1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Ако така ја сваќаш оваа ваша релација тогаш навистина не ми е јасно зошто пишуваш во темава :?: И јас имам машки пријатели ама никогаш не би пишувала за нив во тема врска со оженет човек. Си има убава тема- Дали верувате во машко-женско пријателство.. Ама прашање е дали тебе потсвеста ти е посилна од свеста?! Како и да е, не е моја работа да судам, ти најубаво си знаеш што сте и кој сте со другаров.
     
  2. 2806986

    2806986 Активен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Бегајте девојки од такви врски, самоконтролата е спас. бев во таква слична ситуација, женет маж и тоа од друга вероисповест, А јас во 5 годишна(тогаш) сериозна врска, (сега веке 10годишна).Звездите од небото беа мои само што ќе посакав! Ужас. немојте!! Само самоноктрола, морате и да бидете свесни за се што би се случило подоцна! КАТСАТРОФА! :puke: За среќа тој замина во странство да работи...СРРЕЌА!А јас со мнооогу контрола и размислуване за пследиците,заборавив на него! Не беше некој долг пероид кога се гледавме 1,5 година(од првиот до последниот ден), ама не ени малку.Таквите врски немаат исход! :!: Кога сега ќе помислам ми се гади!!

    Поздрав девојки, и потрудетесе, ке успеете во тоа, верувам јас во вас..... :*
     
  3. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    љубов со се случи со тебе уште си срекно заљубена во пријателов или пукна тиквата?
     
  4. Macedonian.Horse

    Macedonian.Horse Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    44
    27 „Ste slu{ale deka na starite im
    bilo re~eno: ‚Ne prequbodejstvuvaj!‘
    28 Jas, pak, vi velam deka sekoj {to }e
    pogledne na `ena so `elba, toj ve}e izvr{
    il prequba so nea vo srceto svoe.

    31 „Re~eno bilo isto taka: ‚Ako nekoj
    ja ostavi svojata `ena, neka $ dade
    razvodno pismo.‘
    32 A Jas pak vi velam: sekoj {to }e ja
    ostavi svojata `ena, osven za prequba,
    toj ja tera da prequbodejstvuva; i koj }e
    se o`eni so taka napu{tena, toj prequbodejstvuva.“

    Евангелие според Матеј 5та глава

    Имало и има Светици, како што има меѓу оние кои го напуштиле светот, така и меѓу оние во светот во брак што стапиле.
     
