1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би одел/а со алкохоличар/ка,наркоман/ка ..

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Bojana.20, 2 ноември 2015.

 1. Bojana.20

  Bojana.20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  77
  Пол:
  Женски
  Сте имале ли некои вакви искуства??!?
   
 2. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.887
  Допаѓања:
  218.207
  Пол:
  Женски
  Скраја да е. Девојко не си ставај здрава нога во трн.
   
  На Elaria, crazylady, kjukli и 8 други им се допаѓа ова.
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.949
  Допаѓања:
  51.319
  Пол:
  Женски
  Човек што не може себе да се почитува и да се грижи до тој степен што дозволил да стане зависен од алкохол или дрога, не можам да очекувам дека би ме почитувал мене или би се грижел за да имаме успешна врска.
   
  Последна измена: 2 ноември 2015
  На Elaria, crazylady, kjukli и 23 други им се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.766
  Допаѓања:
  156.980
  Пол:
  Женски
  Се е релативно, тоа и во друга тема го имам кажано.
  Ако јас сум свесна за неговиот проблем шансите да почнам нешто со него се минимални и речиси не постојат. Ако сум веќе во врска со него извесен период и проблемот настани, прво ќе видам да најдам која е причината, да му поможам ако оди, ако не, се знај како би завршило тоа.
  Сепак, како и да видиме, одговорот е ист.
   
 5. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.682
  Допаѓања:
  46.944
  Фала Богу не сум била со таков и дај Боже и да не бидам, а немој ни ти, ниту било кој ;)
   
  Последна измена: 3 ноември 2015
  На crazylady, kjukli, Bojana.20 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. 17.06.'15

  17.06.'15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2015
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  44
  Никогаш не би се пуштила во таква врска пошто како прво е опасно сепак пијан или надрогиран човек не е свесен што прави.Не сум имала вакво искуство а и не би сакала:P
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.877
  Допаѓања:
  133.463
  Пол:
  Женски
  Не... вишок проблеми не ми требаат
   
  На kjukli, MilaP, kim.k и 3 други им се допаѓа ова.
 8. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  Не си ја предизвикувајте судбината.Ако одиш со алкохоличар или наркоман за кратко ке станеш и ти како него.Подалеку од такви.Ке те испијат,ке те исцедат т.е исцицаат како физички така психички и матреријално.
   
  На kjukli, wanderlust и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 9. hajdi lejdi

  hajdi lejdi Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  28
  isto kako samiot da si si ja stavil glavata vo torba
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  397
  Пол:
  Женски
  Ne nikako, podaleku od takvi luge, so niv nema idnina, imam ubav zivot neplaniram da si go upropastam poradi takov covek, a pokraj mene i na moite najbliski da im go unistam zivotot koi tie mi se se i najmnogu gi sakam, toa ne mi treba, samite si go izbirame patot po koj ke cekorime vo idninata, niz zivotot, sakam ubav, zdrav i normalen zivot i toa go izbiram, najdobroto za mene, nisto drugo...
   
  На Bojana.20 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  397
  Пол:
  Женски
  Ne sum imala vakvo loso iskustvo, zasto ne sum ni pomisluvala, a pa ne da se vpustam vo vrska so takov covek, ustvari kakva vrska od takov covek nemozes da ocekuvas nisto, inace kaj mene od maalo ima edna devojka sto ide so narkoman i znaete sto? i taa e sega narkoman ne za dzabe rekle skim si takov si ili ke bides, a devojceto pred da go zapoznae deckovo bese kulturna, fina, lepotica, imase mnogu ubava rabota koja za zal ja izgubi, poradi edna greska se izgubi vo zivotot sega se akaat po ulici i kradat za da kupat droga zalosno ali vistinito zatoa vi kazuvam begajte od takvite luge ako nesakate da stanete i vie kako niv
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. 123.Maki-first

