1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.572
    Допаѓања:
    8.753
    Пол:
    Женски
    Aјде де,не те интерсира а тоа смајлито на шега беше за легнување со дечкото,викаш?Oк,јас како сакам си сваќам ,ти како сакаш,почитувам туѓи мислења .A за мартинка,ако она побарала да се дискутира да и се коментира,тогаш немам замерки таква е оваа тема.Cекако дека од неморал не се оди кон морал,и ај да не мешам пак вера оти постот ми беше наменет и за хипстер за да не ве цитирам двете ,а сега да си продолжи темата како што си е понатаму.A за суд-се знае суден ден ќе чекаме,поздрав
     
  2. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Се сложувам за адвокатурата, ама знаеш колку адвокати биле против мене досега, зошто никој не го споменал тоа?
    Затоа, ако чувствувам потреба и јас ќе бидам некому адвокат.
    И тоа, неповикан, не гледам кој е, дали е Хермоса или друг, едноставно ја разбирам и криво ми е што се испревртуваат зборовите.

    Најкриво ми е што ако некој се претставува како попоштен, поприбран мора одма да е нападнат и распнат.
    Не смее да се дозволи некој друг да е подобар !!!

    За првото болдирано - прво велиш го поистоветува, а потоа дека е бетер. Затоа се вмешам. Решете се, кое ви одговара повеќе дека го кажала ?
    Јас ја сфатив дека го поистоветува, и се сложувам, тоа го вели Библијата, немај секс пред брак, немој да го изневеруваш маж ти во брак, тоа е блуд. Е, што тука не е јасно ?

    И Хермоса пренесува. Прочитала, научила, не е битно како, си кажува мислење, пренесува овде. Не дојде таа да се исповеда за себе: Јас вака и вака...
    Затоа не гледам причина да се искористуваат нејзините мислења за против неа.

    Глупав пример е можеби, но како бивши наркоман, алкохоличар станува проповедник? Искусил, видел, сега ги советува другите, им помага. Никој нема да рече: абе бегај, ти ќе ни кажуваш наркоман еден !
    Паметните зборови е добро да се слушаат без разлика од кого доаѓаат. И од дете можеш да научиш нешто.

    За последното болдирано: судиш како предбрачен секс е грев ? Пак ќе прашам Каде осуди ? Таа само пренесе нешто од светото писмо, и тоа е нејзино мислење.
    Ако речеше: вие што имате секс пред брак сте блудници, курви, како не ви е срам, отепајте се...и слично, е тогаш ај ќе речевме не осудувај !
    Испаѓа човек само да си молчи. Иначе осудува. Па не е проста ни мутава за да молчи.

    Ако си паметен, ќе увидуваш некои работи, ќе ги препознаш, ама тоа не значи дека и осудуваш.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Дури и глупа ме нарече сега :rofl: Оф Силвер, ти попуштиле нервите тебе изгледа и стварно немаш попаметна работа па ќе се цитираме и фаќаме у зборови и ситници.
    А каде суди, самата си знае, има 10тици докази ни форумов каде збори дека предбрачниот секс е блуд, не знам колкав коефицент на интелегенција треба за да побрзеш метефорички дака сака да каже дека тие за неа се блуници, е сега ако тоа не е судење, не знам што е.
    А ова сега што го прочитав што она млати на празно па згора и тоа не го применува не знам што да ти кажам, уште посмешна и несериозна испадна во мои очи.

    Не знам зашто сте толку против сексот, како да е некоја дрога или отров па го избегнувате, не знам што си мислите во вашите глави, и како сте го дефинирале, ама грев не е и неможе да биде, посебено кога збориме во предбрачен, ако беше немаше поповите да ги венчаваат до гуша трудни невестите.

    Толкувачи на религии, посебно погрешни ги има на куп, ти си ми една од нив.
    Нит го почитуваш тоа, само празно го проповедаш, не знам со која цел само.
    Остајте не да си бидиме грешници според вас, суди ми колку сакаш и на мене и на сите кои не сме мажени, нит ни е у план, а најискрено и најотворено не планирам да влезам у брак невина нит сум нит планирам прв секс со мажот да го имам на прва брачна ноќ.
    После од каде изгледувале секусалните фрустрации, ете од каде,се шират небулози на форуми, се плашат девојчиња да гледаат не знам како на сексот.

