1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    А бре девојко, до кога мислеше да продолжиш вака со него ?
    Нели знаеше дека еднаш мора да се пресече и крај ?
    А требало ти самата да пресечеш уште на почетокот, а не дупка да си копаш посакувајки сопругата да дознае.
    Јасно е зошто одел со тебе, зарем не разбираш ?
    Да се излуфтира, да си ги задоволи потребите и толку, потоа повторо ќе заспие во постелата кај жена му, а ти ќе останеш со прстот во уста.
    Еве јас не сфаќам, не разбирам каква е таа љубов.
    Што доби ти од него освен секс ?
    Наместо да се криеш по темни улици или хотели како нечија швалерка, можеш да си најдеш слободен дечко, блиску до твојата возраст па сто пати поубаво да си поминуваш.
    Да те шета гордо за рака, да те претстави пред неговите, да заспивате заедно, да кроите планови за иднината, да е само твој.
    Жал ми е за тебе што го немаш почувствувано тоа, штета што се маткаш со многу погрешен човек.
     
    На stetoskop, Someonespecial, JollyGirl и 6 други им се допаѓа ова.
  2. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.869
    Допаѓања:
    65.046
    Девојко, никој не те тераше на сила, нели? Имаш мозок, значи можеш да го контролираш срцето.
    Ко што ти кажаа, смени број, најди си некоја занимација плус, излегувај почесто со твои врсници и пријатели и ќе ти помине. Прибери се малку. Нареден пат кога ќе помислиш на него, помисли и на гадното чувство што го опиша дека го имаш кога ја лажеше мајка ти дека само два пати сте излегле.
    Плус и ти мавнал шамар... оф леле, не се лажи дека нема да се повтори.
    На крајот самата си кажа, те користи само за секс. Биди реална со себе да не биде стварно доцна!
     
    На stetoskop, Ariaelon, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
  3. BabyStyle

    BabyStyle Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    8.955
    Девојчиња нема ли низ Скопје слободни млади мажи? Сите ли се женети со деца па се заљубувате во такви? И јас бев 19 ама никогаш НИКОГАШ немав погледнато женет маж, со деца и жена. Не ги приметував дека постојат. Што е со вас млади жени??? Толку ли не се цените себе???
    П.С. Мажите не ги спомнувам во оваа ситуација кои си дозвлуваат вакви авантури. Не ги ни осудувам. Мизерија жива се. Не се тоа мажи. Земи разведи се па после изигравај мачо мен. Вака деца дома страдаат, нервозна и незадоволна жена. Тури пепел на таков брак.
     
    На Flower.D, Blessed ♥, stetoskop и 20 други им се допаѓа ова.
  4. S.J.Parker

    S.J.Parker Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    1.084
    Допаѓања:
    7.315
    :bow::bow::bow::bow:
    Е ова, ова да Ви е на памет. Што мислите бе девојки, ќе се разведе со жена и ќе остави фамилија за да биде со некоја што му требале 2 дена да ја легне и што нон стоп му е на располагање??? Па уште и знаете дека е женет и продолжувате??? Абе колега од работа женет/ во врска, да ми дели комплименти почесто ми е непријатно а тек да пробам да имам нешто со него :puke::puke::puke:
     
    На stetoskop, lovely91, Rama и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.238
    Допаѓања:
    31.106
    Пол:
    Женски
    Штом ти е секој ден пекол значи дека ни сега не ужуваш па не гледам причина поради која уште се сретнуваш. Расчисти со него, подобро уште еден период да бидеш сама и тажна отколку брукана по улици од неговата кутра припроста жена и тепана од негова страна. Или пак биди му втора жена, традицијата тоа им го дозволува. Ќе си живеете заедно со жена му, ќе си правите муабет додека е тој на работа, заедно ќе си чувате деца и ќе си поделите обврски. (facepalm)
    Штета за капацитетот кој го поседуваш да бидеш толку добар студет на супер факултет кога од друга страна на големо си го упропастуваш животот. Искрено, жал ми е за мајка ти а и за тебе оти ќе се освестиш дека правиш голема грешка.
     
