1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. elenani

    elenani Нов член

    Се зачлени на:
    22 септември 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Машко е сепак и според мене во случај воопшто да не ја сака би ја оставил, полесно им е на нив да се остават. Тоа што се караат не мора да значи многу, нормално е во врска и во брак. Инаку ако ја земал бидејќи е побогата тогаш и самиот е крив што е во таква ситуација...
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  2. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.585
    Допаѓања:
    15.224
    Пол:
    Женски
    Значи таа води фирма и се шушка дека ја зел да се спаси од сиромаштијата и со неа има доста прошетано низ светов, од далеку се познава колку е контролиран, еднаш додека беа на пат таа не гледаше постојано на камери, дури и ми се јави да ми кажи до знаење дека ме гледа што правам. Сама бев на смена. Таа е таа која диктира, кое пеење го добивме од неа кога почнавме со работа, никој не ја сака од вработените. Тоа е кристално јасно и сите гласно зборуваат за тоа. Карањето не му е често, туку секој ден кога се заедно на работа.

    Реков битни но не и најбитни :)
     
    Последна измена од модератор: 23 септември 2017
    На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
  3. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.976
    Допаѓања:
    59.630
    Пол:
    Женски
    Свесна си дека со ова што го кажуваш може да те препознае некој?
     
    На crimson, Someonespecial и elenani им се допаѓа ова.
  4. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.276
    Допаѓања:
    94.759
    Како?
     
  5. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.976
    Допаѓања:
    59.630
    Пол:
    Женски
    Некоја колешка на пример и ќе си ги спои приказните.
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.902
    Допаѓања:
    133.746
    Пол:
    Женски
    По муабетов ми изгледа ко ти да си бараш оправдание што се заљубуваш во него. Таа не чини, ваква таква, ако не му чинела што би барал со неа ;) Тогаш и он не чини, машка спонзоруша е.
     
    На ♣ Alba Viduam ♣, crimson, Glasna и 5 други им се допаѓа ова.
  7. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.276
    Допаѓања:
    94.759
    Не е еден дуќан и не е една посесивна газдарица, ниту пак е еден газда кој се прилепува по работнички...
     
    На Oscar Lady, +++, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    3.086
    Допаѓања:
    38.801
    Значи, од кога прв пат пиша за шефот како ти се жалел од жената и како децата не си ги видел, знаев.

    Намерно ти прича тужни причи, за да ти падне жал и полесно да те смува.
    Батали го.

    Ако толку ти е жал за него, кажи му да не ти се лигави и да иде дома децата да си ги види, а не да мува млади девојчиња.
     
    На Dream-Girl, ♣ Alba Viduam ♣, crimson и 13 други им се допаѓа ова.
  9. acezmija

    acezmija Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Машки
    ja mislaam ,nikako
     
  10. VictoriaSan

    VictoriaSan Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    943
    Пол:
    Женски
    Се согласувам потполно со @kuc на темава. Значи како може бе да се загледувате во некој што е женет ??
    Нормален човек со стабилна психа знае зошто е дојден на работа. Да сработи тоа што треба а не да се загледува по женети мажи/жени. Без разлика и да не е работа и во некоја друга ситуација да е. Прво каква почит имате спрема себе за тие што се плеткате со женети личности кога знаете дека тој/таа дома има некој што го чека. Можеби и деца има. Јас никогаш не би паднала толку ниско да одам со некој што знам дека е во врска или па не дај боже женет. Последен маж да е на светов па нема да го погледам.

    Ќе ми каже некој сега не можеш да ги контролираш емоциите. Можеш и тоа како можеш. Ако сакаш се можеш да направиш па и емоциите да ги контролираш. Еве да речеме и да се заљубам некогаш во некој таков па и тој во мене. И да ми продава приказни дека ме сака и дека ќе ја остави другата за да биде со мене никогаш нема да влзеам во таква врска.
    Прво се почитувам себе си и не би си дозволила такво нешто.
    Второ ја почитувам и другата девојка/жена па неа нема да и направам такво нешто.
    Трето не би била со таков маж бидејќи никогаш нема да му верувам. Кој направил еднаш така ќе направи и друг пат.
    Четврто можеби има деца, па не би сакала некој цел живот да ме обвнува зошто сум им го земала татко им.
    Петто збир на сите претходно , среќа градена врз туќа несреќа не е никогаш целосна!

