1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Ај не глумете светици ве молам
     
    На WildMk, kikkki, Elissa и 5 други им се допаѓа ова.
  2. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.585
    Допаѓања:
    15.224
    Пол:
    Женски
    Секој знае да дели правда, не зборувам конкретно само за ова, дур некој не почувствувата на своја кожа,емоционално да се поврзи, а да се поврзи треба да има искусено, не може да суди и да дава претпоставка што ќе се случи понатаму и кој е крив.
     
    На PurpleMind, Bankarkata, natemila и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    На Indiegurl, Mrs.Styels, cupicupicake и 5 други им се допаѓа ова.
  4. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.024
    Како тоа, кој е крив? Па се знае-мажот а швалерката си ја заслужува целата лоша карма која и следи.
     
    На Feminka22, ivi1987, BabyStyle и 12 други им се допаѓа ова.
  5. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.953
    Допаѓања:
    224.367
    Пол:
    Женски
    На 20 години треба да е свесна што прави. За да почувствуваш на своја кожа треба да си го дозволиш тој луксуз во женет да се затрескаш. После никој нема да и е крив кога ќе си чука глава. И да ја остави жена му-зарем нема секогаш да те јаде црв дека утре нема веќе да имаш 20 и може истото да ти го стори тебе зашто си му здосадила !?
     
    На SV1911, krofnicka27, blackwave и 15 други им се допаѓа ова.
  6. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.680
    Допаѓања:
    172.500
    Пол:
    Женски
    Остајте ја нека си го живее животот. Не се грижете за другите, грижете се за вас..
    Од грешките се учи ;)
     
    На stetoskop, Antebellum, mira.mira и 11 други им се допаѓа ова.
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Знаеш секој нека си живее како што сака и како мисли дека треба .. Секој нека си го гледа својот живот , и нека не се коментира она нешто што човек не го доживеал на своја кожа ...
    Кармата секако на секого го чека ..
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Конкретно за блогот мислам. Немам ништо против тебе.
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    3.086
    Допаѓања:
    38.803
    Кој како сака нека живее и шо сака нека прави, али после нека не ми црка у живо, и по форуми за совети и сожалување.

    Чим му било убаво на гзот коа правел глупости, барем нека има образ и да ги сноси и последиците, чим е толку возрасна и зрела особа да прави што сака и што му е убаво на душата, па и на туѓ грб и тоа.

    Ова го иам кажано и на неколку особи у фаца, и фала курцу ми имаат сјашено од грбов измнативе години со нивните ,, проблеми ,, кои сами си ги прават, па потоа очекуваат жал и помош од мене.
    Yeah, right...
     
    На Antebellum, Indiegurl, ivi1987 и 22 други им се допаѓа ова.
  10. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Тако је мачео ;)
     
  11. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.127
    Пол:
    Женски
    Јас ќе раскажам една случка што се случи неодамна ,значи многу блиска другарка ,другарка со која израснав е во'' врска'' со оженет човек ,најпрво не сакаше да ми каже затоа што се плашеше од осуда од моја страна како да не е доволно тоа што е оженет исто така има 3 деца и е албанец ,првите две близначиња имаат 5 години а другото дете има 2 години,Она најпрво не ми кажа ми рече само дека се гледа со албанец кој е постар од неа 10 години (она има 21година ) Они се во ''врска'' 4 години ,јас случајно дознав дека е женет и бев исплашена затоа што мислев дека она незнае цела потресена како да и кажам она ме убедуваше дека не е вистина и на крај призна (после неколку месеци) одкако јас го дознав фејзбукот на жената случајно ми искочи ,пробував да ја отргнам цело време и зборував дека не е убаво дека најубавите години да си ги поминува вака дека си го уништува животот и покрај тоа што воопшто не ми се допаѓаше тоа што го прави си викав може би не е лоша личност и дека не би било фер. да прекинам да се дружам со неа поради тоа но сепак за кратко време она ми го докажа спортивното.Да не заборавам да напоменам дека постојано ме откачуваше за него он немаше толку време на располагање нели дома жена и деца го чекаат ,ние и да бевме договорени на пример ќе искачаме и он да и се јавеше она веднаш беше како па ајде ако не ќе седиме дома морам да се видам со него знаеш каква е ситуацијата и јас секогаш пробував да и прогледувам низ прсти но сепак многу зрешив. Како што поминуваа време заедно она на некој начин ме вовлече и мене затоа што на мајка и постојано и кажуваше навечер дека е кај мене но вушност секако она беше со него они обично се гледаа навечер накај 11 или 12 часот. Он ја собираше со кола и се разбира имаа секс (очигледно беше дека на него му беше само за секс јас пробував да и објаснам тоа на нејзе но она ме убедуваше дека не е така ) Како што поминуваа подолго време заедно она почнала да станува љубоморна на жена му ,се љутеше затоа што жената го барала постојано и се распрашувала каде е кога ќе дојдеи она бесна зошто жена му му се јавува кога отишла дома и отишла на фејзбук профилот и видела дека имаат нова слика каде што се прегрнуваат и ја аднала на фејзбук и пратила слика од нив заедно и и пишала нешто во смисла како он мене ме сака ако е со тебе ,кога видела женава изреагирала многу бурно почнала да се кара со неа да се навредуваат но во меѓу време жената го дознала бројот нејзин и почнала постојано да и врти да и се заканува, по одредено време дознала е и каде живее и и се заканувала дека ќе и дојде дома и навистина и дошла ,прво и било страв да и отвори врата но послем тоа морала да отвори затоа што жената на цел глас се дерела Отвори ороспијо и оваа и отворила се затепале си скубеле коси се влечеле по земја скршиле огледало и женава земала парче и ја исекла ''другарка ми'' со огледало ,потоа жената почнала да трча и и рекла сега одам по пиштол ,јас секако не го знаев тоа за пиштолот и ''другаркава'' ми плачеше на телефон ми се јавуваше ми рече те молам доаѓај си отиде она нема ништо да ти направи на тебе и секако јас дојдов и и помогнав да го исчисти нередот и капките крв кој беа на плочките но послем неколку дена на неа случајно и се испушти дека таа кога си отишла и рекла одам да земам пиштол ,секако јас веднаш се налутив затоа што она ме тераше да дојдам кај неа и покрај тоа што жената рекла така и го ставаше мојот живот во опасност без притоа да знам ,жената не се врати но сепак се запрашував што ако се вратеше навистина? и каква другарка е тоа да го става и твојот живот во опасност?
    Откако се случи тоа прекинав да се дружам со неа многу размислував и ми беше многу тешко како сум можела да бидам толку наивна ,сфатив многу работи сфатив каква личност е каков манипулатор. Многу ми е криво како порано не го сфатив тоа како сум можела да бидам толку наивна . Послем случката ја сретнав на улица сосема случајно и она почна да плаче да ми се правда дека порешно сум сфатила дека никогаш не би ме вовлекла во опасност и дека не сака да ме изгуби јас и реков дека веќе ме вовлече и дека не сакам да бидам дел од тоа . Требаше да се видиме да разговараме повторно но јас ја одбив , не ми требаат такви личности во животот
     