    И не мораше да ја браниш Силвер, нит и треба па нит тебе ти треба искрено адвокат. Ако си доволно зрела ќе можеш сама да си бориш битките и дискусиите, нит ти треба да имаш подршка или бранач тука на форумов. Смешно ми е да ми треба некој да ме брани на форум, или да барам некој да ме брани кога ќе бидам нападната :D
    Удрете ме,пуцајте, не се плашам јас како вас од вербално да се пресметаме.
     
    На danielka0507, MacenceEna, Sanjichka007 и 7 други им се допаѓа ова.
  4. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.634
    Допаѓања:
    22.046
    Пол:
    Женски
    А ниту таа самата не може да збори за тоа затоа што се`уште не е во брак, а имала еден. Еден, два пет, предбрачен е предбрачен... и ја имам досега еден, ама предбрачен бил така што лицемерно е да пропагирам религија тука само можам да се заблагодарам на Господ шо сум имала ксмет и засега едниот се покажал како вреден за цел живот. А тек па ако не се земеш со тој еден? Шо праиме? Сигурно во манастир нема да одиш. Убаво ви вика Лилит, самите си се осудувате и си пресудувате, а им судите и на другите нарекувајќи ги блудници затоа што еј, имале живот пред брак.

    Против осудата пристапи со осуда, лошо се изрази и затоа не те сфатија убаво. Згора и блудници биле затоа што сакаат да влезат изживеани во брак, а не вака само што испилени да напраат стаж и после да им текне, ама ја до крај на живот ли ќе бидам вака? Не за џабе викаат, девојка си еднаш, жена цел живот.

    Брак е друго, формираш ново семејство и одговорен си меѓу другото и за угледот на истото. Да не мешаме узо и маштеница.
     
    На Sanjichka007, Glasna, ilipili и 4 други им се допаѓа ова.
  5. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.444
    Пол:
    Женски
    Незнам што повеке од ова можеш да им објасниш или поразбирливо хаха, јас пред брак имав неколку, па во брак сопругот, сега разведена усте еден, а до старост незнам хаха не можам да кажамм, аууу многу грешна ке бидам, ццц се согласувам со тебе кој со колку сака ке си легне и седодека не е повреден никој е ок, поззз се најубаво и небрзај со бракот хаха смени повеке пред него :D :D :D :D :D
     
    На okcenzi и Hipster им се допаѓа ова.
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Ти да си ми жива и здрава и задоволена и среќна тоа е битно, нема на кој да се правдаш и да му даваш отчет, живеј си го животот како тебе ти е убаво.

    Туку едно заборавив, не ми смета мене да е она подобра од мене, дај боже нека е 10 пати и пофина и поискрена и подобра личност како мене, тоа мене не ме загрижува нит се наптреваарувам со никој во животов по морал и добрина, доволно сум зрела и доблесна да не ми треба таков натпревар и докажување за никого, ми смета тоа што навистина нема потреба никого да нерекува грешничка дека има секс предбрачен, и има девојчиња мали кои ги читаат овие рабои и утре може да развијат нездрав однос и мислења за сексот, како нешто што е страшно, што е грев, што е забрането.
    Наместо да се ослободуваат жените и девојките да бидат отворени во таа мера, да зборуваат, да читаат се сексот и како може да се остане бремена а како не, а со плашење и заплашување само може контра ефект да се постигне. Па после ќе читам онде коментари, имавме орален секс дали сум трудна.
    Тоа е само од игнорантност и од ништо друго.
    Знам дека ризкикувам да свучам како Саманта, ама сеедно ми е, зашто сексот го гледате како некое измачување, задоволување на мажите и само на мажите а не нешто што секоја нормална жена го посакува и треба да ужива максимално во него. А не да се плашат како мали деца со баба рога.
     
