1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да го чекам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од zaljubena-izgubena, 1 јули 2010.

  1. zaljubena-izgubena

    zaljubena-izgubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    bev vo vrska 5 godini...imavme nedorazbianja za koi i dvajcata bevme vinovni i resivme da stavime kraj.Skoro 3 meseci sme razdeleni no ni eden od nas ne pocnuva nova vrska...sto mislite dali treba da zaboravam na nego ili da cekam da se vrati???????
     
  2. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Врз основа на тоа што си го кажала никој не може да ти даде совет дали да се смирите. Не кажуваш какви недоразбирања. Ако биле за сериозни, животни прашања, тогаш не. А ако биле за ситници кои предизвикувале секојдневни караници тогаш треба го повикаш на разговор и да си кажете секој што мисли отворено, па да се договорите. А вака ти можеш само да си се прашуваш и ништо повеќе, ако не го знаеш неговото гледиште на работите. А инаку и не напомена на каков начин се разделивте? Ако бараш совет теба да дадеш малку поконкретни информации.
    Инаку можеше да го поставиш твојот проблем во темата Љубовни проблеми и совети.
    Пиши подетално, па да те посоветуваме.
    Поздрав :)
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Се согласувам и јас со нина само што немораше нова тема да отвораш, не пак со ваков наслов. :)
     
  4. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    добро де нова е е затоа ќе се адаптира дај те и време :)
     
  5. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    И јас кога бев нова истото го направив па ми укажаа добронамерно затоа и јас добронамерно кажав и ставив смеалче за да се знае дека не сум лоша :D
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Смеалче :D :D Леле се изнасмеав на зборчево :lol:
    Инаку затоа се читаат правила прво :)
     
  7. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Девојката побарала совет, прв пост и е, гревота е да ја напаѓаме! нели? ;) Сепак мислам дека првиот совет ти е најдобар! Ако го сакаш пробај да разговараш ако не, оди понатаму, животот е за тебе, не за други!
     
  8. prof

    prof Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Temava ima naslov sto asocira na mojot problem ama ne e bas isto.Decko mi i jas sme skoro edna i pol god zaedno ama sega toj resi da odi sam na odmor so drugar za da si iskuliral sam a mene mi vika deka koa ke si dojde ke pravime veke zaednicki planovi za idnina... oti moze ne sme zaedno dolgo vreme ama sepak sme vo vreme koga treba da se misli na toa.I sega ja ne mozam da razberam kako saka da odi sam na odmor a posle odmorot da pravime planovi za vo idnina koga jas mu rekov deka ako odi sam veke nema da bidam so nego :(
     
  9. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Претпоставувам дека дечко ти е на твоја возраст така што би требало да е веќе доволно изживеана и искулирана личност, па не ми е јасно зошто би ти рекол да оди на одмор без тебе и да кулира. Тоа ми асоцира дека не е многу сериозен за годините. Мој совет ти е да си размислиш колку е тој "доволно созреан" за тебе, затоа што 1,5 година е сепак доволно време за да видиш колку е сериозна врската и колку можеш да правиш планови. Потоа ако можеш разговарј уште еднаш со него на темата и замоли го да ти даде подефинирачки одговор зошто сака да оди сам со другар му.

    Ако после се увидиш дека сепак не е доволно зрел за тебе, подобро да се оттргнеш и да си најдеш некој друг што ќе ја сфати вашата врска посериозно.

    Поздравче :)
     
  10. emmina

    emmina Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Ова е еден друг начин на чекање...со дчкото сме заедно повеќе од година и пол. тој замина за УСА ,кај неговите и таму ќе си остане ,ќе работел..многу се сакавме и постојано бевме заедно,неразделни бевме(двајцата имаме по 20 г). Во првите 3 месеци ми беше претешко. Он ми ветува ќе ми помогнел и ја да појдам да работам таму и ако има некоја шанса да останам. Но неможам некое долгорочно решение да најдам (баракот отпаѓа зш и тој ќе биде без документи) и као шо одминува временцево оладувам и губам интерес, не целосно ама не е то то.
    Имам прилика да бидам и со други но некако неможам, другарките викаат-будала си ако чекаш-животот е краток-..и така е :^) Има ли некој нешо да ме подучи