    На Antebellum, Feminka22, Olgica.bu и 9 други им се допаѓа ова.
  12. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.430
    Допаѓања:
    78.064
    Пол:
    Женски
    Разбирам дека кога човек сака, се бори за таа љубов, ама да се плетка со зафатени е многу погрешно. Нема среќа што би се изградила врз нечија несреќа, краток и е векот, после кошмар станува.
    На женски што знаат дека тој кој им се допаѓа е женет а сепак не отстапуваат, сметам дека им фали разум и достоинство. Но најголема вина носи мажот кој иако женет, прифаќа друга врска, со други зборови неверство. Вистинската жртва во тие случаи е неговата сопруга и неговите деца. Жално.
     
    На Antebellum, Feminka22, blackwave и 5 други им се допаѓа ова.
  13. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.799
    Допаѓања:
    66.997
    Пол:
    Женски
    Може да се искористи за филм. :?:
     
    На Feminka22, kikkki, snegulkata и 10 други им се допаѓа ова.
  14. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Некои девојчиња кои се повлечени и скоро неприметливи за момците на нивна возраст , најчесто наседнуваат на вакви оженати јебачи ....
     
    На Feminka22, blackwave, Rama и 7 други им се допаѓа ова.
  15. Asistentkа

    Asistentkа Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2017
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    4.541
    Пол:
    Женски
    Од немање самодоверба патат.
    0:fubar:.
    После сексот ко ќе им се заарни иде :music:што мислеше кд се онадеше:music:(facepalm).
     
    На Feminka22, Rama и Justicija им се допаѓа ова.
  16. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Точно ..... Тие всушност излегуваат со првиот што ке им се понуди , бидејки се неприметливи и не можат да се вклопат во генерацијата (да ги тргнеме наатрана спонзорушите , тие се друга категорија)
     
    На Rama, Bankarkata, KAZANOVA27 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.966
    Допаѓања:
    14.317
    Пол:
    Женски
    dobro be zarem na 15-16 pa i 17 god treba da bides primetliva?treba da zlezes so nekogo? lugje detstvoto i mladosta treba da se ziveat a ne da se rasipuvaat so vakvi raboti. se vo svoe vreme.sekoj ke se vklopi i ke stane primetliv ko ke dojde vreme.jas kolku sto razbrav vo poslednata situacija devojkata koja ima 21 god bila 4 godini vo vrska so zenetiot od 30+ godini. znaci od 16-17. zarem morase? zarem e bitno na tie godini da se pravat sranja? detska rabota.
     
    На SV1911, Antebellum, Feminka22 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    А зошто ме прашуваш мене?
     
    На KAZANOVA27 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.763
    Пол:
    Женски
    Една моја блиска така растури брак, нејзин претпоставен од работа , постар над 20 години од неа, со години тие да ти биле љубовници, растури брак, се разведе човекот со две мали деца , таа остана трудна се венчаа .
    Нејзините брза помош ги носеше кога слушнаа што направила. Срекна ли е сега што растури нечие семејство и што врз туга несрека си изгради своја срека. Се надевам дека не е срекна бидејки срека не заслужува.
     
    На Antebellum, Feminka22, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Она не растурила ништо , јебачот си го расипал бракот !! Не знам зошто љубовницата сите ја кривите као сама да била |(
    Нз за вас но јас гледам со свои очи илјадници што се вараат мегусебно , но сега не се разведуваат туку си живеат заедно но секој си тера "настрна" живот :wasntme:
     
    На GirlLove, SV1911, esperansa777 и 9 други им се допаѓа ова.