1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да направам нешто да се смириме?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од goldenpearl90mr, 5 август 2010.

 1. goldenpearl90mr

  goldenpearl90mr Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Eve vaka, raskinavme pred 10tina dena, jas mu raskinav no so cel da vidam kako ke go podnese toa , no toj e laden i deluva kako da ne saka da mi se vrati. Nikogas ne mi spomnal da se smirime vo ovie 10 dena , osven so onie negovi pesni.... sakam da se smirime nemozam bez nego ednostavno bezkrajno go sakam , nemav nekoja posebna pricina da raskinam no ete se slci .Na 4 den mu se javiv no me odbi da se vidime zatoa sto ne sum se ponasala kako so treba sum bila sekoja vecer so maski a ustvari jas sam so drugari , i pred nekoj den koga bese pijan mi titkase i drugarite mi kazaa deka celo vreme poracuval pesni za mene deka mnogu me sakal , no toj nisto od toa ne pokazuva ,,, dali da se obidam povtorno da napravam nesto? ili da ostavam na nego .. ve molam pisete nesto pomognete mi go sakam mnogu , a inaku idevme 10 mes
   
 2. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Ne trebalo da mu raskines ako nemalo pricina,taka moze samo ke si pomisli ako sega se za*bava, sigurno ke ima i vtorpat i moze te smeta za neseriozna, ipak ti probaj pak, zosto sekogas upornosta se isplati ;)
   
 3. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Тражила си, гледај! Искрено може тој само тоа го чекал, ама не сакал да те повреди. Сега ти си се фатила во сопствената замка... Пробај објасни му, ако не бидува... не ви е судено
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Побарај го, разговарај со него бидејќи во овој случај ти си погрешила а јасно е дека те сака.
  Надвор од темава незнам дали ги имаш прочитано правилата, но текстот треба да ти е на кирилица, насловот на темата да ти е појасен, но и немаше потреба од нова тема бидејќи има доста теми со љубовни проблеми.
  Поздрав и ти посакувам да ти се реши проблемот.
   
 5. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Не можам да одгатнам колку време сте заедно.Но сигурно можам да кажам дека сте краток период според ова напишаново.Бидејќи ако сте подолго заедно би знаела како ќе реагира....Можеби мисли дека не го сакаш нели си му раскинала без причина...Не добил никакво објаснување..обиди се да му објасниш можеби ќе те разбере :)
   
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Не мора да одгатнеш, си пишува - 10 месеци.
   
 7. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Девојче самата си го барала па сега се жалиш. Што ти требало такво тестирање. Јас најмногу мразам дечко ми кога ме испробува и тестира за нешто. Се осеќам како да манипулира со мене. Сигурно и дечко ти така се осеќал. За почеток извини му се!
   
 8. rockangel

  rockangel Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  1
  Ако те сака ќе му помине и сам ќе се врати да те моли...а штом е љубоморен уште има нешто...нема да седи ладен уште многу :D не ги држи срце ;)
   
 9. rockangel

  rockangel Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  1
  уште тоа да му каже дека намерно така направила тогаш никад нема да и се врати или ќе и го направи истото,ќе му помине доволно е само да му се извини,не да го моли му се креваат акциите така
   
 10. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  Самата си згрешила...не требало тоа да го правиш..да му раскинуваш....и немој да чекаш на него...бидејки ти си го започнала тоа ..ти си му раскинала....сега доколку сакаш повторно да сте заедно превземи го првиот чекор ти...не чекај на него...јави му се извини му се....пробај се за да му докажеш дека тој ти значи....
   
 11. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  и јас ја направив истата грешка како тебе и прекинав врска од година и 2мес. а сега многу се каам и чекам негов одговор за смирување :( те советувам да го направиш првиот чекор и да му докажеш дека навистина се каеш и дека сакаш пак да сте заедно, а он ако те сака ќе ти се врати. А сега се однесува вака поради повредената машка гордост али кога тогаш ќе попушти. со среќа :*
   
 12. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.149
  добре бе стварно не те разбирам си му се скарала на дечко ти колку да видиш како ќе реагирал :^) е сега јас да ти кажам пробај направи нешто може ќе ти даде шанса и ќе ти прости но ако е дечко ти некој мудар волк нареден пат тој ќе те остави онака ќе ти раскине чисто да види реакции или ќе те изневери па да има за што да му раскинеш :^) и тоа што ти си уживаш и шеткаш со другари тој ќе си помисли дека ти сакаш да го оставиш неколку дена колку да се промуваш стави се на негово место и размисли што би помислил тој или ти кога би се нашла во слична ситуација
   
 13. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Можеш да пробаш да му се извиниш и да му кажеш дека ти е жал, дека сакаш да се смирите. Сепак ти си таа што му раскинала, а и ќе ти биде криво ако не направиш ништо за да се смирите. Биди упорна, е сега не многу...ама колку да знае дека стварно го сакаш.
  Ако навистина се сакате, кога-тогаш ќе се смирите.
   
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Мене искрено дечко ми да ми раскине за да ме пробува , нема да му се смирам . Богами ќе треба да трча да трча за да му се смирам . И нема со молење да му ги кренеш акциите , него ако ти се смири значи дека те сака ( или будала ) . Сама си крива , не знам што е крив тој тука ..Потруди се ако сакаш да го вратиш .
   
 15. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Не требало така да постапиш тоа нека ти е за памет.Друг пат прво поразговарај види што како е а не само не одиме веќе.Машките се горделиви ретко молат,само во х случаи, всушност и ние женските сме такви.Мене кога дечко ми би ми раскинал така без причина ќе се налутам,ќе размислам дели да се смирам.Тоа што си постапила така покажува дека не си стабилна личност,ќе почне да се сомнева и во твоите чуства ,ќе се запраша дали навистина си го сакала.Нема да сака некој да го зеза,затоа ако се смириш не пробувај повторно така затоа што ако се случи пак може да рече само кој те е-е па не си само ти женска на овој свет,што и јас би го кажала тоа кога би била во таа ситуација.
   
 16. goldenpearl90mr

  goldenpearl90mr Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Можеби и грешка се изразив , нашиот најголем проблем бесе комуникацијата која ја немасе мегу нас... таа вецер пробав да му казам но тој постојано се смеесе, никогас не идев со неговото друство и јас имам кривица тука ама тој поголема и сега најмногу ме повреди кога ме одби да се видиме .....