Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.179
    Ti ova seriozno :geek: ??? Ako tolku mnogu te posakuval,tolku mala(ova poshto te izmerkal ushte na 10god.vozrast),shto ne te pochekal da porasnesh,pa da bidete zaedno |( ili ete veke ko zgreshil :) shto ne si ja ispravi greshata ,zoshto ne se razvede,pa da ste zaedno kako shto ti kazuva :P ...mizi asan da ti bajam..rabotava..te nashol pa ke te mafta kako saka
     
  2. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.357
    Допаѓања:
    8.478
    Не ти беше тебе срам од самата себе да се гледаш со женет човек?
    Немаше грижа на совет?
    Не ти беа мизерни неговите допири,кога знаеш дека пред да дојде со тебе,ја милувал жена му и детето?
    Не ти се гадеше од неговите бакнежи,кога знаеш дека пред да дојде со тебе,ја бакнувал жена му и детето?
    Не ти се гадеше од самата себе,кога знаеше дека на крајот од денот,тој ќе се врати кај нив,и ќе изигрува вистинско семејство.
    Не ти беше поразително,кога знаеше дека од крајот на денот деле постела со жена му?
    Не ли се прашуваше дали кога е со нив ,те мисли тебе?Јас мислам не.
    Ако одговорот на прашањата е да,во тој случај биди попаметна и прекини со фарсата наречена врска.
    И уште да прашам,4 години со него а та сеа почна да се заљубуваш?Шо тогаш правеше со него?Пополнуваше вишок слободно време,или намерно сакаше да се етикетираш кака љубовница?
    Јас навистина не можам да разберам како младо,здраво,право,паметно,убаво девојче може да се плетка со женети.Ама навистина не разбирам,кога има толку слободни,убави,згодни,паметни момци.
    Засрами се.И сега размисли што имаш направено,и што треба во иднина да направиш.
    За него не коментирам.Олош.
     
    На ilipili, Anouk, Barbie20 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. stojmenovska

    stojmenovska Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    2
    Верувам дека мисли и кога е со сопругата затоа што секој ден се слушаме, бара момент таа да не биде дома или да спие и секогаш ми се јавува.. А за заљубувањето сега почнав да чувствувам многу нешта порано не ѓи чувствував затоа што се глеавме на 2недели а сега на 2дена, не можам а да не мислам на него:( и знам дека ѓу значам нешо пошо се глеаме 4год на тој начин ипак не е малку.. И секогаш ми кажува дека му недостигам дека му е преубаво со мене. Итн...
     
  4. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Извини на зборовиве, но ти си една обична швалерка.
    Немаш малку осет за жена му ? Тебе да те изневерува некој убаво ќе ти е?
    Татко ти да ви го прави ова вас убаво ќе ви е ?

    Двајцата не сте луѓе и ми се гади од такви како вас.
    Живи кукавици. Зад грб повредувате некој. Ајде обелодените дека се сакате, да видиме.

    Себични егоисти. Нелуѓе. Е, само толку !
     
    На simoncelicius, K-pozitiv, Anne.B и 4 други им се допаѓа ова.
  5. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.172
    Модерната Лолитка!
     
    На bobmarli и tessie им се допаѓа ова.
  6. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Како бре девојче така да правиш? Мисли со тоа мозокот (ако воопшто го имаш). Како ќе ти биде тебе така да ти прави маж ти м? :fubar: Убаво ти пиша Силвер, или татко ти така да прави м? :fubar: Ах бре ах брееее срам да ти е СРАМ (до душа ти немаш срам чим така правиш). Мисли малку со тоа мозокот со невроните ако не ти се исушени според твоево однесување... Типот очаен пак и дете има, срам и него да му е. Многу убаво од негова страна ти 10 години си имала, а тој сероња 24 ? Идиотизам 1000 левел. Како бре тој 24 години да се гледа со ДЕТИШТЕ од 10 години? Е ова е баш за (смајли што се крсти и паѓа у невест). И ти кажува дека преубаво му е со тебе и дека никогаш нема да се разделите? Ма немој ?! Зарем? Ма кого лаже тој тебе те лаже и сам себе. Те мафта те лаже КАО ептен те сака те обожавам бре бре бре љубов ли е ова или мачкина кашлица?! :fubar: Ма идете двајцата да се сликате исти сте СЕРОЊИ. А тешко на жена му со таков идиот и најтешко на детето. Свашта... зини земјо голтни ги ваквите луѓе и плукни ги негде на едно место сите заедно. :@
     
