1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали би одел/а со алкохоличар/ка,наркоман/ка ..

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Bojana.20, 2 ноември 2015.

  1. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    743
    Допаѓања:
    2.831
    Пол:
    Женски
    Сум имала вакво искуство, нормално на почеток незнаев дека е наркоман. Предобар беше, романтичен..Но некогаш ми вракаше по 1 ден на смс. Си мислев дека е до работата дека е уморен па заспал...по некое време ми призна за неговото минато и дека повторно започнал, јас го сакав, сакав да му помогнам ама неможеш да сакаш или да му поможеш на човек доколку тој не се сака себеси.
     
    На blond.bunny, kjukli и Bojana.20 им се допаѓа ова.
  2. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Nikogas.Premnogu si go sakam spokojot i mirot a so takvi licnosti toa nikogas nema da go imam.
     
    На SelinaKyle, PogbaPol и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  3. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Јас би ви препорачала д ане се трескате многу во гради како вие никад не би оно ...никад не би оно...кога сите имаме момент на слабост поготово во љубовта кога мозеш да подклекнес и пред својата интелегенција и гордост кога ке се заљубиш и да изгледаш како тешка будала во туѓи очи а тебе да не те боли уво ...така да take it easy :emo:
     
    На soffce, CrazyOne, Bojana.20 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Da znaes deka e takov i pak da zapocnes vrska msm deka voopsto ne se grizis za sebe,da taka e ljubovta pred se ama i za toa si ima granici.Neznam koga bi ve maltretiral i bi ve tepal,dali i togas ljubovta bi bila najvazna,ili togas trcaj kaj mama i tato,a za se si sama kriva pozz
     
  5. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Прашањево на темава ви е..... (facepalm):rofl:
    Кој со здрав памет би одел со таков човек, освен ако не е ист.
     
    На crazylady и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. Tinushka

    Tinushka Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    4.895
    Пол:
    Женски
    Извини вака ,здрава ли си ?!:@
     
  7. SelinaKyle

    SelinaKyle Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    2.149
    Пол:
    Женски
    Не сум имaлa тaквo искуствo и недaј Бoже дa имaм.
    Амa вo сaмaтa чoвекoвa прирoдa е кoгa ќе види кaкo чoвек прoпaѓa и дa му пружи рaкa. Зoштo нaјчестo велиме девoјкaтa преубaвa a дечкoтo грд и смoтaн или oбрaтнo... Oнa виделa у негo нештo дoбрo и aј ќе се oбидaм јaс дa гo сменaм,ќе гo oпрaвaм у живoт и oп oнa се вљубувa несвеснo вo негo. |(
    Амa стoјaм нa тoј стaв штo рекoa некoлку членки се судиш сaм себе нa прoпaст, влегувaш вo пекoл и тешкo се излегувa пoсле. А мирoт, рaзбирaњетo и хaрмoнијaтa се светo нештo вo врскa/брaк.
     
  8. honest girl

    honest girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2015
    Пораки:
    446
    Допаѓања:
    1.654
    Пол:
    Женски
    A имаш конкретен случај да споделиш па да се обидеме да помогнеме со совет? А ако е само прашање како тема, тогаш дефинитивно не.
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  9. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Jas bi :P
     
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Не би одела со таков. Секако дека не би го оставила веднаш, би се обидела да му помогнам, но ако не успеам тогаш - подалеку од него.
     
    На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Абе не знаете што ќе ви дојде над глава, но и кога ќе дојде треба да бегате што подалеку колку што ве држат нозе, бидејки за овој проблем не постои помош и подршка од најблиските, за овој проблем постојат здраствени институции и згрижувања. Мајки терези и молитви не постојат во случајов.
     
  12. Beb4e..23

    Beb4e..23 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    i jas go imav istiot problem no otkako se smirivme toj se otkaza i od cigarite ..no po nekoe vreme se razdelivme poradi ogovaracite vo oklinata...A seuste ja cuvstvuvam nasata golema ljubov :lol::rofl:
     
  13. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Овој мене пред недела дена ме побара, така овие 2г, кога јас него, кога он мене ќе ме побара. Штом сте се разделиле поради други, а уште ја чувствуваш вашата љубов, можеби пак ќе се смирите :D
     
  14. Beb4e..23

    Beb4e..23 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Jas bi go sakala toa i nie se dopishuvavme do vcera ama denes go vidov so druga devojka i mnogu se razocarav znaci kraj e... za nas nema idnina ...:(:wasntme:
     
  15. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    Ke raskine be, ne e zhenet :D Ako ima druga, ne znaci deka ne te saka. Ehee, ovoj kolkupati me videl so drug, ednas i jas nego go vidov, toa ne sprecuva, tie se samo sporedni ulogi - Nie Sme Glavnite :makeup: :*
     
  16. Beb4e..23

    Beb4e..23 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    oh,vi blagodaram za utehata:)
     
  17. Neznam1

    Neznam1 Активен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Zapoznav eden decko, bash e mil i mi iskazuva custva. Se oseka deka ima nekoi custva prema mene i bash mi godi i mene mi se sviga on. Mi kazaa deka mnogu piel, 4 pati do sega sum izlegla so nego i gledam deka pie ama ne e agresiven, bash e raspolozen i mnogu emotiven. Pisete dali ste imale iskustvo slicno na ova i spodelete nekoj sovet.
     
  18. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Јас немам такво искуство но мислам дека ти можеш да влијаеш на него, дека можеш да му помогнеш да се откаже од таа навика одосно да намали со пиењето.
     
  19. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    @Neznam1 и покрај кажаните зборови што си ги слушнала наоколу и покрај проблемот кој ти самата си го видела ти си била и продолживаш да бидеш со дечкото така? Епа зошто тогаш совети бараш? Ете ри самата си се навлекла на дечкото.
    Тоа дека тој не е агресивен не можеш од 4 пати излегување со дечкото да го знаеш, тоа да ти е јасно.
    Немој да си насвлечеш свесно некој проблем па потоа да кукаш и да си ја трескаш главата, не знам пробај ако не штима парталите и бегај.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Neznam1

    Neznam1 Активен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    ne deka sum se navlekla, ama primetuvam deka ne pie tolku kolku sto mi opisaa. i prethodniot decko sto mi bese pieshe i poveke od ovoj, ama ne mu bese zalepena etiketata "alkoholicar". Ke vidam so ponatamosno zapoznavanje kako ke se odnesuva.