1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со повозрасен

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од blackandwhite, 12 јануари 2010.

  1. blackandwhite

    blackandwhite Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    nie sme dve drugarki imame i dvete po 16 god. i skoro mesec i pol se gledame so deckovci koi edniot ima 24,a drugiot 27.koi isto kako nas dvete se najdobri drugari..do sega sme nemale seksualni odnosi a isto taka i ne planirame da imame vo najskoro vreme...se razbira deka i nasite partneri ne ne teraat na toa, no sepak nie sme svesni i znaeme deka niv toa im e potrebno.. sakame da gi zaboravime i da gi otkacime zsh ni e strav deka kje ne navedat na nekoi raboti za koi posle kje se kaeme no ne znaeme kako da go storime toa. ve molime za pomos :?:
     
  2. tifani

    tifani Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    5
    paaaaa.......hmmmmmmmm..........ednostavno zborete so niv i iznesete gi faktite kako prvo vo razlikite vo godinite ,vo toa sto oni imaat edni potrebi vie drugi i ne mozat da go sporeduvaat nivniot zivot so vasiot samo otvoreno i iskreno iskrenosta se ceni lagata se pamti i se vraka mislam deka ke ve razberat i deka se svesni deka idat so dosta pomali devojcinja od niv iskreno se nadevam deka ke go sredite porblemot pozdravceee
     
  3. blackandwhite

    blackandwhite Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    sakame da se razdelime ama ne znaeme na kakov nacin, barame nacin na koj shto nema da bideme povredeni... nie ne preferirame razgovor samo nekoja postapka ...
     
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    sto vi e na vas???Bez razgovor nikoj so nikogo ne resil nitu eden problem,pa nema nitu vie.Postapkata pocnuva od razgovorot.A i da vi kazam pravo jas ne sum voopsto protiv vrski so goleva razlika vo godini-ljubovta e ljubov,samo prasanjeto e dali vie ste navistina zaljubeni,i kolku na vas vi e ubavo so niv.Ako tie ve sakaat so ogled na vasite godini nema da im preci toa sto nemozat vednas da bidat intimni.Bidete mi mnogu pozdraveni i veruvajte se ke se resi,samo ako se saka!Vi posakuvam se najubavo ;)
     
  5. blackandwhite

    blackandwhite Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    hehe fala vi na sovetite nie sme svesni deka se se resava so razgovor, no ete takva e situacijata shto nie sakame da go izbegneme razgovorot.... ve molime za postapka so koja kje dokazeme deka ne sakame veke da ne baraat... zsh stvarno ni e strav da ne se zaljubime i posle da ni nema spas :worried: :D
     
  6. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Како прво браво што сте толку разумни...реткост е ова...колку што гледам ваши врснички на форумов парче не прават нас малку постарите... :D не дека сум престарена :lol: ...и затоа би ви рекла да пошнете со тоа што денес нема да му кренеш еднаш, ќе му речеш не сум го чула телефонот или незнам што, утре двапати...за два три дена нема цел ден ич да кренеш, и после онака лабаво кажи , па ми останал телефонот кај...незнам кај кој, па еднаш немозеш да излезеш имаш за учење, другпат не те пуштиле третпат сакаш да си поседиш со другаркати(ова највеќе вади од такт ;) )...ама ова паралелно со некревањето...а ако кога ќе се видите те праша што е работата ти не му објаснувај, туку речи ништо, ништо...онака незаинтересирано...и пак продолжи....им давам максимум 2 недели да издржат ;) :lol:
    поздрав и продолжете да бидете вака умнички :lol:
     
  7. blackandwhite

    blackandwhite Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    ama ne mozhemeeee... sepak oni ni znachat :worried: sepak mn fala na sovetite ..
     
  8. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    офф и вие не знаете што сакате??? па нели барате постапка не разговор??!! :o ете ви кажа енца што да правите.. сега викаш неможеме ни значат???!!! wtf???!! :fubar: :devil: не ве сфакам... или пак може темава е без врска онака од досада се заебавате нели??!!
     
  9. Paranormal

    Paranormal Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    18
    Видете сега вака од лично искуство ке ви кажам...имам 16 години како вас, а во врска сум со дечко од 24 години се сакаме ептен многу и у врска сме веке 10 месеци(сега на 6 овој месец) не сме биле интимни никогаш...е сега ако стварно ги сакате тогаш бидете со нив, зашто ке ве разберат ако стварно ве сакаат, јас со мојот уште пред да ја почнеме врската расчистивме дека пред 18 години немам у план секс и тоа за тоа договор така да биде и уште е така многу пати ми се има десено да се "запали" он и ми вика ај да си одиме додека не се случило нешто непосакувано....а ако не ги сакате не барајте причина да се разделите едноставно ФТФ(Face to Face) објасни му не те сакам брат така и так и крај....јас барем сум повеке за тоа да ми каже некој се што мисли за мене у лице а не да ме "вергла" така да тоа ви е од мене, а ве сваќам како ви е и јас на почетокот се плашев и без да ја викнам другарка ми да дојде со мене не одев да се гледам со него ама сега воопшто не ми е страв зашто имам доверба у него...а и кога е пијан има контрола над себе не е опасен :rofl: :rofl: :rofl: а имав ситуација и јас пијана да сум...не ме ни допре никаде (добро само рацете на грбот додека се бакнувавме) а не да проба нешто да ми направи....Видете вие што ке направите поздравче од мене :D
     