    На Sanjichka007, ilipili, mimiiiii и 5 други им се допаѓа ова.
  7. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.444
    Пол:
    Женски
    Таке е се согласувам со се што не напишано, немам што да дополнам :)
     
  8. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.572
    Допаѓања:
    8.753
    Пол:
    Женски
    Cилвер ти благодарам но ти реков пушти ги.Oк е ,секој има свое мислење ,свој живот но според верата христијанска блудот е грев и за мене и за сите,и за правите христијани има само еден партнер.Aма,не е на мене да судам ниту да пресудувам,само се побунив кога веќе и коментираа на мартинка без да побара мислење,совет,со кое право ,прво да почнат од себеси да се преспитат да не се случајно безгрешни и дали сакаат некој да ги осуди,а не ајде еден грев да направиме и готово закопани грешници да сме,тоа ни во верата го нема.Cекој има право на прошка и на каење.Mислам не мораше ничиј личен живот да се искажува како што морав јас да нагласам ,теси и така.Kако последно не сум подобра од никој ,обичен човек што греши сум.Tолку и се надевам дека се разбравме,а која беше хипстер или која сака нека ме смета за проста за каква сака ,ова е форум и секој може да си го искаже мислењето.
     
    На Silver.E му/ѝ се допаѓа ова.
  9. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Нема оправдување за Маринка.Ни религија ни филозофии нема да ја спасат .Утре кога децата ќе пораснат ќе сфатат. Тогаш ќе дојде нејзиниот суд.
    Затоа подобро е разведена самохрана мајка отколку нечија швалерка.
    Добро само едно не ми е јасно ?.Штом швалерот е добар човек и се наоѓа во добро и лошо, зошто тогаш не се разведе и се ожени со Маринка.М :?:
     
    На Annath, Sanjichka007, Glasna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Mekica

    Mekica Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2012
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    22
    Многу ми е интересно, има ваква тема која е дефинитивно интересна и ке дојде некоја ке каже дека има врска со женет или слично и одма ке се јават деви марии и ке ја плукаат. Не знам што е поентата, темава не е јавно каменување . Ако не ви се свига не коменитрајте или бесот овдека не го истурајте најдете си некоја друга забава.Срамота.Сите ја нападнавте Маринка или сличните судбини. Никој не може да му суди на никого, најмалку овде на форумот сте дојдени да судите на други животи. Понекогаш стварно не можам да ве разберам со што се храни нечие его
     
    На Tikvice, okcenzi и trtla им се допаѓа ова.
  11. trtla

    trtla Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    71
    Јас само не знам акви женски особи сте вие што плукате некого кој си се отворил и ги кажува интимните тајни кои очигледно го мачат!!Па какви сте тоа луге вие пред се ?Во ред е да имаш различен став , но кој си ти бре да судиш некому , да го плукаш, да му изиграваш бог и преку него да ги лечиш своите фрустрации и да го јачаш сопственото его...???
    Па ако не одобруваш врски вакви-такви ако имаш предрасуди, ако не знаеш да дадеш совет иди бре читај мода , лепота, диети и убавина...
    Не разбирам ,,богињи на моралот,, што бараат тука?Што те интересира шваљерај ако си толу морална ..читај библија, проповедај..Форум е пософистициран начин на комуникација и несофистицирани жени не знам што го прљаат?!?!?
     
    На Ilinaaa, Tikvice, SimonaTino и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.634
    Допаѓања:
    22.046
    Пол:
    Женски
    Не треба да си дева Марија за да не го рогачиш мт или да не растураш туѓа фамилија или да не си ги срамиш децата. Тоа е очекувано однесување на возрасен и разумен човек кој мисли и на своето семејство а не само на себе, а не на светец. Со навреди и презир нема да си ја изишкате мувата од капата така што џабе ги напаѓате оние кои никогаш нема да го прифатат таквото однесување...

    И ова е тема врска со оженет човек, а не група за поддршка на овие да не употребам епитет, така што секој има право да си каже свое мислење.
     
    На natemila, Anne.B, Annath и 8 други им се допаѓа ова.
  13. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Па уште и ние да се осеќаме како лошо и не вредно што на госпоѓата убаво и дадовме совет, дека ако толку и чини бракот да се разведе, па сега и ние криви, боже, боже, кој ќе ве сфати вас.
    Ако сакате да ве тапшаме по рамо и да се лажеме како мали деца, не сте го погодиле местото.
    Што сакате да и кажеме, браво, продожи така.
    Лицемерие, нама полошо од женско лицемерие.
     
