1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Другарка на сестра ми била со оженет па можеби 10 години и на крај тој пак си остана со своето семејство а она еве ја си ги изгуби најубавите години со него.

    Сеа и моја другарка почна исто со оженет и као демек он ке си ја остави жената и детето неа ќе ја земал чисти глупости се радуваат на нечиа несреќа како може така не мислат дека утре може и на нив такво нешто да им се деси, а и ретко кој навистина ќе си го растури бракот за такви затоа што и самиот тој знае да цени да е некоја како што треба не би се осмелила да шета со нечиј сопруг и татко чисто само кејфот да си го прават со нив ги искористуваат.
     
    На Antebellum, Nalutena1, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Знаеш јас до некаде го разбирам швалерајот но препоставувам дека не си мажена па зарем нема некој слободен ?
    Додека те части знаеш дека тој дели од буџетот од дома му за тебе?
    Дали знаеш дека може да избие голем скандал доколку жена му дознае ?

    Разбирам на човек му треба некогаш да се издува на страна (после неколку години брак) но тоа е само еден секс и чао пријатно! Секој по својот пат !

    Има многу случаеви каде ги женат шваљерките , имаш многу примери од јавните фаци.
     
    Последна измена од модератор: 12 декември 2017
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  3. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    На јавните фаци сиот живот им е филм ако ги гледаш нив како пример таман ти е работава, не кажувам не има и такви случаеви но ептен ретко но сепак исто е како можат да изградат среќа врз нечија несреќа, како можат да имаат доверба во таква личност кога тој е спремен едно дете да остави сираче од кај ќе знаеш дека нема да го направи истото и на тебе и на твоето дете
     
    На Bankarkata и Rama им се допаѓа ова.
  4. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.677
    Допаѓања:
    10.076
    Пол:
    Машки
    Абе некако многу случајности се потрефиле кај вас?
     
    На kim.k, cresa-jagoda, YoungandBeautiful и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Имаш живи примери од наши политичари (а нели во политиката приватниот живот треба да е примерен)
    Секако дека не правам муабет за Анџелина Џоли и Бред Пит
     
  6. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Дали се јавни фаци политичари или вонземјани тоа никогаш неможам да го оправдам или подржувам таквите жени прво не имаат достоинство а нај малце грижа на совест и памет..

    Имам и пример еден си ја остави жената ја земал таа што шетал со неа забременила и он пак се сетил да си ја врати сопругата што со неа имал 3 деца а оваа со бебето во стомак незнам што направила но мислам дека не можеше да го абортира зошто веќе касно било иии што си направила сакајки врз нечии солзи она смеа да шири ете бетер си направи,
     
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.857
    Допаѓања:
    158.149
    Пол:
    Женски
    Јас швалерката не ја поддржувам, особено не зошто е жена, ама поголем % од вината лежи во мажот. Зборувам за оженет човек со швалерка. Ако е обратна ситуацијата, пак поголемата вина ќе ја гледам во партнерот кој изневерува. Апсолутно погрешно е да кажиме дека имаат еднаква вина. Да не беше оваа швалерка ќе беше друга, значи на брачниот партнер, кој се заколнал дека ќе биди со својата сопруга и во лошо и во добро и дур смртта не ги раздели, го прекршува се тоа, си ги остава децата, сопругата, за да се швалеросва. Вината на швалерката е зошто свесно се впушта, и често пати се ова ѝ се враќа како бумеранг зошто да, има случаи каде тој ја остава сопругата за швалерката, но има и случаи каде ја остава швалерката да си ги прокоцка најубавите години. А, и да се венчаат таа ќе живее во сомнеж дека можеби и неа ја изневерува. Како и да е, да, не е морално исправно и тоа што го прави швалерката, но таа нема никаква одговорност кон семејството на швалерот, туку тој има одговорност кон нив. Не треба таа да мисли на туѓи деца, тој треба да мисли на своите деца. Крај краева, швалерката е само провокација, а сопругот паднал на таа провокација. Да не беше на неа ќе паднел на друга провокација.
     
    На Summerbeauty, Annath, kim.k и 8 други им се допаѓа ова.
  8. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    10.235
    Допаѓања:
    169.543
    Пол:
    Женски
    Ја па не знам што и се напнавте на девојката дали мислела ова, дали мислела она..

    Очигледно не мислела, не мисли, нема да мисли и крај краева што има таа да мисли за неговите деца. Тие деца имаат родители да мислат на нив, и тоа што мажот си фатил швалерка го праи неваспитано говедо кое не ја почитува жената и домот, а не го праи под дифолт помалку добар татко. Има еден куп разведени мажи од најразлични причини, а тоа не е швалерај, тоа не значи дека тие не се добри татковци. И има татковци кои цел живот го поминале со децата, а воопшто не им пружиле ронка татковство.

