1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. SrbinkaaaA

    SrbinkaaaA Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2020
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Имам да. Излегувам често со оженет човек, се гледавме и кога не беше оженет и кога сум била во врски и кога не сум. Интересно е, има забава. Имаме поминато доста работи со оглед на тоа што сме скоро 4 години.
     
    На Traveler91, Milan444 и Iren4ep им се допаѓа ова.
  2. Idedemja

    Idedemja Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2020
    Пораки:
    3.176
    Допаѓања:
    43.103
    Пол:
    Женски
    Не те разбирам кој треба да ја сожалува изневерената сопруга? Мислиш на љубовницата од феминистички побуди да и е жал за изневеренета сопруга, па таа не ја изневерила таа жена, туку мажот ја изневерува и ги погазува сите дадени ветувања за верност, тој и го крши светот, да со учество на друга жена, но ете може да ја изневери и со маж така?
    Другиот прељубник маж да ја жали изневерената сопруга на патнерот ради феминистички побуди?:?:
    И зошто уопште некој да сожалува некого, па дури и изневерена жена? Нема потреба од сожалување, сожалувањето не дава поддршка, помош, соработка на повредената жена кога најмногу и трба од сите, друга жена, маж било кој околу неа. А види ти пишав најчесто изневерената жена иде со мисла јас сум му законска сопруга, со мене има деца, кредити, додај по желба што имаат и ги држи заедно и си вика изневерена или не кај мене в кревет тој на крај се враќа. И сега како и да ја сожалуваме како што велиш, а јас ти велам не така туку другово да и го понудиме кога најчесто не сакаат соработка.
    Го памтиш случајот со Форсина и мажот Стефче или како се викаше што ги објави разговорите нивни на фб, жената рипна да ја тужи неа за нарушен углед, кој пред се мажот и го нарушил кога се дрзнал да пишува такви гнасотии со Фросина, а не таа што објавила, таа ништо не и нарушила само ја споделила вистината.
     
    Последна измена: 20 октомври 2021
    На Emy867, TheDreamGirl, Clear и 4 други им се допаѓа ова.
  3. martina4

    martina4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Жената е жена на тој некој си што не знае да чува к.. р во пантолони
    А љубовницата е трето лице.
    Дали љубовницата е крива или тој? Криви се двајцата повеќе тој се разбира.
    Ама што е крива па жената. Таа може да знае може и да незнае.
    Таа е колатерална штета.
    Е сега ако знае зошто е во брак со таков? Причини има повеќе :љубов едноставно го сака, финансии, деца, нема можност можеби за да почне од ново нешто, страв. Причините секоја жена си ги знае. Жената ја разбирам но сепак ќе кажам не ги разбирам овие што идат 4 години никако не можам да разберам што очекувања имаат истите? Во период од 4 години да сакал да ја земе ќе ја земал не разбирам како си трошите време, здравје и години.
    Ако било само авантура една ноќ разбирам ама 4 години не.
     
    На Traveler91, manako1 и LadyLollypop им се допаѓа ова.
  4. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    Сигурна си дека само забава ве поврзува? 4 години не се малце за да бидеш со некој што ти е забава само.
     
  5. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Баш ме занима кои се тие работи :^)
     
    На anaja1 и manako1 им се допаѓа ова.
  6. SrbinkaaaA

    SrbinkaaaA Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2020
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Не сте човек да сподели нешто, одма се осудува :D
     
    На Milan444, WildMk и Mikha4 им се допаѓа ова.
  7. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Не осудувам само ме интересира кои се тие работи што може да ги правиш со оженет, а не со слободен? :?::^)
     
    На cresa-jagoda, Konfetka, anaja1 и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    И јас не те осудувам. (fingers)
     
    На SrbinkaaaA му/ѝ се допаѓа ова.
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Туѓото е послатко па и ти па.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. LadyLollypop

    LadyLollypop Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Ама пак не ми е јасно што работи може да се прават со оженет а не со слободен... Освен да се криеш у плакар за да не те фати жена му :^)
     
    На Indiegurl, cresa-jagoda, anaja1 и 8 други им се допаѓа ова.
  11. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Некој друг начин на кревање адреналин :?:
     
    На Peanut Butter му/ѝ се допаѓа ова.
  12. SrbinkaaaA

    SrbinkaaaA Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2020
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Не може човек ни да се нашали, одма се палат :D
     
  13. SrbinkaaaA

    SrbinkaaaA Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2020
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Може и се кријам :D
     
  14. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Материјална корист може да е во прашање. Колку ги има на пример што се плеткаат со женети газди и шефови на работно место заради напредок? Не е секогаш тоа во прашање ама факт е дека за некои е главна причина.
     
