1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. 007-007

    007-007 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Во врска со женет!

    Ne procitav bas se... ispadnav od ne zdrav brak.ne sum so nego dolgo.slucajno se sretnav so poranesen partner na net. Chat-kavme nekoe vreme, ozenet e ,ima familija. pochavme golgi razgovori,ona koga dusha ke otvoris!i se taka dolgo vreme... Se sretnavme..se baknavme, onaka Kako da bese prv baknez ,sekoe zarobeno custvo se vrati.ispliva..sega I dvajcata ne znaeme sto se slucuva,ne mozeme eden bez drug, postojano sme na telefon ,od utro do mrak:) se nadevam deka ke pomine,deka e minlivo,ama sekoj den se poveke si nedostigame.znam deka e iskren zasto bi izglumil baknez,ama crce-bienje ne,tresenje na celoto telo..a jas nikogas nema da bidam 'taa'sto go unisti brakot
     
  2. Majli.15

    Majli.15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2013
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    Ако не сакаш да си таа што расипува брак тогаш остави го на време бидејќи се повејќе што ке бидете заедно тоа ќе ви создаде поголема болка подобро се на свое време и биди сигурна дека ќе имаш поубава шанса за и ти да си соДадеш фамилија
     
  3. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.357
    Допаѓања:
    8.478
    Гледам на профилот,имаш 26 години,но по напишаното изгледаш како недорасната тинејџерка.
    Си излегла од лош брак,и повторно испливале чувствата кон поранешен партнер?
    Тоа асоцира дека ти брачниот партнер воопшто не си го сакала.
    Која е причината поради која си прекинала врска со поранешниот партнер?
    Млада си,живото е пред тебе.Тоа би требало да го знаеш.Можеби звуче како клише,ама така е.
    И зарем сакаш да бидеш нечија љубовница?
    Зарем не ти е примамлива идејата да основаш свое сопствено семејство?
    Размисли малку,не дозволувај да потонеш во проблеми.Не ти се потребни.
     
  4. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.634
    Допаѓања:
    22.046
    Пол:
    Женски
    Фино што се оправдуваш самата, но не си во право. Со секое гледање со него, придонесувате ЗАЕДНО за уништување на неговиот брак. Да не збориме дека си знаела дека е женет. Си била во брак и ти, си била на чекор од формирање на семејство, не можеше за момент да се ставиш во кожата на жена му? И без она „ама јас немам никаква врска со нив“. Штом си им се замешала у фамилија и те како самата си се поврзала во таа комбинација. Таа жена и тие деца не се виновни за твојот пропаднат брак. Мора ли и друг брак да пропадне? Со таков шарлатан и ќе пропадне, но ти препорачувам да се тргнеш на страна и да не биде и поради него и поради тебе. Затоа што кармата е кучка, не си навлекувај негативни работи.
     
    На Hipica, Mama25 и jb82 им се допаѓа ова.
  5. 007-007

    007-007 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Znaci ne bev jasna, ne se gledame(se vidovme samo arenas) samo se slusame, nie imavme dolga vrska,mislam I deka nikogas ne se zaboravivme.a poranesniot soprug Mi zadade ogromna bolka,ne vidov nesto dobro od toj brak,I znam svesna sum deka nemam idnina so nego.
    [mod-kirilica:3kuxkvq7][/mod-kirilica:3kuxkvq7]
     
  6. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.608
    Допаѓања:
    86.589
    Пол:
    Женски
    Што е оваа ,како да го пишувало девојче од 15-16 години :o
    znam deka e iskren zasto bi izglumil baknez,ama crce-bienje ne,tresenje na celoto telo..a jas nikogas nema da bidam 'taa'sto go unisti brakot Па искрено да ти кажам ти веќе го уништуваш бракот со тоа што го правиш.Не велам дека си ти виновна и тој е но ...замисли како и е на неговата жена стави се на нејзино место размисли како би ти било тебе .Тоа што ти имаш пропаднат брак немора да истот да му се случи и нему пред се си млада и имаш време да започнеш нов живот без на нашетит на никого. Ти посакувам се најубаво
     
  7. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.634
    Допаѓања:
    22.046
    Пол:
    Женски
    Па што ако се слушате. Сигурно за прогнозата не праите муабет. Биди упорна и прекини секаков контакт со него. Не те заслужува, да те заслужувал, немало да раскинете коа си му била девојка, а сеа да те бара за швалерка. Не те боли тоа? Демек ко девојка не си била ко шо треба, али за швалерка проаѓаш. Зошто да се слушате? Пресечи во корен, греота е. Замисли утре жена му или децата да дознаат. Не си навлекувај лоши нешта. Млада си, дади си шанса да имаш убав и нормален живот.
     
