1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.712
    Пол:
    Женски
    Низ редови прочитав дека изневеруваните жени не знаеле, па да ве поправам дека знаат. Да е еднаш, па и да упали она "не знаела", ама константно - е тоа баш и не се крие.

    Друга теорија е дека мажот изневерува јер му е досадно, исто така можам да кажам дека не е точна. Човек кој е швалериште секогаш флертува со многу жени. И кога е ерген, и кога е во врска и кога е женет и има деца.
    Нејсе, што треба да направи жената за да го анимира, на глава да стои а на раце да оди?

    Уште мажот не е крив? Во конкретен пример, на Банкарката и одговара таков однос/врска (како сакате дефинирајте го швалерисувањето), на мажот му одговара, жената го пере/пегла/чисти и не прашува ништо, а вам ви пречи?

    Јас, на пример, познавам жена која знае дека мажот и има швалерки и се фали дека мажот и многу "ја чувал". Значи вака некако одат работите: децата негови знаат дека има швалерки, цел град можеби и не, ама цела населба и местото кај што работи знаат дека има швалерки, на фб става лајкови на сите негови пријателки, коментира и му коментираат. Доаѓа дома, се тушира и излегува. И не, жената е океј со умот, лично ја познавам. Што да кажам, они си знаат, големи се.
     
    На cresa-jagoda, azelea, pravnicka_2604 и 3 други им се допаѓа ова.
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    Па финансиски не е по тоа што го напиша.
     
  3. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.778
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Ама види сега , вие го превертувате она што сакам да го кажам , она требала да биде свесна и да не дозволи да ја напумпа тој , и сето тоа ке бил само еден провод .
    Ако одлучила детето сама да си го гледа што е битно од кого е ? Сама се решила на таков потег , нејзин проблем (иако можеби имала задни намери во кои не успеала , али си решила да си го гледа сама детето )
     
    На Asistentkа му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Asistentkа

    Asistentkа Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2017
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    4.541
    Пол:
    Женски
    Така е. @joy1 eне ги па Нуам и Зуица,друга приказна. И си го призна детето сo неа и си се разведе од жена му со 2те ќерки ја остави. Еден живот живееме,не бива скиселено да живееме. Кога се оди со патетични приказни за неверство со негативен исход,чисто за потсетување има и патетични приказни со позитивен исход како оваа.;)
     
    Последна измена: 13 декември 2017
  5. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.902
    Тоа може да и се случи на било која. И прв дечко да и е, слободен секако, може да ја остави. И друга ситуација каде љубовницата процветува со таа афера. Ја опсипува со внимание, пари, услуги, што посака -тоа. На крај и за жена може да ја земи и никогаш да не ја изневери како што ја изневерувал првата со неа. Нема правило. Ние овде као збориме за оправданоста на тој ризик, драмите, несреќите што може да се предизвикаат успат и како тоа некој го прави убеден дека е само забава, ништо посебно. Има добри љубовни приказни кои почнале со афера, брак во кој и двајцата знаат дека нема веќе ништо меѓу нив па третиот е мање више битен. Ама на тие приказни и ситуации се шлепаат еден куп...кхм...млади дами.
     
    На Emy867, JuLleE, Lianna Anna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.778
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Наум петрески ни е кукен пријател :lol: но со предходната жена не живеа добро , мн кавги имаше тука и да не должам :lol:
    А Ирена Спировска ке ја осудувате ?
    Хајди манекенката ?
    Или ке почнете со тоа дека тие се познати фаци и ним им е дозволено но на некоја од свирипичино не и е дозволено ?!:wasntme:
     
  7. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.635
    Допаѓања:
    321.626
    Пол:
    Женски
    она очекуваше внимание,презиме на детето,пари,алиментација,скандал...
    ништо од тоа не доби сем што си ги изгуби и нејзините плус,бидејки они не ја прифатија како таква.

    Чисто примеров го спомнав во контекст на темата.Не се однесува на членка.И не е прв пат жените при ваква ситуација да очекуваат мн а да останат со празни раце.
     
    На azelea, CoCoGiiiRL, ivi1987 и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.778
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Таа имала задни намери , не им е на сите дојдено до тоа .
    На пример @Bankarkata си сакала провод , немала такви задни намери , и не можеш да ја споредуваш со тој пример .
    И не смееш на сите да им ја ставаш таа етикета , бидејки не сите имаат такви намери.
     
    На Bankarkata и Asistentkа им се допаѓа ова.
  9. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.712
    Пол:
    Женски
    Не разбрав зошто ме цитираш? :?:
     
  10. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.635
    Допаѓања:
    321.626
    Пол:
    Женски
    јас затоа кажав дека примеров не се однесува на ЧЛЕНКА .И не споредив никој со никого.
     
    На CoCoGiiiRL, ivi1987, wannaBeMomma и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.778
    Допаѓања:
    19.292
    Пол:
    Женски
    Исто и темата ја утна со примерот .
     