    На x-MajaEsposito-x, deskarada, nena2010 и 3 други им се допаѓа ова.
  15. lici1

    lici1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2021
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    I ja sramat familijata sto odat so ozenet ili mazena
     
    На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    А што со тие што не кажуваат дека се во брак?

    Јас имав таков случај, се запознавме во ноќен клуб, со недели се слушавме, се допишувавме, мислиш сродни души, се заљубив јас уште пред да се видиме пак. Доаѓаше кај мене пред зграда прво, седевме некаде по клупи, муабети со саати, онака бавно ама убаво идеше работата и поминаа 2-3 месеци, до уши заљубени, дечко имам, пресреќна. И секогаш во мојот живот се случува нешто што ми помага да се извлечам од фатални ситуации, како да имам некој ангел чувар. Како на филм беше случката.

    Бев на слава кај другарка, имаше една жена со две внучиња и си правевме муабети едно 2 саати додека не ме праша а ти дечко имаш. И јас и кажувам гордо имам како немам, вака и вака се вика, она ми вели како зетот за ќерка ми се вика. И почна да ми раскажува, истата населба, исти години, таа невино онака пријателски си правеше муабет, ама мене ме удри шок, пошто си ги поврзав работите и испадна дека женава е мајка на жената на дечкото мој, а внучињата деца негови. Права телевиса шпанска серија, посебно со болдираното.

    Знам врнеше многу и станав јас заминав пешки од козле до аеродром идев, ред дожд ред солзи...
    Ми ѕвонеше пред спиење како и секој ден, не кренав, па зошто, кај си, молења, плачки, ама толку се осеќав бедно, нитожно, ниско.. Не сум паничар ни брзо под афект делувам, па следниот ден ископав информации за женава, се слушнавме и прашав дали може да и одам на кафе. Можеше само да и кажам, ама ајде да не речам и дете дека бев па заминав со цел памет кај неа и и раскажав се како што беше од А до Ш. Дојде и жена му, преблагодарни на мене, се испративме, стигнав јас дома и прекинав секаков контакт со него, ама секогаш кога понатаму испаѓал сомнителен, жена му си поврзуваше со мене и почнаа да ме замараат не знаеш со кој си имаш работа курво, ќе видиш сега како ќе те уништам и блок на сите и што се замарам кај ти кажувам па ќе ме вреѓаш мене место мажето невино со две мали деца дома што се прави принцот што си ја бара принцезата. Еве до ден денес се заедно и 3то дете имаат.

    Никој никогаш не смее да си дозволи свесно да влезе во врска со оженет маж. Да ја оставиме жена му на страна, нема да се осеќате како гомно? Знам јас како се осеќав кога дознав. Нема полошо нешто од лоша совест и валкана душа. Јас не можам така да живеам, ни да функционирам, тотално ќе пропаднам и ќе ме снема полека полека. Оние жени што се во среќна врска со оженет маж немаат никаква почит и љубов спрема самите себе на прво место и кога веќе се третираат себеси така не смеат да се лутат кога и од другите ќе бидат исто третирани.
     
    Последна измена: 22 октомври 2021
    На Giinna, Indiegurl, cresa-jagoda и 32 други им се допаѓа ова.
  17. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.643
    Допаѓања:
    3.121
    Пол:
    Женски
    Taa zena tebe nikogas nema da te "pocituva" bidejki i sama ne se pocituva. Taka da, si se spasi ti uzivaj taa neka i vrvi zivotot milion pati izlazana. 8):l:
     
    На Clear, Guns N` Roses, S.W.A.G и 3 други им се допаѓа ова.
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Типично.
    Затоа не кажувам за оние што знам дека изневеруваат.
    Без разлика дали мажи, или жени.
     
    На Indiegurl, Snowflake97, Clear и 5 други им се допаѓа ова.
  19. Bella*

    Bella* Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2018
    Пораки:
    2.344
    Допаѓања:
    14.619
    Пол:
    Женски
    браво што си го направила тој потег,немој да се каеш ретко кој би имал таква храброст
    и ќе престанат да те замараат,ќе си сфатат..битно ти ќе си чиста пред себе и твојата совест
    убаво пишале Таа жена никогаш нема да се почитува самата чим му простила,може и не му ни било првпат,и плус што има трето дете јасно е ко бел ден,за само да го задржи...
     
    На cresa-jagoda, christinnn, Snowflake97 и 7 други им се допаѓа ова.
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.325
    Допаѓања:
    101.560
    Пол:
    Женски
    Исто. Кој што сака нека си прави. Пак јас ќе бидам крива.
     
    На poppie, referentka и WildMk им се допаѓа ова.