    На natemila, tessie, Annath и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Dee

    Dee Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    334
    Ова е јавен форум, деца го читаат. Каков пример ќе се даде на младината ако речеме океј е да се уништи нечиј дом, нечиј живот, нечие детство? Никој не е безгрешен но постои развод, имајте малку самопочит.
     
    На eloves, tessie, lovebrazil и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Alison.Di

    Alison.Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    81
    Пол:
    Женски

    БРАВО :clap: потполно се согласувам... Па дај ставете се на местото на тие деца како прво, потоа размилувајте за се друго... на тие деца им се потребни родители, им е потребен ДОМ ... Никаква љубов кон оженет маж, не е оправдување за да уништиш нечиј живот ...
     
    На eloves, tessie и Dee им се допаѓа ова.
  16. marinka11

    marinka11 Нов член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    33
    Реков и пак ке речам дека не дојдов да барам совет и сожалување ,каменување Дојдов да си кажам во што моментално сум вплеткана и темата е за врска со женет човек не е темата за предбрачен секс
    Што и се напнавте на хермоса оти ве здоболе а?
    Пред Бог јас сум грешница што сум во брак и имам настрана човек друг значи јас вршам прељуба ок тоа ми е јасно и кривицата ја прифакам свесно и одговорно кога ке дојде денот за суд ке си ја носам мојата кривица
    Ама грешници сте и вие тогаш бе што имате предбрачен секс ако сте толку светици што не се чувавте за првата брачна нок?????
    Значи јас сум грешница за прељуба ама и ти си грешница ама заради предбрачен секс
    Секако мојата грешка е поголема и не може да се мери со вашата ама сепак и двете сме грешници пред бога секој од свој аспект
    И за крај ова тема е за врска за женет човек оставете не да си делиме совети сите ние што имаме вакви врски не мора да пишувате ако не сакате
    Олабавете ја темата и проповедајте на друга тема за пребрачен секс тука е за врска со оженет маж па затоа ако имате да кажете нешто за тоа слободно пишете форум е некој ке биде со тебе некој против тебе нормално е тоа така се води дискусија а вие сега сте како штеф во темата за слабеење некој пишал земав вакви апчиња он не јас сум против апчиња иако темата е за капсули да пишеше кој се ефикасни од кој какво искуствоа не дали си за или против ова последново офф е ептен ама морав
     
  17. marinka11

    marinka11 Нов член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    33
    Ха ха ха деца? децата партал прават и баш тиа се тиа што го растураат бракот или го разнишуваат првично
     
  18. Dee

    Dee Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    334
    Точно, но и на нив им бил даден лош пример. Не го сфаќај ова лично, моите коментари се однесуваа општо на темата.
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Mekica

    Mekica Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2012
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    22

    Баш оти е врска со оженет не коментирај ако немаш таква или не можеш да дадеш совет.
    Не можам да ве разберам. Сите се факате за жената , ја осудувате , никаде мажот. Таа не оди со самата себе , ниту тој е натеран на сила. И ако е добар брак ако се е во ред, никој нема никого да изневерува. Значи нешто не штима. Сигурно никој не влегол во таква врска ако дома било се супер.Задоволна жена никогаш не прави такво нешто, најмаклу оди со мисла некому да распие брак или не си ги сака децата. Значи ноторна глупост .
    Второ не знаете точни податоци за лицата, што им се дешава во брак, дали се среќни , дали има и некој друг проблем и сл а осудувате, што исто така не е фер.
    И на крај сакале или не да признаеме подобро да се споделат ваквите судбини отколку се да се пика под тепих. Во нашево опшество тоа е реалност,многу е поголем бројот на ваквите врски одошто сме свесни му се свигало тоа на некој или не.Секаде се случува и може на секој да му се случи.
     
    На trtla му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.240
    Допаѓања:
    200.251
    Пол:
    Женски
    Не знаев дека мора да имаме лично искуство за да коментираме на темава :x
    Луѓе сме, ама кога читам вакви теми, си велам колку не сме поразлични од животните... демек имаме разум, демек свесно можеме да ги контролираме нагоните, ама не, очигледно не е така |(
    Јас само ќе кажам, тешко на тие деца на маринка или која и да е... какви ли само искривени вредности за бракот ќе имаат кога ќе пораснат... и после онаму се бунеле што геј парови посвојувале деца...
     
    На eloves, mimiiiii, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.