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Вакви најмногу мразам. Незнаат што сакаат, несакаат разговор, не сакаат да се со нив, не сакаат да им раскинат... Епа што сакате вие? Ете Енца убаво ви кажа, ако сакате да избегнете разговор тоа е лекот. Не му кревај, не му пишувај не му се јавувај прва... А и од самата помисла дека се двајца другари едниот 24 другиот 27 ме наведува да мислам на неубави работи затоа што ве нашле вас две, па и другарки. Нешто неубаво се случува отворете очите пред да биде доцна. Сигурно не се со вас за да ве шеткаат, тука има и лоши намери. Несакам да звучам параноично, но се на тоа ме наведува да мислам, а и случувањата водат до тој заклучок.
    Не е се девојки како што изгледа по сериите. Барем не во земја како Македонија со милиони предрасуди. Јас ќе ви посоветувам да си ја послушате Енца. Млади сте, најдете си некој кој ќе ви одговара. Ако сте сакале да сте со нив немало воопшто ниту да ја отворите темава.
     
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Мој другар од 24-27 + години да ми каже дека оди со 16 годишно девојче... Сфатете ме како сакате, некој е ненормален тука.
    И дај престанете со тоа љубовта не бира години.
    Инаку јас мислам дека овој таканаречен проблем е чиста заебанција, ама ајде... Не сакале да им раскинат, не сакале да бидат повредени... Оф леле, ај
     
  12. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    врска со повозрасен да меќутоа девојката да има 20 дечкото 30 па еве да не се осети. али вака 16 години хм.,. а тие 27 11 години разлика. девојки едноставно не ми одговараш и чао. доколку сакате да раскинете. ако не сакате тоа е веќе нешто друго. а и бидете свесни зар мислите еве и да продолжите да идете дека би ве чекале да наполните 25 да се земете ?? тие ке имаат 36 хм јао не ни размислувам . јас сум секогаш за нормална разлика +- 4 години. межутоа тоа си е ваше. јас сум за да си расчистите на време. после е***е нема каење :wasntme:
     
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Да, и јас сум за ова, потполно се согласувам.
     
  14. goseva

    goseva Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    postar 14godini...

    tipot e supe, i razgovor i uteha...se skoro,nikogas ne bil nepristoen,razgovarame za osti temi kako za na fax, izlagjanja, filmovi pa duri i horoskop...mi se svigja mnogu ama poentata e ste e postar 14 godini, a ne moze da se zabelezi, koga go vide drugarka mi...vika ovoj sigurno okolu 24/25 gi ima...pfff...so vikate vie so da se pravi?
     
  15. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Како прво веќе имаш ваква тема ама бидејки си нова на форумот нема да ти забележам.
    Не ни објасни многу, скоро ич... Тој ли сака нешто со тебе, или ти?
     
  16. goseva

    goseva Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    i dvajcata...ama koga i da pocneme za temata vrska se isprecuva razlikata vo godinite i se prefrluvame na druga tema...
     
  17. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Гледам ти си 18 годишна девојка, дечкото треба да има 32 години. Твоите години се премалку во споредба со неговите години и неговото искуство.
    Се што ти допрва ќе сакаш да направиш-да излегуваш, да се дружиш, да студираш-тој тоа сето го поминал. Нема да имате исти интереси. Кога ти ќе бидеш во најубавите години-26 тој ќе има 40 години и мислам дека нема да функционирате баш најдобро.
    Заклучив дека само го симпатизираш па додека не станало ништо сериозно, тргни се од него и најди си некој многу помал, наместо да мислиш дека „ Се што лета се се јаде“. Поздрав
     
  18. Angelceto

    Angelceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    236
    потполно се согласувам со Unfaithful18
     
  19. etjena

    etjena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    52
    Ако мислиш дека е она вистинското само напред. Напишав и во темата разлика во години. Јас го запознав маж ми на 19 години постар е од мене 18 години и студирав и излегувавме и патувавме и се забавувавме и сега сме по 10 години пак срекни вљубени и родители. Нема врска кој колку години има.
     
  20. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Види вака девојче....маж на 32 би требало да мисли на свадба, деца и слично. И по дефиниција би требало да го привлекуваат повозрасни од тебе. Ако е човекот зрел за негови години, би требало да имате многу малку заедничко...