1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. Црна Ружа

    Црна Ружа Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    1.000
    Допаѓања:
    3.684
    Пол:
    Машки
    Одљуби се и готово.
    Ако те лажат дека чоек наводно не бирал во кого се заљубува, не ги слушај, се е тоа и тоа како свесна одлука.
     
    На Alisa22, VictoriaSan, Starlič и 5 други им се допаѓа ова.
  2. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.192
    Допаѓања:
    106.159
    Пол:
    Женски
    Луѓе @Donatela.W само кажа дека се заљубила, а што направивте вие!!
    Можеби е само комшија, колега, пријател, познаник за кој има само симпатии девојкава, не значи дека имала нешто со него или планира да има!!
    За заљубување, срцето бира, сепак понатаму разумот одлучува!
     
    На mira.mira, GirlLove, stetoskop и 18 други им се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.482
    Допаѓања:
    78.311
    Пол:
    Женски
    И јас тоа ќе кажев. Таа само пиша дека го засакала човекот а ми се чини дека на неа и е тешко поради тој факт, а не дека планира нешто да направи и да растури нечиј брак.
     
    На stetoskop, Dadusicka, SnowWhite8 и 4 други им се допаѓа ова.
  4. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.444
    Пол:
    Женски
    Одма со осуди...како би се чуствувала ти да си на место на женаму и слично. Абе тој ако ја сака и почитува не ја вара....па Станија да дојде да му се соблече.
     
    На Askopje, VictoriaSan и elimkd им се допаѓа ова.
  5. diamonds.in.the.sky

    diamonds.in.the.sky Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    195
    За да почне да се гледа со некој, да виновна е.. ама за тоа дека се заљубила, не е, и не мора да значи дека се гледа со човекот.
     
    На elenaeli22 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. elenaeli22

    elenaeli22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    389
    Можиш во кога сакаш да се заљубиш, не можиш да му наредиш на срцето.
    А,а да си со женет човек, немам коментар, ако сам не се почитуваш, како друг ќе те почитува, нема мажи, па со оженет, темава е no comment.
     
    На Skorpija25 и melnicanecot им се допаѓа ова.
  7. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Иста судбина имаме, и мјоата беше иста само што овај не е женет, туку е психопат.. Додека те читав, плачев мислев дека за мене пишуваш. Јас 2 ипол месеци не сум од дома излезена, на кафе па ич. Моите дома се разболеа од тага. Се чуствувам виновна за сите. Тој со колата ми иди до пред кучи секој ден. Знаеш ли како ми е мене? Имам закани по живот, по се. Им застанува на моите среде центар на тепање... Јас бев решена на убиство. Ама дознав дека има и начин на кој можам да се спасам по нормален пат.

    Ова сепак е една лекција во животот за да сватиме дека не е се така розево како што изледа. и да знаеш:

    ЖИВОТОТ Е НАЈЛОШИОТ УЧИТЕЛ, ПРВО ТИ ГО ДАВА ТЕСТОТ, А ПОТОА ЛЕКЦИЈАТА!
     
    На Dust и natemila им се допаѓа ова.
  8. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.191
    Пол:
    Женски
    Ако некој забележи дека е склон кон изневерувања, најчесно да си се разведе, па нека си тера сингл живот со авантури, нови кратки врски и сл. Исто, ако се вљуби во друга, нека се разведе, а не да ја влечка таа друга личност настрана. Стварно многу ниско.
    Инаку, сум забележала дека обично оние што долги години се швалерисуваат во брак, се грди и искомплексирани суштества.
     
    На Црна Ружа и Olgica.bu им се допаѓа ова.
  9. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Да растуриш едно семејно гнездо, па да градиш свое среќно не иде.
    Греота е.

    Толку имам за темава.
     
    На sanjaж, Rose96, stetoskop и 13 други им се допаѓа ова.
  10. Mrs. Diva

    Mrs. Diva Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2016
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    1.572
    Пол:
    Женски
    Браво многу убаво кажано. Го делам твоево мисење.

    Да убаво кажа разум ама тешко кога разумот човек го уклучува....
     
    Последна измена од модератор: 19 јуни 2017
    На realGirl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  11. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    664
    Допаѓања:
    2.210
    Пол:
    Женски
    Ајде да ви дадам еден совет на сите, не ме сфаќајте погрешно, нели секој индивидуално за себе но мислам дека ваков е случајот кај повеќето оженети.
    Имам другар пријател како и да го наречам прилично е постар од мене некои 10-12 години, и разговаравме баш за ова, има жена и две деца, меѓутоа јас сум била сведок како бил и со други, сме искачале прави што прави со други ама на крај на вечерта он си се враќа кај жена му, баш пред некое време го прашав, не ли му е глупо, знаат ли девојките со кои што е дека е женет, дека има деца, и он ми одговори не ми е глупо они што се глупи тоа е друго, сум ги лажел ќе ја оставам жена ми бла бла, а не ми ни паѓало на памет, и да не ја сакам она е мајка на моите деца и никогаш нема да ја оставам, овие што се со мене се сите материјалистки кои пред се ги гледаат парите па после се друго, додека ми е интересно јас сум со нив тоа може да биде ден,два,недела,месец ама во секундата кога ќе почувствувам дека ми здосадило завршувам.

