1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали да посетам психолог?

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од MalataNena, 28 јуни 2011.

  1. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Да си го сакала немало да го направиш тоа.. абе ајде ! На секој може да му се случи да се начука и да незнае што прави, сите имаме различно пијанство. Многу прават работи за кои после се каат. ЈАС сум била во таква ситуација. Фората е да не се повтори повеќе.. Штом девојчето се кае значи навистина и значи дечкото.
    Јас те советувам да му признаеш се, кој признава пола му е простено ;) Така ќе му биде полесно бидејќи ти ќе му објасниш што и како било, а не од други да дознава па дали ќе му пренесат се убаво, како ќе сфати.... Така да најдобро е ти да му кажеш, ако навистина ви е силна врската и те сака ќе ти прости бидејќи си му признала сама и не го лажеш, барем нешто добро. А ако дознае од друг( а кога тогаш ќе дознае) тогаш незнам колку ќе може да ти прости.
    Со среќа :*
     
  2. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Имам другарка на која (пред 7-8 год) и се случи истото, нормално дека не и беше сеедно, нешто ја гризеше одвнатре, постојано беше во мисла дека треба да му каже иако немаше шанси да дознае (бевме на одмор во Бугарија) и реши да преќути...Сега се во брак, имаат 2 деца, се е супер...А сигурна сум дека да му кажеше тогаш ќе раскинеа, така да...сепак ти си знаеш...
     
  3. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    ехее колку пациенти ќе имаа психолозите доколку ги посетуваат сите после изневерување дури не би имало слободен термин :D :D а ти ако навистина си го сакала дечкото немало да заминеш се некој друг и после демек сакав да се вратам, мој совет земи признај па што сака нека биде освен ако немаш совест и не ти пречи да живееш така секој ден и во страв дали он ќе разбери дека ти си го изневерила.