1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.146
    Пол:
    Женски
    Da im ljubomoram,sega vide duri :(
    Kolku mi e zal sto ne go gledav tatko mi kako vleva vo soba so druga zena i razmenuva neznosti.
    Gluposti zbores znaes .
    Mi se zgadi od samata pomisla :puke:
     
    На elenaeli22, anakonda88, mami blue и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.524
    Пол:
    Машки
    Последна измена: 12 август 2016
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.
  3. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.585
    Допаѓања:
    7.447
    Пол:
    Женски
    Подобро игнорирај ги ваквите коментари:envy:
     
    На joy1, anakonda88 и MilaP им се допаѓа ова.
  4. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    303
    Пол:
    Машки
    Oh My God! (facepalm) Poligamijata ne ja izmislile amerkinacite. Taa e prirodna i postoela od dalecna damnina. Zaednica od poveke mazi i zeni koi so nivnite deca socinuvaat edno golemo semejstvo. Takvoto semejstvo nemoze nikoj nemoze da go rasturi, dodeka ova monoto uste od start stoi na stakleni noze. Zal mi e samo sho ne ja gledata the big picture , ili ednostavno ne sakate da ja vidite.
     
  5. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.215
    Допаѓања:
    106.829
    Пол:
    Женски
    За оставените швалерки, не им кажувајте на жените откако ве оставил, зашто исто сте криви колку и тој. Било слободни или во брак. Иста кривица имате.

    @Natasa25 Додека гужваше чаршави мислеше на жена му?? Или сега кога сфати дека нема да има иднина и дека види мајката и со неа спиел па и дете чека, сега ќе и кажуваш на жена му?? Море море што сте паметни!
     
    На sanjaж, Дугокоси Швалер, joy1 и 7 други им се допаѓа ова.
  6. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    303
    Пол:
    Машки
    Mila, ako ti stvarno si imala takva situacija koja ne bila prijatna za koja mi e zal , toa e sosema druga stvar. Mislam deka mojata poenta e jasna i ne treba da se vodime i da sudime spored sopstvenoto iskustvo da gledame pristrasno.
     
  7. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.146
    Пол:
    Женски
    Ne fala bogu jas imav normalno i srekno detstvo i ic nema potreba da ti bide zal za mene.
    Mene mi e zal dokolku navistina razmisuvas deka e vo red da ziveat dve zeni pod ist pokriv so maz i deca.
    Na nikogo ne sudam jas,koj kako saka taka neka si go zivee zivotot.
    Kazuvam sto e za mene normalno a sto ne.
     
    На joy1, ninja35, H.VAGA и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.524
    Пол:
    Машки
    Па тогаш сели се во некоја од овие држави означени со сино :D, таму можеш да си имаш 3-4 жени :D, а децата нема да можеш да ги изброиш :D.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Legal_status_of_polygamy#/media/File:Legality_of_polygamy.svg
     
    Последна измена: 12 август 2016
    На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    Таков пример е можен само ако ептен се испијаниш во Лас Вегас и стапиш во брак. Наредниот ден ништо не паметиш и си продолжуваш со животот и наоѓаш девојка и испаѓа женет си. Во овај случај алкохолот е крив, така да не постои пример како што бараш :)
     
  10. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.561
    Ајде де
    Кучето од кумата моја, зимоска си ја прибра женичката ( од улица ) и таа дека трудна спиеше во кукичката а тој надвор измрзна, врзан за ланец. Си добија 5 малечки и ене ги по цел ден се заедно. Не мрда тој лево десно, дека е поумен од многу мажи.
    Па мораа и неа да ја вакцинираат и цело семејство им се створи и не дава тој никој да ги задре, а една цело време му се врткаше тука и го гледаше преку ограда, ама тој не ја рецкаше.
    Па се зеза кумава дека ке праи мекици за сите.
     