  12. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.635
    Допаѓања:
    321.626
    Пол:
    Женски
    темата е општа Врска со оженет.
    Мојот пример се однесуваше на една врска со оженет ;)
    Ако не ви одговара тоа е друг проблем.
     
    На CoCoGiiiRL, piglet1, Gosh и 8 други им се допаѓа ова.
  13. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    Па си правиме муабет. Јас те сфатив дека ти не разбираш зошто жената глуми дека ништо не знае, јас ти викам изгледа не стои добро финансиски, мажот и е потребен за да ја издржува. :)
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.712
    Пол:
    Женски
    А ете тој дел не го напишав, и двајцата работат, просечна плата имаат, ниту таа од него, ниту тој од неа зависи.
     
  15. Srcka $

    Srcka $ Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2017
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    5.438
    Пол:
    Женски
    Ќе се надоврзам на темава затоа што и јас имав искуство со женет човек и да кажам не се гордеам со тоа ни малку, паднав премногу ниско како за личност како мене. Не траеше многу време едно 7 месеци, но се гледавме само едншка у месецо, не сакав ништо од него, ни па го терав на нешто, повеќе ми беше како занимација. Точно е дека женетиот маж си траже само луфтирација од дома и сигурно нема да ја оставе жената за некоја како нас што се нашла на патот.
    Излавав со него оти сакав, беше ми убаво но не ми беше ич убаво кога ќе помислев на жена му е од тоа чувство ми се повраќаше.
    Секој месец се го отргнував од мене но никако да најдам начин како и му кажав не сакам веќе да си пишуваме ни да се гледаме, почнав да се гледам со друг која е моја возраст и не сакам да го лажам и толку прекинаме со се. Искрено премногу сум сиромашна за таков луксуз, да си дозволам на некој да му бидам љубовница. Фигуративно кажано.
    До дека читав тука по коментарите, беа ми како најголемите шамари што може некој да ми ги ударе, како викат со свој камен па поглава. Јас важно се спасив на време за да не пропаднам повеќе, затоа што ако се навлечев уште повеќе, ќе немаше за мене спас.
     
    На cresa-jagoda, Rama, Luciferovog zlo♧ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.582
    Допаѓања:
    240.165
    Сега Банкарка излезе најкул, либерте жена. Бравос. Да се огледаме на нејзе ако не. А другиве очајни сте нели.
    Па мешање во друг живот бла бла.
    Море за осуда се. Контрола на страстите и потребите.
    Некој од вас сте гневни, некој ќе молчат, ама ваквата појава да ја прифаќаме како нормална не е во ред. Банкарка е една себична млада девојка која гајле и е за друг. Она битно меракот си го прави. Демек браковите не им чинеле. Изговори нормално.
    Како појава сигурно нема да се искорени, ама немојте да ги оправдувате и да им се восхитувате.
    Сешто прочитав.
     
    На SV1911, cresa-jagoda, blonde_supergirl и 31 други им се допаѓа ова.
  17. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.953
    Допаѓања:
    224.369
    Пол:
    Женски
    потпис.
     
    На ivi1987 и Rama им се допаѓа ова.
  18. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    Муда и требале за да го проживее тоа...ти се чини на Марс се качила, а не на женет човек :rofl:

    Па и да го раскажеш на анонимен форум колкави муда ти требаат :yawn: дај на фб со твое име и презиме раскажи да видиме.

    Навистина глупо е да речеш:
    - Жена му не му дава, де глава ја боли, де не е расположена, и после се чудат зашто мажите барале швалерки.

    Ко жените да се на лагер за располагање само за секс, а мажите се животни што не можат да се исконтролираат, па мора или во моментот да има секс или ќе бара швалерка.
    Тој не ги почитува (ни пак му е гајле за) жената, децата и домот и затоа си бара забава, а не дека не му ДАВАЛА жена му....Ако ја сака, ако ја почитува ќе ја разбере, нема да оди со швалерки.

    Швалерките се само за забава и разбивање монотонија баш во моментот кога на сопругот ќе му се намали љубовта спрема сопругата...Но за жал НИКОГАШ нема да бидат на прво место кај него...А на вас младите што мислите дека се забавувате со стари, за џабе ви оди младоста додека човек со бела коса и средовечна криза ве допира по телото.

    Наместо забава да имаат со млади и згодни, тие (сигурно многу јако) се забавуваат со врсници на татко им (highfive)

    [​IMG]
     
    На mira.mira, cresa-jagoda, Dream-Girl и 22 други им се допаѓа ова.
  19. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Јас сум изненадена..на темава се дознава дека на форумов врие од светици...и на очајни девојки што молат за љубов од женети јебачи....(facepalm)
     
    На Rama, ADOKI, jacqueline.s и 2 други им се допаѓа ова.
  20. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.332
    Допаѓања:
    38.313
    Пол:
    Женски
    Она го гледала само за забава ама за тоа па децата му ги шетала. Со кој памет бе? (facepalm)
     
    На cresa-jagoda, elimkd, BabyStyle и 8 други им се допаѓа ова.