1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да и кажам на другарка ми

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Tammie, 12 ноември 2010.

 1. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  детето го запознав на 1 септември и онака ептен ми се засвиѓа, јас идев со друг ама раскинавме и сеа мене овој уште ми се свиѓаше...дознав дека и он мене ме свиѓа и преку добра дургарка не намести и се смувавме денес :$ арно ама на моја добра другарка и се свиѓа и он го знае тоа , зборев со него и ми рече не ми е убава несакам ништо со неа грда ми е.. дали да и кажам на другарка ми и како да и кажам за него?
   
 2. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Јас мислам да си ја гледаш твојата работа! другарка ти нека се мисли за себе! Ништо во животот не е фер, и не можиш на сите да им угодиш истовремено!
  Од друга страна како ќе и речиш : Хеј тој рече дека си грда!!! - Затоа чути си и трај!
   
 3. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  јас мислев па да и кажам вака и вака ми кажа дека ме свиѓа ми се свиѓаше и он мене. Се надевам дека ке ме разбере.. :/
   
 4. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647

  Ништо трагично, значи на неа само и се допаѓал а не е била во врска со неа. Кажи сега навррме, и подобро ти отколку друг да и каже
   
 5. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327

  Така може, ама да не и кажуваш дека он рекол дека е грда (на тоа мислев погоре кога реков, чути си и трај - да не ме сфатиш погрешно)!
   
 6. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Сакаш да кажеш дека се смува со симпатијата на твојата другарка? Алал да ти е!
  А поточно она ти е другарка во права смисла на зборот, излегувате заедно, делите тајни, интензивно се дружите или...? Ова чисто од љубопитност те прашувам за подобро да ти го сфатам проблемот! :)
   
 7. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Ако ти е вистинска другарка најпаметно е да и кажеш, ама пази вистината боли понекогаш
   
 8. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  абе не сме до толку бффф, ама се дружиме значи имам поверна од неа што знае буквално се за мене, а со оваа сум само онака на другаркса база а и она си има други поверни другарки од мене.
   
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.020
  Допаѓања:
  86.658
  Пол:
  Женски
  Па и да ти е најдобра другарка, ништо страшно. Ако она него не му се свиѓала, немало ништо межу нив, ама ич да не си се секираш. Кажи и дека имало нешто меѓу вас, ама немој да и кажеш дека рекол дека е грда.
  Е сега како да и кажеш - кажи и прво дека ти се свиѓал и дека сте се знаеле , сте контактирале од порано, и така се десило-сте се смувале. Може ќе ти биде лута некое време , но ќе и помине.
  А со дечко ќе останеш само на тоа мување или ќе продолжите? Ако остане само на тоа, па и не мораш да и кажеш.
   
 10. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  па незнам што ќе биде, учиме заедно и јас го САКАМ НЕГО а он и рекол на другарка ми (таа шо не наместо) сакам да и станам муватор и цело време ме прашува и сеа само на мување ке останмеме? и сеа само на мување ке останеме? и ја му викам сеа за сеа да за после ќе видиме.. а многу сакам да продолжиме :/
   
 11. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.020
  Допаѓања:
  86.658
  Пол:
  Женски
  Па ако сакаш да продолжите нареден пат кога ќе те праша само на мување, речи му , не , може и повеќе :D Зошто би те прашувал само на мување ќе останеме, ако не сака врска? Јас мислам сака врска. А другарка ти ќе се навикне. Е не е ни прв ни последен.
   
 12. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  фала премногу
   
 13. Tammie

  Tammie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  проблемот е решен другарка ми знае, ми рече нема никаов проблем, ако јас сум среќна со него дека и она ќе биде среќна поради мене и дека само онака и се свиѓал.. фала ти господе и фала ви на сите за помошта :)