1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да му се вратам на бившиот дечко?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од snowflake1818, 12 април 2010.

  1. sneki4ka.sweet

    sneki4ka.sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Дали да се смирам со бившиот или не?

    Благодарам девојки
     
  2. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Дали да се смирам со бившиот или не?

    Се согласувам со Геа, треба секогаш да се запрашаш себеси што сакаш!

    Едно нешто е најбитно да знаеш, тој никогаш нема да се смени, тој си е таков каков што си е и никој и ништо неможе да го смени, а со самото тоа што сака тајно да се гледате-тоа е чиста глупост! Биди си достоинствена и не дозволувај некој да прави будала од тебе.
     
  3. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    Ете ме и мене во иста ситуација, само што бившиот не ме повредил толку многу и секако дека не сум сечела вени како сновфлејк1818...

    Ќе одам да видам што има да ми каже, бидејќи и мене ме бара да зборуваме за се што се случи. Па ќе видиме.
     
  4. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    ма какво враќање на бивши бе девојки е аман бе :x
     
  5. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    ајде бе ако вредел и ако знаел да цени тоа што има немало да биди бивши.
     
  6. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    Абе то е. Од една страна сакам да се вратам, ама повеќето не сакам. И готово му кажав да не се надева, се видовме денес, правевме муабет. Толку, уште сега ако не се разбира, ќе скинам секаков контакт со него, ако ме бара пак :)
    Не сакам истите грешки да ги правам. Зошто знам дека ако му се вратам пак, пак ќе прекинеме бидејќи далечината е проблем. Сега тој тука е секако, но кога ќе си замине пак, пак истото ќе се случи. Ма ајде бе, овој сон го имам веќе гледано.
     
  7. LyckliG

    LyckliG Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    34
    Прво морам да спомнам дека кога љубовта е вистинска, далечината не е проблем за опстојување на врската. Нормално дека е проблем поради тоа што неизмерно ќе си фалите во секој момент, но ќе знаете дека се тоа вреди за моментот кога пак ќе се видите. Или пак едноставно- ќе знаете дека нема друго решение во моментот, и тоа е тоа. :)

    Затоа мислам дека ова не е добра причина за да кажеш дека поради тоа не би се смирила со него.

    Инаку, да се вратам на темата, убаво искоментираа сите претходно. Не се враќајте кај некој што ве пуштил да си заминете, или пак уште полошо, ве натерал да си заминете.
     
  8. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.353
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    Да бе тој не знаеше да размислува на овој начин, зато сега нека трпи! Нема враќање назад! У пм, во каква ситуација ме става. Да не знае човек кој пат да го фати.
     
  9. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Тешки се последиците кога влегуваме во нешто, а пред тоа не размислуваме што понатаму?! :^) Се ни изгледа слатко во моментот, а не размислуваме дали еден ден и далечината ќе ни претставува проблем?! :doh: Мислиме само на тоа дека љубовта ќе биде доволно голема за да се заборави таа далечина, за да се премине преку се! ...ама некогаш за жал не е така и тогаш помага добро позната реченица "Болје спречити, него лечити! ;) :) "...Во твојов случај пошто ете касно е да спречиш нешто што веќе почнало, обидисе да спречиш понатамошно патење на твоето срце, пред истото НЕ да почне, туку да продолжи! ;) :*
     
    На BabyD0ll му/ѝ се допаѓа ова.
  10. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Види ,за таков идиот не ни треба да размислуваш!
    Каков е тој човек што би си дозволил да го повреди суштеството кое го сака и кое прави се за него?
    Корпа!
    И остани си со сегашниот ,велиш дека го сакаш и почитуваш и немој да мислиш дека љубовта секогаш е пропратена со пеперутки во стомакот .
    Мислам дека оваа вторава е зрела љубов ,а не залетување и адреналини .
    Сакајте се со дечкото ,тоа му е доволна казна на твојот бивш .
    Нека те моли ,не му потклекнувај ,со него само ќе имаш плачки и горчини !
    Не дозволувај да ти се уништи оваа шанса која ти ја пружил животот !
     
