1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Девојки и давате совет као божем незнае што прави,таа е свесна за целата ситуација меѓутоа можеби и е ќеиф да се секса со типот,и јасни и се последиците,затоа и кажувам напрај си го ќеифот,но пази потоа да не се каеш.
     
  2. monibejbi

    monibejbi Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    1.848
    Допаѓања:
    2.085
    Ева секогаш ми даваш убави совети, ти бар знаеш низ каков пекол поминував, и сега си реков онака да си иамам некој за разонода без врзување, што ке ми биде убаво со него. ;)
     
  3. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Уште ова ке ви кажам блазеси ви кога си сакате кеиф си правите,за разлика од вас кај нас машките е невожможно.
     
  4. monibejbi

    monibejbi Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    1.848
    Допаѓања:
    2.085
    добро витомир гледам дејка симашко како глеаш ти на оваа ситација, зашто би се каела понатаКа ако се си сЕ свигаме, ШТО БИ ИЗГИБИЛА, АШТО И ОН :( .
     
  5. barbie28

    barbie28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2012
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    76
    леле те молам од толку слободни мажи на светот бас со оженет ли да си го прави кеифот
     
  6. zarah123

    zarah123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    42
    Не ме праша мене ама ке ти кажам јас што ке изгубиш ти :почитта секој ке те нарекува растурачка на брак , курва ,а тој што ке изгуби прво жената фамилијата зоште се се дознава сега или покасно. :worried:
     
  7. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    monibejbi заборави на типот, заборави на неговото семејство, сопруга, деца што и да има...дали сфаќаш што правиш со себеси? Дали сфаќаш колку себеси се омаловажуваш и пропаѓаш и си го уништуваш самопочитувањето и почитот и од другите? Дали сфаќаш колку крив пат фаќаш? Веќе имаш, да ја наречеме грешка, една грешка зад себе, еден брак. Зарем не извлече поука од тоа со поладна глава да размислуваш? Да не подлегнуваш лесно на емоциите што моментно ти се создаваат или ти траат сеедно? Каде ова ТЕБЕ ќе те однесе? Оваа можна врска, афера што и да е? Зошто да го трошиш своето време, кое треба да си го цениш и себеси да си се цениш, подавајќи му се на некој (грди зборови ми иде да пишам за човекот) кој верувај не те сака, ниту ќе те засака. Таков човек, грозно би ми било да бидам со него. Дволичен, себичен идиот кој неодговорно живее без осет кого по патот повредува.
    Искористи си го времето за да си го надоместиш изгубеното со пропаднатата претходна врска. Направи подобра личност од себе, излечи си ги раните и со крената глава излези во светот правејќи нешто од себе. А тоа да не биде нечија љубовница. Љубовница еј? Знаеш колку грозно тоа звучи?
    Краток е некако животов, па сите некако гледаме да зграбиме повеќе за себе, да не мериме многу за другите, нели се учиме да сме себични и само себеси да се задоволуваме. Ама размисли си добро, дали вреди целата своја личност, карактер да си ја ставиш на коцка, само заради момент на страст? Во сликата ти и тој во кревет, знај дека иде во пакет и неговото семејство.
     
    На jessicamakedonka, babymama, Moira и 2 други им се допаѓа ова.
  8. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Dobro sega ke ispadne deka ja opravduvam,no poznavajkive vas devojki koga nesto sakate nebirate ni mesto ni pak ve interesira drug sto ke kaze,i taa saka so nego i kraj i neja interesira za posledicite,ni pa dali e zenet ili ne,zatoa probaj ako ti e ok teraj.
     
  9. monibejbi

    monibejbi Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    1.848
    Допаѓања:
    2.085
    Добро сега да кажам сега за сега не планирам ништо со него да правам тоа му го кажав за тоа и он се повлече, а за понатака како ке биде неможам да кажам.
     
  10. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.819
    Monibejbi, токму од вакви размислувања и постапки после има муабети за „распуштеници“ и се создаваат предрасуди дека сите разведени се вакви- се гледаат само себе, не мислат на последици, не им е грижа дали нешто е правилно или погрешно, односно дека ако е распуштеница мора да е мераклика... А ќефот можеш да си го направиш и со некој посоодветен. Размисли малку, ако тој е во состојба жена му со која го дели животот да ја лаже, што останува за секој друг, па и за тебе? А верувај, не си му толку посебна колку што сакаш да мислиш, мене повеќе ми личи дека видел прилика кај тебе и веројатно оди токму по онаа предрасуда што ја спомнав порано, дека штом си сега разведена, се знае... А ова ти го кажувам затоа што и јас сум имала колега со кој сум била блиска, па на памет не му паднало да ја премине границата на пристојноста со мене.
     
  11. barbie28

    barbie28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2012
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    76
    витомир јас не сум од оние кој мислат дека сите маски се исти или дека сите женски се исти затоа не се согласувам со тебе дека ние женските не бираме ни место и дека не не интересира за последиците затоа сто секој си е приказна за себе има и женске и маски кој на изневеруванјето не гледат како несто трагицно само сака да се забавуват ,но јас во никој слуцај не го оправдувам затоа и ти коментирав дека не бас добар совет да се забавува со женет мас од толку слободни мази на светот
     
  12. snezan4e

    snezan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.202
    Мonibejbi,повредена си од маж ти и не размислуваш трезвено.Јас по раскинување со дечко,чекав да се средам за да не избрзам и влезам во некоја погрешна врска (мислам погрешна како личност,со женет не ми паѓало ни на крај памет),а не пак по ваква ситуација како твојата.Најпрво среди се!
    Инаку во предходните постови,те потсетив на колегата во кој си се загледала,исто женет како и овој,а тогаш си била девојка,еднаш ај случајно,ама втор пат? Среди се емоционално и ќе се појави некој соодветен за тебе.
     
    На barbie28 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    убаво е монибејби што сакаш некој да имаш покрај себе и го поравдувам тоа дека ти треба човек покрај тебе али ти напоменав барај друг човек слободен без обавези не овој или сличен женет како него значи имај си некој али некој слободен спрема тебе овој батали го иако сум сигурна дека веке нешто се случило повлечисе на време
     
  14. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    витомир јас не сум од оние кој мислат дека сите маски се исти или дека сите женски се исти затоа не се согласувам со тебе дека ние женските не бираме ни место и дека не не интересира за последиците затоа сто секој си е приказна за себе има и женске и маски кој на изневеруванјето не гледат како несто трагицно само сака да се забавуват ,но јас во никој слуцај не го оправдувам затоа и ти коментирав дека не бас добар совет да се забавува со женет мас од толку слободни мази на светот[/quote]

    barbie28 Неможеш да ме убедиш,и точно дека сите не се исти но во крв ви е таа карактерна црта,значи кога ке се заљубите ни господ не може да во докаже дека тој тип не е вас,има јас една другарка и беше затрескана во еден мој другар ама тој е расипам само ги користеше девојките поточно му беа за една употреба,абе со триста совети и кажувам не е за тебе го знам што ѓубре е,но таа никако да ми поверува,ми вика ти си љубоморен,и на крај се откажав и викам што сакаш прави,и помина некое време и доаѓа целата расплачена и ми вика лелее колку сум била глупа и слепа имаше право,ме искористи и ме откачи,тоа сакав да ти го кажам,обично 90%од девојките се залетуваат по вакви типови и после се каат,ова нема врска со темава,но сакав само да ти докажам зашто така мислам,и мислам за monibejb кога тогаш таа ке легне со него иако сега демантира,значи бадијала ја советувате.Фала многу
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. barbie28

    barbie28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2012
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    76
    barbie28 Неможеш да ме убедиш,и точно дека сите не се исти но во крв ви е таа карактерна црта,значи кога ке се заљубите ни господ не може да во докаже дека тој тип не е вас,има јас една другарка и беше затрескана во еден мој другар ама тој е расипам само ги користеше девојките поточно му беа за една употреба,абе со триста совети и кажувам не е за тебе го знам што ѓубре е,но таа никако да ми поверува,ми вика ти си љубоморен,и на крај се откажав и викам што сакаш прави,и помина некое време и доаѓа целата расплачена и ми вика лелее колку сум била глупа и слепа имаше право,ме искористи и ме откачи,тоа сакав да ти го кажам,обично 90%од девојките се залетуваат по вакви типови и после се каат,ова нема врска со темава,но сакав само да ти докажам зашто така мислам,и мислам за monibejb кога тогаш таа ке легне со него иако сега демантира,значи бадијала ја советувате.Фала многу[/quote]
    Zнам дека ние женските кога ке се залјубиме не ја гледаме релната страна на работите но во секој слусај друго е да се залјубис во некој кој не е за тебе а друго во оженет или опсто зафатен деЧко назнам за вас но јас цврсто стојам зад тоа дека NE TREBA DA PRAVITE NESTO STO NE SAKATE DA VI BIDE NAPRAVENO NA VAS
     
  16. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Zнам дека ние женските кога ке се залјубиме не ја гледаме релната страна на работите но во секој слусај друго е да се залјубис во некој кој не е за тебе а друго во оженет или опсто зафатен деЧко назнам за вас но јас цврсто стојам зад тоа дека NE TREBA DA PRAVITE NESTO STO NE SAKATE DA VI BIDE NAPRAVENO NA VAS[/quote]

    barbie28 Па тоа е и проблемот што девојката не размисллува како тебе,едноставно сака со тој тип и точка,не ја интересира за последиците,како немоземе да се разбереме.
     
  17. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    ^ Штом дошла да бара совет може и малце подразмислува што да направи :) Наше е да се обидеме да ја разубедиме и да и дадеме правилни насоки...ако е возможно, а не да ја усмериме кон донесување глупави одлуки. Па којзнае, еден ако и рече може е прост, со друг може да се посомнева, ама ако цела група гласа за не, тогаш може ќе сфати дека греши :)
     
    На barbie28, Micheleljubov и vitomir им се допаѓа ова.
  18. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Тргај се понастрана од него што побрзо можеш!!!
    Човекот е женет, треба ли да се кажи друга причина?
    Која си ти да им го расипуваш бракот и да ја унесреќиш неговата жена???

    А, за него немам зборови, ако не си ти, ќе си најди друга швалерка, ја жалам жена му, ама барем ти тргни се зошто ќе си го направиш животот лом и утре не ќе знаеш главата каде ти е.
     
  19. barbie28

    barbie28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2012
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    76
    barbie28 Па тоа е и проблемот што девојката не размисллува како тебе,едноставно сака со тој тип и точка,не ја интересира за последиците,како немоземе да се разбереме.[/quote]
    па мене поeнтата ми бесе како сто видов и погоре кравце бесе написала дека девојката бара совет и ние не треба да ја охрабриме да го направи тоа како сто ти спомна да си го направи кефот туку да и дадеме совети да не го направи тоа се надевам дека разбравме
     
  20. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Aх бе мони,дај стави се во ситуација на неговата жена и размисли тебе како би ти било сопругот да ти го направи тоа.Тој со тебе си го троши времето,а навечер со друга легнува...Не ти е мизерно ова?
    Зошто да растуруваш брак?покрај толку многу момчиња?Ако е точно на профилот имаш 23 години.Се уште си млада,барај друг а овој остави го...Ке ти биде тешко од почеток но нема потреба да придаваш важност на личност кој не е искрен ни со тебе ни со неговата сопруга.