  5. ljubovljubov

    ljubovljubov Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    8
    ДА СЕУШТЕ ,САМО ЕДНО КЕ ВИ КАЖАМ ,,НИШТО НЕ Е ПОГРЕШНО ОД ТОА ШТО ГО ПРАВИМЕ ,АКО ТОА НЕ ЧИНИ СРЕКНИ ,,СИТЕ НИЕ ТЕЖНЕЕМЕ ДА ЈА НАЈДЕМЕ СРЕКАТА ДАЛИ ПОРАНО ИЛИ ПОКАСНО,ЕДНОСТАВНО КОГА ПОКРАЈ НЕКОЈ ЧОВЕК СЕ ЧУСТВУВАТЕ СРЕКНИ ,ИСПОЛНЕТИ ЦЕЛОСНО ,ЗАШТИТЕНИ ,РАЗБРАНИ ПОДУЧЕНИ ВО ОДРЕДЕНИ СИТУАЦИИ ТОА Е ЗНАК И ФАКТ ДЕКА ФУНКЦИОНИРАТЕ КАКО ЕДНО СЕ РАЗБИРАТЕ СО ПОГЛЕД И ТОА ГО ПРАВИ ЖИВОТОТ ПОЛЕСЕН ЗА ЖИВЕЊЕ И ФУНКЦИОНИРАЊЕ.МЕГУТОА ЈАС СУМ СВЕСНА ДЕКА ВО ВАКВИ СИТУАЦИИ ЕДИНСТВЕНИТЕ КРЕВКИ СУШТЕСТВА СЕ ДЕЦАТА ,НО АКО СОРАБОТКАТА НА МАЈКАТА И ДЕЦАТА Е ТЕСНО ПОВРЗАНА И СО ТЕК НА ВРЕМЕ СЕ ОБЈАСНАТ И РАЗЈАСНАТ НЕКОИ РАБОТИ СИГУРНА СУМ ДЕКА ДЕЦАТА КЕ МОЖАТ ДА ЈА РАЗБЕРАТ СИТУАЦИЈАТА ВО ЦЕЛОСТ И ДА ЈА ДОБИЈАМ НИВНАТА ПОДРШКА ,ДА НЕ ЧУСТВУВААТ РЕВОЛТ ,ИЛИ ОМРАЗА КОН НЕКОГО РАДИ НАСТАНАТАТА СИТУАЦИЈА
    НИТУ ДЕЦАТА КЕ ОСТАНАТ БЕЗ ТАТКО НИТУ БЕЗ МАЈКА .ДА ЈАС МОЈОТ СОПРУГ ГО САКАМ И ПОЧИТУВАМ ТОЈ Е ТАТКО НА МОИТЕ ДЕЦА НО ТОА НЕ МЕ ОБВРЗУВА ДЕКА МОРА ДА ОСТАНАМ СО НЕГО ДО КРАЈОТ НА ЖИВОТОТ А ГЛЕДАМ ДЕКА МЕГУ НАС СЕ СОЗДАЛА НЕКОЈА ПРАЗНИНА, НИЕ СЕ ПОЧИТУВАМЕ ФУНКЦИОНИРАМЕ НО СЕКОЈ БАРА ДА ЖИВЕЕ ОНАКА КАКО ЗАМИСЛИЛ БЕЗ ПРИТИСОЦИ ИЛИ ОБВРСКА ДЕКА МОРА ДА ЖИВЕЕ ПО ПРИНЦИПИ И ПРАВИЛА НА НЕКОЈ ОД БРАЧНИТЕ ДРУГАРИ....НАШАТА СОРАБОТКА КАКО РОДИТЕЛИ НА НАШИТЕ ДЕЦА БИ ПРОДОЛЖИЛА, СЕ СТО Е НАША ОБВРСКА КОН НИВ КЕ СЕ ИСПОЛНУВА .....ЖИВОТОТ Е ЕДЕН ТРЕБА ДА СЕ ЖИВЕЕ ОНАКА КАКО ШТО САКАМЕ СМЕ ЗАЦРТАЛЕ ,ЈАС ТОА ГО НАУЧИВ ОТКАКО ИЗГУБИВ ЕДНА МНОГУ ДРАГА ЛИЧНОСТ,ЖИВЕЕШЕ БАШ ТАКА ЗА ДРУГИТЕ ,КАКО ЖИВОТОТ ЗАЦРТАЛ ,УГОДУВАЈКИ НА СИТЕ А СЕБЕСИ НЕ СЕ ПОГЛЕДНА И НЕ СИ ДАДЕ БАРЕМ МАЛКУ ВРЕМЕ ДА НАПРАВИ НЕКОИ РАБОТИ ЗА ДА БИДЕ СРЕКНА ....КОГА СЕ СВЕСТИ ДО КАДЕ СТИГНА ДЕКА ЖИВОТОТ И Е НА КОНЕЦ ВЕКЕ БЕШЕ ДОЦНА .....ПОРАДИ ТОА НАУЧИВ ДЕКА СРЕКАТА НА СИТЕ НАС Е НА ПРВО МЕСТО ,МЕНЕ И ДЕЦАТА А АКО ЈАС НЕ СУМ СРЕКАН НЕМА ДА БИДАТ НИТУ ТИЕ А СЕ ДРУГО СЕ РЕШАВА СО ЗБОР СЕ ОБЈАСНУВА :)

    МОДЕРАТОР: Не користете големи букви за цело мислење, туку само ако сакате да потенцирате нешто. Прочитајте ги правилата за пишување на мислење.
     
