1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.079
    Пол:
    Женски
    Точно е,се слагам.
     
  2. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Има мажи што скришно вараат и не се фатени на дело , сопругата ништо не дознала и е вери хепи персон , дали тоа спага во варање? Можеби и сопругата ни држи предавања на темава :wasntme:
     
    На Asistentkа и KAZANOVA27 им се допаѓа ова.
  3. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.917
    Допаѓања:
    218.639
    Пол:
    Женски
    Сите знаеме што е убаво а што не е. Што е култура, што е почит нели?!
    Основните човекови манири кој не красат или не гнасат.
    Ама не секој е свесен дека треба да испочитува некого, не секој е свесен дека треба да е човечен.
    И тоа го имало и ќе го има.
    Точно дека е греота да се гради среќата врз туѓата несереќа ама знаете човекот секогаш ќе е среќен што умрела козата на комшијата а не својата.

    Разбирам да човек спогодбено се разведе ако веќе не оди работата. И сосема е нормално да си бара друга сродна душа. Ама тоа што не е во ред тука, е да се лаже до бескрај и да се прават вакви задкулисани нечовечки работи.
    Едноставно е, разведи се, разговарај и терај си го животот.
    А да седиш на 2 3 стола и при тоа да повредуваш куп луѓе околу себе не е во ред бе. Ич не е нормално.
    А и живо ме интересира оние девојки што велат "ете се случи бидна и јас не верував" како тие сакаат уопште да се нечиј втор избор и зошто не умеат да изберат оригиналност, да исберат човек кој гордо ќе ги води за рака и ќе ги љуби наместо да се кријат во неккави глувчи дупки. И велат убаво било? Што е убаво овде?
    Да си издувен вендил на некого и на негови нагони и проблеми? Да одбереш да си втор избор? Да се криеш од се и сите оти многу добро длабоко во себе знаеш дека тоа не е во ред?
    Еве не знам..
     
    На Kitten, duffi, Annath и 9 други им се допаѓа ова.
  4. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Mislam deka sekoja zena osekja i cuvstvuva koga mazot ja izneveruva no samata ne saka da si priznae pa demek e very happy a vo isto vreme i e verry stupid ako toj ne te ceni ne treba i ti da go cenis.
     
    На BabyStyle, Rama, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  5. Asistentkа

    Asistentkа Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2017
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    4.541
    Пол:
    Женски
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.902
    Кој сака да се убива, слободно. Луѓе умираат секојдневно без нивна волја во несреќи, од болести, па сега ако на некој не му се живее слобода си има сам да си пресуди. Тука и драма малку, ќе се обесам на сред град сите да ме видат и да знаат дека ти си крив. Ако е за неверство ова. Тоа е, ако не ти се живее никој со сила не те тера.
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Bankarkata

    Bankarkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2017
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    1.638
    Пол:
    Женски
    Ве читам на темава и се чудам колку немате појма од овие работи, а не ни може да имате реално освен ако не сте биле лично инволвирани во ваква ситуација.

    До сега сум имала „врска„ , „однос„ , „итс компликејтед„ како сакате именувајте го со двајца женети момци и кај двајцата семејните ситуации беа многу различни. Ајде прво да ви кажам за едниот.