  11. lisice

    lisice Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    9
    Јас имам другарка која досега е била во 4 врски со женети мажи. Барем јас знам за толку, можеби биле и повеќе. Таа веќе има последици психички и од неа извлеков поука како мажите ги лажат швалерките дека дома се несреќни и жената не им обрнува внимание, а нема врска. Типот си беше среќен со жената и 3 деца ама ете ѓубре испаднал и си бил таков си изневерувал од хоби..... се има по светов.
    Инаку и јас имав една непријатна ситуација со маж ми (додека бевме уште во врска), некако пребродивме му простив за грешката ама го натерав да ми ја раскаже ситуацијата за да можам да разберам. Жената која беше постара од него инаку во приватниот живот е светица, никој нема да поверува дека таа жена е да не кажам ороспија и го изневерува мажот (во кого на фб е бескрајно вљубена). Верувам дека постојат ситуации и искушенија како за мажите така и за жените ама во тие моменти треба да помислиме на луѓето кои ќе ги повредиме поради нашата себичност за да ги задоволиме своите потреби. Тоа што сум го создала немам намера да го уништам поради некој или некоја...ужас!!!
     
    На anakonda88, pupi.girl, anaja1 и 3 други им се допаѓа ова.
  12. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    Другарка ти мета да не е на женети ? Извини што прашувам, но колку вешто ли се кријат тие мажи ? Не постираат ништо по социјалните мрежи или тешко е да се дознае дека е женет ? :/
     
  13. Aquanalia

    Aquanalia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    Мое мислење е дека мажот е оној кој е виновен. Онаа со која изневерил може да биде ваква, таква или онаква, но таа може да прави што сака и да не и е гајле за вас. таа може да нема грижа на совест, да не знае за вас или пак едноставно да не и е гајле за тоа што растурила семејство. но со мажот, вие сте се сакале, почитувале, сте оформиле семејство. Така да, според мене, тоа е мое мислење кое секако не ја опавдува ни љубовницата, но сепак мислам дека кривицата треба да ја бараме во мажите, затоа што мажот живее со вас и тој вас ве изневерил, тој ве повредил, а не некоја која можеби не ја ни познавате.
     
    На fallenangel, natemila, anakonda88 и 2 други им се допаѓа ова.
  14. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.585
    Допаѓања:
    7.447
    Пол:
    Женски
    А љубовницата не се осеќа како крпа за бришење под,па фрлена?
     
    На joy1 и elenaeli22 им се допаѓа ова.
  15. HUNK

    HUNK Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    1.028
    Кога ќе размислиш... сите у загуба..Затоа неисплатливо е..
     
    На fallenangel, anakonda88, okcenzi и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    303
    Пол:
    Машки
    A mislite deka nema zeni so imaat svaleri? Zosto napinjate celo vreme samo za mazite deka se krivi samo zatoa sto nekoi feminki spomnaa primeri za maz so svalerka? Ima i zeni so svaler, samo sto zenite ne dzabe gi vikame lisici, pa znaat vesto da se krijat.
     
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Aquanalia

    Aquanalia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Женски
    Ако таа знаела за тоа, сигурно знаела дека можеби ќе ја фрлат, ако не знаела сигурно дознала, па можеби и останала со мажот, не знам. Само сакав да кажам дека, мое мислење е доколку еве мене би ми се случило тоа, секако дека и љубовницата би требало да има совест за растурањето на семејството или нз, но за мене оној кој ме повредил и изневерил ке биде мажот. Тој е оној кој е со мене и кој бил женет, не љубовницата.
     
  18. Дугокоси Швалер

    Дугокоси Швалер Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    303
    Пол:
    Машки
    Toa edino ako ima kompleksi na niza vrednost, ne znaela sto saka i da ocekuva od vrskata. A zosto bi se taka osekjala? A sto ako taa bila inicijator na vrskata, ako ona go zavela mazot?
     
    На WildMk и natemila им се допаѓа ова.
  19. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.585
    Допаѓања:
    7.447
    Пол:
    Женски
    Исто е:(
    Недај Боже да се најдеш во таква ситуција:)
    Швалерките многу свесно го прават тоа,со надеж дека ќе превземат туѓ маж:D
     
    На sanjaж му/ѝ се допаѓа ова.
  20. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.585
    Допаѓања:
    7.447
    Пол:
    Женски
    Па јас цело време тоа докажувам,дека они се тие што расипуваат брак:(
     
    На Дугокоси Швалер му/ѝ се допаѓа ова.