    Инаку да кажам постов не е ништо лично спрема @GirlLove само мое мислење на темава.
     
    На CrAzZyYy, girl-miri, carangigia и 5 други им се допаѓа ова.
  11. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.585
    Допаѓања:
    15.224
    Пол:
    Женски
    @VictoriaSan
    Никогаш не вели никогаш не знаеш што те чекам во иднина, не дај Боже нешто вака и полошо.. Дур човек не почувствува нешто на туѓа кожа, не знае како е.

    Како и да е, овој случај е заклучен, идам да барам некој згоден колега :D позз

    Ако нема друга работа и да седи тука.. Ок... Инаку јас сум од Охрид, океј? И сеа што?
     
    Последна измена од модератор: 23 септември 2017
    На Justicija, kuc, ЕденЧлен и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.976
    Допаѓања:
    59.630
    Пол:
    Женски
    (facepalm):x
     
    На IM.TMKQ, Nalutena1 и kuc им се допаѓа ова.
  13. nikolija2

    nikolija2 Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Врска со оженет маж кој припаѓа на друга жена не е за оправдување ,не е за тапшење по рамо или нешто слично тоа е ГРЕВ да се разбереме
    Никаде не пишав дека се гордеам со тоа, јасно ми е дека грешам.
    Кога јас се трудев да ја спасам врскатат исто вакви курви како мене ми ја растурија врската
     
  14. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    По Охрид слободни мажи немит? :D
    Инаку си во голем филм влезена.Тоа што човекот споделува со тебе не значи дека те свиѓа, а и тоа што на работа се караат не значи дека дома е исто. Можеби дома е сосем различно. Размисли малку на каде ти одат емоциите. А, да и најверојатно имаш daddy issues и сакаш да го одбраниш 'тато' кога 'мама' му се кара :rofl::rofl:
     
    Последна измена: 23 септември 2017
    На ванилала, GirlLove, anaja1 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. elenani

    elenani Нов член

    Се зачлени на:
    22 септември 2017
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Не се ни многу во таква констелација. Газдарицата тука да би читала веројатно би знаела дека е за нив муабетот. Секако не е битно чим на @GirlLove не и е проблем.
     
  16. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.234
    Пол:
    Женски
    Ако некој е љубезен спрема нив, автоматски ги свиѓа, па одма филмови во глава до веренички прстен :^)|(
     
    На cresa-jagoda, VictoriaSan и Matotheja им се допаѓа ова.
  17. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.952
    Допаѓања:
    224.365
    Пол:
    Женски
    До кога жените ќе "спасуваат" мажи и ќе паѓаат на такви приказни-ама таа вака му прај онака му прај.
    Значи ако навистина толку го малтретира 1. ќе се разведе 2. ужива во садомазохистички однесувања. Трето нема. не се залажувај дека ти си таа што треба него да го спасува од неговиот си неуспешен брак. Приказнава од вчера ја читам и едино што сфатив е дека тој ја зел таа за пари, за да не се испоти он да створи нешто повеќе т.е. на готово и се треснал. И? Сериозно се заљуби ем во женет ем во ваков лик!?

    п.с. искрено да сум на нејзино место (на сопругата) , да те дознаам би те шутнала ко партал.
     
    На Dream-Girl, Sesil, cresa-jagoda и 10 други им се допаѓа ова.
  18. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.444
    Пол:
    Женски
    Сликава многу кажува. Верувај ако е толку лош бракот никој нема да седи со сила...ни ради деца ни ни ради ништо. Фино лепо со мојот бивши маж си се разведовме. И двајцата сме сега во врски со слободни личности. Хаха и и двајцата имаме помлади партнери. Е разликата е што на неговата сегашна малце и смета нашето дете, а на мојот сегашен ни најмалце. Јас не те осудувам, само не си ја уништувај младоста. Screenshot_2017-09-24-01-08-14.png
     
    На Roli, Sesil, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  19. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.770
    Пол:
    Женски
    Од толку слободни мажи на светот избравте со женети да бидете?
    Кратко и јасно - Срамота
     
    На cresa-jagoda, Matotheja, VictoriaSan и 3 други им се допаѓа ова.
  20. snezan4e

    snezan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    1.202
    Тоа е одговорот,крај! Ако мотивот што се оженил е пари,ете ги добил и нека ќути и трпи,не му треба „спасителка“.
     
    На anaja1 и LiliBoz им се допаѓа ова.