    На stetoskop, Someonespecial, Rama и 4 други им се допаѓа ова.
  6. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.835
    Допаѓања:
    122.873
    @Lana-95
    ако се сака се се може.
    Искрено незнам зошто барем не се потрудиш да направиш нешто.
    И сама кажа дека не е тоа тоа со него, па зашто си дозволуваш само ради секс да те користи?
    Не, не сте ми јасни.
    Некогаш бутате ѕид со глава.
     
    На Flower.D, stetoskop, LiliBoz и 4 други им се допаѓа ова.
  7. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.931
    Допаѓања:
    76.136
    Пол:
    Женски
    @Lana-95 Моментот дека имаш добра душа и дека си многу добра личност и дека си со 10 ки на факултет ми е спротивно со она дека одиш со таксист албанец кој е женет и има деца.
    Ах, мене да си ми дете...
     
    На Someonespecial, crimson, SV1911 и 6 други им се допаѓа ова.
  8. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Овде станува збор изгледа за иста ситуација.
    @Lana-95 Да сакал да ја остави жена си после случката на соочување ќе дошол кај тебе или ќе сте започнале нов заеднички живот.
    Остави го тој човек, доволно си имаш наштетено веќе од него.
     
    На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.824
    Допаѓања:
    54.036
    Пол:
    Женски
    @Lana-95 нема друг начин, мора да го заборавиш и да немаш никакви средби со него. Според мене и тој е крив бидејќи и го правел тоа на неговата жена, не знам јас каква жена би продолжила да биде со маж што ја изневерувал толку време. Добро тоа, нејзина работа. Чим се чувствуваш лошо значи не ти е сеедно сепак за тоа што си го правела бидејќи е погрешно. Ретко кој не се заљубува барем еднаш во животот во некој што не треба, и јас сум се заљубувала, ама тоа треба да остане така. Прекини секаков можен контакт со него, сите погоре така те советуваа никој нема да ти рече да се бориш за него. Ќе си најдеш слободно момче и ќе биде само твој, не мислиш дека е поубаво така? :) Прво почекај да се смири ситуацијата, разговарај со некоја блиска личност од семејството или некоја пријателка нека ти биде поддршка во овој период. Ова нека ти е лекција за да не ја повториш повеќе истата грешка.
     
  10. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Јас би ти препорачала да се тргнеш на страна затоа што голема е веројатноста дека жена му нема рат да те остави а во најлош случај може да се вмеша и фамилијата нејзина.
    И да се разведе од жена му фамилијата негова никогаш нема да му дозволи да те земе тебе. Ама нема шанци да се разведе со 3 деца.

    Незнам колку е вистина ова што го имаш пишано иако слични случки слушаме секојдневно за жал.
     
    На mssuniquee, Someonespecial, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
  11. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.770
    Пол:
    Женски
    Не си сакала така да испадне?
    А како сакаше?
    Што мислеше дека треба да биде?
    Остај тоа срцето не бира бла бла...
    Да си размислувала барем малку пред да се впуштиш во ваква игра сега немаше да имаш баш никаков проблем.
    Од толку слободни мажи ги бирате оние со жена и деца.
    Што има толку во тие мажи не ми е јасно.

    Секој од својот памет си пати...
     
    На aleksandra4444, Rama, anaja1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.127
    Пол:
    Женски
    Te molam kazi mi zoahto mislish deka bi trolala po forumi i bi izmisluvala raboti?? Dovolno sum vozrasna I so licnost za da ne go pravam ova ,mnogu me interested od Kade vakov zaklucok i napagjanje kon mene? Izlezi vo realniot svet I vidi shto navistina se slucuva bidejki gledam po mislenjevo i tvojot close mind ziveesh vo iluzija. Izvinete za latinica od telefon sum.
     
