1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. Need for Speed

    Need for Speed Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2021
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.080
    Одвратно, не знам како може некој при здрава свест да поддржува ова.
     
    На calm-girl, Konfetka, Hellobeautiful и 2 други им се допаѓа ова.
  2. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Абе теоретски, никој не го поддржува, ама многумина го практикуваат. :D
     
    На Glowy, Frosty!, Angie1432 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    секој втор е во ваква врска, јас не знам што се како од на марс паднати, и на никого не го боли дали ние го подржуваме ова или не едноставно си живеат како што сакаат
     
    На mal.ecka, elimkd, Фem.ima и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Need for Speed

    Need for Speed Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2021
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.080
    Тоа што многумина го практикуваат не го менува фактот дека се одвратни.
     
    На calm-girl, Konfetka, Guns N` Roses и 8 други им се допаѓа ова.
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Повеќе би рекла дека се луѓе на кои им е страв да признаат какви се навистина... и пред себе и пред партнерите.
    На паровите им недостасува искреност.
    Ништо друго.
     
    На CrazyGirl15 и Justicija им се допаѓа ова.
  6. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    многу им е галје твоето мислење, си го живеат животот како што тие си сакаат
     
    На ane.bella и WildMk им се допаѓа ова.
  7. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    True that (y)

    Синоќа се видов со оженет.
    Опипаваме терен. :angel:

    Не му е гајле, навистина.
     
  8. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Како бе така?
    Зарем не ги прашавте луѓево дали смеете така да правите?
    Прво нив требало да ги прашате :D

    И јас не можам да ги сватам оние што се преценати и дека нивното мислење е исправно и се експерти за сФе :D А воопшто ниту се битни ниту нивното мислење е битно ниту некој ги прашува :rock:
     
    На WildMk, anaja1 и diskreten32 им се допаѓа ова.
  9. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.231
    Пол:
    Машки

    Kako gi naogjas ili kako te naogjaat?
     
    На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.795
    Допаѓања:
    46.393
    Супер ако не ти е гајле што мисли народот за тоа што ја вараш жена ти.

    Screenshot_20210911_123255.jpg
     
    На mariz, tina2018, MarianaBT и 14 други им се допаѓа ова.
  11. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.399
    Допаѓања:
    35.959
    Кај се наоѓаат женети и мажени? Пааа...веројатно на интернет, на работа, на конгрес, на лекар , на апликацијаи слично . Се уште нема сегрегација на женети и неженети дека нема да ги најдеш некаде. Чудно прашање . Или за себе бараш?
     
    На spacegirl92, Justicija, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Врски со оженет леле бљак, мислам не знам како можат.
    Следна сцена ете ти ја истата оваа Цаци почиња да флерта со женет колега од работа. Дури и паѓаат неколку искачанки, на почетокот тим билдинзи, на крајот од вечерта - Хотел Лаки.
    Столе, колегава, не планира нормално да ја остави жена му и децата, дубоко е несреќен у таа заедница, не може да ја поднесе сопругата, крај е од многу одамна, али ги извршува сите обврски во домот. Недела е ден за фамилија и телефонот као да е изгасен. Време за пикник, ‘глумење’ среќно семејство заедно со заедничките пријатели. Контактот со Цаци се сведува по потреба, вниманието и ѕвездите ги снемува после недела ипол. Цаци се замислува на местото на жена му за време на годишниот одмор, фантазира за поише од два саати поминато време со Столе, испозатрескана као никад претходно, пишува на жена му од лажни профили демек да ги скара.. на крај Столе ја шамара со реалноста.

    А фемина е гласот на разумот, на куп морални жени што негуваат строго традиционални семејни вредности, пожртвувани сопруги со слаб вид за своите сопрузи, но остри критичари за сечии други.
    Жените од фемина не изневеруваат и воопшто не се ни свесни дека постои флерт на работно место. Оние кои се, строго го осудуваат!

    А мислев е многу полесно да се биде искрен кога постои никнејм..
     