    На Hipica и Glasna им се допаѓа ова.
  8. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Поради вакви како тебе пропаѓа светот. Од толку слободни мажи на светот, ти најде баш со женет. Оо ама вие сте биле порано во долга врска. |( Ама сте БИЛЕ, не повеќе. Не се мешај таму кај што не ти е местото. Не си свесна колкава штета нанесуваш на тоа семејство.. и ти и тој дебил од човек што одржува контакт со тебе.

    Велиш сопругот ти задал огромна болка. А ти сега што правиш? Иста таква болка создаваш кај некој друг за твое задоволство. Немој молим те. Жал ми е за децата и жена му искрено. А вакви луѓе како тебе и овој женетиов не заслужуваат љубов. Затоа што љубовта би требало да биде најчистото нешто помеѓу двајца.. но тоа е, секогаш ке се најдат луѓе како вас да извалкаат нешто толку скапоцено како семејството.

    Поздрав и се надевам мирно спиеш навечер, затоа што јас да сум на твое место, не би можела. :puke:
     
    На Alisa22 и Isabel им се допаѓа ова.
  9. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.444
    Пол:
    Женски
    007-007 и јас сум разведена, имав брак кој на почетокот беше супер ама после тоа стана многу неподнослив, по некое време дознав дека имал и друга, ок не реков ништо само сакав развод бидејки и од толку кавги више и како да немаше лубов, јас имав исто ваква голема лјубов како твојата да речам во детството, и од кога то дознал дека сим разведена бидејки живееме во иста населба веднаш ме побара, и ако не е женет а има девојка со која што е 4 години јас неприфатив да се видам повторно со него, тој стварно многу ме сакаше и уште тогаш сакаше да се земеме но јас си го сакав бившиот сопруг. И сега си викам зашто бидејки мојот брак неуспеа, да му се вратам сега него со 5 годишно дете и да му расипам врска со девојката која 4 години во добри и лошо била покрај него. И му кажав дека јас не го сакам и несакам да бидам со него и така се откажа, после некое време искочив и со некој што е женет неколку пати но и тоа не ми одговараше, затоа да ти кажам еве скоро една година сум си со еден дечко кој е слободен хаха дури и помлад од мене една година, знае дека сум разведена и дека имам дете и не му смета, супер ми е, А бившиот сопруг сега нонстоп ми досага и сака да се смириме но после се јас никогаш нема да се вратам.Значи никого не осудувам секоју си има право да си живее како сака овде може да ти кажат совет, да те подржат, да те осудат, да те навредат, Но само ти можеш да си одличиш ти.
     
  10. marinka11

    marinka11 Нов член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    33
    Мојот пост ке наиде на тешки навреди и обвинувања али мене тоа и не ми смета
    Иако сме и двајцата мажени/женети ние си имаме паралелна врска надвор од браковите еве година време
    Се гледаме 2-3 пати неделно се слушаме на телефон си имаме и наш заеднички стан каде што се срекаваме и си поминуваме убаво За повеке од ова не очекувам ни јас ни тој , убаво ни е и на двајцата и се додека трае е ок
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.819
    ^ Пехар сакате?
    |(
     
    На kate21, Hipster, tessie и 5 други им се допаѓа ова.
  12. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.969
    Допаѓања:
    21.155
    Како што можев да приметам ти пак од сите најубав
    о правиш!!!!!!! Ем го растураш неговиот ем својот брак,браво.А каков к*р има швалерот и како те задоволува,а истото тоа не може да го стори твојот маж.А ако имате деца,незнам што уште да кажам,па и гледам немаш воопшто грижа на совест,па и умате свое љубовно гнездо,абе цела шпанска серија.
    И да за осудување сте и двајцата и само се надевам дека останатите господ ке не чува од такви жени и мажи.
    И знам дека тебе воопшто не ти е гајле за моето мислење ама за да ми олесни ке кажам СРАМ ДА ВИ Е И НА ДВАЈЦАТА.
     
    На cresa-jagoda, tessie, marinka11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.444
    Пол:
    Женски
    Хаха јас нема да те осудувам ке кажам само интересно изглед и ме интересира што ке се сличи ако твојот сопруг дознае за тоа, а и секоја чест како се справуваш со двајца, бидејки јас со еден неможам :D :D :D
     
    На marinka11 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки

    Ама не ве разбирам зошто воопшто имате бракови на страна?
    Ако ви се допаѓа некој друг и имате врска со тој зошто тогаш сте стапиле во брак со сосема трета особа?
    Која е поентата на ова?Чекај ако ти воопшто го сакаш твојот сопруг,замисли како ќе ти биде да оди со некоја друга,да го поминува времето со неа и да ја сака повеќе од тебе?Сеедно ли ќе ти биде?
    Ако го сакаш и имаш нешто остварено со него верувам дека многу тешко ќе ти падне.
    Не осудувам никого,но кога мислите дека не можете да останете верни на една особа и да бидете со таа особа,воопшто и не стапувајте во брак или сл. :envy:
     