  6. Vikiliks

    Vikiliks Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    32
    Isto taka kako sto ne si znaela ti...zastani i razmisli kako bi ti bilo tebe da si na mestoto na negovata zena ...Isto kako sto ne si vinovna ti bidejki ne si znaela taka ni taa ne e kriva..No sepak taa nema izlez a ti imas..Da go ostavis istiot moment za da ne nosis na dusa cel zivot deka si rasipala braK..POZZ
     
  7. melani-melani

    melani-melani Активен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2012
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    6
    Еј, уво да не те боли, од мене имаш поддршка.
     
  8. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.210
    Допаѓања:
    106.814
    Пол:
    Женски
    Само едно ќе ве прашам , вас горди заљубени жени во туѓи мажи, кои си го живеете животот како скате и без уво да ве боли, како ќе се чутвствувате кога вашата ќерка, ќе ви дојде на врата со куферчето, зашто што мажот нејзин ја оставил заради некоја друга, исто толку горда и среќно заљубена како вас? Дали тогаш нема да ве заболи душата, да ја гледате ќерка ви како пати, дека некоја и го растурила домот, семејството, или ќе и речете, супер, ај да ја запознаам сега таа, и да седнеме сите на едно кафе и убаво да се изнаприкажеме?

    Искрено ми се гади од вас. И од вашата гордност и од вашата среќа, која ја темелите на туѓи солзи. Не знам како можете да се погледнете во огледало.
     
    На Inhume, calliope, tessie и 16 други им се допаѓа ова.
  9. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Љубов Љубов со мали букви пишувај. Читаме. Инаку еј знаеш искрено многу јако би ми било да го начекаш маж ти со друга во кревет. Инаку кажи си поштено, сакаш да ја шириш, не дека јас нешто ти судам ау ау. Ама многу си бе опен мајнд. СИ имам маж, ама тоа не ме обрзува само со него да бидам бла бла блаа. Повраќаници. Ондак пушти го мажот ти. Зошто воопшто го држиш блиску до тебе? Ако тебе ти е топ со други, нека му биде и на него топ со други! А она демек си научила од личност дека треба да живееш за себе. Тоа е во ред, али не и оправдување за некои постапки. Живоот е среќа и достоинство кое треба да го зачуваш зошто имаш дечиња. Ако тие не се твое срцево отчукување, туку отчукувањата на пенисот на твојот швалер ондак светот отишол у курац. Проучи што е морал прво, а потоа кажувај дека не е забрането да се биде со оженети, омажени и слично.
     
    На calliope, enca.69, nena2010 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    И од тој многу добриот ќе има подобар и од тој некој друг уште подобар и шо сме напрајле така ОД КОЛ НА КОЛ АМА НА КРАЈОТ ЗНАЈШ ШТО КОЛОТ В Г** (ништо не останало тајна), а да знам па дека некоја мене ми се мешаво брак е јас ќе и го начукам истиот. Позз.
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. zarah123

    zarah123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    42
    Е па драга моја кога ке ги прашуваш зошто си растураш брак ке ти кажат дека тие не се виновни уво ги боли што тој има деца дома жена која го чека секоја вечер дотерана само за него а тие мислат он не ја поднесува не спијат заедно и сто глупости.
    Еве ти жив пример јас досега живеев во облаци залубена во мм и сега отгривам дека ме изневерува!!!???
    Дај боже и нив кога ке се омажат (ако се случи тоа некогаш)истото да им се случи да видат како е да ти го растури некој семејството.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Lining

    Lining Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    185
    Слушај ваму. Ми се гади од тебе. :puke: Скраја да е од ваква мајка да те знам која си ќе ти треснам една и ќе ти плукнам во лице. Сироти децата твои и мажот ти. :x Крајно сум изреволтирана. Самата себеси се оправдуваш, целиот свет е против тебе а ти туркаш со глава во ѕид. Епа НЕМА ДА МОЖЕ ! :fubar: Не барај изговори за твоите постапки. Ако си го сакаш пријателчево зашо си со мажот ти?? Тебе треба да те испратат во психијатарска болница. Тебе ти нема спас, си влегла во некој филм што само ти го разбираш. Искрено се молам на господ да си некој тролаш што има премногу слободно време и праи акаунти на форуми и тресе зелени. Се воздржувам од некултурни изрази ама така добро би ти испратила неколку сочни пцовки! Се чудам што се гази на земјава :fubar: ! И како за крај остани така горда на своите постапки и силно се надевам дека пријателчето многу гадно ќе те зае*е ! Не е на мене да судам затоа ГОСПОД НЕКА ТЕ КАЗНИ ! :@ :devil: :envy:
     