    Прилично беше постар од мене, 17 години, од старт знаев дека е женет и дека има деца, никогаш не го криеше тоа од мене. Ми имаше кажано дека не се во добри односи со жена му и дека живеат под ист кров само заради децата, цело време збореше лошо за жена му, змија е, ваква е таква е... Мене тие муабети од едно уво ми влагаат од друго излагаат, не ми значеше ништо тоа зашто сеедно и у најдобри односи да беа мене така ми беше ќејф. Не е дека паднав у несвест и му верував за тоа што го збори за жена му ама па ич не ми ни беше гајле дали е тоа така или не. Секој ден се гледавме, секаде излегувавме заедно, никогаш не сме се криеле, дури ме имаше запознаено со негови пријатели. Секогаш викаше девојка ми, девојка ми, а жена му никогаш никој не ја ни спомна од тие што ги запознав. Постојано бевме на телефон и навечер кога ќе си легневме збореше со мене на телефон, куцавме понекогаш и до сабајле, да спиел у ист кревет со жена му ваљда немаше да се куца на телефон до сабајле... Идевме и на викенди и на одмор бевме заедно, жена му ниту еднаш му немаше заѕвонето на телефон, цело време пред мене му стоел телефонот. ЗБореше дека има сериозни намери со мене, дека сака да се ожени со мене бла бла муабети, како и да е на крајот јас го откчив зашто ми стана досаден, ниту имав намера да се мажам со него ни да им бидам маќеа на децата негови ни ништо. Едноставно тој почна да ми се пушта, јас прифатив бидејќи ми беше привлечен и интересен, ми беше убаво се со него се додека не ми здосади тоа постојано гледање и слушање. Зборот ми е дека ја за жена му ништо незнам освен како се вика, никогаш не ми било гајле за нивниот брак ниту пак ја со сила им се умешав да и го крадам мажот. Ако жената е толку мангуп и способна ќе си го задржи мажот дома, оваа ни телефон да крене ни ништо, овој по цели денови и ноќи шетал со мене, парите си ги трошел со мене, а таа уште со него под ист кров живее и не и текнува да преземе нешто. Со него бев скоро година ипол. Најверојатно и неа и бил дојден преку глава и најверојатно стварно биле во многу лоши односи, инаку не може никој толку да се лаже и филмови да ти прави кога не е валда толку глупа да сфати што прави маж и. Плус сигурно некој некогаш не има видено па и има пренесено... До ден денес не се уште разведени и уште живеат заедно (ова беше пред 5 години), а он има друга „девојка„.


    Вториот случај е малку по хард кор. Колега од работа, да, ама и жена му ни е колешка. Значи типо е тешко женкариште, незнам колку од работа не има пројдено. У погледот му се гледа дека е таков, коа те гледа у очи имаш чувство дека те соблака, дека веќе те гледа гола. Уфф и се се ежам од него. Како и да е, пред тоа немав некој контакт со него се додека една вечер не се понуди да ме однесе до дома, бевме на собиранка од работа. Прилично далеку од дома ми беше кафанава, а он живееше уз пат па се качив кај него у кола ама луѓе ни на крај памет не ми падна нешто такво. И додека се возевме почна да ме фаќа по колено, па застана на семафор ме залапа и работите тргнаа во тој правец. Шејм он ми ама јебига.
    Бидна што бидна и се осеќам малку лошо али ај си викам тоа беше еднаш, нема шанси да се деси пак. Пак почна да ме бара, па на работа секој ден заедно, па кога пак ќе се видиме па ова па она, и тој еден „случаен„ секс прерсна у многу често гледање и не само за секс... Со него бев 9 месеци, некогаш само сме си лежеле и збореле, сме иделе по ручеци, негови братучеди, брат и другари знаеа за нас, детето го шетавме заедно и ред други работи. Никогаш не кажа ништо лошо за жена му, баш напротив, дури и еднаш спомна дека никогаш не би се развел. Жена му е стварно предобра, не ја познавав лично ама од муабети, сите ја сакаа, а таа па душиче на сите на работа се фалела колку добар маж има, колку добро ја чува, колку е посветен татко и сопруг... Греота, незнам до ден денес дали била слепа или само се правела така пред другите.
    Многу ми беше ок со него, исто на викендчиња имавме отидено, искачавме заедно по диско, ручек, ми се јавуваше скоро секој ден чисто онака да ме праша како сум, што правам... Никогаш не ни помислив да барам од него да се разведува или незнам какви циркузи, нкогаш не ни посакав јас да му бидам жена или да незнам што такви очајни работи, онака убаво ми беше со него и си терав. Имавме муабет ептен и премногу се смеевме... После и на него му здосади веќе па паралелно со мене почна да се гледа и со други и онака апла ми кажуваше, оваа ја договоров вечер, онаа завчера се видов, да ми покажува муабети и на слики да ми ги покажува... Најверојатно и додека бил со мене го правел тоа ама нели она што не го знаеш не ти е битно, па мене почна да ми смета тоа, мислам ок прај ти што сакаш ама неможеш да ми кажуваш што ти пишуваат и што им пишуваш на други девојки и да очекуваш дека после тоа јас треба да се попалам на тебе и да имаме секс, ми се згади и прекинав да се гледам со него. После тоа ми се јавуваше неколку пати, па го снема, па сеа пред некое време пак ми пиша ама не... не е тоа тоа веќе...


