Дали да му кажам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од lil.miss.strow, 29 јули 2010.

 1. lil.miss.strow

  lil.miss.strow Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Се работи за дечко кој цела чколсча година го свиѓав,едвај чекав да одам на школо сам да го видам (другиот дел во школо бесе досаден :D :D :D )
  Имаме излезено неколку пати и се имаме мувано само 2 пати.
  Големи се шансите да се селам од државата и да не го видам никогаш повеќе но чуствата што ги гаам за него се големи.
  Дали да му кажам дека го сакам или не?
   
 2. lil.miss.strow

  lil.miss.strow Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Со поправките :D
   
 3. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  Јас мислам дека треба да знае дека го сакаш. А и како што кажа можно е да одиш надвор од државата, Зарем можиш да заминеш пред да ги искажиш своите чуства еден ден ќе ти биде криво. Ништо не губиш ако му признаеш , тоа е моето мислење . Поздрав
   
 4. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Кажи му! Подобро ќе се чувствуваш, па и да не ти возврати барем нема да се прашуваш цело време ‘.. што ќе беше ако му кажев? ‘ Ќе знаеш на што си, крај краева и така заминуваш во друга држава па што биде нека биде ! :)
   
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.146
  Кажи му ама не мораше нова тема да отвораш за ова.
   
 6. lil.miss.strow

  lil.miss.strow Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Дали е утнато или не незз ама како нова ми се оправдуваат грешките.
  Благодарам за мислењето,поздрав :)
   
 7. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  Па затоа постојат тука правила, ништо не правиш ако ги немаш прочитано. ;)
   
 8. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека подобро е да му кажеш...така и самата ке си олеснеш а и ке дознаеш дали и тој нешто чуствува кон тебе...и нема да имаш после грижа на совест зошто не си го сторила тоа зошто не си му кажала :)
   
 9. lil.miss.strow

  lil.miss.strow Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Па и така ќе направам па он шо сака нека мисли :D
  мое ќе биде да си кажам :rofl: :rofl: