1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. KAZANOVA27

    KAZANOVA27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Пуста желба на стариот но после 55+ во креветот си спијат две сестри а не маж и жена
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.680
    Допаѓања:
    172.500
    Пол:
    Женски
    Дечки назад на тема, доста беа мудрувања дали ќе му се дигне или не на 75 :)

    Врска со оженет... а зошто па да не омажена ;)
    Малку да видиме од другата страна..
     
    На cresa-jagoda, stetoskop, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. KAZANOVA27

    KAZANOVA27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Тугјото е послатко :inlove::inlove::inlove::inlove:
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.680
    Допаѓања:
    172.500
    Пол:
    Женски
    Сигурна сум дека вака ќе размислуваш ако жена ти е со некој друг.. затоа што е посладок од тебе:inlove:
     
    На WildMk, stilas7, Trxmx и 21 други им се допаѓа ова.
  5. KAZANOVA27

    KAZANOVA27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Боже мој кој прави за себе прави слатка не слатка тоа е живот иде дајле
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  6. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.710
    Допаѓања:
    322.528
    Генерално неможе да се збори

    Од случај до случај има разлика

    Ама само едно ми е чудно....кога ќе чујам-тој си имал друга а жена му поим немала:o
     
    На Macito007, Annath, YoungandBeautiful и 9 други им се допаѓа ова.
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Па темата.... Имам само едно да им кажам на светиците : ке ве праша староста каде ви била храброста ;)

    Инаку подржувам швалерај , но оставање жена и деца за шваљерка ми е ту мач :wasntme:
    Не би можела 20 години само еден к** да го гледам :emo: така да ништо страшно , само малце издување на страна ;)
     
    На drasko и Bankarkata им се допаѓа ова.
  8. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.474
    Допаѓања:
    34.528
    Пол:
    Женски
    Интересна перцепција имате на работиве (не само ти, повеќемина вака размислуваат)
    Значи тој што е со мене во брак и што се заколнал и во добро и во лошо, од кого очекувам да ме почитува и да не ме повредува не е крив ако ме изневери, туку некоја таму? Навистина? Како може некој друг да се грижи за мене повеќе од тој што живее со мене? Еве не знам... Настрана моралот на таквите личности, карактерот и сл. Мажот и само мажот е виновен доколку се одлучи на неверство, а не некој друг. Никој со сила не може да натера друг на неверство доколку истиот не е подготвен и расположен за тоа.
     
    На SV1911, Antebellum, Annath и 14 други им се допаѓа ова.
  9. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.763
    Пол:
    Женски
    За секоја изневера треба две страни ако таа категорично кажела не , сигурно немало да дојде до тоа. Божем не знаеме какви жени има кои се потпикуваат на одредени мажи од за нив разно разни причини ко ситуираност и сл. Од твоја гледна точка ти сосема го оправдуваш тоа што женава го направила . Не знам за тебе и за останатите но кога мене би ми се додворувал маж со семејство веднаш знам како ке постапам нема ни да размислам два пати, а во овој случај не кажав дека тој прв и се додворувал, можеби е таа која прва почнала.
     
    На anaja1, joy1 и butterflysk им се допаѓа ова.
  10. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.847
    Допаѓања:
    254.740
    Пол:
    Женски
    Теорија нема :)
     
  11. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.763
    Пол:
    Женски
    Да не се повторувам пишав и пред тоа , треба две страни за изневера, секој во себе ако има бар малку морал тој и да одлучил да изневери доколку таа или некоја друга и проработел моралот нема да се согласи на врска со оженет маж па со кој тогаш он би изневерил,, никаде не реков дека мажот не е крив, но за мене во овој конкретен случај бидејки се работи за блиска особа и знам што се дешавало уназад години главната кривица ја има она, значи зборам конкретно за случајот што јас го кажав.Не се работи за девојче прелажано од повозрасен искусен маж туку за возрасна жена свесна за своите постапки.
     
    На Rama, anaja1 и butterflysk им се допаѓа ова.
  12. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.926
    Не е мое да ја оправдувам или обвинувам, само тврдам дека ако таа кажела "не", тој ќе си нашол друга што ќе кажела да. Таа и светица да била, па "поради друга" ќе им се растурел бракот затоа што мажот не знаел да си го чува во панталони, не затоа што "божем не знаеме какви жени има".
    А какви мажи има?
    Машко најде швалерка - им го растури курвата бракот, му се турна на невиниот маж. Женско најде швалер - види ја будала, остави маж и деца, ич гајле не и беше. Значи мажите секогаш ослободени од одговорност.
    Не знам, чинам секој би требало за своите постапки да си е одговорен.
     
    Последна измена: 11 декември 2017
    На SV1911, Annath, Emy867 и 10 други им се допаѓа ова.
  13. KAZANOVA27

    KAZANOVA27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Луге тоа е заедничко на двајцата не може мажот да сака а жената не тоа е обострано задоволство кое за жал на крај резултира со раздвод ретки случаи се кога е тоа 100% дискреционо
     
  14. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Колку само ми се гади од жени што цела вина од прељубата ја преферлаат на швалерката,тоа е едно чудо!
    Со тоа си прават отстапнина да простат на мажот,сакаат да ја намалат вината на мажот и да му простат или ќе се чувствуваат помалку изневерени?
    Како така женски,зарем и е гајле на таа швалерка за сопругата,ако сопругот го боли таквото за семејството,што треба таа да прави?
    Тој треба да има грижа на совест да го брца настрана и да дојде да легне со сопругата,ако нема грижа на совест што е мајка на неговите деца,што живее со неа,што ја повредува нека се утепа поубаво!
    На швалерката може да се лутам ако е во блиска релација со мене,но тоа не ја намалува вината на мм,нормално дека ќе си добие црвен картон!

