1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    16.215
    Допаѓања:
    106.832
    Пол:
    Женски

    Не можам да поверувам што читам. Значи нема везе тоа што некоја девојка (зборувам општо, не посочувам никој) одела со 100.000 души, ама важно да нема абортус !!! А дечко, дали знаеш дека и пиењето апче за ден потоа е еден вид абортус?? И што треба сега девојката да му каже колку пати се напила такво апче?? Ајде те молам. Убаво кажа Теси. Абортусот е право на избор на жената, и тоа што се случило пред него не треба да го занима. Искрено повеќе се плашам од тоа со кој бил пред мене тој со кого одам во кревет за да не навлечам некои зарази (и затоа секогаш користам заштита), па планирам здравје кога ќе сакам да имам дете да го пратам на сите можни испитувања. Не сте ни вие 100% наивни, замо ако мажот закачи некоја СПБ ќе се напие антибиотик и ајде со здравје, а девојката?? Затоа ВЕ молам сите мажи на форумот не дискутирајте на теми, абортус, бременост и останати работи кои вие самите никогаш нема да можете да ги осетите на ваша кожа.

    А за девојкава што бара совет едно само ќе и кажам. Никој не е светец, секој прави грешка. Ти аплаудирам што си се тргнала од таа врска на време, а сега ако дотичниот те сака нема да те осудува, а за абортусот ни под разно не мораш да кажеш. А не може да дознае ни од доктор заштп тоа е доверлива работа помеѓу тебе и докторот. Ајде со среќа.
     
    На srcekrsacka, tessie и Shana им се допаѓа ова.
  2. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    ја искрено еден апел до момците да не дискутираат за абортуси и слични работи кои како што рече некој погоре ги немаат осетено на своја кожа ниту пак некогаш ќе ги осетат.....
    и мајка ми имала спонтан па фала му на бога имала добра бременост со брат ми после тоа и немаше никакви проблеми....
    има голема разлика од вистина до вистина...ја не сакам кога луѓето ласжат за се и сешто ,кога лажат за непотребни работи,но кога се крие вистината со цел да не се повреди некој и да не се растури врска тоа е веќе друго.....
     
    На sadbaby и eli25 им се допаѓа ова.
  3. sadbaby

    sadbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    12
    да разговаравме, му кажав дека ми е тешко дека доколку не планира ништо сериозно со мене, живот заедно, да ме осави на мира, пак ме бара јас пак му напоменав и само кажува неможам сега да се разведам, а неможам ни без тебе.
    се држам на дистанца
     
  4. Mila2

    Mila2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Zaljubena sum vo ozenet coveek!! :((
    Problemot e vo toa sto znam deka ne smeam da bidam so negooo, do segaa se nema nisto sluceno pomegu mene i negoo, no postojanoo me baraaa, dosega uspevav da se kontroliraam da go odbivaam, no do kogaa ke izdrzaam ne znaam, bidejkii i jas sakaam da bidam so negoo iako znam dekaa ne smeaam
     
  5. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.604
    Пол:
    Женски
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    И јас сум заљубена во оженет човек
    оженет е за мене :lol:
    Кој е конкретно проблемот? Да ти кажеме како да си ја оствариш врската или да те разубедуваме дека тоа не е во ред, иако и самата знаеш дека не е во ред?
    Офтопик: постои ваква тема.
     
  6. Mila2

    Mila2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    sakam da me posovetuvate, da mi kazete vase msilenjee shtoo da pravaaam.
     
  7. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    Стави се на местото на жена му,како ке ти биде твојот маж да те изневерува со некоја друга?Остави го додека е на време а и од тоолку слободни момци ти најде во оженет да се заљубиш |(
     
  8. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    Срце ти имаш само 21 година, па ти си во нај,најубавите години, УЖИВАЈ ГИ. Подобар совет неможеш да добиеш.
     
    На cmok4e му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mila2

    Mila2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    sum se stavila i na to mesto, stvarno ne e ubo, tesko e....ama posilnoo e od menee, a i imaa i dete :(
    A isto taka i jas imam deckoo,ama ne custuvam pojke nisto za negooo, samo nemam hrabrost da mu raskinam :(((((
     