    На tessie и Lovely93 им се допаѓа ова.
  7. Filiposka

    Filiposka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    261
    Пол:
    Женски

    Па сега си ваљда доволно голема(штом имаш швалер значи си) за да биде со тебе,а зошто не е?Ако толку му значиш,ако му недостигаш тогаш ќе биде со тебе и ти ќе станеш прва.И немој да ми викаш дека тоа е заради детето,затоа што и за детето а и за жената му сигурно ќе биде подобро да бидат без него отколку со некој лицемер како него,подобро да бидеш разведен и да функционираш подобро во таа врска со мајката на твоето дете отколку да бидеш во нефункционален брак.Затоа размисли си уште еднаш убаво зошто е уште со тебе на начинот на кој што е?
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    ми се гади од вакви теми на разговор :hai: :puke: :puke:
    таков дојде животот денешен да се пазиш од сите страни...
    пред некое време на една свадба доживеав непријатно искуство до мене седеше еден млад беше просто да не ти се верува дека бил женет...женаму седеше на едната страна тој на другата...се опијани и ми се обеси на мене ми зборуваше нешто како бил роднина со невестата и некои глупости и по негое време само што не ме смувал пред женаму се почувствував како некоја курва толку ми падна жал за незе таја замина одма во вц и јас заминав долу него одвај го убедиле да појди кај женаму... после мајками кажуваше дека имал дома проблеми ама како и да било пиењето не му е решение...
    а искрено незнам сите што имаат врска со женет како не ги гризи совеста...зошто не помислат како би му било нив така мажот или таткому да му прават...или и да бидат со него колкави се шансите и нив истото да му го прави? сигурно големи кога еднаш тоа го направил нема да му претставува проблем повторно тоа да го стори...
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.357
    Допаѓања:
    8.478
    Браво за него! :clap:
    Во прва прилика ти телефонира,колку е слатко тоа :angel: ..
    Ти заслепена си,или шо е проблемот?
    Бара момент да се јаве?!Ако е тој некој маж(во права смисла на зборот) нема кришум да те бара,ќе застане пред сите и ќе каже дека те сака,ќе бара развод..ти зарем мислеш дека тој стварно те сака?
    Да 4години е долг временски период..дали некогаш си се запрашала дека ако и официјално сте заедно,дали истото ќе ти го направи и тебе?
    Зарем не би сакала да имаш момче со кое гушнати ќе ги мерете улиците по градот,момче кое ќе ти го подаде палтото кога ќе ти е ладно,кое во најтешките моменти ќе те гушне,кое на сиот глас ке извика колку те сака,кое ќе те запознае со најблиските,кое со гордост ќе кажува дека те има?
    Со овој ништо од набројаното немаш. .Всушност никогаш нема ни да имаш.


    Искрено се надевам дека твоите родители ќе дознаат за ситуацијава,и со две-три воспитни ќе те освестат шо правеш.
     
    На ilipili, tessie, CrnceSK и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Dee

    Dee Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    334
    Абе женички читајте и ги мислењата, оваа е истата што прашуваше глупости и смисли нови начини на забременување :D А ти да идеш да тролаш на друго место, тука више си предмет на потсмев. Глупави луѓе, глупавост насекаде. Ај сега одј*би. Пријатно.
     
  11. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.357
    Допаѓања:
    8.478
    decki dali e mozno od trienje da navleze predsemena tecnost vo vaginata i da ostanes bremena..? p.s do sea ne sum imala sex.

