Го сакам премногу, а тој не ми верува

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од zaljubena589, 9 јуни 2011.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.597
  Престани да му докажуваш |(
   
 2. Marije

  Marije Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Zdravo zenski :) Jas sum tuka nova, pa sakam da se vklopam vo vase drustvo, ke ve zamolam za sovet :)
  So decko mi odam vejke 4 meseci, za toa vreme se pravese za mene, no go imam 2 pati izlazano i toa za sitnici pa vrskata ni dojde do dnoto....denes i sakase da raskinime no uspeav nekako da zadrzam konci, so nego ja izgubiv i nevinosta...sto mislite ako raskinime kako ostanatite ke gledaat na mene? Iskreno, ova mi e prva vrska pa ne znam sto i kakvi komentari bi izlegle? Sto mislite vie? falaa :*
  [mod-kirilica:1905ejq9][/mod-kirilica:1905ejq9]
   
 3. unconditionaLove

  unconditionaLove Активен член

  Се зачлени на:
  8 април 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  9
  Доколку сакаш да се скараш немој воопшто да се грижиш за то какви коментари би излегле.во суштина нема потреба од никакви коментари многу нормално е да одиш со некој,па ако не оди врската да се скараш , нема што другите да мислат и да кажват за тебе..а и 4 месеци не е некој мноогу долг период,така да мислам дека треба да прајш онака како што тебе ти одговара.ако го сакаш и сакаш да бидиш со него,бори се за него и гледај да не ја повториш истата грешка, ако не, ајт создравје :D
   
 4. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.332
  Пол:
  Женски
  Ако што има ти да се секираш за тоа што другите мислат и што ќе зборат? Прави си како тебе ти одговара! Ако сметаш дека треба да останете заедно, останете. Ако не, раскини му и тоа е тоа. Ако сите се секираме за тоа кој што мисли за нас, нема ништо да постигнеме во животов :)
   
 5. emily90

  emily90 Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  8
  Нема доверба во тебе затоа а тоА Е Најлошо во една врска....