  10. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.604
    Пол:
    Женски
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    Забранетото овошје е најслатко и не смееш да му потклекнеш на искушението (затоа Адам и Ева биле протерани од рајот).
    Колку и да ти се допаѓа, мораш да си ги свртиш интересите кон некој друг или кон нешто друго.Таа врска нема иднина.Еве го клишето кое се случува во најголемиот број случаи.
    Ќе се најдете, ќе имате секс ( не очекувај дека нема да те легне, бидејќи држењето за рака и гукањето романтични фрази и стихови тој ги има одамна надминато), ќе ти ветува дека ќе се разведе, дека жена му не ја сака, ти слепо ќе веруваш, секогаш ќе бара причина и изговори во децата, дека поради нив не може целосно да биде твој и ќе си седи на две столици, се додека тебе не ти пукне филмот и не ја прекинеш врската. И кога ќе се свртиш зад себе, ќе видиш само изгубено време, празни муабети и на грб ќе носиш грижа на совест, заради (не)моралната авантура.
    Таквите не оставаат сопруги,само сакаат да си најдат забава за своето „другарче“ и да се тргнат од монотонијата која како период се јавува во скоро секој брак, па и врска.
    А ако сакаш да бидеш нечија швалерка, ниту една од нас неможе да те спречи, што и да ти каже.
    А ако некогаш и жена му дознае, е тогаш ќе бидат скандали кои ќе те прогонуваат цел живот.
    Твое е да одлучиш! Само размисли убаво, бидејќи се играш со оган!
     
    На srcekrsacka, Annath, sadbaby и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    Абе дете не си прави проблеми,знаеш ли што може да се случи ако дознае жена му?ке те дознае цел град па после сиоте ке те сметаат за расипничка на браково,др*ља,и ред такви етикети.Размисли со тоа главчето што го имаш дали вреди :fubar:
     
  12. Mila2

    Mila2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    fala za sovetott, znam deka e takaa, noo i jas ne sakaam ne sakam da se vleckam so negoo, dovolnoo mie samo ednas da bidam so negoo...stvarnoo neznaam ni pojkee kako da se ponasaam, kakooo da se kontroliraaam, ovaa se slucuvaaa podolg period i se davaam od sebee za da ne se slucii nistoo, iakoo go posakuvaaam premnoguuu!!
     
  13. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    Kaко кажа Геа забранетото овошје е најслатко што е и така мораш да го одбиеш.Ако сакаш да бидеш со него повели само не знам, дали утре ке спиеш мирно кога ке се дознае се па ке те покажуваат со прст како расипниќка на бракови и крадачка на мажи.Повели :fubar:
     
  14. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    ја искрено мислам дека ти си веќе решена да го направиш тоа, тука сеа бараш само некое оправдување.
     
    На amberr и maca78 им се допаѓа ова.
  15. maca78

    maca78 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    78
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    некој ти рече да се ставиш на местото од неговата сопруга ама не јас ке ти речам да се поставиш на местото од мајка ти,како ке и е кога ке дознае дека татко ти се е*е со некоја шо мисли дека само еднаш ке и биде доволно!!!!каков простотилук си на 20 години не сватлива си!груба сум и не ти велам извини зашто од ваквите патат дечињата...од вакви што сакааат само еднаш да пробаат туг к*р!
    и има ваква тема пиши таму :envy: :puke:
     
  16. Mila2

    Mila2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    nemam majkaa,nemozam da se stavam na nejzinoo mestoo.....
     
  17. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.011
    Пол:
    Женски
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    Мој совет ти е што побрзо да го откачиш типот оти тој верувај со тебе нема ни да има ни да сака нешто повеќе од секс. Нема да добиеш ни љубов ни доволно внимание колку што ти треба. И ако еднаш се видиш со него ќе сакаш пак и пак и пак оти напомена дека си вљубена во него.
    Размисли кога ќе го видиш низ град со жената и со детето и кога ќе ја сврти главата и нема да ти направи муабет како ќе се чувствуваш. Како обична мифка. Изгледај го видеово ќе ти стане јасно што сакам да ти кажам. Поздрав.

    http://www.youtube.com/watch?v=5VP3MFQi5LA
     
  18. Mila2

    Mila2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    falaa za sovetot :*
     
  19. cmok4e

    cmok4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    ja bi ti rekla da se otkazes....zosto trkaloto se vrti u idnina mozes i ti takov problem da si imas...stavise na mestoto na zenamu.....pozz ama bi trebalo ovie raboti sama da gi znaes...razmisli...
     
  20. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.730
    Zaljubena sum vo ozenet covek

    Девојко, немој без потреба да си го комплицираш животот. И самата си знаеш какви проблеми можат да произлезат од тоа, а да не зборуваме за тоа дека твоите чувства СИГУРНО ќе бидат повредени. Колку што можеш избегнувај го и не мисли на него, затоа што не вреди, од таа ситуација неможе да излезе ништо добро.