    Едит : аааа да и заборавив, ако мажот не сака да ја изневери сопругата и Адриана Лима да му се расчепати , тој нема да посегне кон прељуба,толку од мене,фала многу,пријатно!
     
    Последна измена: 11 декември 2017
    На WildMk, SV1911, Antebellum и 18 други им се допаѓа ова.
  15. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.804
    Допаѓања:
    3.600
    ima mazi svalerista cel zivot eden moj skolski uste na vremeto si gi menuvase ko corapi devojkite ene go se ozeni dete ima uste svrlja naokolu toa e ne moze miren da sedi i na starost mi se cini isti ke bide
    ama pa ima i zeni koi trckaat po situirani mazi nekoi poduceni od nekoj nekoi vo potraga po dobar zivot
    eh tetka mi na vremeto na bratucedka mi kerko ke si najdes nekoj bogat da ne gladuvas i da ne se macis ko nie sto se macime vo siromastija, neli oti sama da stekne nesto i zaraboti e tesko gazot da go zapoti i devojceto poduceno si najde takov ko sto mama i rekla i celta i bese takov da najde ne i bese gajle dali e zenet star mlad dedo ili sto ti znam.
    i mene mi se ima dodvoruvano ozenet maz kolega, togas uste ne bev mazena nemav dete, mi praka poraki, mi se javuva pa ajde so kola ke me nosel do doma, jasno mu dadov do znaenje deka so mene on nisto nema da ima pa posle sram mu bese da me pozdravi na rabota. Ako i site naredni na koi toj bi im se pustal mu kazele ne ondak ke si ostane so prazni race ama nazalost ne se site isti.
     
    На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    @jessicamakedonka Ќе му помине меракот и ќе ја остави.
    Туку, многу се грижите за туѓиот живот. :?:
    Нема врска. Вторите поубаво минат, секогаш.:nod:
    Јак професор си имала.(facepalm)
    Што сакал да каже наводно, дека бил потентен?!:puke:
     
    На KAZANOVA27, ilyan и LiliBoz им се допаѓа ова.
  17. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.804
    Допаѓања:
    3.600
    a zasto uopste mora da postojat zeni sto sakaat da bidat svalerki i sakaat da legnat so semeen covek? mene pa me cudi kako vie gi pravdate zenite a samo mazite se krivi, da ne zenite se bez mozok pa ovie mazive gi izlazale pa nemaat oni krivica goamiti svetici ispadnaa svalerkite.
     
  18. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Жената што врши прељуба треба да осеќа одговорност првенствено кон својот сопруг/дечко доколку го има. После,кон самата себе,оти со самиот чин, сама себе си се утепува,не треба ништо повеќе!
    Секој кој е во брак има морална и правна одговорност кон него.
    Бракот е институција која треба да се гради и почитува.
    Брачниот другар,независно дали сопруг или сопруга треба да биде верен. Ако постоат наметливи жени,тешко е да се одбијат и да им се каже не?
    Има и наметливи мажи,па треба да легнам со секого?
    Ај по твое,зошто швалерката би била повеќе крива од мажот?
    Зошто има мажи што не седат мирни и легнуваат со секоја што ќе им се укаже шанса?
     
    Последна измена: 11 декември 2017
    На SV1911, Annath, Someonespecial и 9 други им се допаѓа ова.
  19. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.926
    Мерак си прават бе, им се може. Не се нивни децата, на мажот се. Ако нему не му е гајле кому да биде?
    А што е со тие што не знаат дека е женет мажот? И тогаш е жената крива? Како си смислувате оправдувања за некој што си го оставил семејството за да си прави ќејф, ич не ми е јасно :x
     
    На mimiiiii, ♣ Alba Viduam ♣, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. ViktorijaG

    ViktorijaG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2014
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Ne deka sudam nekomu, daleku od toa... Sekoj si ima svoj zivot, da go zivee kako sto resil. No, vo nieden slucaj ne opravduvam licnosti koi se vmesuvaat vo tug brak.
    Ednas, pred mnogu godini (skoro 10) pocnav da pisuvam so edno momce, no naskoro toj si fati devojka, no ostanavme vo komunikacija, samo tolku. Posle nekolku godini, vo period koga bese razdelen od devojkata, se vidovme nekolku pati...postojano mi vikase deka jas sum mu ljubov, siguren bil. No, se smiri so devojkata, naskoro potoa i se vencaa. Ottogas, jas prekinav sekakov kontakt so nego. Ete, ima dve godini toj uste odvreme navreme me prasuva kako sum.. Go sretnav vikendot i mi vika ja sakam mnogu zena mi, no ti si mi i sekogas ke mi bides ljubov. Steta sto ne prezema inicijativa za nas, moze se ke bese porazlicno.
    No, jas sega koga znam deka e vo brak, nema sansi da pravam nesto so nego!
    Zatoa ne vikajte deka ne znaeme kako im e, tie sami odbrale da se vo takov odnos i ako patat toa e niven izbor.
    Svoja sreka ne se gradi vrz tuga nesreka.
     
    На blackwave и LiliBoz им се допаѓа ова.