1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го сакам премногу, а тој не ми верува

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од zaljubena589, 9 јуни 2011.

 1. zaljubena589

  zaljubena589 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  7
  pa vaka so deckovo bevme zaedno godina ipol. iako bevme zaedno tolku vreme jas ne go sakav a on mene da. ne mozevme da izdrzime i se skaravme. sega posle 1 godina go zasakav tolku mnogu sto ako ne sum so nego mislam deka ke poludam :( celo vreme sme zaedno sega no kako drugari a moze nekogas i ke se muvneme ama jas sakam da bidam pak so nego no toj ne mi veruva misli deka uste go sakam bivsiot :( ve molam pomognete mi go sakam premnogu a toj ne mi veruva. kako da mu dokazam? :(
  [mod-kirilica:10dle0vt][/mod-kirilica:10dle0vt]
   
 2. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Помош! :(


  Разговарај со него ! Сепак година ипол врска не е малку,а сега не разбрав дали уште одите? како како другари ? ставивте веќе крај на вашата врска ?
  Ако си похрабра можеш и ти да го прашаш дали сака повторно да ти биде дечко :)
   
 3. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Биди трпелива, покажи му нежности, пружи му љубов да ја осети, не шарај на страна, покажи му дека си прекинала секаков контакт со бившиот, ( ако си имала контакт), покажи му дека сакаш само со него да бидеш ( и само со него да си бидеш) и полека се ќе дојде на свое место.

  Неможеш туку така да го убедиш, треба да го сватиш и да се потрудиш!
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Може и да знае дека го сакаш ама се праи мутав дека не го знае тоа , затоа што можеби не сака да е со тебе . Па ако му покажуваш дека го сакаш , само слеп може нема да го примети тоа . Разговарај со него , да не се крие некоја друга работа .
   
 5. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  A сигурна си дека он тебе сеуште те сака ?
  Можеби сега он е тој кој не те сака, можеби вака ти прави само за да видиш како се чуствувал.. има могу алтернативи.

  P.S. има многу теми каде што можеш да го поставиш ова прашање.
   
 6. k.r.i.s.t.i

  k.r.i.s.t.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  50
  Според мене ни едниот сака ни другиот.Кога веќе те сакал он тебе зошто ставил крај со тебе полсе толку време поминато заедно.Ако те сакал како што велиш тој немало да се откажи од тебе туку ќе се трудел да ти се приближи.Мислам дека било симпатија,на почетокот,а сега сватил дека тоа поминало.А и ти мислам дека не го сакаш,туку дека тој ти е едноставно како навика,бидејќи не си го н и сакала,само сега после година ипол време ти е малку тешко да се навикниш дека тој повеќа нема да те опсипува со неговите нежности и љубов доколку постоела.Ако стварно мислиш и си сигурна дека го сакаш и си спремана да му пружиш се што треба за тој да биде повторно со тебе,тогаш бори се и докажи му дека тој за тебе е се!!!! :)
   
  На la.diva му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.165
  Допаѓања:
  23.020
  Пол:
  Женски
  па прашај го дали сака да бидете пак заедно..прекини ги сите контакти со бившиот ( ако си ги имала ) ..и обрнувај му малце поке внимание..Позз :*
   
 8. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Најдобро ќе биде да разговараш отворено со него, кажи му се што ти лежи на душа. Излезете на кафе и разговарајте. Мислам дека ако му е навистина дојдено до тебе ќе ти поверува. :)
   
 9. inna18

  inna18 Активен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  4
  Здраво драги феминистки...со дечкоми сме заедно скоро 5 месеца и мн ние убаво но поради мојата преголема љубомора за која нема причина премногу се караме и мислам дека немамо нема поверение во мете..т.с доверба...пред мене мислам дека имал некоја девојка од која бил повреден и си мислам дека цело време мисли дека пак тоа ке му се случи...како да направам да верува во мене да свати дека јас сум нешто сосема поразлично и дека премногу го сакам...фала однапред :)
   
 10. osmanovska

  osmanovska Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Heyy.. Pa vakaa so deckomi bevme 10 meseci zaedno .. i pak sme zaedno :( iako bevme zaedno tolku vreme jas ne go sakav .... jas posle 1 mesec pocnav da go sakam so tek na vreme ama jas go sakav i bivsiot odev i so bivsiot i so drugiot.. no deckomi razbra deka odam pak so bivsiot i se karavme najcesto toj mnogu me sakse mi kupvese ... za mene praese sve ama jas za nego nisto ne praev..jas samo go iznerverev .. no ko mi velese deckomi da prekinam so bivsiot jas ne mozev go lazev mnogu na deckomi.. i so tek na vreme pocnav dago prasam na bivsiot i mu rekov na bivsiot deka ne go sakam visheee :P i pocnav sve da mu kazam na deckomi deka ne go sakam pojke bivsiot i mu rekov deka nema pojke da go lazam i nema pojke da go izneveram i toj mi rece ne ti veruvam ne me sakas ti mene :worried: jas mu velam te sakam mnogu i toj veli ne ti veruvam misli deka GO SAKAM NA BIVSIOT ......... ve molam pomognete mi go sakam premnogu a toj ne mi veruva. kako da mu dokazam? :( PLISSSSSSS
   
 11. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  оди кај него доа ,најависе на фемина уклучи ја темава и отиди до веце..ќе го прочита ова и ќе свати... :rofl: :rofl: :rofl:
  шала на страна зборувај со него објасни му дека многу го сакаш и декаа никогаш нема да го повредиш.. :)
   
 12. osmanovska

  osmanovska Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  ee so treba da pram drugoooooooooooooooo toeeeeeeeeeeeeeeeee
   
 13. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Па никој не верува само на зборови. Прави работи со што ќе му докажуваш.
   
 14. osmanovska

  osmanovska Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  i mojot ic ne mi veruva so da pram kazete mi kako da mu dokazam deka go sakam mnogu.. veke ojme za ozbilna vrska 11 meseci naprajvme a uste ne mi veruva ve molam kazete so da pram :( :( :( ufffff
   
 15. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Леле Османовска јас не знам зошто се трескаш толку многу од земја кога имаш 15 години.
   
 16. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  318
  сериозна врска на 15 хмм може .али тоа ти е грешка да знаеш ;)
   
 17. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  181
  15 или 25 исти рајко...ако не ти верува,дефинитивно не е созреан за врска и откачи го (сурово но да),има кој ќе ти верува :*
   
 18. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  2.746
  Па за овој, штом не ти верува, јбг, не ти верува. Најбитна е довербата, штом веќе викаш дека е сериозна врската, така да, нема што да правиш со него повеќе.

  А за во иднина, да ти верува следниот дечко, гледај него да го сакаш, и најбитно :!:, гледај да не почнеш да одиш со некој друг бивши додека одиш со него. ;)
   
 19. Mecheto1

  Mecheto1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  52
  Тој ако не ти верува дека го сакаш,воопшто и нема да иде со тебе.Што значи,не е така.
  Нема да има причина да иде со тебе ако не те сака и ако мисли дека не го сакаш.Барем ја така мислам.
  Веројатно бара повеќе внимание,околу него да се врти се.Сигурно мисли поинаку од тоа што го збори.
  Зборам за случај кога се работи за сериозна врска.
   
  На crazylady и Christina.A им се допаѓа ова.
 20. Beyonce87

  Beyonce87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  38
  Јас го сакам и кога ќе му кажам не ми верува и ми вика да докажам...... :( ;(