1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Го сакам премногу, а тој не ми верува

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од zaljubena589, 9 јуни 2011.

  1. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Престани да му докажуваш |(
     
  2. Marije

    Marije Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Zdravo zenski :) Jas sum tuka nova, pa sakam da se vklopam vo vase drustvo, ke ve zamolam za sovet :)
    So decko mi odam vejke 4 meseci, za toa vreme se pravese za mene, no go imam 2 pati izlazano i toa za sitnici pa vrskata ni dojde do dnoto....denes i sakase da raskinime no uspeav nekako da zadrzam konci, so nego ja izgubiv i nevinosta...sto mislite ako raskinime kako ostanatite ke gledaat na mene? Iskreno, ova mi e prva vrska pa ne znam sto i kakvi komentari bi izlegle? Sto mislite vie? falaa :*
    [mod-kirilica:1905ejq9][/mod-kirilica:1905ejq9]
     
  3. unconditionaLove

    unconditionaLove Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    9
    Доколку сакаш да се скараш немој воопшто да се грижиш за то какви коментари би излегле.во суштина нема потреба од никакви коментари многу нормално е да одиш со некој,па ако не оди врската да се скараш , нема што другите да мислат и да кажват за тебе..а и 4 месеци не е некој мноогу долг период,така да мислам дека треба да прајш онака како што тебе ти одговара.ако го сакаш и сакаш да бидиш со него,бори се за него и гледај да не ја повториш истата грешка, ако не, ајт создравје :D
     
  4. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Ако што има ти да се секираш за тоа што другите мислат и што ќе зборат? Прави си како тебе ти одговара! Ако сметаш дека треба да останете заедно, останете. Ако не, раскини му и тоа е тоа. Ако сите се секираме за тоа кој што мисли за нас, нема ништо да постигнеме во животов :)
     
  5. emily90

    emily90 Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    8
    Нема доверба во тебе затоа а тоА Е Најлошо во една врска....