    На spacegirl92, Justicija, Dadusicka и 19 други им се допаѓа ова.
  13. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Разбирам на некој да му е дојдено до добар секс и провод ама искрено не ми се јасни оние кои имаат длабоки очекувања од женетиот партнер. Имав колешка една, златни години уништи со оженет лик кој си ја зафркаваше по потреба. Ама типкава беше затрескана по него до максимум, гаеше фантазии дека ќе се разведе, дека ќе се земат и ќе си живеат хепи засекогаш. Колку само се лажеше, се растрои со психата од тага ради тоа што не успеа да го постигне тоа што го сака. Капак на се беше што жена му си чекала второ дете, оваа разбра кога се породи дури. Кои трескања и нервни сломови ги имаше, искрено за жалење. Да е лабава врска за забава ок, проблем е кога чувствата ќе им забегаат на некои. :x
     
    На Snowflake97, Waverly Raven, Роберт 7 и 12 други им се допаѓа ова.
  14. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Има и такви, ама не си сите нарциси и не можеш да ги дијагностицираш сите кои изневеруваат дека имаат ментална болест, и тоа базирано на само една информација.
    Уште помалку мојш да ги дијагностицираш, ако не си доктор.
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.231
    Пол:
    Машки
    Не сериозно ме интересира, еве првенствено ќе почнам од мене, ако сум во врска (па и во брак би бил дистанциран скроз), не гледам ниту една друга девојка, па камоли да правам поинтимен разговор. Се знае на дистанца како си шо прајш и тоа е.
     
    На tina2018 и Snowflake97 им се допаѓа ова.
  16. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.399
    Допаѓања:
    35.959
    Ok, не се сите верни или моногамни. Или пак сакаат флерт. Ти праша каде се сретнуваат, а не дали држат дистанца. Очигледно не.
     
  17. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Затоа треба да се комуницираат очекувањата.
    Маж со семејство ретко си го напушта гнездото кај што некој го пере, му прави јадење, децата му се тука.
    Он ако е толку заљубен, ќе се разведел и без таа да го моли за тоа.
    А има и друга зафрканција, таков човек што нема проблем да е со две истовремено, врло веома веројатно дека нема да има проблем и во иднина, па да не си најде и втора швалерка со која ќе ја изневерува првата. ^_^
     
    На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.735
    Допаѓања:
    15.231
    Пол:
    Машки
    Епа не ми се јасни некои работи и ја прашав чоечки, не те прашав тебе.
     
    На tina2018, Snowflake97 и Dentina им се допаѓа ова.
  19. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Целосно се согласувам. Истата таа за која дискутирам погоре се ставаше во ситуација да прави испади заради трети женски, потенцијална опасност во даден момент. Веројатно и самата беше свесна дека лесно ќе биде заменета. Оти факт е дека типот беше тргнат у швалерај со која ќе му падне на пат.
     
    На tina2018, Snowflake97 и Mantub им се допаѓа ова.
  20. Clear

    Clear Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    195
    Прочитав многу мислења и сакав да ви ги претставам работите од друг агол.

    Јас сум дете кое ја загуби својата мајка на четиригодишна возраст. Болката е само поголема секој ден, само научив да живеам со неа.
    После тоа, татко ми се ожени со друга жена и тоа беше многу нефункционален брак. Тие се разведоа по околу 20 години брак. Она е таа што изневери.

    Јас сум дете кое порасна без многу внимание, нежност, топлина, се она што мајката му дава на детето.
    Последица на сето тоа е ниска самодоверба, анксиозност. Едноставно не бев среќна.

    Имав една тинејџерска врска. Немав многу „среќа во љубовта“.

    Потоа запознав оженет човек, кој ми даде се што ми требаше во тој момент. Зошто баш тој од милион слободни? Во тој момемнт немаше слободни момци. Тој се најде тука. Сплет на околности. Судбина. Што и да е.
    Немав сила да го одбијам. Немав сила да го вклучам мозокот. Да, навистина имав грижа на совест, не беше нормално за мене, но додека бев со него бев среќна. Заврши, повторно болно за мене.

    Потоа отидов кај психолог да ги решам сите проблеми што ги имав со себе и во главата. Сфатив дека не ја бараме среќата во другите, туку во себе.

    Не го оправдувам и не го поддржувам неверството, верувам дека треба секој ден да се работи на врската, а не да се оди по линија на најмал отпор. Ова е само една страна од приказната, каде што можете да видите дека ништо не е црно или бело.
    Ние сме луѓе. Грешиме. Оној што е безгрешен нека биде првиот што ќе фрли камен. Важно е да се разбере дека секој понекогаш може да се распадне, да се сломи и да има момент на слабост.

    Поради сето ова, научив да не осудувам никого, дека секој има своја причина зошто прави нешто, свесно или несвесно, ама да е неверство или врска со женет, најчесто само последица, а да е среќен оној кој успева да ја пронајде причината, узрок за сето тоа.
     
    На Алек***, spacegirl92, BlackSwan22 и 20 други им се допаѓа ова.