  123.Maki-first Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Сум имала и по некоја случајност премногу се засакавме, почна со екстази кога го изневерив, со шмркање откако раскинавме. Не знам дали се брои како наркоман ако не се фикса... Кога се смиривме ми кажа како му сметала дрогата, не сакал да ја користи, рече и од цигарите ќе се откаже, сега е само на цигари и марихуана. Како и да е, не сум веќе со него, се скаравме за нешто сосема трето.
  А, дали би одела... Па со него пак, да, со друг не знам, зависи, љубовта е најважна (fingers)
   
  На NikiShareniPatiki, Bruinete и Bojana.20 им се допаѓа ова.
 13. girl.09

  girl.09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  54
  Дали би одела со алкохоличар или наркоман? - НЕ!
  Со едноставна причина тој нема грижа за себе, тоа го докажал со тоа што дозволил да стане зависник, а не па да се грижи за мене и нашата врска.
  Не си создавај дополнителни проблеми :)
   
 14. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.501
  Пол:
  Женски
  Jas imav dolga vrska so decko pred 5-6 godini , i na pocetok bese normalen i koga pocna da se drogira , ostanav uste so nego bidejki mn go sakav , kolku i da go sakav posledicite si doagaa sami po sebe i morase da se raskine vrskata posle nekoe vreme , znaci nema idnina takva vrska kolku i da go sakas nekogo !
   
  На kjukli и Winter Lady им се допаѓа ова.
 15. ♡Vildana♡

  ♡Vildana♡ Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2015
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Dali bi idele so porno zvezda :P
   
  На kjukli, buba4e89 и PogbaPol им се допаѓа ова.
 16. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.358
  Пол:
  Машки
  хехехе љубовта е најважна, ке ви даде љубовта мир и спокојство поркрај вакви. Да.
   
  На NikiShareniPatiki и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.003
  Пол:
  Женски
  Зависи од ситуацијата, зашто едно е да започнеш врска со таков човек, друго е проблемот да се појави откако сте заедно. Нормално дека во вториот случај на ниту една девојка нема да ѝ биде сеедно и нема одма да го остави дечкото сам да се избори со тоа. Сепак, зависи и како воопшто дошло до тој проблем, не е сè така црно и бело. Имав во друштво таков пар, врска од неколку години каде дечкото започна да се дрогира откако веќе беа заедно со девојката. Сè почна со она типичното - не ми е зависност, само за релаксирање, кога сакам можам да престанам. Ама не беше така, зашто после извесно време почна и со потешки дроги и западна во полошо друштво. Девојката стварно се обидуваше да му помогне на секаков начин, неколку пати го оставаше, па пак му се враќаше, за на крајот дефинитивно да стави точка. Сега каква е ситуацијата со типот - стварно не знам.
  Пак ќе речам, зависи од ситуацијата. Ако некого сакаш, нормално дека ќе се обидеш да му помогнеш и да го извлечеш од тоа. А да почнам врска со некој за кој знам каков е - тоа не би. Не знам, еве сум седела со такви луѓе и јас искрено не можев два реда нормален муабет да сврзам :^)
   
  На eloves, kjukli, Mishela и 3 други им се допаѓа ова.
 18. Cricket

  Cricket Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.074
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно не.
  Не сакам дури ни да се објаснувам зошто, како. Јасно ни е на сите како стојат работите, само некои сакаат да ги прафатат такви какви што се, други не.
   
 19. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.887
  Допаѓања:
  218.207
  Пол:
  Женски
  Ваквите искуства обично завршуваат со малтретирања, расправии,кавги, опсесивност, посесивност и ред други сериозни физички и психички последици. Ретко кој успеал да најде љубов меѓу вакви сретства, тоа го нема, и напротив ништо нема освен опсесија кон пијалк и дрога и доаѓање кон нивна консумација.
  Тие така вешто те мамат и те влечат кон дното,што самиот човек станува безчуствителен и се губи од реалниот свет.
  Добро нема да видиш, освен тортури и мачење кое заврашуваат кобно.
   
 20. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.549
  Пол:
  Женски
  Нормално дека НЕ!
  Кој нормален човек би бил во врска со алкохоличар/ка, наркоман/ка.
   
  На Outlook му/ѝ се допаѓа ова.