1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да му кажам?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од lil.miss.strow, 29 јули 2010.

 1. lil.miss.strow

  lil.miss.strow Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Се работи за дечко кој цела чколсча година го свиѓав,едвај чекав да одам на школо сам да го видам (другиот дел во школо бесе досаден :D :D :D )
  Имаме излезено неколку пати и се имаме мувано само 2 пати.
  Големи се шансите да се селам од државата и да не го видам никогаш повеќе но чуствата што ги гаам за него се големи.
  Дали да му кажам дека го сакам или не?
   
 2. lil.miss.strow

  lil.miss.strow Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Со поправките :D
   
 3. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  Јас мислам дека треба да знае дека го сакаш. А и како што кажа можно е да одиш надвор од државата, Зарем можиш да заминеш пред да ги искажиш своите чуства еден ден ќе ти биде криво. Ништо не губиш ако му признаеш , тоа е моето мислење . Поздрав
   
 4. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Кажи му! Подобро ќе се чувствуваш, па и да не ти возврати барем нема да се прашуваш цело време ‘.. што ќе беше ако му кажев? ‘ Ќе знаеш на што си, крај краева и така заминуваш во друга држава па што биде нека биде ! :)
   
 5. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Кажи му ама не мораше нова тема да отвораш за ова.
   
 6. lil.miss.strow

  lil.miss.strow Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Дали е утнато или не незз ама како нова ми се оправдуваат грешките.
  Благодарам за мислењето,поздрав :)
   
 7. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Па затоа постојат тука правила, ништо не правиш ако ги немаш прочитано. ;)
   
 8. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека подобро е да му кажеш...така и самата ке си олеснеш а и ке дознаеш дали и тој нешто чуствува кон тебе...и нема да имаш после грижа на совест зошто не си го сторила тоа зошто не си му кажала :)
   
 9. lil.miss.strow

  lil.miss.strow Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Па и така ќе направам па он шо сака нека мисли :D
  мое ќе биде да си кажам :rofl: :rofl: