1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали врската се сведе само на навика?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од beautiful87, 16 февруари 2010.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    eleni..sega uzivaj vo slobodata,druzi se,izleguvaj,zapoznavaj novi lica,flertuvaj..pa ako sakas pocuvtsvuvaj ja i magijata na avanturata ;) ..pa koga ke treba da pocnes nova vrska toj moment sam po sebe ke dojde...so sreka :)
     
  2. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    21
    fala devojki vasata podrska mnogu mi znaci :D
     
  3. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    eleni ako e toa toa togas ok..iskoristi najdobro so mozes..uzivaj vo slobodata kako sto rekoa i drugite..e sea deka ti e tesko normalno na sekogo ke mu e tesko koga se godini vo prasanje,megutoa ti si mlada zivotot e pred tebe taka da imas mnogu vreme za da go sretnes vistinskiot,vo meguvreme druzi se izleguvaj setaj,relaksiraj se..se ke si dojde vo svoe vreme.. za sex so nekogo ne mora da izbrzuvas prvo najdi nekoj vo kogo ke imas doverba,pa makar i da ne ste vo vrska,samo za sez i zabava da ste zaedno,sepak moras da go zapoznaes prvo i da steknes doverba da ne e nekoj samo za ednas-dvapati pa posle da treba da baras drug i da se razocaras..
    a bolkata za vrskata sto propadnala ke pomine,ke poboli poboli malce,ama ke pomine,se pominuva na vekov.bidi mi pozdravena i pisi mi l.p. ako ima nesto..
     
  4. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    21
    fala tanja ti si srce i mnogu te pocituvam :up: , sea malku se iznervirav stavil status na fb it`s complicated a koga raskinavme pred nedela dena,mu bese singl, sto znaci ima nekoja poso se dogovorivme da ne se gledame i slusame veke za polesno da se prebolime, toa e sto e :( , ne mi e krivo sto nasol nekoja sakam da e sreken ama mi e krivo sto mi vikase ej ti edvaj cekas da raskineme da najdes nekoj, koja ironija...
     
  5. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    eleni nemora da znaci deka ako smenil status sigurno fatil nekoja,moze cisto onaka od keif si go smenil ili od inat,za da ti mislis i se sekiras..jas ne se potpiram mnogu na toj status na fb....eve mene mi e singl iako sum u vrska skoro godina dena,ne deka neso se krijam ili sl.sto mora da pisam ili pa site da znaat dali sum so deckoto ili sum se skarala so nego :D
    a i eden prijatel so znam deka nema devojka na facebok mu pisea neso ajde koga ke fatis devojka da smenis status drn drn i gleam on posle go smenil statusot :lol:
    taka da ne se potpiraj i sekiraj za toa oki doki? ;)
     
  6. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    И јас лани излегов од долга врска, истото и мене ми се случи. Ми беше тешко на почетокот, но потоа ми беше сеедно. Нормално е тоа. Брзо ќе помине и ќе исчезне таа болка, немај гајле. Ако ти е мн тешко исплачи се, полесно ќе ти биде. Си направила голем чекор, овој полесно ќе го пребродиш.
     
  7. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    :!: ако некој од двете страни спомне или смета дека тоа е навика јас сметам дека таквата врска треба веднаш треба д апрекине зошѕо после касно ќе биде....и поарно е се да се заврше порано.......неможе навика да стане долгата врска ако постои љубов,тоа никакооооооооооо :fubar: :!:
     
  8. angelovi

    angelovi Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    od navika ne treba ni da se jade a kamoli da se bide vo vrska so nekoj.ti preporacuvam da go ostavis otkako ke razgovaras so nego.ako poveke nemate nisto sto ke ve drzi zaedno,mislam ne cuvstvuvate vzaemna ljubov,najdobro e da se razdelite.nekoj nekade,VISTINSKI ceka na tebe. :)
    [mod-kirilica:3bo04mud][/mod-kirilica:3bo04mud]