1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    Iscitav se i samo edno mozam da kazam a toa e deka u skoro vreme ke dobies otkaz ,pamti mi go zborot.
     
    На Dream-Girl, cresa-jagoda, crimson и 9 други им се допаѓа ова.
  2. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Жени ај чувај те си ги мажите !!!
    Стегнете ги малце
    Никоја не ви е крива !!!
     
  3. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.952
    Допаѓања:
    224.365
    Пол:
    Женски
    Ланци ли да им стаиме :D нормално дека за се треба двајца.
     
    На Alisa22, cresa-jagoda и anaja1 им се допаѓа ова.
  4. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Поише контрола и строгост !
     
    На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.680
    Допаѓања:
    172.500
    Пол:
    Женски
    Не се криви овие што им се пикаат на мажите, криви се мажите што потпаѓаат на провокација..

    И вас може некој да ви рече - сакате хероин? А вие да речете - НЕ.
    Така и мажите... ;)
     
    На WildMk, Indiegurl, Askopje и 17 други им се допаѓа ова.
  6. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    Повеќе контрола и строгост носат спротивен ефект.
    Можеш строг да бидеш со детето, ама не и со сопругот...на што личи тој брак со контроли и без доверба?
    Тогаш поарно разведи се.

    Така ако се понашаш, самиот ќе избега од дома.

    Плус колку и да си строг, тој ако сака ќе најде начин.
    Пример, 2-3 пати месечно ќе и рече на сопругата дека ќе оди на пиво со другарите и за саат време ќе се врати.
    За тоа време тој ја зема бившата девојка, што умира по него, се клецкаат и се враќа дома ко ништо да не било... Сопругата си седи дома со бебето.

    (примерот е реален за жал)

    Не се криви само тие што уништуваат бракови, туку многу повеќе криви се тие што не си ги почитуваат сопружниците...посебно што не ја почитува тазе породената жена...
     
    На boginja, ♣ Alba Viduam ♣, Roli и 11 други им се допаѓа ова.
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Се согласувам !
    Но прочитај ги назад мислењата , ке видиш жените кого го напагаат
     
    На JollyGirl, LiliBoz и natemila им се допаѓа ова.
  8. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.952
    Допаѓања:
    224.365
    Пол:
    Женски
    ако сака да шврља ќе шврља. без разлика строгост или милост. до човекот е.
    ете тој нашол па зашол.
     
    На Roli, Bankarkata, anaja1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.719
    Допаѓања:
    14.309
    Пол:
    Женски
    Само си бараш оправдување за тоа што го правите. Тој чим сега не може да и каже НЕ на жена му, мислиш дека некогаш ќе ја остави заради тебе?! Не се лажи себе си... И не паѓај на такви сентименталности. Ако сакаш да бидеш изиграна, разочарана и без работа- go for it. Да сум на твое место активно би си барала ново работно место и да ме нема од таму. Ништо нема да добиеш ни од таа работа ни од таа афера со шефот.
    И убаво ти кажаа погоре, кога следен пат ќе почне да ти раскажува трогателни приказни, кажи му да оди кај децата и да помине време со нив, а не да брка помлади вработени.
    П.с- не знам која ти е поентава со давање на лични информации, освен желба некој (жена му) да дознае за причава.
     
    На cresa-jagoda и anaja1 им се допаѓа ова.
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.079
    Пол:
    Женски
    Не бара оправдува... мислењето и е " јас, па јас".
    Јас ќе кажам од гледна точка штом видам женет е веднаш бегам.
    Не сакам утре мене мм истото да ми го прави.
     
    На cresa-jagoda, Sanya20, GirlLove и 2 други им се допаѓа ова.
  11. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.444
    Пол:
    Женски
    Значи правило е тој што сака нр вара. Не е крива ни една од надвор. Некоја не му се пика со сила ако он несака. Таа може одлучила така да го живее животот и толку. Но жалосно е што ќе си ја уништи младоста која еднаш ја има.
     
    На Askopje и Emy867 им се допаѓа ова.
  12. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Видете мислам некој не сака да ја прифати вистината ....
    Мене искрено не ми е сватливо да си со некого 20 години во брак , исклучливо 20 години со една личност |(
    Тоа ми е како 20 години да ги поминал во затвор , во самица :o
    Нормално е да се појави таа желба за флерт , не дека не ја сака жена му , туку од монотонија
     
    На boginja, Pamela Daisy и LiliBoz им се допаѓа ова.
  13. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.475
    Допаѓања:
    5.870
    насловот. Веднаш ми текна на соседката. Девојчето 24 години, тој 42 се разведе со 2 дечиња 4 и 6 годинки. Жално за дечињава.
     
