1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го сакам премногу, а тој не ми верува

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од zaljubena589, 9 јуни 2011.

  1. zaljubena589

    zaljubena589 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    7
    pa vaka so deckovo bevme zaedno godina ipol. iako bevme zaedno tolku vreme jas ne go sakav a on mene da. ne mozevme da izdrzime i se skaravme. sega posle 1 godina go zasakav tolku mnogu sto ako ne sum so nego mislam deka ke poludam :( celo vreme sme zaedno sega no kako drugari a moze nekogas i ke se muvneme ama jas sakam da bidam pak so nego no toj ne mi veruva misli deka uste go sakam bivsiot :( ve molam pomognete mi go sakam premnogu a toj ne mi veruva. kako da mu dokazam? :(
    [mod-kirilica:10dle0vt][/mod-kirilica:10dle0vt]
     
  2. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Помош! :(


    Разговарај со него ! Сепак година ипол врска не е малку,а сега не разбрав дали уште одите? како како другари ? ставивте веќе крај на вашата врска ?
    Ако си похрабра можеш и ти да го прашаш дали сака повторно да ти биде дечко :)
     
  3. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Биди трпелива, покажи му нежности, пружи му љубов да ја осети, не шарај на страна, покажи му дека си прекинала секаков контакт со бившиот, ( ако си имала контакт), покажи му дека сакаш само со него да бидеш ( и само со него да си бидеш) и полека се ќе дојде на свое место.

    Неможеш туку така да го убедиш, треба да го сватиш и да се потрудиш!
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Може и да знае дека го сакаш ама се праи мутав дека не го знае тоа , затоа што можеби не сака да е со тебе . Па ако му покажуваш дека го сакаш , само слеп може нема да го примети тоа . Разговарај со него , да не се крие некоја друга работа .
     
  5. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    A сигурна си дека он тебе сеуште те сака ?
    Можеби сега он е тој кој не те сака, можеби вака ти прави само за да видиш како се чуствувал.. има могу алтернативи.

    P.S. има многу теми каде што можеш да го поставиш ова прашање.
     
  6. k.r.i.s.t.i

    k.r.i.s.t.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    50
    Според мене ни едниот сака ни другиот.Кога веќе те сакал он тебе зошто ставил крај со тебе полсе толку време поминато заедно.Ако те сакал како што велиш тој немало да се откажи од тебе туку ќе се трудел да ти се приближи.Мислам дека било симпатија,на почетокот,а сега сватил дека тоа поминало.А и ти мислам дека не го сакаш,туку дека тој ти е едноставно како навика,бидејќи не си го н и сакала,само сега после година ипол време ти е малку тешко да се навикниш дека тој повеќа нема да те опсипува со неговите нежности и љубов доколку постоела.Ако стварно мислиш и си сигурна дека го сакаш и си спремана да му пружиш се што треба за тој да биде повторно со тебе,тогаш бори се и докажи му дека тој за тебе е се!!!! :)
     
    На la.diva му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    па прашај го дали сака да бидете пак заедно..прекини ги сите контакти со бившиот ( ако си ги имала ) ..и обрнувај му малце поке внимание..Позз :*
     
  8. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Најдобро ќе биде да разговараш отворено со него, кажи му се што ти лежи на душа. Излезете на кафе и разговарајте. Мислам дека ако му е навистина дојдено до тебе ќе ти поверува. :)
     
  9. inna18

    inna18 Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    Здраво драги феминистки...со дечкоми сме заедно скоро 5 месеца и мн ние убаво но поради мојата преголема љубомора за која нема причина премногу се караме и мислам дека немамо нема поверение во мете..т.с доверба...пред мене мислам дека имал некоја девојка од која бил повреден и си мислам дека цело време мисли дека пак тоа ке му се случи...како да направам да верува во мене да свати дека јас сум нешто сосема поразлично и дека премногу го сакам...фала однапред :)
     
  10. osmanovska

    osmanovska Активен член

    Се зачлени на:
    9 април 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Heyy.. Pa vakaa so deckomi bevme 10 meseci zaedno .. i pak sme zaedno :( iako bevme zaedno tolku vreme jas ne go sakav .... jas posle 1 mesec pocnav da go sakam so tek na vreme ama jas go sakav i bivsiot odev i so bivsiot i so drugiot.. no deckomi razbra deka odam pak so bivsiot i se karavme najcesto toj mnogu me sakse mi kupvese ... za mene praese sve ama jas za nego nisto ne praev..jas samo go iznerverev .. no ko mi velese deckomi da prekinam so bivsiot jas ne mozev go lazev mnogu na deckomi.. i so tek na vreme pocnav dago prasam na bivsiot i mu rekov na bivsiot deka ne go sakam visheee :P i pocnav sve da mu kazam na deckomi deka ne go sakam pojke bivsiot i mu rekov deka nema pojke da go lazam i nema pojke da go izneveram i toj mi rece ne ti veruvam ne me sakas ti mene :worried: jas mu velam te sakam mnogu i toj veli ne ti veruvam misli deka GO SAKAM NA BIVSIOT ......... ve molam pomognete mi go sakam premnogu a toj ne mi veruva. kako da mu dokazam? :( PLISSSSSSS
     
  11. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    оди кај него доа ,најависе на фемина уклучи ја темава и отиди до веце..ќе го прочита ова и ќе свати... :rofl: :rofl: :rofl:
    шала на страна зборувај со него објасни му дека многу го сакаш и декаа никогаш нема да го повредиш.. :)
     
  12. osmanovska

    osmanovska Активен член

    Се зачлени на:
    9 април 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    ee so treba da pram drugoooooooooooooooo toeeeeeeeeeeeeeeeee
     
  13. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Па никој не верува само на зборови. Прави работи со што ќе му докажуваш.
     
  14. osmanovska

    osmanovska Активен член

    Се зачлени на:
    9 април 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    i mojot ic ne mi veruva so da pram kazete mi kako da mu dokazam deka go sakam mnogu.. veke ojme za ozbilna vrska 11 meseci naprajvme a uste ne mi veruva ve molam kazete so da pram :( :( :( ufffff
     
  15. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Леле Османовска јас не знам зошто се трескаш толку многу од земја кога имаш 15 години.
     
  16. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    сериозна врска на 15 хмм може .али тоа ти е грешка да знаеш ;)
     
  17. MalataNena

    MalataNena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    181
    15 или 25 исти рајко...ако не ти верува,дефинитивно не е созреан за врска и откачи го (сурово но да),има кој ќе ти верува :*
     
  18. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Па за овој, штом не ти верува, јбг, не ти верува. Најбитна е довербата, штом веќе викаш дека е сериозна врската, така да, нема што да правиш со него повеќе.

    А за во иднина, да ти верува следниот дечко, гледај него да го сакаш, и најбитно :!:, гледај да не почнеш да одиш со некој друг бивши додека одиш со него. ;)
     
  19. Mecheto1

    Mecheto1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    52
    Тој ако не ти верува дека го сакаш,воопшто и нема да иде со тебе.Што значи,не е така.
    Нема да има причина да иде со тебе ако не те сака и ако мисли дека не го сакаш.Барем ја така мислам.
    Веројатно бара повеќе внимание,околу него да се врти се.Сигурно мисли поинаку од тоа што го збори.
    Зборам за случај кога се работи за сериозна врска.
     
    На crazylady и Christina.A им се допаѓа ова.
  20. Beyonce87

    Beyonce87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    38
    Јас го сакам и кога ќе му кажам не ми верува и ми вика да докажам...... :( ;(