    Дали има шанса да останеш бремена доколку си му го пушела, а не си имала вагинален секс и менструацијата ти е редовна?
    од stojmenovska
    15 Ное 2012, 21:48
    Дечки дали е можно да останеш бремена доколку голтнеш сперма, а не си имала сексуален однес и си имаш менструација редовно секој месец????????
    од stojmenovska
    09 Ное 2012, 17:49
    Stojmenovska ти 4 години му го пу*еш а? :D
    И тој во брак,бара љубовница за орален и да ти ја трие?
    Ајт оди тролај на друго место,пошто тука има навистина луѓе на кои им треба корисен совет.
    А твоите перверзни фантазии за врска со женет пробај да ги реализираш во стварноста,а не на форум.И едуцирај се малку на тема секс.Тие женетите за кои мечтаеш за тоа ќе те имаат-да ги задоволеш само,а не да се расправаат со твојо химен.
    Биди ми поздравена,и во блиска иднина и опаметена.
     
    На okcenzi, Agrona и duffi им се допаѓа ова.
  12. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    мене ми изгледа како сега да има 10 години а не 23 или колку и да лажи дека има...
     
  13. Majli.15

    Majli.15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2013
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    Aхх беее не размислувате ни малце дека на некој друг му расипувате куќа само ајдее да ни поминит времето и тоа време чини разделби од децата од жената уффф :@ :@ :@ :@
     
  14. Dee

    Dee Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    334
    Ама зашто воопшто и одговарате кога гледате дека трола? |(
     
  15. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Офф душо, па тој многу те сака. 4 години ти се за тоа доволен знак. Сеа па и дека почесто се гледате, уште појасно треба да ти биде дека тој е зацапан до уши во тебе.
    Слатките тие.
    Се гледа по ова што пишуваш дека страшно му недостигаш.

    Е сеа вака, да бидеме озбилни. Добро бе девојче слепа ли си??? НЕ, ова не го сваќај како навреда. Зарем стварно мислиш дека те сака? Ај жената дека не си ја сака, се гледа. Ама да те праи некој будала при здрав памет??? 4 години, 4 те мафта, зошто не се разведе ако толку те сака?
    Засрами се, што вака плитко размислуваш.
     
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.572
    Допаѓања:
    8.753
    Пол:
    Женски
    Cтојменовска,девојко,нема да те коментирам ниту ќе кажувам она што е веќе изнесено како коментар ,да надополнам само за џабе се замараме тие што даваме совети да се тргнете од женетите,а овие курвариштата мажи грам срам немаат ,со жена деца дома :x .Aма,најдобронамерно ќе ти кажам само едно нешто,па сфати си поука за такви мажи:ако е женет не му е сменет.Oва е за да размислиш зошто ако уништуваш туѓи животи ти нема да си ниту посреќна ниту посакана.Tолку ли си слепа та да не видиш дека те манипулира типот цели 4 години?Mислиш единствена си му во барем во срцето,не лажи се ,таквите паразити немаат срце и безбожно лажат и во никоја не се вљубуваат!
     
  17. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ти си дирекно за на психијатриски третман да не речам за во психијатриска болница под рака со него... сејте отров околу вас и ги труете сите :puke:
     
  18. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    единствен коментар и совет за девојкиве што се во врска со женети и растураат семејство - празноглави ороспии.
    и слободните имаат к*р бе ало!
     
  19. the.child

    the.child Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    34
    Јас да разберам дека мм има друга што е слободна, би ја сожалила таа кутрата што си го зацрнила животот, а потоа јас лично ќе и го зацрнам уште повеќе.
    Како се осудуваат да растураат семејство бе????????
    Не би го бранела мм, ниту тој не би бил цвеќе за мирисање штом би го направил тоа...
    Збеснав само што ја видов темава !!!!!!! :devil: :devil: :devil:
     
  20. the.child

    the.child Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    34
    ТИ МОРИ ТОЧНА СИ?
    Да ти помогниме а?
    ЕПА ДА ТЕ ПОЗНАВАМ КОЈА СИ БАШ ЌЕ ТИ ПОМОГНАМ.
    ЗАМИСЛИ ДЕКА И НЕГОВАТА ЖЕНА ГО ЧИТА ОВА. И ЗАМИСЛИ ТОА ДА СУМ ЈАС. КОСАТА В РАЦЕ ЌЕ ТИ ЈА ДАДАМ БРЕ ДЕВОЈЧЕ. Сега 14 години имаш?? Добра си, супер...
    ТЕ ЖАЛАМ ЕЈ !!!!!