    На cresa-jagoda, tatjanasakalieva и anaja1 им се допаѓа ова.
  14. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.585
    Допаѓања:
    15.224
    Пол:
    Женски
    Мислам дека кажав дека се повлекувам и не сум во врска ни планирам со него. А не ви е срам на некој да му посакувате да го избркаат од работа?
    Згрешив, направив филм и тоа е, одам напред конј нова личност да барам,некој што ми одговара, немам намера да спасувам некој, па ниту да му превземам на некому некој. Па ниту пренесувам лични информации, оти Охрид го спомнав? :) Позз
     
    На Justicija и natemila им се допаѓа ова.
  15. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.411
    Допаѓања:
    171.732
    Kako prvo ,ne ti posakav da dobies otkaz ,tuku ti predvidov otkaz.Nemoj da mislis deka zena mu pase treva pa nisto nema da zabelezi ...garant e u tek so se,samo ve,,pusta'' da bide po sigurna u toa sto ke go prevzeme.
    Eden sovet ke ti dadam,vazi za mazite ama u ovoj slucaj i zazenite-tamu kaj sto go vadis lebot,ne go vadi k.rot.
    Vtoro...me raduva tvoeto soznanie deka treba da baras nova licnost.
     
    На Sesil, cresa-jagoda, LiliBoz и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Bankarkata

    Bankarkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2017
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    1.638
    Пол:
    Женски
    Најјако е ова, жена му командала се. Па и те како ќе команда у сопствена фирма која ја одржава со сопствен мозок и врти пари, да не сакате да ви ја остави на изволте што сакате да праите? Па и маж да и е, ако е нејзина фирмата има да го контролира што и како прави, а не со нејзини пари што му дала можност да части други низ град. У моја фирма не да ќе командам туку под лупа ќе ве гледам сите, на кој не му се работи и си праи филмови у глава со маж ми наместо да си ја работи работата може слободно да напушти или да биде избркан зашто на работа се иде да си го извадиш лебот, а не да фантазираш за мажот на газдраицата.
     
    На boginja, Blue000, Salome и 15 други им се допаѓа ова.
  17. milana856

    milana856 Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2017
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Кој се има најдено во во ваква ситуација само тој може да разбере...
    Девојки мој немојте да се привлекувате на човек кој е женет лично знам бев лудо заљубена лудо заслепена што и ден денес кога ми се спомене тој срцето ми трепери,а не сакам,сакам да го заборавам сакам но неможам.Тој имаше жена и мало дете но периодот јас кога го запознав тој беше разведен од неа...Цели три месеци излегувавме не сум ни јас самата свесна колку бев поврзана со тој човек колку многу се заслепив во неговите очи,но еден ден тој ми се јавува и ми вели толку од ова приморен сум да се вратам кај жена ми поради моето дете...Бев скршена неможам да опишам колку...поминуваа денови недели месеци а јас се кога ми текнува на него плачам се уништувам.Неговиот течефонски број беше променет,фб,инстаграм се му беше избришано од него ни трага ни глас,живееме во ист град а после се го немам видено ниту еднаш...Баш до овој денешен ден помина цела година како се немаме видено,барем на слика да го видев...ни тоа.Свесни ли сте колку е тешко тој сега кој знае каде е што прави а јас до ден денес неможам сеуште да го заборавам со никое друго машко немам излезено цела година...Животот ми се уништи..неговото име кога го слушнам ме убива срцето ми се кине..за когооо за некој што сега си ужива покрај жена му а јас цела проклета година патамм барем еден траг да се појави од него барем само од страна да го видам како изгледа.Тој го нема...
    Девојки мој ве молам немојте ваква грешка како мене со таков човек...кога и да е на крајот ние сме тие кои сме повредени...Секој ден на него мислам а цела година помина се молам да го заборавам и да се појави некој дечко во мојот живот за да го заборавам него но напразно ...
    Се извинувам за тексот ама јас на оваа тема со никого неможам да разговарам..
     
    На Justicija, GirlLove и anaja1 им се допаѓа ова.
  18. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.179
    Ti ova seriozno :?::emo:???
    Demek taa ne znae shto ima pored sebe :wasntme: pa ke go prosvetlish tokmu ti :inlove:!!!
    Se dodeka lugje butaat nosevi u tugji brakovi ke postojat razvodi!!!
    Toj ako ne mu odgovara takov tretman od zenamu ima usta da si kaze!!!
    Jas znam onamu kade si go vadish lebot,privatniot zivot ne go meshash!!!
     
    На PaLaVa, GirlLove и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  19. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.014
    Допаѓања:
    4.495
    Пол:
    Женски
    Мене неколку работи не ми се јасни
    - Како бре луге стигнувате воопшто до муабетот за неговиот интимен живот ? Ете ми доага згоден маж во канцеларија за кој знам дека е женет и не можам да се замислам да правам муабет со него за нешто што е надвор од работа политика и економија. Дури и да ме загледува и да се нафрлува сам има решение. Исто важи и за некој што знам дека има девојка.

    Има многу женети мажи на кои им се восхитувам колку се успешни , колку се добри родители или сопрузи, но кога зборам за нив , јас нив ги гледам како целина заедно со сопругата. Ова тука што читам не ми се верува...
    Да се укинат турските серии ИТНО
     
    На Blue000, cresa-jagoda, ELIDavor и 9 други им се допаѓа ова.
  20. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    @kikikikirika најчесто тие мангупите трагаат по помлади девојчиња од нив за полесно да манипулираат ! Ке им кажат готово се разведувам , жената е вештерка не ја сакам , јас само тебе те сакам бла бла бла и толку е....на жалост
     
    На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.