1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.611
    Допаѓања:
    3.089
    Пол:
    Женски
    Nefunkcionalniot brak e lesno providliv. Kiss
    Da bese vo red nisto od ova nemalo da bide..
     
  2. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    Ептен лошо си ја искажа поентата.
    Се сложувам дека кај нас особено се напаѓа само и само "другата", додека мажот си го чешка.
    Ама грдо ти е тоа слугинка, приколица.
    Жена не смее да деградира жена во било која смисла.
    А и не можеш на членки како на mssuniquee или некоја трета да и го "осудиш" бракот само затоа шро многу мажи варале. На нејзиниот не си му светела, ниту како они функционираат како пар
     
    На candy.cane, thelittle17, IRBBB и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.611
    Допаѓања:
    3.089
    Пол:
    Женски
    Nikoj ne mu sudi na cleknite daleko bilo.. Prvo pred se taa sopruga treba da ne pluka po sekoja ostanata a maz i da go pravi svetec alo!
    Sto ne e jasno? Zenata sekoj navredliv zbor go kaza samo za tretata osoba! Celo vreme go fali soprugot, go poddrzuva za toa sto go storil? Vo red li e?
     
  4. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.672
    Допаѓања:
    52.070
    Пол:
    Женски
    Кај го фалам кај маж ми ? Прочитај ги убаво моите мислења. Никогаш ама никогаш не би си дозволила така да ме понижи. А за останатото што си го пишала, мехххх, само едно ќе ти кажам..
    Теши се :l:
     
    На cresa-jagoda, ZAHRA, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.611
    Допаѓања:
    3.089
    Пол:
    Женски
    Jas kazav DOKOLKU GO PODDRZIS istoto zeno pobogu..
     
  6. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.287
    Пол:
    Женски
    А што врска има православната со исламската вера во темава? 8-|
     
    На black-angel, LadyLollypop, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.611
    Допаѓања:
    3.089
    Пол:
    Женски
    Lol
     
  8. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.287
    Пол:
    Женски

    Ако сфатив погрешно, исправи ме!
     
  9. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.672
    Допаѓања:
    52.070
    Пол:
    Женски
    Ма остај, и јас сега и ги разгледав мислењата, видов со каков карактер од човек сум влегла во муабет.
    Свесно, знаејќи дека има друга пак иде со него. Ако тогаш свесно она не е швалерка, што е?
    Не може да каже дека не знаела, кога напишала од почеток дека знаела..
    Уште жена му и децата биле чистачка и приколка:D
    Толку:tmi:
     
    На cresa-jagoda, ZAHRA, thelittle17 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.287
    Пол:
    Женски
    Свесно со надеж дека ќе го раздели еден ден.
    Богами на туѓи солзи среќа не се гради. :)
     
    На GirlVolley, cresa-jagoda и mssuniquee им се допаѓа ова.
  11. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.611
    Допаѓања:
    3.089
    Пол:
    Женски
    Svesno... 8-| Daj ne zamarajte zeni, uzivajte vo zivotot, vo pravo ste. Od mravka slon ko po navika
     
  12. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Да не се и жената и швалеркава членови на форумов или онака се муабети за "Другарка", .
    Во однос статус жена и швалерка хмм едната ќе пати другата ќе сонува а Мажево ќе мисли дека ужива до некаде.
    И не би да суфлирам или се мешам но не на секој од нас сваќањата ни се исти во однос на исти позиции во животот.
     