    Кога ќе кажете среќа не се гради врз туѓа несреќа, од кај знаете дека бракот бил/е среќен? Луѓето се впуштаат во различни ствари од најразлични причини, а вие апсолутно поима немате за тоа, зошто реално не ни можете да знаете како им е и што им се дешава на ним по дома.

    Крај краева, подобро таткото да се разведе и да биде среќен со друга, него ли да биде несреќен во “брак за пред народ”. Па фрустрациите од сопствената неисполнетост да се истураат врз децата. Истото важи и за жените.

    Не дека нема швалери, на кои баш фино им е вгнездени во семејната атмосфера, ама сакаат да “мацнат” нешто и на страна, па иако не планираат да напуштат лажна семејна идила, ќе најдат некое наивно девојче и ќе го мафтаат со години како ќе се разведат по некој месец. И така до бескрај.
    И повторно тука, тоа девојче кое се нашло на патот е слободно, на никој не мора да му полага сметка, ниту да размислува за неговото семејство, освен самиот тој.

    Да не бидам погрешно сфатена, никако не оправдувам врска со женет, ниту сум била, ниту планирам. Секогаш кога нешто не штима и веќе не може да проштима пак, подобро е да се пристапи прво кон развод па потоа и кон се друго, или брзо после втората врска да следи развод.
    Да бидеме реални, во добар брак, полн со доверба и разбирање никој не почнува врска од страна. Затоа, се додека не ги носите нивните чевли, не можете да знаете што тие луѓе ги натерало да “избегаат” од нивната реалност.
     
    На drasko, SV1911, Trxmx и 22 други им се допаѓа ова.
  9. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.439
    Допаѓања:
    54.816
    Пол:
    Женски
    Врти,сучи за мене е исто:wasntme:
    Не зборам за една швалерка под претпоставка(ако одбиела едната,ќе прифатела другата,и пак само мажот да е виновен на крај што не се откажал од ловот и потрагата):D
    Језиво ми е кога ќе слушнам,што има швалерката да мисли на туѓи деца и дом,ама има карма и таа е кучка на крајот|(
     
    На anaja1 и CoCoGiiiRL им се допаѓа ова.
  10. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.857
    Допаѓања:
    158.149
    Пол:
    Женски
    Реално нема зошто да мисли на туѓи деца, во прв план мажот кој забегал со неа треба да мисли на тие деца. @Rama Ако тој не мисли ... :| Е сега за кармата, не вервам во карма ама секоја причина има и своја последица. :wasntme: Ако јас се плеткам со зафатен маж имам две опции:
    1) Ќе бидам со него со години и ќе се залажвам дека ќе ме жени па ќе ме остави или
    2) Ќе ме земи па ќе се плашам дека ќе ме изневерува, иако можеби и нема да ме изневервува што е прилично океј опција.
    Ако сум маж кој има швалерка имам пак две опции:
    1) Ќе си останам со семејството покрај се, и ќе го зачувам без никој да дознај (што е доста сигурна опција за разлика од двете опции кај швалерката/ швалерот) или
    2) Ќе ја женам швалерката, ќе избие скандал, децата ќе ми бидат лути.
    Не е тука карма во прашање, туку партнерот кој изневерува си ја избира опцијата која е посигурна за него/ неа. Тоа е се. Зошто реално ако ете сопругот мене ме изневери не можам да му се лутам на швалерката од главна причина што таа не ме изневерила. Да, ќе се лутам оти постои, зошто е таа можеби, ама вистинската вина ќе биди во партнерот кој изневерил. Зошто познавам случаи, а и читам во темава, каде жената дознава и се заканува на швалерката, а мажето си го прибира дома. :^) Ај, ок, ќе ја отстрани оваа швалерка, утре друга ќе биди. И неа ќе ја тепа место по мажето да мани?
    Инаку овие ги пишувам како швалерка - сопруг зошто така стои темата, и обратно да се половите ставот ми е сосема ист. (highfive) Партнерот е тој кој изневерува, не швалерот/ швалерката.
     
    На Annath, Someonespecial, jacqueline.s и 3 други им се допаѓа ова.
  11. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.710
    Допаѓања:
    322.528
    Ама не бидете чудни..

