1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.752
    Допаѓања:
    13.250
    Ти прочитај си убаво што пишуваш
    Ти си среќна со женети да се гледаш, а нивните жени очајни, кутрите. Ама пази, кога ќе се омажиш и да ти прави така мажот со друга, па ти ќе бидеш тогаш очајна и несакана. Зашто во животот се се враќа, не се смеј на други
    Ај поздрав
     
    На azelea, Rama, Nalutena1 и 4 други им се допаѓа ова.
  2. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.953
    Допаѓања:
    224.368
    Пол:
    Женски
    ако не и пречи утре на ќерка и така некој да и прај..
     
    На duffi, Annath, piglet1 и 13 други им се допаѓа ова.
  3. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Ако не е способна да го задржи мажот и не е способна да го задоволи , и неа би ја варал ;)
     
    На Bankarkata му/ѝ се допаѓа ова.
  4. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.857
    Допаѓања:
    158.151
    Пол:
    Женски
    Еве @Bankarkata не е веќе со него, а чудо ми чудо дедото, за кој прв пишуваше, има нова девојка, покрај сопругата. Дали менува што Банкарката била една од девојките? Не. Вториот женет маж имал паралелно повеќе девојки.Тоа ми беше поентата на сите мои мислења. Поголем дел од вината е апсолутно на партнерот кој изневерува, тој ја изневерува сопругата, децата, животот. Но, тоа не значи дека и провокацијата нема вина.
    И не ме сфаќајте грешно, јас не оправдувам неверство, не оправдувам ни ситуацијата на партнерот кој изневерува, ни на швалерот/ швалерката, ама нема смисла да се мава стап само по провокацијата, викајте по говедото кое изневерува многу пати повеќе.
     
    На Annath, DAngel, Emy867 и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Лилице а ако нема керка?
     
  6. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.918
    Допаѓања:
    165.763
    Пол:
    Женски
    Нит муда ми треба , нити па сакам да проживеам такво нешто.
    И не , не те осудувам .
    Само си кажувам за себе. Ми се гади од помислата да треба да бидам втора на саканиот.
     
    На SV1911, bittersweet, duffi и 6 други им се допаѓа ова.
  7. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.680
    Допаѓања:
    172.500
    Пол:
    Женски
    Дечки не се навредувајте ве молам.
    Секој со својата приказна, ама останете си достоинствени ..
     
    На Rama, Justicija, Asistentkа и 2 други им се допаѓа ова.
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.079
    Пол:
    Женски
    Кармата е кучка, се враќа ко бумеранг, мислете му ја.
    А сега продолжете со фалењето. Фала пријатно.
     
    На Rama и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  9. Asistentkа

    Asistentkа Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2017
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    4.541
    Пол:
    Женски
    Често тие што се маваат во гради дека мажот им е локум,бајадера или кријат тајна за неговите вонбрачни активности или поим си немаат што мажот им прави вистински зад грб. Како и да е само сите среќни да сме.:D Доста осудувате. Никој нит се фалеше,нит се гордее,само споделува мислење кое може да е чиста вистина или лага за да придвижи мозочни виуги кај тие што ги имаат. Тие што ги немаат,повеќе среќа следниот пат да се здобјат со нив.:rofl:
     
    На Bankarkata и Justicija им се допаѓа ова.
  10. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.902
    А вас пак многу ви е гајле дали кармата или ватевер ќе и врати на Банкарката. Стравот тука е очигледен, сите што пишуваат и напаѓаат изневерувачи го прават тоа од страв, ништо друго. Ниту им е толку гајле за кутрата непозната сопруга, ниту за кармата што ќе им врати на изневерувачите. Страв имаме од луѓе без морал, лабилни, нестабилни. И нормален е. Оти со такви луѓе нема убав свет, со такви луѓе и да нема некој очигледен проблем, воздухот околу нив загаден е и се чувствува. Па нема потреба од плукање и вина поттикнување, нема ефект. Едноставно избегнувајте ги.
     