    Како и да е, ја со сила не сум му се пикнала ни на ниеден од овие двајца, они почнале, јас сум прифатила. Ако на нив не им е гајле за нивните жени и деца, јас ли да им водам сметка? Плус они си го барале тоа што не го добивале дома, неможеш ти секоја вечер да те боли глава демек и да очекуваш дека мажот верен ќе ти биде, неможеш да се понашаш ко бабичка и да очекуваш дека он нема да почне да трча по се што е со голи нозе... Значи најголема вина тоа имаат мажот во првиот случај, ако имаш проблем со жената требал да си го реши пред да почне да брка други, а и таа ако сакала да си седи мирен мажот има да знае како треба да го задржи дома заинтересиран, што сум ја крива тука што она не дигнала телефон да му се јави или што го изнервирала дома па дошол да се испука кај мене??? Проблемите се во бракот меѓу двајцата, а не во третата страна. Ако јас сум го одбиела ќе нашол друга така натака, може и некоја побудала што ќе го тера да се раведува и што ќе и праќа голи слики на жена му.
    У вотриот случај никој не е крив зашто со такви хормони е роден мажот.

    Е така, не сум светица извинете, може со уште некој женет се имам гледано, а да незнам дека е женет. Хаха
     
    На drasko, Aniaa, sagittarius989 и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.918
    Допаѓања:
    165.763
    Пол:
    Женски
    Аааааа. Ти не си да им се забрани!!!
    Туку, да НЕ им се дозволи .
    Пошто местото не им е во клуб.
    Извини шо лупкам колку на муабет да се најдам. Толку ми сече;)
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.325
    Sto ima "svalerulkot" so decata?
    Sto ima "sfalerkata" so zenamu na "sfalerot"?

    Tamu kade ima vombracni izleti tamu ima nedorazbiranja vo brakot. Fakt.
    Nikoj ne vleguva vo ljuboven triagolnik ako se mu e doma ubavo.
    Mozebi na Vas drugite vi se gleda nekoja "ljubovna romansa". Ama tuka nema nisto.
    Sizici na rizik nema.
    Ajde sto ne stavite raka vo ogan koga dobro znaete deka ke se izgorite.
    Svalerlukot e odnapred zamislen poteg. Mnogu luge se hrabri i ja izveduvaat rabotata do kraj, se razveduvaat.
    Drugi poradi ne dovolna hrabrost baraat proska i prodolzuvaat da ziveat vo toj zacaran krug kade problemite ostanuvaat samo se potpiknuvaat pod tepih.

    Zaklucok;
    Koga ke se najdete kako izneveren vo ljubovniot triagolnik treba da si zaminete. Sekoe ponatamosno ostanuvanje i baranje vina vo toj ili taa e besmisleno.
    Treba jasno da se bide deka
    toa sto ste si rekle "i vo dobro i vo zlo,.... i sto ti ja znam sto sve ne", toa nema vrska so realnosta.

    Zivejte luge.
    Od vas zavisi kvalitetot na vasiot zivot.

    Toa sto barate vina vo drugite luge, toa vam vi steti.
    Ne e sebicnost da si go napravis zivotot carski da ti bide.
    Sto treba da pravi drugiot, da mu vene zivotot oti neli rekol "da"?

    Cel svet e razveden po tri pati, vo Mk seuste se mudruva i se bara zakacalka vo ime na decata.
    A sto tie drugite nemaat deca?
     
    На Asistentkа, Bankarkata и buba4e89 им се допаѓа ова.
  10. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.752
    Допаѓања:
    13.250
    Браво за тебе. Си успеала со двајца женети да се с.....,а може и со повеќе,кој знае. Ете ти и самата не знаеш :)
     
    На Nalutena1 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.079
    Пол:
    Женски
    @Bankarkata запрестена сум.
    Викаш ти се пуштал, а ти имаш добра душа па не знаеш да кажеш не?:rofl:

    Цитирам: "а таа па душиче, се фалеше...; греота"
    Господе Боже.
     
