1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    303
    Пол:
    Машки
    Драги феминки, ајде малку за промена дајте некое позитивно мислење за темава кога има швалерација и кога никој не е крив. Неможе се црно да е мајка му стара :) Izvinjajte za kirilicava, nesakajki bese :D
    Љубим вас све и светице и грешнице, удате и неудате, слободне и заузете :* :* :*
     
    На kjukli, anakonda88, meckicka и 2 други им се допаѓа ова.
  2. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.146
    Пол:
    Женски
    Криви се и двајцата. Нема туку еден помалку,еден повеке.
    Сепак на крај се знае чие семејство ке пате.

    Тоа што е 25 год не значи дека и е време за мажење.
    Но,не ми е јасно што бара со некој женет 7год.
    Колку и да се крие не верувам дека жената на дотичниот не знае за врската,сепак години се во прашање.
    Не сакам ни да помислам како и е..
    Важно сестра ти најубавите години од животот ги поминала со женет.
    Немаат памет некој луге .
     
    На kjukli, cresa-jagoda, H.VAGA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.710
    Допаѓања:
    322.528
    Со ова се слагам.
    Неможе 7 години жената да незнае.
    Ама да Ви кажам...има и жени на кои им одговара така...си ќутат...не ги закачка дома, не прави скандали, дава пари за се што треба...(ова од примери во околината)
     
    На Antebellum, kjukli, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
  4. orientaldancer

    orientaldancer Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Не знае но се сомнева.абе ајде не и се годините за мажење..хахјахаха на 18 год пред време да не речам 50 год наназад биле стари моми.модерното време го измисли пубертетот итд... па и на 35 год стојат не женети и не мажени и ги хранат уште мама и тато...али некој луѓе стварно немаат мозок.
     
  5. orientaldancer

    orientaldancer Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    јас би рекла дека таа н смеј да зборни пошто се случува да ја претепа и избрка кај мајка и...за карактерот да не ви кажувам.по ужасен карактер на маж немам видено..
     
    На galapce и referentka им се допаѓа ова.
  6. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.146
    Пол:
    Женски
    Ne mi e jasno i pokraj toa sto bara sestra ti so takov covek.
    Kaj so semejstvo pa i nasilen.
    Sto ocekuva od nego ..
    Nemam zborovi..
    Ne te osuduvam tebe da ne me svates pogreska,sepak sekoj e odgovoren za svoite postapki.
    Ne se slozuvam deka so 25god e veke stara moma
     
    На rose60, galapce и joy1 им се допаѓа ова.
  7. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.710
    Допаѓања:
    322.528
    Еве вака да прераскажам т.е. озборувам.
    Тој е женет и има возрасни деца (25 и 19) и жена...убава, работи во некоја пекара.
    Има швалерка 10 години.Таа е немажена.И на одмор одат заедно дури.
    Дома жена му знае и си ќути...си седи дома...
    Многу ми било чудно како сопругата изржува така, да знае и да седи мирна.Нивни ептен блиски сум ги прашувала и велат дека со години не ја пипнал жена му...дури и не разговараат..секој на своја страна.

    Мое прашање:Вреди ли вака да го поминат животот и двајцата ??
     
    На GirlLove, rose60, kjukli и 5 други им се допаѓа ова.
  8. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.146
    Пол:
    Женски
    Ne
    I da sakam da gi svatam tesko mi ode,samo tie znaat zosto go trpat toa.
     
    На GirlLove, kjukli и referentka им се допаѓа ова.
  9. orientaldancer

    orientaldancer Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    не подржувам такви врски во никој случај но секој си одговара за себе си..јас и зборував 2 год и се откажав замислете што е најтрагично тој и на мене ми се пушташе и нудеше секс пред сестра ми во 3ка хахх замислете кој кретен е тој...а не дека нема жени кој имаат мажи бубачки и ги изневеруваат...али јбг.
     
  10. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.577
    Ne vredi. ili zenata od pekarot e budala golema, ili ima gnev kon niv pa ne se razveduva. Sekogas za neverstvo ili postoi pricina ili fraerluk. Samo se cudam sto ke dobie na kraj svalerkata od pekarot.(facepalm)
     
  11. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.585
    Допаѓања:
    7.447
    Пол:
    Женски
    И после кој е крив?
    Нормално двајцата,ама таа спонзорушата што очекува?
    Неможам да ги сватам тие жени,проклети жени(facepalm)
    Познавам едни,кој што мажот 13-14 години живее кај таа ороспија(facepalm)
     
  12. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.710
    Допаѓања:
    322.528
    Ебате спонзорушата...ако 10 години животот ти помине во скришни средби...
     
