1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.292
    Допаѓања:
    22.561
    Пол:
    Женски
    Прво ги укривувам оние мажите низ град што акаат и реметат све живо, без осет и чуства дека дома има жена и деца, исто на фб пишуваат по сите девојки.
    второ за стап се оние девојки кои ќе кажат ее запознав вчера еден тип ептен онака згоден фин, и отвараш фб да го видиш тој жена деца ама она си кажува без гајле, дека не е битно што е женет..
    Уствари се отиде во неповрат, без морални вредности останавме.
    Имам раскажано како ми се деси и мене да ме мафта една будала, го запознав, на два три пати се сретнавме низ град и упорен иди по мене уште ми вика да почнеме врска ајде на ручек ајде на вечера ајде на викенд, неговите другари уште ме гледаа во лице и ми викаа ее каков пар сте ептен си одговарате ете си најде девојка конечно.. И среќа што периодот имав обврски надвор од Ск па не почнав и на само да искачам со него. После кога дознав бев лута не само на него туку и на другарите негови идиоти, одвратни луѓе, како може да се толку злобни, и баш сакав и дома да и одам на женаму да и кажам ако сакаш маж прибери го дома, а не секоја вечер излезен да е низ град и тоа до сабајле, и се пушта на сите по ред, како мене што ме лажеше уште 10 девојки дознав истите финти ги користел.
    Мажот да ти е излезен секоја вечер и да си иде дома во 6 сабајле е па не ти се криви само другите девојки, има мажи и кои си седат мирни.
     
    На azelea, Meckicja, joy1 и 5 други им се допаѓа ова.
  2. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.474
    Допаѓања:
    34.528
    Пол:
    Женски
    Тешко на оние кои очекуваат друг да им мисли за нивниот брак. Само толку ќе кажам.
     
    На WildMk, SV1911, Annath и 12 други им се допаѓа ова.
  3. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    847
    Допаѓања:
    8.358
    Пол:
    Женски
    Реферантка па не е баш дека жена му поима немала, има жени кои имаат поима и си молчат и ќутат. Не би сакала да пишувам конкретни примери зошто малку неблагодарно е да се коментираат туѓи врски или бракови ама верувај има и такви случаеви.
    Јас само ќе кажам тешко жените со вакви мажи.
    Мене пред некој месец во една група имаше еден човек, релативно постар од мене (сосема доволно за да ми биде татко) со кој понекогаш коментиравме на објавите, разменувавме мислења се додека не ми пушти понуда за пријател и почна да ми пишува онака без врска општи муабети, па и да ми се пушта почна ама не одговорив и во еден момент ми пишува "ја сум женет ама не треба да те смета тоа".
    Доби моментален блок.
    И општо по кафичи, насекаде сум била сведок на женети мажи кои се однесуваат како ергени и бркаат девојчиња. И не може жена му да незнае, не мисли сигурно дека во 3 полноќ цвеќиња бере низ град секоја вечер.
    Нејсе сакав да кажам 99% од таквите врски (ако воопшто може да се наречат врски) завршуваат на тој начин што тој си се враќа кај жената и децата, а девојката останува со прстот во уста. Сме биле сведок милион пати.
     
    На Annath, azelea, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
  4. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Богами тешко на тие жени што го примаат мажот после неверство...
     
  5. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    847
    Допаѓања:
    8.358
    Пол:
    Женски
    @ilyan па има и такви.
    Верувај не секоја жена има финансии и подршка да се разведе, па некогаш е приморана да трпи.
     
  6. loret1

    loret1 Нов член

    Се зачлени на:
    11 декември 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    8
    Здраво феминки
    И јас сум на некој начин во врска со женет човек со деца. не знам како но ете се случи тоа. се запознавме случајно и по ептен случаен пат почнавме да се гледаме. тоа веќе прерасна во некоја врска, секојдневно слушање,гледање. и на двајцата ни е многу убаво кога сме заедно.но секогаш мора да внимаваме да не бидеме видени од некого. Знам дека е погрешно тоа но едноставно неможам да се тргнам од него. постојано мислам на него. со душа чекам да го видам и да разговарам со него. се чувствувам ептен сигурно и убаво.
    Не знам што да правам.... но знам дека не води никаден овој пат.
     
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.857
    Допаѓања:
    158.149
    Пол:
    Женски
    Задржи ја таа мисла. :)
    Што планираш да направиш ти за оваа ситуација?
     
    На Antebellum, anaja1, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.752
    Допаѓања:
    13.250
    Како можеш да расипуваш брак на некој? Извини, но едноставно многу сум против тоа. Зарем нема слободни, па мора со женети?
     