    На crimson, JuLleE, azelea и 8 други им се допаѓа ова.
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.430
    Допаѓања:
    78.065
    Пол:
    Женски
    Бесрамноста е таа што му носи најмногу неволји на човекот. Сите сме направиле некои глупости, ама па да се гордее човек на тоа... :| Еден ден кога ќе се сврти тркалото, лошо ќе биде.
    Мене ми е дно девојка која оди со женети. @filip4 долови слика. Јас не би можела себеси да се замислам во таква ситуација. :puke: Јас знам дека имам вредност, имам достоинство и ниво и не се спуштам за ништо на светов. Да бидам втора, само некој ќеф да си направи? Нече мочи... Е сега, ако мажот е расипан, со никаков карактер, ќе најде некоја ете што си сака провод. Јас чиста ќе сум. А последиците тој ќе си ги сноси, секој сам си бира што ќе прави во животот... Лекциите секогаш се учат, само да не биде касно.
     
    На Dream-Girl, azelea, Rama и 6 други им се допаѓа ова.
  12. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.712
    Пол:
    Женски
    Не знам што е посташно: дали тоа што сеуште жената се гледа како сексуален објект и личност која во еден сексуален чин "пружа" задоволства и "го прима" алатот на мажјакот, или тоа што едно шовинистичко мислење од крајно искомплексиран лик има лајкови од 7 женски членови?!
     
    На crimson, azelea, pravnicka_2604 и 9 други им се допаѓа ова.
  13. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Не може никој на некој да му каже со кого да се секса или што да прави во животот .. И ако се нема право врз туг живот зошто го осудуваат? Или тука е стравот дека можеби и тие се мегу тие изварените ? Па ајде да ги убедиме и да ги осудуваме за да не се плеткаат со оженати па и ние мирно да спиеме ....
    @Bankarkata те подржувам , и не им обрнувај внимание на балканскиот заостанат менталитет Глумење на поштеност!
     
    На Bankarkata и ALISA0000 им се допаѓа ова.
  14. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Не знам што комплекси се у прашање, некои последици од несреќно детство ор ватевр, при толку слободни мажи да се чепкаш со женет. Лично би ми било понижувачки, да делам човек со некого, макар и да не би ми било гајле за неговите дома. Тоа некое посебно задоволство, посебна психа е, да бидеш среќен што спиеш со туѓ маж/жена, верувам дека нормален човек не би се согласил на истото.
     
    На Dream-Girl, bittersweet, Annath и 13 други им се допаѓа ова.
  15. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Не се работи за такво нешто :D Ти ова го сметаш за болест ?
    На пр јас не сум била со оженет човек , но немам прерасуди околу тоа (иако би ми било последна опција) и сега значи дека сум имала несрекно детство ?
     
  16. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    92ee971e584c211635c1e3b685697cbe--cheating-boyfriend-cheating-husband.jpg
     
    На duffi, Annath, Rama и 11 други им се допаѓа ова.
  17. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    Секој човек, без разлика колку години има може да оди во дискотека. Само кај нас на балканот останато е некое мислење дека треба само младите да се забавуваат. Според мене тоа е погрешно. Треба секој човек да знае да се забавува.
    Зошто би дозволиле некој да ве части е моето прво прашање ? Јас не се запознавам по дискотеки, а тие што се запознаваат ми се баш тие што сакаат зафатени, жените и такви забранети. Очигледно е дека сама си го барала.
    Сега со толку социјални мрежи ако не успееш да дознаеш доволно за тој што треба да го запознаеш во живо, подобро воопшто да не го запознаваш. Се што е мистериозно веднаш асоцира на женето.
    Ако ти се пушта некој 40 годишен отерај го упм, мислам и самиот изглед кажува.

    За Банкарката ќе кажам само дека таа е од оние на кои им годи тоа пуштање од повозрасни мажи, и годи частење па и спиење со нив. Мора и такви да има за да не е совршено.
     
  18. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.635
    Допаѓања:
    321.626
    Пол:
    Женски
    тогаш на синот некоја ке му набива рогови
     
    На bittersweet, Rama, eli25 и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.712
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасно зошто си ме цитирала мене? :?:
     
  20. Asistentkа

    Asistentkа Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2017
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    4.541
    Пол:
    Женски
    А ако на синот и девојката/жената што божем набива рогови им одговара така?:^)
    Премногу се пикаат носеви каде не им е место. Тоа што се случува/договара зад затворени врати во бракот е приватна работа. Може нејзе и одговара тој да има афера со друга,а него не му пречи таа да има афера со друг. Ништо ново. Само нашиот менталитет е се уште до тоа ниво да се осудува нешто што можеби на никој друг не му пречи освен на дежурните моралогрижци.
     
    На Bankarkata, ♡BuBaLe♡ и Justicija им се допаѓа ова.