    На rose60, joy1, kjukli и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    303
    Пол:
    Машки
    Prasanjeto e: Ako e kukjata/stanot negov i ako se razvedat, kaj ke odi zena mu? I vredi li na tie godini dodatno da se maltretira? Mazot ocigledno uziva. Mozebi i rekol na soprugata nesto u stil deka nivnata ljubov sto umrela umrela, ja nema veke, zosto da pravat dodatni komplikacii so razvodi i ednostavno ostanuvaat da ziveat vo isti dom kako cimeri, komsii. Moze i da i rekol "slobodno najdi si nekoj, gledaj se", ama taa resila da ostane sama. Ima mnogu varijanti. A svalerkata ako e pomlada na kraj kraista i nemora da ocekuva nisto da dobie. Zosto mora da se ocekuva da dobie nesto? Moze ednostavno si go fura zivotot od denes za utre i si uziva do dolgata avantura, pa otom potom...
     
    На kjukli, natemila, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Вам не ви е јасно зошто ги трпат сопрузите но едно е вистина кој си се продал за пари, кров на над глава ќе си страда цел живот.
    Финансиска стабилност која им ја обезбедува сопругот ги држи тие жени да бидат како роб и да молчат на неверството на мажот.
    Не знам вие дали сте слушнале но јас да и тоа маж, зрел со фамилија кој вели банкомат не се остава.
    Тоа значи што сакам ќе и правам, за атер за парите нема да ме остави и ќе ме трпи.
    Од друга страна како една моја проста роднина мажот и швалерката дома и ја носеше, куќа и направи на швалерката а таа велеше нека ми дава дел од плата, да имам кров над глава па кај сака нека оди.
    Тоа е жена без достоинство која сама си одобрила мажот да ја изневерува.
    Ова го велам затоа што имам запознато и пар каде што жената беше лавица наспрема швалерката, ама таа фино лепо си се разведе, и дал Господ уште си е убава, успешна, згодна со нејзини 40 години.
    Нели ја носи по одмори не е баш скришно. Често се случува швалерките да ги носат и со пријателите, друштвото и сите да ја прават будала сопругата која чува деца.
    Пак ќе речам жално ако некој е заслепен како што пиша погоре членката . Седум години да не се освести нема шанса, го трпи или заради пари или и таа си има некој настрана па баш ја заболе чиста сметка долга љубов е работава.
     
    На rose60, kjukli, natemila и 2 други им се допаѓа ова.
  15. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Moree ne pari milioni evra da ima ne go trpam i ke go ostavam kaj ke odam posle fala bogu kaj majka mi ona sekogas vika deca ako nekoj ne vi cine vratata vi e otvorena mozete da se vratite koga sakate ne ste dolzni nikoj i nikkogo da trpete a da me prave nekoj si maz budala nema sansi
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  16. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.501
    Пол:
    Женски
    Абе да ви кажам еден многу чуден случај дури не е за верување .... Овде кај нас има еден познат човек многу ситуиран , има околу 60 години ( нема да кажам со што се занимава ,зш некој од мојот град ке препознае дека го оговарам :D ) Си има златна жена човеков и деца , но опп друга женска млада си носи дома му! Таа помлада од него можит повеке од 25 години! И си живеа сите заедно , во иста кука! Првата жена валда трпела , не можам да разберам. Заедно дури и работеа . Се така долги години. Но на младава и светна кликерот и конечно си замина откако влезе во 40 те години . И се прашувам дали и вредеше нешто на оваа младава што си ги изгуби најубавите години во нешто ниту видено нити чуено . Валда мислеше дека ке ги разведит или којзнае ... Заклучок: Мислела дека е паметна но била глупа!
     
  17. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.585
    Допаѓања:
    7.447
    Пол:
    Женски
    Она што е глупа,глупа е,ама првата жена што го трпела тоа е страшно(facepalm)
     
  18. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Па сигурно е дека не го трпела,гарант и таа си имала свој живот,па поготово ако имале пари,ехеее,,па и децата пораснати, секој си терал со свој живот,немале комуникација освен што биле под ист кров
     
    На rose60 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  19. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.585
    Допаѓања:
    7.447
    Пол:
    Женски
    И тоа е живот?:(
    Кучешки;)
     
    На HUNK му/ѝ се допаѓа ова.
  20. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Со тек на време човек на се се навикнува :)