1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Врска со роднина

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од sonce7, 30 ноември 2011.

  1. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Се збунив .. децата на маж ти се и твои деца а истовремено и твои правнуци :drunk: .. и јас се изгубив со роднинскиве врски :D .

    Во фамилија имав случај , кога втори братучеди откако направиле бебе разбрале дека се всушност втори братучеди . Последица на тој брак е , едни исти луѓе ми се трети братучеди по баба , а четврти по дедо :D . Нејсе , сопружниците што биле втори братучеди имаат две здрави ќерки , двете со фамилија , за жал тој чичко ми почина многу млад при пад во провалија за време на лов , а нина ми е жива и здрава , внучиња чува :) . Нив судбина ги споила , двајцата млади , излегувале некое време , направиле дете пред воопшто да ги запознаат фамилиите . Кога ги зачознале двете фамилии , веќе било предоцна .
     
    На marchi-cool и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  2. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    да да. По "математичките пресметки " на роднинскиве врски така би дошло. Според мене не сум поддржувач на врски со братучеди до 3то колено (3ти братучеди) а се друго е излишно. Е сега да се случи да се фамилија а да не знаат е друго. Затоа сметам дека децата треба да се дружат и да си ја запознаваат фамилијата а не ако мама и тато се искарани со браќата и децата не треба да се видат
     
    На CrazyGirl15, cresa-jagoda и Tea678 им се допаѓа ова.
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Исто и јас . За жал не секогаш е така . Еве мојве се голема фамилија од на татко ми страна по баба и дедо се вкупно 12 деца ( би биле 16 , да не умреле по две како бебиња од двете страни ) од мајка ми страна по баба и дедо исто се над 10 деца , и јас пола од фамилијата не познавам . Неодамна се најдов со еден братучед по мајка ми , а тој е колега на маж ми . Поима немав дека човекот ми е братучед . Никогаш предходно не сум го видела , ниту сум слушнала за него , а веќе има дечиња човекот , едното со ќерка ми е на иста возраст . Уз муабет маж ми спомна за вујко ми и така излезе дека сме братучеди и тоа втори :D .

    Маж ми пак , не ги познава од страна на татко му братучедите . Дедо му имал 4 браќа , ама се искарале затоа што браќава го притискале да го продаде имотот , овој не сакал и умреа скарани . Ден денес свекор ми не зборува со неговите први братучеди , ниту пак маж ми ги познава децата , а втори братучеди се . Да бев по потекло стара тетовчанка , ќе испаднеше дека сме фамилија . Среќа не сум :D .

    Затоа велам , ако не зборуваш , не зборувај , кажи им на децата кој им е фамилија , барем сега има интернет и социјални мрежи , покажи им слики од братучеди барем до трето колено .
     
    На candy.cane, tina2018, marchi-cool и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Ова ко сценариото на Дарк серијата... Кој гледал знае :rofl:
     
    На Alisa22, Angie1432, sparklie и 4 други им се допаѓа ова.
  5. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.727
    Пол:
    Женски
    1w9gx6.jpg
     
    На diamonds.in.the.sky, Alisa22, H.VAGA и 12 други им се допаѓа ова.
  6. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.081
    Допаѓања:
    11.224
    Не поддржувам роднински врски, настрано е и голем ризик. Инаку знам трети братучеди што се во брак и имаат две деца. По две излегувања дознаа дека се роднини, па патетики малку и пак по старо. Да знаеш дека сте род и да спиеш со него, сепак е еден вид на инцест. Што ако се родеа деца со аномалии, ќе имаа ли грижа на совест? Инаку ова е грев. Од она што сме го слушале од постарите, оние кои практикувале вакви врски често се сочувале со немили настани, трагедии.
     
  7. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.770
    Пол:
    Женски
    Јас еднаш кај што искачав видов едно симпатично дете, ама онака баш ми се засвиѓа, па одма филмови си правев во глава неколку дена, дур не прашав што е како е. Прво кога ми кажаа име и презиме не обрнав внимание, после ми текна дека уствари ми е братучед што го немам видено од кога имав 5 години. Инстантно ми се отсвиѓа.
     
  8. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    На време си се распрашала среќа :D .

    Инаку и јас не поддржувам врска со роднина , барем до трето колено , што си е сигурно , сигурно си е . Ама ако се случи да дознаете дека сте роднини откако веќе ќе се склучи брак и ќе се родат деца .. се што може да се направи е да се побара прошка од Бога за ненамерната грешка . Тука веќе нема многу што да се прави .

    За жал најчесто така и испаднува , откако ќе се земат дознаваат дека се роднини ( најчесто далечни за среќа ) .