    Швалерот не си мисли за своите деца, сакате девојката да мисли на неговите деца:|.Таа да сакала да мисли, немала воопшто да се плетка со женет:)

    Карма-не карма, може и нејзе не и целта да се омажи за него...може ќе ,,испумпа,, од него кола, пари, стан...ќе и здодее и ќе го шутне, па ќе најде нова будала:).
    А будали - еден тон:tmi:

    Значи, краен заклучок-единствен кривец си е мажот/швалерот и НИКОЈ друг.
    Ако не е таа девојка, ќе се најде друга некоја, важно, тој меракот ќе си го прави:nod:

    Тој што си е скроен швалер да биде, ќе си најде па макар и баба и ќе си шврља на страна:fubar:
     
    На Trxmx, Annath, azelea и 17 други им се допаѓа ова.
  12. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.011
    Пол:
    Женски
    Јас секогаш го обвинувам оној што изневерува без разлика дали е жена или маж. Тој/таа треба да се свесни дека дома ги чека фамилијата додека одат на периферија со швалерите. Колку само случаи сме имале кога незнаејќи дека се во брак девојчиња или мажи влегле во таква врска.
    Сепак животот е тркало и се врти. Кај некој побрзо, кај некој побавно, ама сепак се врти.
     
    На azelea, carangigia, eli25 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.835
    Допаѓања:
    122.873
    Баш ме интересира што ќе ми одговориш како тебе би ти било истиот тој човек што го сакаш да ти е маж , да имате дечиња а друга да ти го земе?

    Море ќотек за мажот :envy:.Не ги заслужува таа жена и деца.
     
    На azelea, cresa-jagoda и augustd им се допаѓа ова.
  14. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.966
    Допаѓања:
    14.317
    Пол:
    Женски
    e da ama i tvoeto nekumu mu e tugjo (ne se odnesuva licno za tebe tuku za citiranoto :rofl: )
     
  15. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.581
    Допаѓања:
    240.155
    Виновен е мажот кој изневерува или жената сеедно. Ама, во последно време швалерката се ослободува од секаква вина, па единствен виновник е мажот.
    И ете ги, млади девојки со женети на секое ќоше. Попуштаме и ги "оправдуваме".
    Не, не е мажот единствен виновник. Виновни се двајцата. И швалерката која не може да си ги контролира потребите и се мотка онаму кај што не и е местото. Оди објасни му на детето дека тато шета со друга жена.
    Развод, лесна работа.
    Ама децата имајте ги на ум.
    Не ви е срам да страдаат тие?
    Оправдувања нема.
    Виновни се и швалерките и мажите. Или обратно.
    Како јас можам да си ги контролирам потребите, можат и други.
     
    На ivi1987, Annath, azelea и 13 други им се допаѓа ова.
  16. KAZANOVA27

    KAZANOVA27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    е ако де :D
     
  17. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.966
    Допаѓања:
    14.317
    Пол:
    Женски
    i koga se ke izleze na videlo (a eden den toa mora da se sluci) i koga toj ke si gi izbere svoite doma ti sakala nejkela ke zavrsis neslavno i ke mora da se trgnes od nego. e sega stom togas ke moras i ke MOZES bez nego ne ja cekaj situacijata trrgni se so vreme.
     
  18. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.054
    Допаѓања:
    4.886
    Пол:
    Женски
    @loret1 citam ne mozes da se trgnes od nego ... sto ti nudi I sto ti dava toj covek? Ljubov? OK I ljubov neka e, ama vo koja forma? Kradeno vreme, kolku moze tolku toj da oddvoi,a ti treba da bides slobodna togas neli? Toa mila moja ne e bas ljubov. Ne zasluzuvas li ti nekoj sto naviatina kje ti se posveti tebe, semejstvo da si oformis I tn. Kje go skines mila, treba da mu kazes je volim te ama vise volim sebe, ajt sekoj po svoj pat. Toa ti e edniot izbor, drugiot e, da prifatis I da si molcis ako voopsto go moze toa nekoja zena. Sekoj ima pricina zs pravi nesto, sekoj si znae kako mu e vo kozata ama ti razmisli kako ti e tebe I sto sakas ti I sto e najvazno sto tebe ti treba. Stavi go ti nego na hold, ti koga sakas,ti kako sakas, ti kolku vreme imas da mu posvetis pa, gledaj posle kako toj reagira.
     
    На azelea, Rama, eli25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.677
    Допаѓања:
    10.076
    Пол:
    Машки
    Очигледно едни изневеруваат во брак, а други не. Како и да се делува откако ќе се случи тоа е лошо, без разлика кој како и колку ќе се осеќа виновен. Никој од нас не сака да биде во брак со маж/жена што изневерува. Што мислите, има ли некои показатели што во процесот на запознавање и врска можат да ни кажат дали оваа личност би можела да не изневери во брак?
     
    На KAZANOVA27 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. KAZANOVA27

    KAZANOVA27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2016
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    367
    Пол:
    Машки
    Секој изневерива на било каков начин дали е женско или машко дали со мисли дали ке го прави тоа вистиски се тоа е дел од изневерувајне има усте мал милион начини за да се изневери сеа кој како го разбира тоа.