    На Macito007, piglet1, Rama и 12 други им се допаѓа ова.
  12. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.918
    Допаѓања:
    165.763
    Пол:
    Женски
    @Bankarkata Што убави љубовни приказни си напишала. Браво!!! Да ти подзавиди човек. Дури и со гордост си ги раскажала.
    Двете не успеале. Ај ваљда третиот женет што ќе го најдеш ќе го засакаш и ти, па ќе се скротиш.
    Пошто гледам слободни дечки не те занимаат
     
    На azelea, Rama, Nalutena1 и 5 други им се допаѓа ова.
  13. Bankarkata

    Bankarkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2017
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    1.638
    Пол:
    Женски
    Ја сум си го напраила ќејфот, а боље да ме зборат ама да сум среќна одколку дома затворена несреќна зашто што ќе кажат луѓето...
    Напишав искуство за чисто некој да извлече поука, а не да ми се нафрлате тука ко некои очајни домаќинки.
    Не сум ја крива што некои мажи не си ги сакаат жените или што си се пронаоѓате во некоја од сопругите на овие моиве двајца шврљачи.

    Бриџет вицкаста како и секогаш, не го енрвирај многу, да не се чудиш после одеднаш што е толку расположен што ништо неможе да го изнервира. Хаха.
     
    На drasko, Trxmx, sagittarius989 и 5 други им се допаѓа ова.
  14. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.953
    Допаѓања:
    224.368
    Пол:
    Женски
    За првото добив чуство дека типот те лажел дека е женет за да не помислиш дека е мрднат некој зошто не е а е постар. За второто ми звучи ко мажот и жената да шврљаат под договор меѓу нив. А лично за тебе -права домаќинка ќе бидеш кога ќе пораснеш.
     
    На SV1911, Trxmx, bittersweet и 12 други им се допаѓа ова.
  15. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.336
    Допаѓања:
    38.059
    Пол:
    Женски
    @Bankarkata само со оженети си среќна? :^)
     
    На Rama и augustd им се допаѓа ова.
  16. Bankarkata

    Bankarkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2017
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    1.638
    Пол:
    Женски
    Абе срцка треба муда да имаш за да проживееш ко мене па уште и да го раскажеш тоа. И башка ја неам што да кријам, не го варав ја маж ми/дечко ми па да се кријам и срамам, нека се кријат тие што го прават тоа. Мои луѓе знаеле ја со кој сум и што сум. Некои ме осудувале некои не, али јбг мене ми било ок сум си терала, нема вас да ве прашам тука со совршените животи што да праам.
    И слободни ме занимаат, нема врска статусот на мажот со привлечноста.

    Туку друг ми беше мауебтот... зашто бе никој не пиша за маживе гнасни стоки вакви такви туку одма мене ми се нафрливте.
    Класични балкански женчиња.
     
    На ♡BuBaLe♡, Asistentkа и Justicija им се допаѓа ова.
  17. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.752
    Допаѓања:
    13.250
    @Bankarkata може сме очајни и мажите не не сакаат, што знам. Ама ти мислиш дека швалерката е сакана? Не, туку таа си е за провод, а тој пак ќе си се врати дома, а таа, т.е ти ќе си бидеш осамена. Тој те лажел и си играл со тебе. А ти ако си сакана од некој, тој ќе се ожени со тебе а не само онака за провод. Така што порасни и најди си некој дечко слободен за да не си го губиш времето де :)
     
    На Rama, eli25, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Asistentkа

    Asistentkа Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2017
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    4.541
    Пол:
    Женски
    Ајде,ајде доста сарказам,цинизам. Секој има право да сподели мислење. Некој нема морална одговорност во/по врска со оженет. Некој паѓа во несвест при сама помисла. А и со тоа помислете како и е на жена ти кога ја изневеруваш, па како не ти е срам крадеш друг маж,доста патетики. Ако си мрда некој настрана и во врска и во брак ќе изневерува. И некоја ако и е ќеиф и сингл и во врска и во брак ќе си прави ќеиф. Ништо ново, не се потресувајте толку.
    но.gif
     
    На Meckicja, Outlook, Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Bankarkata

    Bankarkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2017
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    1.638
    Пол:
    Женски
    Ти прочита убаво што напишав или не?
    Кој спомна дека ја сум сакала повеќе од таа забава?
    Ај трк да прочиташ убаво.
     
    На Priroden, ALISA0000 и Justicija им се допаѓа ова.
  20. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Нема галје или се навикнати или појма немаат или за нив мажето е шекер(или локум , како сакате ) ;)
     
    На Asistentkа му/ѝ се допаѓа ова.