1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да и кажам на другарка ми

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Tammie, 12 ноември 2010.

  1. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    детето го запознав на 1 септември и онака ептен ми се засвиѓа, јас идев со друг ама раскинавме и сеа мене овој уште ми се свиѓаше...дознав дека и он мене ме свиѓа и преку добра дургарка не намести и се смувавме денес :$ арно ама на моја добра другарка и се свиѓа и он го знае тоа , зборев со него и ми рече не ми е убава несакам ништо со неа грда ми е.. дали да и кажам на другарка ми и како да и кажам за него?
     
  2. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Јас мислам да си ја гледаш твојата работа! другарка ти нека се мисли за себе! Ништо во животот не е фер, и не можиш на сите да им угодиш истовремено!
    Од друга страна како ќе и речиш : Хеј тој рече дека си грда!!! - Затоа чути си и трај!
     
  3. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    јас мислев па да и кажам вака и вака ми кажа дека ме свиѓа ми се свиѓаше и он мене. Се надевам дека ке ме разбере.. :/
     
  4. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647

    Ништо трагично, значи на неа само и се допаѓал а не е била во врска со неа. Кажи сега навррме, и подобро ти отколку друг да и каже
     
  5. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328

    Така може, ама да не и кажуваш дека он рекол дека е грда (на тоа мислев погоре кога реков, чути си и трај - да не ме сфатиш погрешно)!
     
  6. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Сакаш да кажеш дека се смува со симпатијата на твојата другарка? Алал да ти е!
    А поточно она ти е другарка во права смисла на зборот, излегувате заедно, делите тајни, интензивно се дружите или...? Ова чисто од љубопитност те прашувам за подобро да ти го сфатам проблемот! :)
     
  7. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ако ти е вистинска другарка најпаметно е да и кажеш, ама пази вистината боли понекогаш
     
  8. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    абе не сме до толку бффф, ама се дружиме значи имам поверна од неа што знае буквално се за мене, а со оваа сум само онака на другаркса база а и она си има други поверни другарки од мене.
     
  9. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.138
    Допаѓања:
    88.587
    Пол:
    Женски
    Па и да ти е најдобра другарка, ништо страшно. Ако она него не му се свиѓала, немало ништо межу нив, ама ич да не си се секираш. Кажи и дека имало нешто меѓу вас, ама немој да и кажеш дека рекол дека е грда.
    Е сега како да и кажеш - кажи и прво дека ти се свиѓал и дека сте се знаеле , сте контактирале од порано, и така се десило-сте се смувале. Може ќе ти биде лута некое време , но ќе и помине.
    А со дечко ќе останеш само на тоа мување или ќе продолжите? Ако остане само на тоа, па и не мораш да и кажеш.
     
  10. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    па незнам што ќе биде, учиме заедно и јас го САКАМ НЕГО а он и рекол на другарка ми (таа шо не наместо) сакам да и станам муватор и цело време ме прашува и сеа само на мување ке останмеме? и сеа само на мување ке останеме? и ја му викам сеа за сеа да за после ќе видиме.. а многу сакам да продолжиме :/
     
  11. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.138
    Допаѓања:
    88.587
    Пол:
    Женски
    Па ако сакаш да продолжите нареден пат кога ќе те праша само на мување, речи му , не , може и повеќе :D Зошто би те прашувал само на мување ќе останеме, ако не сака врска? Јас мислам сака врска. А другарка ти ќе се навикне. Е не е ни прв ни последен.
     
  12. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    фала премногу
     
  13. Tammie

    Tammie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    проблемот е решен другарка ми знае, ми рече нема никаов проблем, ако јас сум среќна со него дека и она ќе биде среќна поради мене и дека само онака и се свиѓал.. фала ти господе и фала ви на сите за помошта :)