    На Hipica, tessie, marinka11 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. marinka11

    marinka11 Нов член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    33
    Mојот е теренец и не е дома поголемиот период од годината јас ум у брак 12 а тој 14 години имаме и деца да како за информација
    Си бев жена на место се додека не почна овој мојов да се курва и коцка по казина па така да наместо да се разведувам и одам по потешкиот пат решив да си го продолжам животот како што јас мислам дека треба и да му ги трошам парите и не не барам некој да ме оправда или подржи бидејки не заслужувам знам но супер ни е и на двајцата вака така да не осекам никаква кривица бидејки ништо не почнав јас прва
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  16. lovebrazil

    lovebrazil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    78
    Офф боже мој. Јас по карактер сум личност која не сака никого да осудува зошто велам дека секој си има причини за тоа каков е и што прави. Кога велиш дека таткото на твоите деца оди по казина и се курва, зарем сакаш и нивната мајка да има слична слика? Мислиш дека нема да се разбере? Мислиш дека сево ова еден ден нема да стигне до ушите на твоите деца? Добро велат, децата патат од грешките на родителите. Кога веќе твојот сопруг го прави тоа што го прави, разведи се од него. Потежок пат?? Каков потежок пат? Тоа е вистинскиот пат. Размислуваш ли колку жртви ќе се родат поради твоите глупави постапки? Со тоа што го правиш го уништуваш својот живот, животот на своите деца, животот на сопругата и децата на човекот со кој си во тајна врска! Излези од тој страшен лавиринт, пред да биде предоцна. Не сакам ниту да те осудувам, ниту да те оправдувам. Но верувај ми, ако моиве зборови допреле до тебе, еден ден ќе сфатиш дека требало да го послушаш овој совет.
     
    На Hipica, ilipili и marinka11 им се допаѓа ова.
  17. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.717
    Допаѓања:
    11.834
    Пол:
    Женски
    Сосема се согласувам со ова... Ако за никој не и е гајле дека нејзе лично ќе ја осудува, нека си мисли за децата. Прво они сами каков пример за брак ќе имаат (тато се курва, мама му враќа :fubar: ), голема е веројатноста дека во животот истото ќе го направат затоа што само тоа го виделе. Додуша и да седи мирна дома додека маж и се глупира, пак ќе им даде лош пример на децата... Реално, и јас ќе го кажам истото како lovebrazil, ниту ја правам ниту ја осудувам. Жал ми е за сите други околу неа кои ќе плаќаат на нејзините постапки.
     
    На marinka11 и lovebrazil им се допаѓа ова.
  18. Majli.15

    Majli.15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2013
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    Стварно не ве разбирам како можете да спиете со други мажи кога дома ве чекаат дечиња ?? :x

    Еден ваков сличен случај имаше мојата пријателка но она не знаеше дека е женет но штом дозна веднаш ка прекина врската , а виее што правите !! уживате само во сексуален однос а не мислите дека и свој брак расипувате и и туѓ брак !!!!!

    Ставете се малце на местото на нивните сопруги што кога они ке дознаат за оваа се прашувате ли како ќе реагираат ?? !!!! , Но неее размислувате вие си гледате ваше задоволство !!! :@

    Мое мислење : оставете ги своите швалери вратете се кај вашите деца и сопрузи бидејќи тие никогаш нема да ве сакаат освен да ве искористат !!

    СЕ НАДЕВАМ ЌЕ СЕ ОПАМЕТИТЕ !!! :fubar:
     
    На marinka11 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.357
    Допаѓања:
    8.478
    :bow: :worried:ilent:

    Не е важно дали ти,или сопругот сте почнале први.На крајот од денот,и двајцата кога ќе ги потпрете главите на перница,размислувате за вашите..љубовници?
    Искрено,јас да сум на местото на вашите деца,би се срамела од вакви родители.И верувај,колку и да криеш,децата знаат.И кога мислеш дека не знаат,грешеш.
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  20. marinka11

    marinka11 Нов член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    33
    Глвавите ги потпираме онака чисто колку да не ни паднат еднаш годишно на по еден месец
    Децата????Децата се мали релативно имаат се што им треба најдени,облечени,прошетани,они освен мене не знаат друго тато е фигура која иде со дедо мраз заедно за н година Не дека сакам да се правдам оти и не сум за оправдубање тоа си го знам јасно ама што да правам јас со мојот живот на 32 години?????
    Да бидам вечито домакинка со ке чека дома понижена на секој можен начин ,не злато имам право и јас на мој живот
    Ке го живеам јас како што мислам и како што знам додека ми е ок со него ке трае и не немам јас 100 швалери овој ми е прв после 12 години брак и не планирам да ги мењам сакам 1човек покрај мене и за добро и за лошо па макар и нека е женет