    За тоа не се лажете, никогаш нема жената да ја остави ради вас, само безпотребно потрошено време
     
    На Alisa22, mira.mira, stetoskop и 3 други им се допаѓа ова.
  12. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.671
    Допаѓања:
    15.401
    Пол:
    Женски
    Да, еве ме и мене тука... За жал, навистина чувствувам за мојот шеф нешто, има 36,а јас сум 10 години помлада, женет и со мало дете, има некојаси хемија меѓу нас, тој е едно срце огромно, шо се грижи за сите, за жал, женет е со побогата, таа владее со него, а тој ги брка работите 80% за фирмата, често им се случуваше да се караат пред мене и колегите... Дојден е Ск, живее кај роднини и иде во фирмата, често остануваме сами. Едно знам дека му е тешко, иди по 12 часа на работа, секаква одговорност сноси, стегнат е од нејзина страна, секогаш кога таа иди во канцеларија и зборувам со него, ме гледа накриво и го вика него да појди кај неа. Го забележав сабалје некако поинаку ме гледа.... Вчера бил излезен и се поднапил, се ми се доверува, по куси излегол, му достудело.
    Имам чувства за него и ми е жал што е командуван од жена му, како и што е од многу сиромашна фамилија.. Не знам...
    Луѓе во прашање најпрво се чувствата, не можете да ги потискате, ако евентуално не сакате да пукнете.
     
  13. kuc

    kuc Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    2.162
    Допаѓања:
    83.552
    Пол:
    Женски
    Ваквите ко вас не бе не можам да ве сватам ...од толку машки вие во женети гледате ...
    Каква хемија каква физика секогаш ти ќе бидеш таа втората оти првата е со него и му родила дете ..
    Не го пикај девојче носот кај што не му е место оти и не си мала за да неможеш да размислиш..
    Кажи ми како ти било тебе некоја да му се плетка на мажето твое и да се роди некаква ''хемија''меѓу нив ???
     
    На CrAzZyYy, zalosna, melnicanecot и 19 други им се допаѓа ова.
  14. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.671
    Допаѓања:
    15.401
    Пол:
    Женски
    Ако сакав нешто ќе пробав во овие 2 месеци... А и доста себично е да мислиш само за свои чувства... Да... А гледам дека тој не ни ја сака очигледни чим не знае ни каков парфем сака таа, ни која боја и е омилена....
    Немам намера ништо да правам, без галје :)
     
  15. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.980
    Допаѓања:
    59.649
    Пол:
    Женски
    Да го прашаш мм која боја мие омилена и парфем ќе ти рече незнам:D
    Сега се загрижив дали ме сака:(
     
    На crimson, zalosna, girl-miri и 8 други им се допаѓа ова.
  16. kuc

    kuc Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    2.162
    Допаѓања:
    83.552
    Пол:
    Женски
    Е сега полесно ми е јас не берам гајле мене ич не ми е грижа ,а типот оти не ја остави ако не ја сака ,тебе тоа што те засега ???
     
    На anaja1 и mira.mira им се допаѓа ова.
  17. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    А да го прашаш штом земи плата.
    Таман да се осигураш дали знае.
    8)8)8)8)8)8)
     
    На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.824
    Допаѓања:
    19.433
    Пол:
    Женски
    Знаеш батали го нивниот мегусебен однос ... Тоа не е твоја работа .... Но ајде сите да бидеме искрени , мислите дека кога една жена и еден маж се по 12часа заедно во денот не можи да се појави хемија помегу нив ?
    Нормално е да се појаваат емоции мегу нив , а жена му ако не е свесна за тоа Нејзин проблем!

    Девојче мој совет е да не се вплеткуваш во тие пајажини, можеш премногу да се заљубиш и да си ја потрошиш младоста за оваа невозможна љубов ,а ке изгубиш многу прилики , ако ти е толку кејф направи си го кејфот еднаш , два пати и толку . Не очекувај нешто повеке од тоа ....
     
    На natemila, baba Rada, mira.mira и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. kuc

    kuc Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    2.162
    Допаѓања:
    83.552
    Пол:
    Женски
    И мене тоа ме загрижува сега ќе го прашам дали и мојов знае за мене ..
    Мони се грижам да ти кажам ако ова се битни работи за некој да те сака не знам што да кажам :?:
     
    На monik55, ELIDavor и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
  20. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.980
    Допаѓања:
    59.649
    Пол:
    Женски
    Сега ќе го прашам јас мојот(fingers)
     
    На any_xx и kuc им се допаѓа ова.