    Последна измена: 27 декември 2017
  13. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    :rofl: Да не бевте вие на форумов форумов сеуште ќе бев во илузија, фала што ме описменивте]:). Јееее станав опен мајнд :dance::dance::emo:
     
    На SV1911 и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
  14. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.638
    Допаѓања:
    321.650
    Пол:
    Женски
    никогаш нема да имате среќа се додека ја градите на туѓа несреќа
     
    На wildqueen, kravce, theowndemon и 18 други им се допаѓа ова.
  15. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.953
    Допаѓања:
    224.370
    Пол:
    Женски
    Немат свое па во туѓо чепкат.
    А највеќе ме иритира кога ќе речат-И тебе може да ти се случи. Не, не може да ми се случи. Ретардирана не сум за да ми се случи. Имам мозок.
    Ова не е ни афера да речеш биднало еднаш и ај човек греши туку врска побогу, врска со женет!!!
     
    На LUCI 99, kravce, theowndemon и 17 други им се допаѓа ова.
  16. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.127
    Пол:
    Женски
    хахахахах браво многу си паметна :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
     
  17. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Ако е вистина твојата приказна , таков ти е кругот на пријатели затоа си опен мајнд по овие теми, кој ми е крив што се дружам со клоус мајнд ликови:rofl:.
     
  18. shining_star

    shining_star Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2015
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.258
    Пол:
    Женски
    Секогаш се водам според старото, добро, непишано правило: „Никогаш не правете го она на другите што не сакате тие да ви го прават на вас.“

    Не знам како имате мир во душата кога знаете дека истата вечер истиот тој сепак ќе го дели креветот со сопругата. Убаво ли ќе ви биде утре кога вашиот сопруг ќе ве прави муле зад грб или пак кога ќе се шлае со некоја додека вие го чекате дома? Сигурна сум дека нема да ви биде.

    И не, не е срце во прашање, разум е. Можеби некој/а од вас ќе си помисли дека сум конзервативна личност, но мислам дека кога ќе дојде до тој степен, односно кога веќе не чувствува ништо кон мене, кога повеќе не сум му привлечна и слично, коректно е да ми каже и да се разминеме како луѓе. Полесно ќе ми биде ако ми го плесни тоа во лице, отколку зад грб да ме изневерува.
     
    На wildqueen, sparklie, piglet1 и 11 други им се допаѓа ова.
  19. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.188
    Пол:
    Женски
    Колку ми беше мака да го прочитам ова :yawn: Да не биде залудно потрошено време... wow, каков пакет од дечко, кај оженет, уште и конзервативен Албанец-муслиман со неколку деца (таквите не се разведуваат 99,9%, уште помали ти се шансите штом не си од негов етникум), кој крева рака на жени (ти удрил шамар, и дома се тепал со сопругата), па згора на се припадник на ниска класа :D - за овој си дозволила да ти доаѓаат дома, да ти прават скандали и да ти се уништува репутацијата? Што да се каже, каков совет да се даде сега кога е доцна, најфино ти е да се иселиш, во странство ако имаш можност, за да се оттргнеш од љубоФта, да се спасиш од тоа семејство, а и од сите кои ќе те покажуваат со прст, оти, менталитет. Ти посакувам ова навистина да е лага и измислица.
     
    На wildqueen, aleksandra4444, sorbet и 9 други им се допаѓа ова.
  20. Jas!

    Jas! Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2016
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    6.313
    Пол:
    Женски
    А демек ако беше македонец, убав, згоден, бизнисмен полн ко брод, помал гревот ќе и беше?? Абе шо се фаќате за безвеза муабети?!? Акцентот на муабетот е на ТУЃ, не е ниту на албанец, ниту на некоја друга придавка со која го опиша!
    И јас мислам дека е трол, ама нејсе.
    Девојко, ти кажаа што треба да ти се каже - клинот со клин се вади. Најди си друга занимација, која ќе те восхити повеќе од него и ќе го заборавиш поскоро отколку што мислиш. Good luck!
     
    На Blessed ♥, sorbet, Дискретниот и 6 други им се допаѓа ова.