1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да му се вратам на бившиот дечко?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од snowflake1818, 12 април 2010.

  1. Gerbera

    Gerbera Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2016
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    772
    Ако е посесивен, не мора да значи и дека те сака или е заљубен у тебе.
    Ова ти викам за да не се потресуваш на неговите реакции кога си со други, кога самиот не може асално да ја одигра таа улога.
     
  2. Loretta

    Loretta Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    637
    Алармот би требало да ти се вклучи кај она "со кого не сум среќна". Знаеш дека најбитно на свет е да си среќна,така? ТИ да си среќна,прво ти. Без разлика на бившиот, прво биди си начисто со твоите чувства кон сегашниот дечко па одлучи што понатаму.
    Во однос на бившиот, и јас сум помеѓу оние кои не се за втора шанса на веќе пропаднати врски. Сепак, овде се изначитав мислења од девојки кои со години не успеале да ги заборават бившите, што многу ме потсети на еден пост во Chung confessions од шред неколу години. Ти прикачувам слика за да видиш дали мислиш дека ова може да си ти за 4 години. Е, тоа е вистинска љубов, а таа е толку ретка што секогаш заслужува шанса. ZMquHQw.jpg
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Gira

    Gira Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Женски
    Немој мила моја.Кога еднаш се решиш да одиш напред продолжи.Јас бев во иста ситуација,се скаравме и се смиривме пак, и сега е дупло полошо од предходно.Неможи човек лесно да се смени,и се да се среди.да биди воред.Кога еднаш огледалото ќе се скрши,колку сакаш лепи го делче по делче џабее е никогаш нема ти биди целосен одразот од твоето лице кога ќе се погледниш.Не се враќај назад,ако било вредно немало да заврши.
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    никако вракање и смирување со бившите!!!!
     
  5. Foffygirl

    Foffygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2013
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    27
    Искрен совет,НЕМОЈТЕ! Јас со бившиот одев 5 месеци,сега сеуште се гледаме,излегуваме само за мување чисто онака другарски,не е убаво верувајте..Ако имаш чувства,разговарајте,излезете ама само муабет правете,не нешто повеќе.Прашај го девојко!..А тој што го имаш сега,ако е подобар од претходниот, Не си дозволувај да го изгубиш!
     
    На realGirl и the drummer им се допаѓа ова.
  6. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.557
    Некаде прочитав “ да се вратиш на старата љубов е исто како да читаш книга, на која и го знаеш крајот“
     
    На Antebellum и realGirl им се допаѓа ова.
  7. CrazyGirl23

    CrazyGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2016
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Ko prvo, mnogu mnogu mnogu mnogu loso sto si secela veni. Pa zar imalo potreba za nekoe govedo? Ne ti e toa sigurno najvaznoto nesto vo zivotot. Mozes da razmislis deka eden den ke imas maz sto ke te saka i nema da te razocara, togas ke se smees za toa sto si go praela sega. Slusaj, ne za dzabe e bivsi decko. Ima edna predobra jutjuberka, malku cudna taka ke vidis zasto :D ali stvarno moze premnogu da ti pomogne. Na nejziniot kanal pobaraj go videoto kako preboleti. Dolgo e, no mnogu poucno. I znaes sto? Ne za dzabe e bivsi. Da bil dobar decko nemalo da bide bivsi, zar ne? A i ne e secenjeto samo do tebe, pa i do nego e. Sigurno mnogu te povredil. Ako ednas te povredil, ke te povredi i 2, i 3 i 4 pati :) ne bidi glupava i ne mu se vrakjaj nemoj da ostavas zlatni luge za gubrinja ;) sepak tvoj izbor, so srekja neka ti e <3
     
  8. corapka

    corapka Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2016
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    109
    Пол:
    Женски
    Вредно ли да се чита некоја книга кога веќе ја имаш прочитано и крајот ти е познат?
    Мене не ми е вредно. Го знам целото дејство во книгата и нема зошто повторно да ја читам. Ликовите се тие, настаните се тие.
    Огромна грешка е што правите такви работи како сечење вени, труење со лекови блабла. Дали твојот живот вреди кутија лекови од 100,200,500,1000,2000 денари? Дали твојот живот вреди парче стакло? Дали твојот живот вреди толку? Изгледа да, според тоа што си го напишала ти твојот живот толку си го цениш. Никого родителите не го правеле, растеле и одгледувале за да некој си поигрува со него. Е сега ти што си дозволила некој да се поигрува, и згора на тоа го молиш е твоја грешка. Можеби сум многу груба ама подобро груба искреност отколку слатка лажливост. Сум правела и ја секаков вид на глупости за да бидам со него ама до толку сечење, убивање, молење не. Никој не е вреден за молење освен Бог. Кога ти е најтешко подобро него помоли му се отколку на една будала што ќе ти се сити и потсмева. Мој совет ти е да си останеш со дечкото, терајте си ваша работа, а веќе прочитаната книга или остави ја на полица некаде забуткана прашина да фати или заборави ја скроз. Поздрав и се најубаво ! :)
     
  9. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    Јас сум против за враќање на бивши. Те повредувал и сега да му се вратиш? :fubar: Или ти си го повредила и сега ај пак ќе пробаме...
    Ама што кога веќе го немаш оној сјај во очите како што си го имала со бившиот?
    Ќе имаш и други дечковци ама нема да биде исто.. Нема да бидеш толку среќна како што си била со бившиот, или може ќе бидеш посреќна со другиот...
    Еве се земам јас за пример. Мене ова ми се случува сега.(не сечев вени ни пиев апчиња за бившиот)
    Имам друг ама не е тоа тоа.. Не сум среќна како што бев со бившиот...
    Не дај Боже да попара уште една шанса, не би знаела што да правам...
    Мислам дека би требало да се даде една шанса... се зависи до причината порди која сте раскинале.
     
  10. NOVAVON

    NOVAVON Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2016
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    440
    Пол:
    Женски
    Вреди да се даде шанса ако сте прекинале поради некој ситници а сте имале убави заеднички мигови. Подоцна се прават грешки со други луѓе, животот тече по свој тек и може да стане предоцна за смирување и цело време да се живее со жал дека се пропуштила шансата да си среќен/на со некој што ти одговара. И да се потпрашуваш себеси е како ќе беше сега со тоја/таа? Лошо е тоа чувство на каење,заради недавање 2ра шанса поради инат,гордост,спреченост од родители итн. Секој заслужува 2ра шанса.
     
    Последна измена: 21 октомври 2016
    На marija1907 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Felony

    Felony Активен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    47
    Споредувате стари врски со прочитани книги.
    А некои книги вреди да ги прочиташ одново и одново.
    Затоа што животот не е само откривање што нуди следниот чекор, набивање на кондиција и искуство за да се покажеш колку си успешен/на во туѓите очи... Сето тоа е толку претенциозно и да не речам со сила терање убавина.
    Убавината е многу посекојдневна, поедноставна. Така и со љубовта. Џабе се сите (не)пишани правила кога има луѓе кои секогаш се враќаат кај бившите љубови и одновото се препородуваат.
     
  12. en5

    en5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2022
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    2.726
    Пол:
    Женски
    Не верувам во давање втори шанси. Нешто што еднаш не успеало, нема да успее никогаш.