа сите си викам ај да видам до каде ке одат лугето,да им разјаснам на оние што не им е јасно,јас сум против тие врски зошто како што реков и моите родители се разведени причините неможам да ги пишувам тука,целата финта е што некои девојки толку многу уживаат во улогата на осудувачи што незнаат дури ни како веке да се обратат.извинете можеби и јас нетребаше така да постапам ама неможев поинаку,јас не би осудила никого затоа што незнам што им се случува во нивниот живот какви луге се,ако е така тогаш јас требаше до сега на сите да им се умешам во животот што според мене не е во ред.Да се даде на некого совет е во ред,мегутоа кога на некого му се суди без да му ги знаеш вистинските причини е тоа е за мене нечовечко,само да ви кажам и татко ми имаше љубовница ама јас не се осмелив ниту еднаш да ја наречам таа жена курва затоа што мене родителите секогаш ме учеле дека не треба да се суди на никој се додека не го доживееш истото,сите грешиме сите ние сме грешни и дали сега или подоцна ние сите грешиме и тоа големи грешки правиме.Од каде толкава омраза мегу таквите девојки,зошто толку ги мразите,и тие имаат своја сторија и тие страдаат немојте да мислите дека на нив им е лесно што се во таква врска.Значи друго е да и кажеш на некоја дека не е во ред тоа што го прави и ако не престане дека ке биде повредена,ама не е во ред кога ке почнеш да ја навредуваш личноста.
     
  11. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    3 дена ги читам сите коментари на оваа тема и сега кога завршив ми текна една реценица која бабами ја кажува значи вика вака НА МАЖ И НА ЗИДОТ ПУТКА ДА МУ НАЦРТАШ ОН И ТАМУ КЕ ГО ПИКНЕ хихихих :D :D :D :D :D :D :D
     
    На peperutka87, srcekrsacka, Fleur-De-Lis и 3 други им се допаѓа ова.
  12. amberr

    amberr Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    11
    значи ствариве шо се дешаваат се бетер од дебилнине емисии на MTV од типот на "16 and pregnant"
     
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    само едно не ми е јасно зошто пофторно се отвори ваква тема кога еднаш исто ваква тема се имаше заклучено бидеќи работите излегоа од контрола со навреди коментари катастрофални и ред други работи |(
     
    На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
  14. LakeGirl

    LakeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2012
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    44
    Scream1, прашај го татко ти што мисли за него. Најсериозно! Татко ти е човек со искуство и сигурно може подобро од тебе да ја согледа целата ситуација и да ги предвиди сите можни заплети и расплети. Воедно, ќе го имаш него како грб, па овој типот ќе знае дека мора одговорно да постапува со тебе и тоа отворено, а не скришно, никој да не знае.

    Ако мислиш дека татко ти ќе се налути кога ќе го прашаш или дека ќе ти забрани да бидеш во близина на типот, веќе го имаш одговорот.
     
  15. JustinBiber

    JustinBiber Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    Јас не би ни имала врска со оженет...Екологијааа... :D
     
  16. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    кога ја читам темава ме потсека на авантурата на зет ми, ама и братучедка ми не остана рамнодушна и му врати (мислам дека не се разведоа-причина заради децата)
    знаев дека ке биде така, го проценив уште од првиот момент-и мене неколку пати се обиде да ми се доближи-имаше игнор од моја страна, а тука беа моите, тетка ми
     
  17. LakeGirl

    LakeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2012
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    44

    Леле, ова како филм на Вуди Ален, нешто као Хана и нејзините сестри. Среќа што си го пресекла така. Какво само непочитување е тоа кон жена му, среде нејзини роднини...
     
  18. oko-zeleno

    oko-zeleno Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Najprvo Pozdrav do site!!! Nov clen sum na Femina, Redovno gi citam site temi pa konecno da bidam del od Vas!!!
    Ne znam od kade da pocnam... Tipot mnogu mi se sviga. Na isto rabotno mesto sme skoro 3-4 meseci. Koga go vidov vo prv moment mislev deka e klosar i dignat i slicno, ama koga go zapoznavv podobro svativ deka ne e ni priblizno do toa sto sum go mislela na pocetokot. So tek na vreme pocna da mi se sviga, 70% sigurna sum deka i jas mu se svigam. Mi dava sekakvi povodi. Na pocetokot mislev deka mi se pricinuva no ne bilo taka. Non-stop e okolu mene, koga odam na pauza doaga po mene, muabetite sto gi pravi so mene ne gi pravi so nikoj od kolegite, bulkvalno i do domasni problemi, celo vreme me gleda, mi se smeska, mi namignuva i bla bla bla.....ima mnogu situacii. Da i jas go provociram ne vikam ne. Ne sme dosle do taa tema a i jas malku kasno palam no pred edno dve nedeli doznav deka e zenet i mi se skrsi filmot :( Pocnuvam ne naednas da go odbegnuvam ama on ne mi go dozvoluva toa vi kazav celo vreme e do mene........ Pomalce odbegnuvam da bidam vo negova blizina ama ne mi izleguva od glava se poveke i poveke go mislam se plasam da ne se zaljubam. Moze e mnogu za pocetok ama sigurno i nekoja od vas bila vo mojava situacija. Ve molam sovet!!! Pozdrav :*
    [mod-kirilica:1jmhcu1m][/mod-kirilica:1jmhcu1m]
     
  19. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.758
    Допаѓања:
    99.574
    Пол:
    Женски
    Mnogu mi se dopaga, no ozenet e......

    Драга моја ,имаш две можности,од тебе зависи која ќе ја прифатиш и на што ќе бидеш спремна.Ако сакаш да бидеш во втор план,одбери да бидеш со него.Ќе биде твој само во украдени моменти.Секако празниците родендените ќе си ги бидеш сама.Секако ова важи ако навистина е женет.Женетите многу ретко се разведуваат и никогаш немој да гаиш лажна надеж дека ќе ја остави.А и да биде така прашање е колку е паметно да градиш своја среќа на туѓа несреќа.Јас на твое место би била многу претпазлива.Можеби насетил дека ти се допаѓа па ете зошто да не проба.А поголем минус е и тоа што работите заедно.Што ако не успее???Ако те повреди??Како ќе го работиш во таква атмосфера??
    Размисли добро што сакаш.Избери го најдоброто за себе.Секој заслужува да сака и да биде сакан.И таа љубов да ја покаже и да се гордее со неа.Среќно!! :nod: :f:
     
  20. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.336
    Mnogu mi se dopaga, no ozenet e......

    Работата и задоволството не се мешаат - просто и јасно правило.
    Можеби сега така гледаш кон него затоа што ти се допаѓа или пак тој поминува низ некоја мала криза во бракот, па му одговара да флертува со тебе. Се додека му даваш повод тој ќе се вртка околу тебе затоа што така му одговара а ти секогаш ќе бидеш втората и таа што е повредена.
    Воопшто не вреди да си ги расипуваш односите и на раб. место за некоја си мала авантура. Се додека мислиш на него и го гледаш со други очи колку и да го избегнуваш да не биде во твоја близина, ќе ти се врти по мозочето и ќе ти лета паметот.
    Разграничи сама со себе и однесувај се професионално на работа.
    Колега и љубовник некако не ми одат во комбинација, кога-тогаш ќе настанат пиздарии и ќе се апеш по газето :)
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.