1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали вреди да се вложи во врска ако почетокот не е добар?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Tanjamm, 1 јануари 2018.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.094
  Допаѓања:
  7.641
  Ова сум го слушнала од луѓе кои се повозрасни и поискусни. Дека ако од почеток партнерот не ви е погоден, тогаш нема да се смени. Со тек на време нема да биде подобро ако не било добро на почеток. Од моето искуство и јас велам дека е така. Но, што мислите вие?
   
 2. Mrs.Brain

  Mrs.Brain Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  3.622
  Пол:
  Женски
  Ќе речам само дефинитивно.
   
  На Strong25didi и Tanjamm им се допаѓа ова.
 3. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.266
  Допаѓања:
  16.546
  Пол:
  Женски
  А зошто воопшто некој би бил во врска со партнер кој не му е погоден?
  Ќе се измачуваш себеси крај некој чекајќи да се случи чудо?
  Се знае - или си одговарате, или не, нема измеѓу.
   
  На DenaM, sparklie, Dust и 16 други им се допаѓа ова.
 4. TheGirl23

  TheGirl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  2.902
  Пол:
  Женски
  Нема потреба да се започнува врска со човек кој не ти одговара.
  Ако не е добро на почетокот, нема причина да се продолжи понатаму.
  Според мене тоа е само губење време и можност да запознаеш личност со која од самиот почеток ќе знаеш дека тоа е она вистинското.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.132
  Пол:
  Женски
  А зошто би биле заедно тогаш тие двајца, некој ги тера, од интерес, или сепак постои привлечност and love, ама присутни се други недоразбирања?
   
  На blonde_supergirl, theowndemon и Someonespecial им се допаѓа ова.
 6. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.138
  Допаѓања:
  43.206
  Пол:
  Женски
  Штом партнерот не е погоден, не одговара нема потреба да се вложува во таа врска, а ниту пак да се губи време.
   
  На Tanjamm, Asistentkа и realGirl им се допаѓа ова.
 7. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.377
  Допаѓања:
  6.680
  Пол:
  Женски
  Штом на почетокот не е добро бадијала вложувањата понатаму. Кога и да е тоа што не било добро на почетокот еден ден пак ќе исплива на површината. Многу подобро кога на почетокот гледаш дека не одговара и расчистуваш, отколку подоцна кога веќе си изгубил време, трпение, нерви и упорно вложуваш уште мислејќи дека ќе биде подобро а е токму спротивното.
   
  На Tanjamm и Asistentkа им се допаѓа ова.
 8. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  592
  zavisi za sto se raboti i sto e pricinata.
   
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.651
  Допаѓања:
  59.599
  Пол:
  Женски
  Сѐ вреди кога има љубов. Можеби проблемот би бил различниот карактер или различните гледишта, начин на живот, навики, што на почеток можеби би било проблем, но вистинската љубов ги руши сите препреки.
   
  На DenaM, Sun_moon_87, dayla и 2 други им се допаѓа ова.
 10. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  592
  se slozuvam (y)(y)(y)
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mrs.Brain

  Mrs.Brain Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2017
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  3.622
  Пол:
  Женски
  Мислев дефинитивно не треба да се вложи
   
  На Tanjamm, Someonespecial и Asistentkа им се допаѓа ова.
 12. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.783
  Допаѓања:
  33.556
  Пол:
  Женски
  Ретко се случува лоша врска да премине во добра, а често добра да премине во лоша.
  Не треба човек да се измачува и да вложува во нешто кое уште на почеток предвидува неуспех, без разлика за што и да станува збор.
   
  На bubi75, marchi-cool, Bozica1980 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.970
  Допаѓања:
  162.513
  Пол:
  Женски
  Се разбира дека не.
  Всушност каква е таа љубов кон некој што од почеток не ти е погоден и немате ништо заедничко, од кои причини воопшто би се појавила? :?:
   
  На SV1911, Amellie13 и DAngel им се допаѓа ова.
 14. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  1.462
  Вреди,но зависи за што.
  Само не вложувај онаму каде што знаеш дека губиш.
   
  На blonde_supergirl и EraBon им се допаѓа ова.
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.108
  Допаѓања:
  77.571
  Пол:
  Женски
  Мене ми е премногу мазохистичко да вложувам во таква деструктивна врска и свесно да туркам кога гледам дека не бидува.
  Порадо би била сама, отколку во врска во која од старт се гледа дека карактерите, па и гледиштата кон светот се различни. Колку и да замижуваме и да велиме дека „не ни смета“, некој ден ќе прелие чашата и сè ќе излезе од под тепихот.
   
  На DenaM, bubi75, SV1911 и 9 други им се допаѓа ова.
 16. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.025
  Пол:
  Женски
  Јас ќе го негирам ова. Ние првите 3 месеци се расправавме како да сме во брак со куп проблеми.
  Не се знаевме доволно.
  Немав ни желба да продолжам, но ајде решив да пробам со разговор, во принцип сум отворена личност.
  Раскрстивме, решив да продолжиме, ете не во брак.
  За што сме се расправале сега ми е смешно. :)
   
  На MacaLove, Yeeah, Dennings и 5 други им се допаѓа ова.
 17. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.094
  Допаѓања:
  7.641
  Се сложувам. Тие мали недостатоци ќе станат големи кога ќе го запознаеме некој вистински. Според мене не вреди. Тоа е време отидено во ветер, залажување дека на крај ќе биде ок, дека некој ќе го цени трудот, и големо разочарување ќе следи по тоа. За мене или е ок на старт или не е. Се друго е залажување на самиот себе или некоја празна утеха.

  Ама вашето било ситница сигурно.
   
  Последна измена од модератор: 5 јануари 2018
  На realGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.025
  Пол:
  Женски
  Не знам дали баш ситница. :)
  На некој 3,4 месеци да му вадиш зборови од уста, да дознаваш се од блиски.... :sweat: + и други ситуации (човечки фактори) кои со сигурност можеа да ни однесат се во вода...
  Додека има љубов и разбирање, има надежд.
   
  На Dennings, Mari*, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.812
  Епа понашање е тоа. Секој што има самопочит никогаш не би бил со некого кој го понижува, му дознава се од блуски и му вади зборови од уста на самиот почеток на врската.
  За да успее таа врска треба другиот да се промени, а ретко кога вистински се променува личноста.
   
  На SV1911, Tanjamm, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.025
  Пол:
  Женски
  За општи работи?