    На cresa-jagoda, anaja1, Meckicja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Како се чувствуваш сигурно кога од една страна врската секој момент може да ти се распадне а од друга страна ти ја расипуваш сигурноста и домот на некоја жена и нејзините деца?
     
    На cresa-jagoda, anaja1, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  10. loret1

    loret1 Нов член

    Се зачлени на:
    11 декември 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    8
    за тоа сум свесна. и секогаш сум била против овие работи. но ете едноставно ми се случии
     
  11. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Што планираш понатака?
    Се надевам разумно размислуваш и ќе донесеш правилна одлука.
    А за криењето, верувај кога и да е некој ќе дознае.
     
    На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Навистина берете памет со време.
     
    На nina123, YoungandBeautiful, buba4e89 и 7 други им се допаѓа ова.
  13. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Бракот си го растура " фраерот", таа не му е крива ако нема грам памет и одговорност кон семејството.
    Таа си го растура својот живот, свесно оди кон тоа да остане сама,повредена и осудувана од секој што ќе дознае,а ќе се дознае кад тад.
    Сама оди во пропаст,не може да има нормална врска,за брак да не збориме,а освен тоа ќе си живее со грижа на совест.
    Да ти се плукнам у "врската" чие видување е по скришни ќошиња и дупки.
    Како самите себе си даваат автогол тоа е едно чудо! На крајот од денот тој пак ќе се прибере кај семејството,а таа останува сама,како може да го издржи тој психички товар,јас стварно не знам,а вреди ли сето тоа?
     
    На SV1911, CoCoGiiiRL, Meckicja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.917
    Допаѓања:
    48.053
    Пол:
    Женски
    Не очекувај поддршка од никого зошто нема да ја добиеш, што и да кажеш како се чувствуваш нема оправдување за она во што си навлечена, ќе наидеш само на осуда. Замисли, можеби погоре неговата сопруга штотуку ти реплицирала
     
    На cresa-jagoda, anaja1, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Afrodite¥

    Afrodite¥ Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2017
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    2.979
    Пол:
    Женски
    Толку било едноставно значи? :o
    Како беше? Се судривте некаде на улица и ти влезе и... Едноставно се случило де. (facepalm)
     
    На SV1911 и Meckicja им се допаѓа ова.
  16. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.439
    Допаѓања:
    54.816
    Пол:
    Женски
    За се потребни се двајца,така и за неверство.
    Дојдов само да кажам дека,од кој агол и да гледаме,и двајцата се виновни по секој основ!
    Не ми се јасни жените,што ги оправдуваат швалерките,оти требало секогаш да се биде на страна на жената(ова често го слушам и во реал лајф) абе ајде:x
     
    На cresa-jagoda, Mishela, anaja1 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.752
    Допаѓања:
    13.250
    @ilyan и таа е исто виновна колку и тој. Еве пример тој да си го остави семејството и да ги избрка заради неа, таа ќе гради живот знаејќи дека уништила семејство? Не ја оправдувам и швалерката во никој случај.
     
    На cresa-jagoda, anaja1, CoCoGiiiRL и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Затоа реков дали ќе може да живее со грижа на совест?
    Сепак мажот ја сноси поголемата вина и одговорност кон своето семејство.
    Освен тоа, карма ис д бич! Ќе осети еден ден и таа како е да биде повредена,омаловажена и изневерена од саканата личност, а верувам и "фраерот"многу верувам во карма.
     
    На cresa-jagoda и ♣ Alba Viduam ♣ им се допаѓа ова.
  19. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски

    Тој со тебе само си го пополнува времето, свесна си за тоа ?
    Еден вид разонода.
    Искрено ве жалам како така дозволувате.
    Колку повеќе остануваш со него, толку повеќе ќе се приврзуваш и во иднина ќе очекуваш се повеќе и повеќе.
    Нема да си го остави семејството за тебе и сигурно нема некое високо мислење за тебе.
    А и да го остави би градила среќа врз туѓа несреќа ?
    Како ќе ти е тебе еден ден да ти се случи истото ? Како ќе ти е да бидеш изневерена сопруга ? Стави се на нејзино место.
    А гласини ќе се рашират, секако некој ќе ве види и знаеш како оди тоа кај нас. После ќе имате лоша репутација, сами сте си криви.
     
    На cresa-jagoda и anaja1 им се допаѓа ова.
  20. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.635
    Допаѓања:
    321.625
    Пол:
    Женски
    не бери гајле.
    еден ден и ти ќе имаш деца и ке се најде некоја како тебе што свесно ке им го краде таткото на твоите деца ;)
    Реално што сееш тоа жнееш на крај
     
    На Annath, azelea, cresa-jagoda и 12 други им се допаѓа ова.