    На H.VAGA и Bubce38 им се допаѓа ова.
  13. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Маж ми да најде швалерка, ќе ми биде само тој крив, пошто тој ми ветил, а не швалерката. Немам работа со нејзе.
    Јас лично никогаш не би одела со женет поради тоа што никогаш не сум гледала на тоа да фатам маж само за забава туку секогаш сум била со некој само со сериозни намери.
    А поради тоа што женет маж кој брка швалерки, не може да има сериозни намери, никогаш не би ми биле привлечни.
    Плус, зошто побогу би одела со човек кој воопшто не се грижи за чувствата на својата сопруга и деца. Ако не се грижи за нив, поприлично не би се грижел за ништо друго освен за себе си.
    И трето, не би сакала јас да бидам "алатката" која ќе му помогне да повредува други луѓе.
    Не дека ако маж ми најде швалерка, мене ме повредува швалерката.
    Тој ми ветил официјално, а таа онака, како да речам од морални причини не би требала да оди со женети.
    И јас од морални причини не би одела со женети.
    Како на пример кога гледаш деца што питаат на улица, не дека имаш обврска да им помогнеш, и да не им помогнеш никој нема ништо да ти каже, ама од морални побуди некогаш застануваме и помагаме.
    А мажот "мора" пошто ветил и се потпишал во матично.
    Ама никогаш, доколку би фатил швалерка, не би одела кај нејзе и нејзе да ја навредувам, додека него го оправдувам.
    Не знам дали сте свесни колку жени тоа го прават.
    Мажот е маж, ќе си проба, тоа му е работа, што да очекуваш друго од маж и така натака.
    А швалерката е курва, и мрда опашката и слично.
    Таквите женчиња не ги жалам.
    И да, им фали самопочит на таквите.
    Се сеќавате на таа што лепеше плакати "Жени не пуштајте ги мажите на родителска кај учителката Ангела по музичко".
    Ангела и е крива, а не сопругот што се загледал во Ангела.
    Ангела го заведе беспомошниот сопруг.
    Швалерките што се надеваат дека мажот ќе остави жена и деца за да е со нив, остајте ги, животот многу јако ќе им се насмевне.
    И да остават жени и деца, врло веома веројатно дека и нив ќе ги изневерат еден ден, кога нема да се повеќе забрането овошје и кога ќе им спадне возбудата.
    Другарка моја со 3ца дечковци имаше долги врски, сите 3ца ги изневеруваше и наоѓаше изговори за да си го оправда понашањето.
    Ама на крај испадна дека таа едноставно го има тој порив во нејзе и тоа е тоа.
    Во голем број од случаите и швалерките си ја трпат истата карма :)
    Жена со самопочит никогаш не би пошла со маж кој сопствените деца си ги нарекува приколки или својата сопруга слугинка дури и да се одљуби од нејзе.
    Ама што се чудите, ова се нормални називи за народ со менталитет ко нашиов.
    Ништо ново.
    Ама па постои една универзална вистина - колку се почитувате себе си, толку ќе ве почитуваат и другите.
    Во превод, кога читам како им викале на свекрвата Мамо, како и мажот и жената одат на работа, а дома целото домаќинство го води жената и мислат дека тоа е нормално, како им се дерат мажите, а овие се тешат дека така е кај сите и маж не треба да го нервираш, треба да поќутиш, па како очекуваш после да те почитуваат другите, кога не се почитуваш и сама.
    Не велам дека изневерувањето на мажот е по вина на жената, и најдобрите сопруги се изневерувани пошто си фатиле работа со клошари кои наместо да се разведат па после да почнуваат ново поглавје, тие балансираат меѓу два животи, туку ако те изневери мажот, замини си со крената глава, не се тепај со швалерката ко да ти зела нешто.
    На маж може сите жени да му се понудат на тацна, ако не сака, нема да ме изневери.
    Ако сака да ме изневери, слободно.
    Нема да му го дадам тоа задоволство да мисли дека ќе се издепримирам ако ме изневерел.
    За кратко ќе продолжам со животот пошто животот е убав, ќе одам на работа, ќе се зафатам со некое хоби, ќе излегувам со пријатели, ќе патувам секаде, ќе си направам фризура уште првиот ден :)
    Не се доведувајте во ситуација да сте зависни од мажот, ни физички ни психички, пошто вашата благосостојба не зависи од никој друг туку од само од вас самите.
     
    Последна измена: 19 декември 2020
    На senza.parole, DoubleK, melissa и 26 други им се допаѓа ова.
  14. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.031
    Допаѓања:
    26.549
    Да ви кажам еден fun fact.
    Ако одите со некој додека е женет ништо чудно и тој да оди со друга додека ви е „верен“ вам.
    Стварно ви е убаво да сте му некој втора и да знаете дека додека вие дома сте тој може со друга да се забавља? Некоја друга што му е легално жена?
     
    На candy.cane, black-angel, sweet-cherry и 11 други им се допаѓа ова.
  15. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Што се нема да прочитам овде. Многу си давате за право да зборите за туѓи животи, и туѓи мажи. Еве ние дома сме "домаќини" и двајцата, си чистиме и помагаме еден на друг, не сме си приколици во животот веќе 5 години, а тоа што некои си даваат за право да пикаат нос, каде што не му е место, е сосема друга работа, гледајте си ја вашата черга, и заметете си ја од време на време. Нас оставете не да бидеме домаќини едни на други, а вие бркајте работа со оженети мажи, и тешете се дека нема да ви тропне кармата на врата, и на тој дотичен женет, и на вас.
     
    На Chanell*, BayernKa, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  16. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.078
    Пол:
    Женски
    Ова само во случаи ако си екстремно наивен или ако се правиш дека не гледаш ништо. :D
     
    На cresa-jagoda, Jana06 и mssuniquee им се допаѓа ова.
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Нема ништо поразлично меѓу мусламинскиот и православниот брак, како маж ѝ на @mssuniquee ја чува нејзе за таков ти можеш да сонуваш.

    Не се спуштајте со толку ниски коментари,ако ти си онаа втората чукни си ја главата бидејќи карма ис бич утре ако е со тебе во брак ќе оди со некоја трета и така цел живот.
     
    На Chanell*, cresa-jagoda, thelittle17 и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Rago

    Rago Активен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2020
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Машки
    Ubo im e bitno da se zadovoleni :D
     
  19. AgentGinger

    AgentGinger Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.583
    Пол:
    Женски
    Првенствено добра вечер, нова членка тука :clap:
    И само ќе речам svaka krpa nadje zakrpu.
    Кратко и јасно.
     
    На noteforself, edna_malecka и JackPeralta’sfan им се допаѓа ова.
  20. Lady D ❤️

    Lady D ❤️ Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2019
    Пораки:
    1.283
    Допаѓања:
    5.410
    Пол:
    Женски
    Toj e toj shto dal zavet na soprugata za vernost
     
    На WildMk, Just.do.it и Dimi_ им се допаѓа ова.