    На Inhume и enca.69 им се допаѓа ова.
  13. sweat2

    sweat2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Женски
    Девојки абе не се мачете за оваа да коментирате
    таа самата не е свесна што прави и какви гревови прави
    срамота си дала збор пред бога,си створила семејство,а тука ни проповедаш
    дека сите жени се неморални како тебе,засрами се и покај се на време
    оти им нема спас на таквите како тебе :fubar: :fubar: :fubar:
     
  14. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    ина 5 од кај па ти сега испадна во оваа тема ??
    ги зезаш ???? :D :D
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.819
    Абе искрено, добро е одвреме-навреме да се појавуваат луѓе со вакви ставови за да не заборавиме дека навистина постојат. Ете се разви огромна дискусија и секој на свој начин се труди да сфати КАКО ПО ЃАВОЛИТЕ Е ВОЗМОЖНО некој при здрав разум вака да размислува. Се разбира, тука и здравиот разум е доведен во прашање.

    Најважно е да бидеме среќни, да. Ама ви се чудам и восхитувам вас кои без грам совест градите среќа врз туѓата несреќа. Алал да ви е! :bow:
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. IvanaOneD

    IvanaOneD Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Ја си мислев вакви работи саммо по филмовите има
     
  17. Dona-Ares

    Dona-Ares Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    страшно!!!!!!!
     
  18. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    Е љубам,овие ти се најлоша категорија-ем си има маж кој го „сака“ ,ама си има и „дечко“ кој и го исполнува „животот“.
    Во врска со болдираново-треба да си човек за да застанеш и отворено да се изјасниш пред тој што те венчал и ти направил деца за „двојниот живот“.Нема сигурност во „дечкото“-свесна е дека нема да остане со него по старост да си подаваат чаша вода и лекарства.Нема љубов тука,само секс....
    Исто така ,ако го пушти сопругот,финансиите нема да бидат истите.Вака ,сопругот ќе ја храни, а „дечкото“ ќе ја ... .Колку мизерно.
     
  19. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Сите доблести полека но сигурно се губат,почитта,љубовта,пожртвуваноста и самоконтролата си одат а развратот,егоизмот,телесните задоволства,лажењето,прељубата и мн.други и те како надоаѓаат и земаат голем замав.
    Не треба никого да осудуваме,самите тие кои се плеткаат со зафатени се веќе самите осудени со живот на привремени благодети кои им се сега слатки,но кога ќе се дознае - е дури тогаш ќе сфатат што направиле и ќе надојдат осудувањата и тоа најболните(од најблиските).
     
  20. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.758
    Допаѓања:
    99.574
    Пол:
    Женски
    Некоја сака да се игра некој да се заигра.Ама наместо едно поголемо искуство се прави нова судбина,а тоа не чини.
    Искрено не можам да ги сфатам младиве,(сега звучам како да имам 100 години),оваа сече вени заради оженет,онаа оди на чат со оженет,таа се куцка на фб ,...па во што ви поминува младоста аман???Дали размислувате дека може да дојдете во време ,кога и тие заради кои сега се нервирате ќе ви се смеат.Не сте бесмртни,ниту пак овој дел од вашиот живот ќе се протега во бесконечност.И немојте да дојдете во ситуација некој да се фали со вас,дека легнал младо месо.Зашто во најголемиот број на случај тоа сте за нив.Само младо месо.
    Вложувајте во себе и уживајте со неженетите.Другите се веќе зафатени.
     
    На tessie, SomeWhere, NoellePage и 11 други им се допаѓа ова.