1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со оженет човек

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Persefona, 2 март 2011.

  1. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Тоа што таа има електро, а он е таксист кој тепа жени откако ќе се побунат зошто психички се изживува врз нив изневерувајќи ги, употребувајќи ги за задоволување на сексуални потреби или за добивање пород, ако е безвезе муабет и не ви укажува дека девојкава се соочува со недостаток на самопочит, не можам ништо тука. Гревови постојат само во религиозните доктрини, да беше човекот добра прилика, јас лично ќе ја разберев да се зацапала во него и да не и се остава, вака...
    Овде секој пишува како ги гледа работите од свој агол. Не мора тој да се поклопува со вашиот, такви мислења кој како треба да коментира, задржете си ги за себе.
     
    На Meckicja, Someonespecial, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.151
    Допаѓања:
    15.698
    Пол:
    Женски
    Ве читам и не можам да поверувам дека постојат девојки со никакво самопочитување, а бре малку ли машки има па за оженет да се фатите? И тоа со деца?
    Па тој штом жената си ја малтретира и изневерува, како мислите дека вас нема? Кај ви е паметот?
     
    На lovely91, TheGirl23, Meckicja и 6 други им се допаѓа ова.
  3. Ana_mk

    Ana_mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Девојче ах девојче земи си куферите пасошот купи си неповратна карта за некаде подалеку и бегај,ама не само од државава туку од континентов!Само то ти е спасот!
     
  4. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Кој те повреди толку девојко, па да имаш толку малку самопочит?
    Срам ми беше да читам, не можам да замислам како ти е тебе.
     
    На buba4e89, ivi1987, SV1911 и 12 други им се допаѓа ова.
  5. bubi75

    bubi75 Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2017
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Машки
    На девојката убаво и кажа jysticija. Доколку човекот и се свидел на девојкава, а не можела да оддолее требало да се плеснет неколку пати и да се повлечет. Сега работата е замината подалеку, а тоа значи таа може да има последици. Тие се видни па затоа девојко менувај нешто во оваа ситуација.
     
  6. Ariaelon

    Ariaelon Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2017
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Vo sekoj slucaj treba da gi potisneme tie cuvstva,ipak e samo zelba za seks, nemora kurvi da se pravime za edno sirenje noze i kratko zadovolstvo
     
    На cresa-jagoda и bubi75 им се допаѓа ова.
  7. bubi75

    bubi75 Активен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2017
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Машки
    Ti dadov lajk, po greska go povlekuvam. Nikoj ne rece deka dokolku imas zelba za seks so nekogo i ednas ke gi rasitis nozete deka ke bides etiketiran kako kurva. Toj poim ne moze da se upotrebi za ovaa osoba koja ete se zatreskala vo covekot od koi pricini toa go ima napraveno samo taa znae. Sega treba da izbere koj pat ke fati.
     
  8. Ariaelon

    Ariaelon Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2017
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Ne deka si etiketiran so 1 sirenje, odi so kogo sakas zadovoli se ama so ozenet maz e nesto drugo i ako grekata ne si ja napravila nemoze da si zatreskana do tolku za da naprais.. sto znam imam slusano i za bliski osobi ama seedno spored mene tie zenski se bedni kurvi i nema nekoe prifatlivo opravduvanje ,ps ne go sfakaj ova licno,opsto kazuvam

    Fala bogu nekoj pameten,u celost se soglasuvam
     
    Последна измена од модератор: 5 јануари 2018
    На Tanjamm, cresa-jagoda и Carolin. им се допаѓа ова.
  9. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    За волја на вистината, не мора да значи дека ако некој лошо ја третирал првата сопруга, исто ќе биде и со втората. Спротивни примери има колку сакате.
     
    На Purelove92, Lianna Anna, L.i.n.a.a и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Blizanka11

    Blizanka11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Ве молам да не осудувате вакви ситуации бидејќи и јас лично бев во слична ситуација од која касно се сетив да се тргнам. Верувајте дека многу поука научив од ова но имам и многу последици и грижа на совест. Не судете затоа што еве искрено ќе ви кажам ние што сме го доживеале ова знаеме дека грешиме дури откако ќе се случат сите работи и се каеме ама доцна за жал го сфаќаме тоа
     
  11. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Ќе осудуваме. Секогаш. На форум сме и ни се може. :devil:
     
    Последна измена: 3 јануари 2018
    На Carolin., BabyStyle, joy1 и 8 други им се допаѓа ова.
  12. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Не биди лоша :rofl:
    Се додека е џаст фор фани нема ништо лошо :D
    Ако излезат работите надвор од контрола и не се работи за џаст фор фани е тогаш е за осудување сесре :nod:
     
    На bubi75 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. filip4

    filip4 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2016
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    3.671
    Пол:
    Машки
    Paa ce sudime
    Prvo treba da se protumachat raboti shto i kako mozhe da se desi i lred da se desi da se trgnesh na strana. A ne prvo odi praj raboti shto nese za praenje i posle am zgreshiv,dzabe e togash.
    Posle ebenje nema kaenje.
     
  14. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Па реално и за осудување е пред да направиш нешто размислуваш или ајде празноглаво без размислување ќе правиш глупости па после ќе се жалиш по форуми и ќе си трескаш глава од зид.
    Сепак секоја постапка си носи свој последици ,кога веќе правиш нешто треба да знаеш дека ќе има последици кој треба да ги сносиш.Мислам дека некој треба да е дно дна за да оди со женети од толку слободни мажи во женети ќе се затрескаат и после се чудат што ги снашло па сами си правите тоа никој неможе повеќе да ви наштети отколку самите себе си.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Beauty.Mar

    Beauty.Mar Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2017
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    1.159
    Пол:
    Женски
    Колку ви се глупави и плитки оправдувањата од типот: "Не сте на мое место, не знаете како е, се заљубив" и сл.
    Толку ли немате самопочит па трчате да легнете со некој женет покрај сите слободни дечковци и мажи на светот? Не сфаќате дека човекот нема ни да ве ожени, ни да ве сака, туку ќе ве гледа само за секс и забава?
    Ние луѓето не сме животни, имаме разум и самоконтрола што треба да ги користиме.

    И малку ви е, кукајте после, сами се потценувате, ама кој да разбере...
     
    На alexa_dimoska, buba4e89, blackwave и 15 други им се допаѓа ова.
  16. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски

    Добро еве нема да судиме.
    Ќе ви тапшаме. :clap:
    Браво, секоја чест.

    Навистина не знам што барате мислења и совети овде, ако не сакате да ја слушнете вистината.
    Пишувате овде за да ви олесни на душата и со надеж дека некој ќе ве поддржи или што ?
     
    На alexa_dimoska, S.J.Parker, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  17. Lana-95

    Lana-95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2017
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Ехх јас те разбирам ,за осуда се сите први ,но никогаш нема да знаат како е да заспиваш со помислата дека тој што го сакаш мораш да го делиш со друга дека нема да бидеш со твојата сродна душа иако се сакате но неможеш да искачаш и да шеташ насекаде како нормална врска туку мора да се криеш и да се плашиш да не те видат ;(;( секоја вечер со солзи заспивам се каам за мене е предоцна веќе мојата репутација е уништена и сите ме знаат секако јас планирам да престнаам да се гледам со него но веќе се е на виделина ;(;( и да сакам нема да можам да си најдам некој дечко а да не бидам осудувана од него за тоа што го направив нема да ме смета за вредна ;(
     
  18. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Ако те сакал копиљето вистински , немало да имало две парарелни "врски"
     
    На LUCI 99, S.J.Parker, Tanjamm и 4 други им се допаѓа ова.
  19. Ana_mk

    Ana_mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Се дури пчанираш да го остајш нема проблем,почекај уште некоја година ,пробајте во тројка шо ти е гајле битно ти планирај за секој случај..ццццц..дечишта збеснати бре! Ти реков јас ако сакаш да се спасиш замини од државава шо мојш подалеку и не се вракај назад!
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Blizanka11

    Blizanka11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2018
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Да се разбереме јас одамна се свестив и се тргнав и воопшто не се оправдувам ама сакам да ви кажам дека и ние не сме лоши личности но ете касно сфаќаме во каков случај запаѓаме а се преиспитуваме многу касно за тоа што сме го направиле(за жал)