1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го сакам како другар, но...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Sophie90, 19 ноември 2013.

 1. Sophie90

  Sophie90 Нов член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Со дечко ми сме заедно скоро година ипол. Има добра душа, океј ни оди и мене ми е мило што сме заедно. Ама не е мој тип и го сакам само како другар. Не сакам да раскинеме, бидејки ми значи многу како личност (година ипол не е малку), а и знам дека нема многу такви фини дечки. Но од друга страна не ми е привлечен и често ми е досадно кога сме заедно. Знам што ќе ми кажете, ама пробајте да се ставите во моја позиција и да ми дадете добар совет.
   
 2. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.077
  Допаѓања:
  80.883
  Пол:
  Женски
  Да и сеа ти со него си повеќе од сожалување јас така сваќам , го сакаш како другар година ипол не е малку и затоа ќе останиш да ја одржаваш врската??? А тоа што не го сакаш како МАЖ како твој дечко тоа не е важно нели ? Важно е дека го сакаш на некој начин :x
  Девојче греота за детето кажи му што чуствуваш и остави го така го залажуваш (ако тој искрено те сака) мисли дека и ти го чуствуваш истото како него .
  Не можам да се ставам во твоја ситуација затоа што некој ако не ме исполнува и не осеќам 'пеперутки' кога ќе го видам шо ќе ми е ?
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. luvena

  luvena Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  136
  Времето е најдобар показател. БИДИ МАЛКУ ТРПЕЛИВА И ќе видиш дали можеби ќе го засакаш како маж, затоа што и тоа е можно или пак дефинитивно ќе видиш дека неможеш со него понатаму. Ако не е права љубов тогаш кога најмалку ќе се надеваш, тогаш не е вашно каде и во кое време ќе те дрмне нешто , че се заљубиш во некој друг и само ќе го повредиш овој дечко што е до тебе сега. Од искуство ти кажувам дека со сила убавина не бидува, и не повредувај некого кој најмалку го заслужува тоа. Знам дека е тешко да го откачиш, ако го цениш, но пофер е така, отколку да го лажеш. Јас имам поминато низ тоа и знам како е непријатно.
   
 4. butterfly6223

  butterfly6223 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  1.061
  Ако не го сакаш на начин кој што треба (во случајов како дечко), подобро е да му кажиш. Мислам дека од твоја страна не е во ред да му го трошиш времето... И не можам да се ставам во твоја позиција, од причина што доколку немам љубовни чувства кон некого, нема да бидам со него во љубовна врска. Пак ќе речам, кажи му на детето не го мачи на овај начин. И само да те прашам, како ти би се чуствувала да дознаеш дека некој со кој си во љубовна врска гаи пријателски чувства кон тебе? Сигурно нема да ти е убаво.
   
 5. lady27

  lady27 Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  10
  Добро мислам дека ниедна на вас не и даде точен одговор на девојчето.Најпрво е нормално после долго време заедно да го гледаш како најдобар другар без брзање затоа сто размисли како би се почуствувала кога би го видела со друга за рака ????? пеперутките во стомак се последица на страс која ја имаме само во почетокот на врската,кој вика го сакам како и првиот ден лаже дефинитивно :)
   
 6. solei

  solei Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2013
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  8
  Ако го сакаш, нема да дозволиш да живее во лага.