  11. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Па јас не би ги јадела истите г*мна два пати,, па ти сеа одлучи си.
    Колку што прочитав, со дечко ти ти е прекрасно, те сакал, те ценел.. Што сакаш повеќе?
    Па тој твој бивши, да би бил добар не би бил бивш! :)
    Како и да е, зарем ти избледе тоа што те повредил тој, или уште сакаш да те повредува?!
    Не сум за да се вратиш со бившиот, едно нешто кога ке се скрши, нема лепење!
    Па кругот се свртел да, али шо не се свртел пред да си фатела дечко, а не сега ти уништува среќата!
    Не сум за, па ти како сакаш. Поздрав :hai:
     
  12. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Ако веќе еднаш сте се скарале нема да има поента повторно да се смириш со него, гледај си го новиот дечко. Како можел да те остави ... сфатил дека те изгуби и почнал да трча по тебе остави го нека плачи по тебе сега мој совет остани си со новиот и него ќе го засакаш :)
     
  13. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека само стари рани ти отворил.По контактот со него си се потсетила на убавите моменти со него и затоа си се збунила.Стара книга не се чита два пати оти го знаеш карајот.Тебе ти е жал сега оти он те молел и знаеш како си се чувствувала ти.Но дали размисли како ке се осека па сегашниот ако го оставиш??Мое мислење седи си тука со сегашниот оти пак ке патиш.Он сега се би направил за да те врати.После кога ке му здосади?Пак иста песна.Ти си знаеш најубаво.
     
  14. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    да сечам вени за машко, и тој да знае за ова :^)
    ниту последен да е на светов не го заслузува тоа :fubar:
     
  15. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Плукни па залепи според мене воопсто не го бива,терај далје стом сте раскинале не вреди воопсто да мислис на тоа а не па да му се вратис,на бивсите местото им е во минатото и само таму
     
  16. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    За бившиот како и за покојниот-се најубаво.Било па прошло,што ќе ти е ?
    Сигурно има добра причина што е БИВШ,нели ...
    Јас бившите ги третирам како стари списанија буквално :D .Сум го прочитала,ми станува досаден,завршува во ќош или евентуално во некоја фиока во која РЕТКО пипам :lol:
    Упс да,има и такви не велам не,што некогаш интересно ми е одново и одново да ги читам ама само на кратко по потреба нешто :$
     
  17. Baccc

    Baccc Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Дали да се смирам со бившиот?

    Имав дечко порано но раскинавме поради некои глупости...Сега ми вели да се смириме и јас сакам но незнам...јас сум таква личност што кога ќе раскинам со некој со години неможам повторно да застанам на нозе... Еве што се случува сега:



    Тој:

    Da ne bev covek nemase da gresam , lujge sme greski prajme ako e do mene izvini. Posle se se osetiv kako idiot, padnav nisko nesakase da me poglednis vo oci...
    Ali nema veze , se obiduvav da ti dokazam deka nemat da e kako porano no i ponataka si so to mislenjee.. Se nadevam deka ke go promenis nekogas neznam kolku me znaes ne ti baram nisto samo uste edna sanca...
    Svativ i vidov kakva licnost si ti i pokraj se pak bese so mene ... Fala ti za sve!!! Ako nekogas se predomislis samo kazi ...! pozz mwa
    Јас:
    пред 4 часа
    Не е до тебе...
    Извини не сакав да те навреда со то што не те погледнував ама не можа...ако те погледнам не ќе можев да реча не...
    Според мене не е потребна уште една шанса заш имам чувство дека ќе е исто како некогаш...
    Позз...
    Тој:
    пред 34 минути
    Nemat da e taka .... jas ti garantiram so se .... mislam ako imam nekoe posebno mesto vo tebe ostavi me uste ednas da se dokazam...
    i kako da ti dokazam ??




    Ваше мислење?
     
  18. nicenicegirl

    nicenicegirl Активен член

    Се зачлени на:
    29 април 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    11
    Дали да се смирам со бившиот?

    Која беше вистинската причина за карањето, ти го нарекуваш поради некои глупости но то игра огромна улога, иначе го сакаш ?
     
  19. Baccc

    Baccc Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Дали да се смирам со бившиот?

    Причината беше тоа што јас недоволно сум го барала на телефон, не сум му пуштала пораки...
    Да го сакам со целото срце..
     
  20. nicenicegirl

    nicenicegirl Активен член

    Се зачлени на:
    29 април 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    11
    Дали да се смирам со бившиот?

    а колку време сте скарани ?