1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. monibejbi

    monibejbi Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    1.873
    Допаѓања:
    2.101
    Фала ви на сите што ми давати убави совети, и ме усмерувате што да правам,некоја што се нашла во некоја вакава или слична ситуација мозе да ме разбери, има ли некоја што го има помионато ова подобро да ми каже, иинаку реков сега за сега непланирам ништо со него, другари сме а гледам и тиј го почитува мојот став.
     
  2. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.809
    Допаѓања:
    4.095

    Најлошо од цела ситуација е што се испишаа 4 страни со совети за да ти се каже дека не е во ред АКО одиш а ти сеуште бараш совет од некоја што била во таа ситуација, т.е. бараш подршка од некоја што била во истата позиција. Се кладам дека утре да ти речи ајде, одма ќе затрчкаш. Зарем не е срамота?
    Не разбирам како сакаш некој подобро да ти го објасни ова? Ето доби и машко мислење во врска со темава.

    А ти нема да сфатиш како е реално ситуацијата затоа што не си била од другата страна каде што тој тебе те лаже и те прави магарица. А доколку си била, размисли се како ти било.
    Имам 20 години, и очигледно сум десет пати позрела од тебе. И мене ми нафрлале мажишта во брак. Знаеш што им правам? Ги откачувам по брза постапка.

    Тоа што не сакаш да ти се случува, не го прави самата.
     
    На Ph0enix, Filiposka и Doozy им се допаѓа ова.
  3. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.349
    За мене секогаш полоши се женетите мажи што заведуваат отколку девојките што се во врска со нив и точка. Тоа што жените секогаш кривицата ја префрлаат на девојката е од очај, фрустрација и немоќ.

    Од друга страна, девојките што свесно влегуваат во вакви врски, не ги разбирам прво од причина што се знае однапред дека тие на крај ќе си останат зафркнати, а и како не им смета да се втора виолина?!

    Искрено да ви кажам, од две случки што скоро ги имав, мене ми е страв да се омажам.

    Едниот го запознав на излегување, културен, образован, на место, си правевме муабет, сменивме број, уште вечерта ми прати порака. И за среќа, нешто ме натера пред да му одговорам да го побарам на ФБ и оп-цел фб со слики од него и жена му и тоа тазе земени. Случајно да налетав на профилот и да не го знаев ќе бев сигурна дека се најзаљубениот пар на светот-само заеднички слики, гушнати, насмеани на патувања, излегувања итн. Звонеше уште неколку дена, ниеднаш не му кренав и фала богу,престана.

    Иста приказна со еден друг дечко. Го знаев преку други луѓе,случајно се најдовме пак во друштво, се договоривме да се видиме пак, и ете случајно дознав дека е женет, и пак имав среќа тоа да го дознаам пред да се видиме. Разликата е што овој знае дека знам дека е женет и сепак настојува да се видиме и е упорен :tmi:

    Ни за едниот ни за другиот на прв поглед никогаш немаше да помислам дека се женети, а кога дознав и видов каков им е односот, си мислев да не случајно сонувам дека ми се пуштале, од толку што идеално изгледаат. Значи работава не беше не ни иде бракот, имаме проблеми, сигурна сум дека на тие жени на крај памет не им паднало дека се изневерувани.

    Дали е до неиживеаност дека беа млади или едноставно до бес, не знам, само сум благодарна што навреме дознав што е и како е, а не да се заплеткав во нешто што не треба, па после да ме боли глава.

    Отварајте очи и не за џабе рекле, проверувај, па верувај.

    Одвратно :puke:
     
    На imelda, angel92 и Filiposka им се допаѓа ова.
  4. anaantonia

    anaantonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    123
    ти многу добро ја знаеп каква е ситуацијата и си ја прифатила како таква,немаш намера да продлабочуваш врска со него,се што сакате и двајцата е секс одвреме навреме,Ок е терајте со ќеифот ако мислиш дека се ќе остане само на секс.
     
  5. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.629
     
  6. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.682
    ^ Па претпоставувам се мисли на тоа што ТОЈ (женетиот) е морално и законски обврзан кон една жена, и треба и така да се однесува нели :)
     
    На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020

    Мој совет е ако сакаш да си го истераш кеифот, да си го истераш .... тој дали со тебе или со некоја друга колешка не ни прави некоја разлика воопшто , ако е склон кон тоа да изневери ќе изневери , воопшто не е твоја кривица ...

    Само пази од секс да не премине на нешто повеќе оти знаеш каков човек е и колку е верен ...
     
    На snejk35 и vitomir им се допаѓа ова.
  8. Ph0enix

    Ph0enix Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    325
    Ситуацијава е совршена за примена на онаа, добро познатата: „Не прави на друг она што не сакаш другите да ти го прават тебе.“ Или љубовта и физичките потреби - кои, патем, можеш да си ги задоволиш со сосема фин и сингл момак - ги побиваат и моралните вредности, м? :?:

    Не им одиш во полза на сингл дечките, меѓу кои си и ти, ако добро сум те разбрал од досега прочитаното, да знаеш. :D
     
    На Moira и kravce им се допаѓа ова.
  9. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.629
    Другар нема врска тоа за сингл дечките,таа што има намера да се секса со некој си,не ја интересира дали е во брак или не,како женски така и машки за сите зборам.
     
  10. Ph0enix

    Ph0enix Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    325
    Затоа и смајлито на крајот - :D - си правиме шала де. :lol:
    А за тоа ако девојката наумила, а и тој женетиот ко што читаме очигледно е напален...
    Ќе кажам само тешко на сопругата (под претпоставка дека таа е „чиста“, нели)... :doh:
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  11. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.629
    Секако пријателе,но девојка или жена ако науми за секс нема никој жив да ја спречи,па макар ние и дубеле на глава,милион примери имам на оваа тема.
    Абе самите девојки кажуваат,нормално за тие што се такви,сите не се исти нели.
     
    На monibejbi му/ѝ се допаѓа ова.
  12. anaantonia

    anaantonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    123
    ама нема вакви или онакви.И двајцата се возрасни луѓе кои сакаат да имаат секс и тоа е тоа.Ако сакаат ке го имаат ,никој никого не присилува
     
    На monibejbi му/ѝ се допаѓа ова.
  13. vesnaaaaaa

    vesnaaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    15
    Види, ако ти е убаво со човекот уживкај си додека ти трае, дали ти е колега, шеф, сеедоно...ако еднаш те прашал за секс и си го одбила, не се секирај пак ќе те праша, мажите ја користат баш секоја ситуација а ако си му ти на пик, ќе ти се умилкува додека не те добие....
    само знаеш дека овој човек не е твој, а ако биде еден ден тебе ќе ти се случи она што сега и се случува на жена му...пак ќе најде некоја со која ќе те изневери тебе...па незнам колку ти е возможна врска
    најлошо е цел живот да си втора и сама, да се заљубиш во него и вечно да го чекаш, додека он е со жена му и повремено покрај тебе брка други жени...
    ама животот е краток и прај си како тебе ти одговара, за неговиот брак, жена му дека ќе се разочарала, ти ич не си одговарна...ако му чинело со жена му сигурно немало да ја изневери...
     
    На monibejbi и anaantonia им се допаѓа ова.
  14. monibejbi

    monibejbi Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2010
    Пораки:
    1.873
    Допаѓања:
    2.101
    Весна да ти каам каи дае ови е денови се договоривме да излеземе на кафе,не може повеке да се издржи оваа тензија меѓу нас, верувај..., а мислам дека ке и дојде и тој момент он ми ка/а дека некои чуства му се појавиле а гледам и на мене и се појавија исто, подобро само на секс да остане веке ако имаме мислам подобро би било.
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.820
    ^ Не, подобро би било се‘ да престанеш со него. По ѓаволите, па женет е човекот! Имај малце осет за сопругата негова, како жена за жена.
     
    На karenin и Moira им се допаѓа ова.
  16. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    ^
    Не бе па и ти зашто ??? Кејфот да се направи е побитно отколку све друго на светот....
    Небаре ако не го легне толку нема више да и се нав****и...
    Него не е она кривата, овој ја смотал му се врти опашот лево десно, оваа по него ...
     
  17. MalataNena

    MalataNena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    181
    Никогаш во историјата никој маж не си ја оставил жената поради љубовницата,don't fool yourself! :)
     
    На Orthophill му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.682
    Многу строго тврдење за ситуација која се има случено многу пати во историјата :) Неколку се само примери кои јас ги знам, а тек па во целата историја, кој знае колку се.
    Поентата е дека е МАЛ ПРОЦЕНТОТ на тие што ги оставаат жените за љубовниците, кај нас е уште повеќе нагласено зошто се` уште сме потрадиционални во однос на западните општества, каде додека трепнеш се земаат и разведуваат.
     
    На marama, imelda и anaantonia им се допаѓа ова.
  19. anaantonia

    anaantonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    123
    баш точно.Има околу нас живи примери каде се разведуваат и продолжуваат со партнерот што го нашле.многу е жално да не се разведиш само ради шо ќе рече општеството.Си се заљубил повторно и тргнуваш со својот живот повторно одново.Не ми е јасно зошто мора да се трпиме и да останме со партнерот само ради некоја си срамота.Само кај нас тоа е тоа.Повеќето не се оставаат ради општеството.
     
  20. snezan4e

    snezan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.202
    Само уште еднаш ќе им дадеш повод на злобните јазици да коментираат како сите „распуштеници“,како тие милуваат да се изразат,се к...и и дека заради тоа мажите ги оставиле.Е поради таквите владее мислење дека сите разведени се такви и ќе немаат шанса да си се усреќат оние кои се развеле поради многу големи причини,а си се пристојни жени и имаат смопочит за разлика од овие другите.
    Никој не очекува од тебе да имаш осет за жена му,ама имај осет за себе,не секој што ќе ти посвети малку внимани го прави со чисто срце.Не си ги намалувај шансите да се усреќиш и ти,после еден пропаднат брак.
     
    На Orthophill му/ѝ се допаѓа ова.